Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 17:08   #6801
kofice i ahnu, fora su mi vaši osvrti, baš ste se raspištoljile
Deedy is offline  
Old 30.09.2013., 17:48   #6802
Ja ne vjerujem da su donijeli čajnik na kojem se još vidi naljepnica. Ne bih to mogla prešutjet'.
Gipsyqueen is offline  
Old 30.09.2013., 18:54   #6803
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem da su donijeli čajnik na kojem se još vidi naljepnica. Ne bih to mogla prešutjet'.
Konobar je bio vrlo mlad i vrlo zbunjen pa mi se s njim nije dalo načinjat tu temu. Vlasnik je u početku bio tamo i baš smo mu htjeli na kraju ručka pohvaliti hranu i ukazati na čajnik () ali je u međuvremenu nestao. Šteta.

Kad se opet nađemo u Splitu idemo opet tamo pa ćemo vidjeti je li naljepnica u međuvremenu otpala prirodnim putem ili ćemo imati temu za razgovor s vlasnikom.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 30.09.2013., 19:07   #6804
Ribice i ...

Riblja pašteta, salata od hobe....standardno dobro, s njihovim kruhom još finije.
brudet od sipe...gust umak, fin, malo falilo kiseline, pa sam popravio s mrvicom vinskog octa.
2 dcl vina....173 kn

Sve skupa, postajem stalni gost!
vladjan1901 is offline  
Old 30.09.2013., 19:13   #6805
Hehehe to se vlasnik htio pohvaliti da je čajnik kupio u Japanu a ne u nekoj prodavaonici "Sve za 10 kuna"! A ti "zločesta" to nisi shvatila!
ben2010 is offline  
Old 01.10.2013., 00:21   #6806
pa ovo za novi fiftačx4 u cc1w je i vizualno jasno da je sve isti lokal/gazda, šank i prostor iza su spojeni u komad, ista linija durch.
DeeJay Dee is offline  
Old 01.10.2013., 00:46   #6807
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Konobar je bio vrlo mlad i vrlo zbunjen pa mi se s njim nije dalo načinjat tu temu. Vlasnik je u početku bio tamo i baš smo mu htjeli na kraju ručka pohvaliti hranu i ukazati na čajnik () ali je u međuvremenu nestao. Šteta.

Kad se opet nađemo u Splitu idemo opet tamo pa ćemo vidjeti je li naljepnica u međuvremenu otpala prirodnim putem ili ćemo imati temu za razgovor s vlasnikom.

Nisu normalni. Ne znam di je to prihvatljivo ostavljati etikete na suđu.
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Ribice i ...

Riblja pašteta, salata od hobe....standardno dobro, s njihovim kruhom još finije.
brudet od sipe...gust umak, fin, malo falilo kiseline, pa sam popravio s mrvicom vinskog octa.
2 dcl vina....173 kn

Sve skupa, postajem stalni gost!
Meni je kod njih svaki put bilo super - od hrane do posluge.
Sad nisam bila neko vrijeme, ali mi je drago da se nisu pokvarili jer ovih dana svraćam opet.
Gipsyqueen is offline  
Old 01.10.2013., 08:58   #6808
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
pa ovo za novi fiftačx4 u cc1w je i vizualno jasno da je sve isti lokal/gazda, šank i prostor iza su spojeni u komad, ista linija durch.
Jasno je čim dođeš tamo, čak su i djelatnici modno usklađeni.
Nije jasno kad čitaš novinski članak prije nego si bio gore.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Old 01.10.2013., 21:26   #6809
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Cijena, Germanše, cijena...?
Joj sorry, od 28 do 45 za gotove wokove. Ako sam slažeš platiš 4 kn po sastojku..

Jučer bio u Vinodolu, pojeo neki kakti odležani ramsteak, ništa ekstra. Za večeru u Korčuli, odličan romb i dobra orada sa žara.

Danas za ručak u Apetitu u Jurjevskoj. Za predjelo gustu paradajz-juhu (ocjena +4), glavno jelo black angus steak (odličan, samo ga mrvicu prepekli, bila je jedan ogromni za tri osobe pa su ga ispeli malo jače, da pogode svačiji ukus) uz granatirani krumpir s brie-sirom (isto odličan) i beluga lećom (ja seljak mislio da postoji samo beluga-kavijar ). Desert vrlo dobar kesten-tiramisu.

Međutim, ogromni minus je bila činjenica da nisu imali pivo (osoba koja fiziološki ne podnosi vino je htjela nešto alkoholno). Nisam skužio da li ga ne drže inače (što bi bilo izrazito snobovski), ili ga nisu u tom trenutku imali, što je opet minus zbog loše organizacije u jednom restoranu koji se ponosno kiti titulom najboljeg restorana (na stranu opravdanost titule)..


