Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 20:42   #7081
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Mozes otvoriti samo ako imas ovdje trajni boravak. Ono sto rade bugari i rumuni, mislim da ide drugacije. Ako se ne varam oni otvore obrt u maticnoj drzavi, pa dodju sa tim svojim obrtom ovdje raditi.
Ovo je ono sto me zanima.Ali ipak nesto mi nije jasno,ako ja kao HR drzavljanin nemogu otvoriti obrt u DE,ali mogu doci raditi sa HR obrtnicom u DE.Koliko dugo mogu sa svojim obrtom poslovati po DE??
Jer logicno gledajuci ja mogu iznajmiti neku pizzeriu,poslovni prostor ili skladiste ali posto nemam trajni boravak u DE nebi smio biti duze od 3mj.??
Ili se to mjenja zbog sengena.Naravno pitanje je kad HR ude u EU.

Molio bi da mi odgovore oni koji nesto znaju o tome,mozda kao usporedba sa Rumunjima i Bugarima.

Hvala unapred
REGII is offline  
Old 07.11.2012., 19:41   #7082
Slabo se ovdje piskara, gdje su se svi zavukli ;-)
Pozdrav iz Niedersachsena!

Zadnje uređivanje @Zara : 07.11.2012. at 19:40. Reason: smajlo
@Zara is offline  
Old 07.11.2012., 20:29   #7083
posta san na pdf.u njemacka-munchen ali nitko ne odgovara pa da evo ovde...

IT software developer... kolika je placa... traze li se i slicno...

koja je situacija sa poslovima u hamburgu za maritimni sektor... on-shore...
batelant is offline  
Old 07.11.2012., 21:30   #7084
Quote:
@Zara kaže: Pogledaj post
Slabo se ovdje piskara, gdje su se svi zavukli ;-)
Pozdrav iz Niedersachsena!

Jesi daleko od Hamburga?
mio8 is offline  
Old 08.11.2012., 11:35   #7085
Quote:
REGII kaže: Pogledaj post
Ovo je ono sto me zanima.Ali ipak nesto mi nije jasno,ako ja kao HR drzavljanin nemogu otvoriti obrt u DE,ali mogu doci raditi sa HR obrtnicom u DE.Koliko dugo mogu sa svojim obrtom poslovati po DE??
Jer logicno gledajuci ja mogu iznajmiti neku pizzeriu,poslovni prostor ili skladiste ali posto nemam trajni boravak u DE nebi smio biti duze od 3mj.??
Ili se to mjenja zbog sengena.Naravno pitanje je kad HR ude u EU.

Molio bi da mi odgovore oni koji nesto znaju o tome,mozda kao usporedba sa Rumunjima i Bugarima.

Hvala unapred
Bilo je lose vrijeme, pa smo hibernirali. Sad je opet doslo sunce, bar malo

Sto se tice obrta situacija je sljedeca: ako si gradjanin neke od novih zemalja EU za koju jos (privremeno) ne vrijedi sloboda kretanja, onda ne mozes dobiti dozvolu za zivot i rad u Njemackoj, osim ako imas ponudu za posao i to za posao za koji nema aplikanata koji su njemci ili vec imaju trajni boravak. Jasno? Valjda je, jer je jednostavno.

Workarround: otvoris firmu u maticnoj zemlji, clanici EU (Bugarska, Rumunjska, od 01.07.2013. valjda i Hrvatska). Kao firma imas odmah pravo nuditi svoje proizvode i usluge u cijeloj EU.
Recimo da si vodoinstalater. Umjesto da se zaposlis kod nekog tko treba vodoinstalatera ti otvoris vodoinstalaterski obrt u Hrvatskoj, pa onda s tim koji te kao nije mogao zaposliti jer nemas dozvolu boravka sklopis ugovor da te podugovori za poslove. Dodjes u Njemacku, trazis dozvolu boravka i rada jer trebas tu raditi projekt za svoj vodoinstalaterski obrt koji te iznajmio njemackome. Moraju ti izdati dozvole, inace ih mozes tuziti i dobit ces parnicu na sudu, sa sudskom naredbom da ti se izda dozvole, eventualno i odsteta.
katra46 is offline  
Old 08.11.2012., 11:40   #7086
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
posta san na pdf.u njemacka-munchen ali nitko ne odgovara pa da evo ovde...

