Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 11:15   #1161
Quote:
trokty kaže: Pogledaj post
Nadam se da je tako ,hvala na odgovoru.
Ako jos ima itko info po ovome pitanje bio bih zahvalan.
Zašto ne nazoves i ne pitaš? Isto tako, kolega je u drugoj banci dizao auto kredit i tada mu obrtnik nije mogao biti suduznik/jamac ali je mogao biti nositelj kredita. Tako da isključivo banka koja te interesira zna odgovor.
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:03   #1162
Quote:
fantabox kaže: Pogledaj post
Zašto ne nazoves i ne pitaš? Isto tako, kolega je u drugoj banci dizao auto kredit i tada mu obrtnik nije mogao biti suduznik/jamac ali je mogao biti nositelj kredita. Tako da isključivo banka koja te interesira zna odgovor.
Sad sam zvao,kaužu da obrtnik moze biti suduznik ali da je komplicirana papirologija jer obrtnici sebi ne isplacuju placu pa treba potvrda o primanjima s porezne a posto jos nije poceo povrat poreza jako tesko sve i rekao mi covjek da bolje da ne,a sad ova varijanta sa da on bude nositelj kredita kako bi to funkcioniralo ,jako sam neupucen u to.
trokty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:12   #1163
Quote:
trokty kaže: Pogledaj post
Sad sam zvao,kaužu da obrtnik moze biti suduznik ali da je komplicirana papirologija jer obrtnici sebi ne isplacuju placu pa treba potvrda o primanjima s porezne a posto jos nije poceo povrat poreza jako tesko sve i rekao mi covjek da bolje da ne,a sad ova varijanta sa da on bude nositelj kredita kako bi to funkcioniralo ,jako sam neupucen u to.
Mozda te buni ovo nositelj kredita. Jednostavno on/ona dize kredit, tebe nema u tom procesu.
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:25   #1164
Quote:
fantabox kaže: Pogledaj post
Mozda te buni ovo nositelj kredita. Jednostavno on/ona dize kredit, tebe nema u tom procesu.
Hvala na pomoci fantabox.
trokty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:06   #1165
Dali itko u ovoj drzavi daje kredite zaposleniku firme koja je u predstečaju ( prosa je na sudu ) i plaća se redovito isplaćuje..blokade nije bilo vise od godine dana
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 20:31   #1166
Koja banka daje kredit osobi zaposlenoj u j.d.o.o. koji postoji manje od 6.mj.?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:58   #1167
Pozdrav svima
Kao i svi uletavam sa pitanjem vama prije nego odem do banke ,
Ovako zaposlen sam u relativno dobroj firmi koja ima ugovor sa vecinom banaka o manjoj stopi kredita . Placa mi je cca prosjek godisnji 70 000 k kn do 85k kn
Mjesecno 5000 plus bonusi , regres , bozicnica
Imam postojeci kredit od 1600 kn + jedan 300 kn koji izlazi druge god ,jos 4 godine . Imam Nesto usteđevine ( 3,5 k €) . Pitanje glasi ; u prilici sam kupiti nekretninu za koju mi fali 15 k € , dali je moguce dobiti kredit nenamjenski ili stambeni , sa mojim uvijetima . Po procitanim postovima vidim da je . Sada me zanima prosle sam godine imo neku kaznu te dva mj nisam platio master . I imo sam neku zabranu dok se to nije pokrilo . Sada nemam nikakvih dugovanja ( master , minus sam otplatio na rate ) osim navedenog . Dali je bolje platiti tih 3,5 k € na kredit pa zatraziti da mi jedan kredit bude za sve , ili traziti ovako da mi zatvore , i dali je uopce moguce tako .
Ps . Mogu dobiti dva - tri jamca/ suduznika ukoliko je potrebno .
Pps : i htio bih da mi je rata tu negdje koliko i ova dva zajedno pa da recimo samo produzim godine
Hvala na odgovorima i pardon ukoliko sam nesto nepravilno napiso , ne snalizim se bas sa kreditima .
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:07   #1168
ako ćeš dizati stambeni, s njim nećeš moći zatvoriti ove postojeće (stambeni je isključivo namjenski, a ova dva su pretpostavljam gotovinski nenamjenski).
kreditna sposobnost ti ovisi od banke od banke, ali s obzirom da kažeš da nemaš problema sa pribavljanjem sudužnika, onda tu ne bi smjelo biti problema.
osobno ja bi otišla u kadrove i tražila da mi daju uvjete kredita sa bankama (oni imaju sve kamate koje su dogovorili) i otišla po tih par banaka da mi daju izračune:
- stambeni 15 000 (sa svim troškovima)
- jedan novi gotovinski (sa svim troškovima)
- jedan gotovinac s kojim bi zatvorila i ove postojeće (sa svim troškovima)