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 01.10.2013., 21:35   #6810
Ne mogu vjerovati da postoji restoran bez pive
Krkimir is offline  
Old 01.10.2013., 21:41   #6811
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da postoji restoran bez pive
ni u muslimanskim zemljama?
gmit is online now  
Old 01.10.2013., 23:12   #6812
Prevečer sam svratio usput do Magazinske kleti, uzeo za van otkošteni batak i nadbatak sa roštilja i pljeskavicu, kao i gravče na tavče und 1 lepinju.
Sve je bilo ukusno, cijena 90 kuna,
gravče onako... može to i puno bolje, ljut je bio- ali podnošljivo, pristojno.
Meso pljeske i piletina vrlo okej- no bolje mi je kod Koste.


Quote:
German kaže: Pogledaj post
Joj sorry, od 28 do 45 za gotove wokove. Ako sam slažeš platiš 4 kn po sastojku..
A, okej, hvala.
dok sam se sjetio o čemu se radi uopće (i prelistao malo da nađem, hehe)

ha, cijena taktak, okej ako je i jelo okej (kao i za bilo koji drugi obrok, pametan li sam)
Deedy is offline  
Old 02.10.2013., 00:56   #6813
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ni u muslimanskim zemljama?
ni tamo nije to preveliki problem ako si na poziciji ili ako znaš ljude... i Ćiri Blaževiću su donosili alkohol kad je pobjeđivao sa reprezentacijom Irana, a i u Pakistanu se navodno može dobiti Heiniken ali ćeš ga bome platiti 50 kuna
šalu nastranu, restoranski biznis je uslužna djelatnost i konobar ti mora donijeti sve što god poželiš jer je to jednostavno tako u tom poslu
Krkimir is offline  
Old 02.10.2013., 11:09   #6814
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
šalu nastranu, restoranski biznis je uslužna djelatnost i konobar ti mora donijeti sve što god poželiš jer je to jednostavno tako u tom poslu
Aaaa, ti si dakle onaj koji mrtav 'ladan naručuje govedinu bourguignon u Mekiću.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Old 02.10.2013., 11:15   #6815
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Aaaa, ti si dakle onaj koji mrtav 'ladan naručuje govedinu bourguignon u Mekiću.
nisi daleko!
gmit is online now  
Old 02.10.2013., 11:26   #6816
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nisi daleko!
Triple whoppera?

On: Apetit nema pivu? Hoch.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is online now  
Old 03.10.2013., 01:22   #6817
buffet kruge (imaju posprejano pola okolice sa svojim "gableci kruge" natpisom)

Interijer katastrofalan: iznad ulaza je tabla od rubelj grila, na zidu kredom piše o bendu koji svira u subotu i da su tu gableci, jelovnik pod koso otisnut na najjeftinijem A4 papiru, dnevne ponude gableca na izrezanom komadu papira na stolu, stoljnjaci prljavi ...

Pojeo špek fileke za 25 kn koji su bili dosta dobri, umjesto kruha dobio pizza tijesto koje je super fino

Kada sam izlazio zapazio sam u vitrini da imaju ćevape i pljeskavice od Šturlića, tako da bih mogao jednom i na njih svratit
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 03.10.2013., 09:52   #6818
Cuvee, Tkalčićeva.

to je a la carte restoran od kluba književnika. kad se otvorio, neznam.

ja sam jeo dnevni meni od 140 kn( 3 slijeda + čaša vina). draga po narudžbi.
jeo sam bruskete s salatom od hobe, draga juhu od luka. moje dobro, njezino nezačinjeno.
glavno jelo janjeće kuglice sa pireom od krumpira i tikvica. jako dobro. draga je uzela file brancina sa krumpirom i špinatom. isto vrlo ukusno. njezina porcija priloga znatno veća od moje!
desert, jedna torta od mascarponea i nutelle, bomba, jako zasitno, malo preslatko za moj ukus.

Uglavnom, ceh 265 kn, za takvu hranu nije puno. eventualno dvoje ima 3 slijeda i čašu vina za 280 kn. što je meni ok. vino je bilo belje cab. sauvignon
porcije su zadovoljavajuće, ništa preveliko, no ok za takvu vrstu restorana. Usluga odlična!

Zadnje uređivanje vladjan1901 : 03.10.2013. at 09:58.
vladjan1901 is offline  
Old 03.10.2013., 11:11   #6819
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Cuvee, Tkalčićeva.

to je a la carte restoran od kluba književnika. kad se otvorio, neznam.
gdje si nasao poveznicu sa klubom knjizevnika? ja ne vidim da se spominje na njihovom sajtu...

hrana mi djeluje primamljivo; ako se ne zatvori, sigurno ce doci na red
gmit is online now  
Old 03.10.2013., 12:51   #6820
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
gdje si nasao poveznicu sa klubom knjizevnika? ja ne vidim da se spominje na njihovom sajtu...

hrana mi djeluje primamljivo; ako se ne zatvori, sigurno ce doci na red
pa bio sam na trgu, bilo zaključano. zvao telefon. oni rekli da im je sad tamo a la carte restoran, a na trgu im je samo za dogovorene evente inače zatvoreno!
vladjan1901 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.