IT software developer... kolika je placa... traze li se i slicno...

koja je situacija sa poslovima u hamburgu za maritimni sektor... on-shore...
www.monster.de pa gledaj
u principu poslova ima dosta, placa ovisi o iskustvu, tehnologiji i za koga radis
katra46 is offline  
Old 08.11.2012., 12:02   #7087
hej imam pitanje,
sta poslije elternzeita?? prije nisam bila zaposlena, (jer nisam ni bila u njem.) , sad nisam zaposlena jer mi jos nisu rjesili anerkennung!! da li se ja sad kad mi je kcer napunila 3 godine moram negdje prijavljivati, javljati ili slicno?? ima li netko iskustva?!?!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Old 08.11.2012., 12:04   #7088
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
koja je situacija za IT software developere u muchenu?
Dragi cross-posting prijatelju. Kao sto sam ti odgovorio na podforumu "Njemacka" pogledaj lijepo na online job sites, npr. monster.de pa vidi sta se trazi i koji se uvjeti nude za tvoje konkretne vjestine.
Formulacija "IT software developer" ti je jednostavno odlicna. Odmah se zna da se ne radi o nekom non-IT developmentu, recimo business development-u. Ovdije ti se pod kraticom IT prvenstveno podrazumjeva administracija OS-a. Development je prica za sebe. ICT kraticu koju obozavaju u Hrvatskoj tu vise-manje nitko ne koristi. Zato gledaj po software development, development, Entwicklung i pogotovo po imenima tehnologija (Java, C#, EJB, PHP,...).

Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
da li je tocna info. o tome da se za najam stana daje u startu 3misecne rate za polog stanodavcu i 3 misecne rate za proviziju agenciji...?
U najgorem slucaju da. Mozes, ako se jako potrudis i imas srece, naci stan bez provizije u kom slucaju taj gubitak otpada. Neki stanodavci ce se zadovoljiti i s 2 rate pologa. Ali 3 + 3 nije neuobicajeno.

Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
kolika bi tribala bit neto placa 1 osobi da bi 2 osobe moglo ''komodno'' gori prezivit...
WTF je komodno? Valjda komotno? Comfortable? Ovisi sta ti podrazumjevas pod komforom. Ako je ukljucena masaza, stan s pogledom na Frauenkirche, vlastiti vozac, sky is the limit.
Ako racunas lijepi stan s 2-3 sobe u sirem centru (1000-1400), hranu za 2 osobe i stine troskove (oko 1000), zdravstveno (tvoj dio max 250 za Gesätzliche), koliko smo nabrojali? 3000 min.
katra46 is offline  
Old 08.11.2012., 12:33   #7089
Mislim da se trebas javiti u Agentur für Arbeit da se prijavis kao Arbeitssuchend. Najbolje im posalji mail ili nazovi pa pitaj.
www.arbeitsagentur.de
katra46 is offline  
Old 08.11.2012., 19:08   #7090
Najnovija karta osobne zaduzenosti u Njemackoj, tocno se vidi koje su regije stedljive (zelene), a koje odrzavaju standard na umjetan nacin (prevelikom zaduzenoscu gradjana):




Quelle:
http://www.sueddeutsche.de/geld/schu...isch-1.1517868

Sto sjevernije, to tuznije
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 08.11.2012. at 19:17.
Fuerteventura is offline  
Old 09.11.2012., 00:26   #7091
Naravno da je Bavarska najbolja.
A Sjevernjaci su ljubomorni.

Gdje je nestala ta protestantska etika sjeverne Njemacke?
Pojela je gramzivljost i pohlepa.
Alexandra Burek is offline  
Old 09.11.2012., 00:36   #7092
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
Naravno da je Bavarska najbolja.
A Sjevernjaci su ljubomorni.

Gdje je nestala ta protestantska etika sjeverne Njemacke?
Pojela je gramzivljost i pohlepa.
Posto sam zivio u Munchenu, a evo odskora i u Berlinu, mogu iz prve ruke reci. Berlin je za Munchen ko New York za Zagreb. Neusporedivo bolji za normalan zivot.

Ovo o "gramzivosti i pohlepi" jasno je valjda samo tebi.
goldietrickz is offline  
Old 09.11.2012., 15:36   #7093
Pozdrav svima, nisam sigurna da li sam na dobrom mjestu ali... zanima me da li netko ima slicno iskustvo - dobila sam ponudu za rad u njemackoj, predala sam sve potrebne papire u njemacko veleposlanstvo u zagrebu i receno mi je da ce proces trajati 6-8 tjedana i da odluku o radnoj dozvoli donosi ured za strance u Minhenu. S obzirom da je proslo vise od 8 tjedana, kontaktirala sam veleposlanstvo i oni ne daju nikakve informacije, samo kazu da budem strpljiva i da je sve jos na uredu za strance u njemackoj. Firma je kotaktirala i taj ured i receno im je da se proces na moze ubrzati i da ce bit gotovo kad bude. Sada, proslo je 10 tjedana otkako sam predala zahtjev i cinjenica da ne mogu dobiti nikakvu informaciju sta se dogadja sa mojim slucajem je zbilja frustrirajuca... Da li se nekome desilo nesto slicno i koje su mi opcije, da li mogu poduzeti ista da se proces ubrza: do sada sam probala sa veleposlanstvom i firma je kontaktirala u ured za strance, sta mi preostaje...? Hvala svima!
sunčica123 is offline  
Old 09.11.2012., 15:38   #7094
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Posto sam zivio u Munchenu, a evo odskora i u Berlinu, mogu iz prve ruke reci. Berlin je za Munchen ko New York za Zagreb. Neusporedivo bolji za normalan zivot.