i onda ćeš vidjeti što ti je najisplativije (jer o tome ovisi i koliko već ovih postojećih kredita otplačuješ...)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 08:05   #1169
Pitanjce, prekoračil sam minus i sad me zanima jel mogu ja uzet nekaj na rate? Jel bi prošlo to?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:04   #1170
Molim za ovu informaciju ako netko zna. Može li se podići kredit uz neku molbu, ne znam ni sam, ako ćeš na kraju otplate biti stariji od 72 godine? Banke daju kredite za umirovljenike ali to je osobi za koju pitam premalo.
Unaprijed hvala.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:56   #1171
Gotovinski kredit

Ljudi,

molim vas za pomoć... ovaj mail sam poslao na 2 hrvatske banke, ima li tko kakav savjet za dat, kako da realiziram ovo što tražim. Znam da je teško reći nešto na temelju ovoga, no svaki konstruktivan savjet bi mi itekako puno značio.

Gdje da se obratim i da li mogu dobit što tražim?

Hvala!

Poštovani,

digao bih kod vas nenamjenski gotovinski kredit. Trebalo bi mi oko 40.000 - 50.000 kuna.

Pojasnit ću vam svoju situaciju . Zaposlen sam na neodređeno - netto plaća s prijevozom je oko 5800 kuna, bez prijevoza 5500 kuna.... na tu plaću mi se skida kredit 1800 kuna mjesečno (kredit je podijeljen na 2 partije - 1000 + 800 kuna). Ukupan kredit na Ersteu je oko 105.000 kuna

Mjesečno mi se isplati 4015 kuna nakon što mi se odbije kredit. Trenutno sam korisnik Erste banke, dozovoljeni minus mi je 4000 kuna, a ja sam u minusu 4300 kuna.

Pošto mi treba novac hitno, a već imam kredit, pretpostavljam da ne bih imao uvjete da podignem kod vas 40.000 - 50.000 kuna, no zbog toga i šaljem ovaj mail da provjerite to za mene.

Najbolja opcija bi mi bila da podignem kredit kod vas, bez prebacivanja primanja, ako bi to išlo brže, jer mi novci trebaju što hitnije. HROK bi trebao biti čist, imao sam nekik mali dug prije godinu dana od 800 kuna rema Matercardu koji je otplaćen tada.

Da li je kredit moguće realizirati 40.000 - 50.000 kuna na oko 5 godina? Ukoliko je, ne bih odmah prebacio primanja dok ne riješim dug minusa prema Ersteu u potpunosti.

Ukoliko nije, prebacio bih odmah primanja kod vas i objedinio kredite u jedan.

Također imam dug prema Dinersu 20.000 kuna i 5.000kn prema Americanu.
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:54   #1172
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Molim za ovu informaciju ako netko zna. Može li se podići kredit uz neku molbu, ne znam ni sam, ako ćeš na kraju otplate biti stariji od 72 godine? Banke daju kredite za umirovljenike ali to je osobi za koju pitam premalo.
Unaprijed hvala.
Možda ću trolati sada, ali u Srbiji se odobravaju krediti za klijente do 75 godine ali uz riziko životno osiguranje.
Moj predlog je da pitaš koja banka ima tu mogućnost, a većina banaka ima mogućnost odstupanja od kreditne politike za odredjene zahteve.Takvi predmeti se odobravaju po posebnim procedurama, što zavisi od banke.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 16:12   #1173
Da li je netko ovdje možda dizao veći stambeni kredit, a obrtnik je? Imam nekoliko pitanja..
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:14   #1174
Ja sam obrtnik i doduše zasad sam se samo raspitivala, al moja mama ima dosta velik stambeni kredit i obrtnica je pa ako ti šta mogu pomoć pitaj.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:52   #1175
Obrtnica sam tek pola godine, pa me zapravo najviše zanima da li ima netko iskustva s bankom/bankama u kojima si kreditno sposoban i prije nego obrt bude star 18 mjeseci?
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 21:37   #1176
Kao obrtnik stambeni nećeš moći dobit prije godišnje prijave poreza. Nakon samo 6 mjeseci, teško. Također računaj da će ti kao obrtniku biti dosta postroženi uvjeti, kako su meni u vise banaka rekli, spadamo u visokorizičnu skupinu. Ja bi dizala samo cca 20% vrijednosti nekretnine pa bi to išla bez većih problema, ali kad mi je majka dizala tražili su joj dva sudužnika zaposlena u većim firmama ili državnoj službi. Da meni to danas traže odmah bi odustala. Uz to, ja sam dobitak pa imam poduzetničku placu pa mi to malo ajme rec olakšava, mislim da će ti tražit cjelogodišnju prijavu.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 09:55   #1177
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Kao obrtnik stambeni nećeš moći dobit prije godišnje prijave poreza. Nakon samo 6 mjeseci, teško. Također računaj da će ti kao obrtniku biti dosta postroženi uvjeti, kako su meni u vise banaka rekli, spadamo u visokorizičnu skupinu. Ja bi dizala samo cca 20% vrijednosti nekretnine pa bi to išla bez većih problema, ali kad mi je majka dizala tražili su joj dva sudužnika zaposlena u većim firmama ili državnoj službi. Da meni to danas traže odmah bi odustala. Uz to, ja sam dobitak pa imam poduzetničku placu pa mi to malo ajme rec olakšava, mislim da će ti tražit cjelogodišnju prijavu.

Već vidim da će biti puno muke.. Sudužnik bi mi bio suprug koji radi u maloj obiteljskoj firmi. Jedino što mislim da će mi ići u korist je to što ću imati polog i uz to prihod obrta mi je poprilično visok, tako da će kredit biti jedan manji dio..

Jedino eto što ću očito kako god okreneš trebati čekati iduću godinu.

Hvala puno na informacijama iz prve ruke!
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:14   #1178
Firma je u predstečaju, dali ikoja banka daje kredit zaposlenicima koji rade u takvoj firmi
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 07:00   #1179
Quote:
mare0309 kaže: Pogledaj post
Obrtnica sam tek pola godine, pa me zapravo najviše zanima da li ima netko iskustva s bankom/bankama u kojima si kreditno sposoban i prije nego obrt bude star 18 mjeseci?
Nije toliko komplicirano s obrtnicima, gleda se godisnja prijava dohodka. Znaci 1 g.mora obrt poslovati. Onda odes kod tete u poreznu i molis da ti izdaju potvrdu o ostvarenom dohodku.To nije verificirana potvrda, ali uvaziti ce. Ja dizala ovaj mj.nenamjenski 225 tk. Taj godisnji iznos se dijeli sa 12 i dobije "mjesecna placa" koja to nije, ali to gledaju. I znaci od te "place" rata smije biti 1/3 odnosno ako je vise od 5500 45%. Uz to treba s porezne jos potvrda da nema duga prema drzavi u smislu doprinosa i poreza. I naravno uredan HROK.
smiley2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:07   #1180
Quote:
smiley2000 kaže: Pogledaj post
Nije toliko komplicirano s obrtnicima, gleda se godisnja prijava dohodka. Znaci 1 g.mora obrt poslovati. Onda odes kod tete u poreznu i molis da ti izdaju potvrdu o ostvarenom dohodku.To nije verificirana potvrda, ali uvaziti ce. Ja dizala ovaj mj.nenamjenski 225 tk. Taj godisnji iznos se dijeli sa 12 i dobije "mjesecna placa" koja to nije, ali to gledaju. I znaci od te "place" rata smije biti 1/3 odnosno ako je vise od 5500 45%. Uz to treba s porezne jos potvrda da nema duga prema drzavi u smislu doprinosa i poreza. I naravno uredan HROK.

Do sad mi je svaka banka rekla da mi obrt treba biti star 18-24 mjeseca.
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.