Ovo o "gramzivosti i pohlepi" jasno je valjda samo tebi.
Možeš li ovo malo opisati, dočarati.
Naime, Munchen mi se kao turistu sa kumulativno 3 mjeseca boravka u njemu čini kao vrlo ok grad za život, pa me zanimaju razlike.
FED is offline  
Old 09.11.2012., 20:37   #7095
Thumbs up

zanima me kakvo je stanje s bacc. fizioterapije u njemackoj, ako mi netko moze napisat kolko se radi,da li je trazeno zanimanje, ima li rada u 2 smjene,netto ili brutto place kakve su, te sto me najvise zanima koji je potreban stupanj njemackog jezika??
takoder ako netko ima sazanja za švicarsku u usporedbi s njemačkom neka napise...hvala
kralj27 is offline  
Old 09.11.2012., 21:11   #7096
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Najnovija karta osobne zaduzenosti u Njemackoj, tocno se vidi koje su regije stedljive (zelene), a koje odrzavaju standard na umjetan nacin (prevelikom zaduzenoscu gradjana):




Quelle:
http://www.sueddeutsche.de/geld/schu...isch-1.1517868

Sto sjevernije, to tuznije

Tocno se vide gdje ima posla a gdje nema....stedljivost u toj karti ne vidim
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 10.11.2012., 01:39   #7097
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Posto sam zivio u Munchenu, a evo odskora i u Berlinu, mogu iz prve ruke reci. Berlin je za Munchen ko New York za Zagreb. Neusporedivo bolji za normalan zivot.

Ovo o "gramzivosti i pohlepi" jasno je valjda samo tebi.
Provela sam tjedan dana u Berlinu i ucinio mi se prljav.
A i place su niske, i sigurnost nije na razini Münchena ili Stuttgarta (kad se usporede statistike kriminala).
Alexandra Burek is offline  
Old 10.11.2012., 20:55   #7098
Quote:
lynqzie kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je pridruziti se nekoj facebook grupi jednim klikom misa, a nesto sasvim drugo ostaviti sve koje znas i otici negdje gdje nemas i ne znas nikoga. Mislim da nece ni priblizno toliko mladih (ili starijih) otici koliko bi se dalo zakljuciti iz tih facebook grupa i foruma. Sasvim sigurno da nece pola Hrvatske emigrirati.

Sto se facebook grupa na tu temu tice, mislim da se ljudi pridruzuju cisto iz ocaja, jer bi htjeli nesto promijeniti, pa sami sebi govore da ce otici prvom prilikom da bi se bolje osjecali, ali kad dodje vrijeme za to, mislim da ce zapravo jako malo ljudi to stvarno i napraviti.
Eto ja sam od tih koji su ostavili sve i otisli.....i uopce mi nist ne fali...onaj tko zeli sjedit doma na guzici zato sto je zasticen (neznam stvarno od cega) nikada nece znati sto je propustio u zivotu i kao takav nikada nece uspijeti...za takvog nema nade...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 10.11.2012., 22:09   #7099
trustno gdje si otišao,kako,dali si imao koga za pomoć ili na sljepo.Početkom prvog krečem u avanturu sa mužem na slijepo u potrazi za poslom bez ičije pomoći,a svi oko nas nas smatraju ludim frikovima jer je kao nemoguće uspjeti bilo gdje u svijetu i da svi idu samo na sigurno,no mi ne možemo na sigurno jer nemamo nikog tko bi nam pružio sigurno.
mojca1 is offline  
Old 10.11.2012., 23:01   #7100
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Nema sanse. Pa koji laje ne grize. Hr ce ulaskom u EU napustiti manje od 5% mladih, rekao bih i puno manje.
Te razne face grupe i sl. samo su tu kako bi zaigrale na 'griznju savjesti' politickih elita. Sasvim nepotrebno, jer griznje savjesti nema bez obzira jel otislo 1% ili 90% mladih.
Tko hoce nek ode, tko nece ne trebae.
Ja sam nedavno razgovarajući s kolegom saznao da je troje naših srednjoškolskih kolega odselilo van. Od nas 30, to je 10%.

Ne znam otkuda ti ove procjene od 5%.
method_man is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.