Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 21:06   #21
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Pitam se kome će uopće oni prodavat tu kartu za 300 kn,kome to treba?
Vojska,Policija,gorska služba spašavanja itd. to će zasigurno odmah nabavit ako već nemaju ništa bolje od prije.Tko dalje ? Možda izviđači..
Pa, mislim da bi izviđači trebali dobiti po povlaštenoj cijeni porad suranje sa DGU.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:38   #22
falcana karta košta 30kn
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:15   #23
Ovo je lijepa vijest, već sam pričao o tome na mojoj temi o mapama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 15:38   #24
ovak, evo otvorio sam svoj dvd s kartama i on kaze sljedece:

DVD čisti


folder "Croatia"


sekcija šibenik iz foldera "1-50 000"
klik na kartu ispod vodi vas na link za download. fajl je težak oko 5 i pol megabajta, TIF format



jel je 50-ica?

Zadnje uređivanje 18Delta : 18.12.2010. at 15:54.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 15:59   #25
stigla mi je nova karta 1:25 000 neki dan.

evo kako izgleda nova stvar za 30kn:





18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 21:24   #26
Kakve su šanse da se dobiju karte BiH 1:50000?
zoom_zoom2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 23:50   #27
velike
ovo je sve što ja imam, pa koliko pomogne
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:16   #28
Jel ima i ili nema ove nove topo karte igdje na netu ??? Hajte krtice iz Državne gedetske uprave, iskažite se ....
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:20   #29
po mojem mišljenju, vjerojatnost da postoje je zanemariva.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:55   #30
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
velike
ovo je sve što ja imam, pa koliko pomogne
Link nije više validan, može li re-upload? Hvala unapred.
vladimirmalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 22:22   #31
Zagorje 1:5000

Pozdrav!
Ne znam dal sam na pravom mjestu, al vrijedi probat..
Zanima me dal neko od vas forumaša posjeduje il zna di se mogu nabaviti karte u mjerilu 1:5000 u skeniranom ili digitalnom obliku za sjeverozapadnu Hrvatsku. Znam da se relativno lako dolazi do tih karata za područja koja su bila pogođena ratnim zbivanjima, međutim, sjeverozapadnu Hrvatsku ne nalazim nigdje..
lunix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 22:43   #32
5000??? ili 50 000?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 22:53   #33
Quote:
vladimirmalic kaže: Pogledaj post
Link nije više validan, može li re-upload? Hvala unapred.
žao mi je, ja nemam vremena za upload jer dosta sporo ide, a inače sav promet mi pojede da ne mogu ni google otvorit.
ako ti je hitno, javi mi se preko pm

Quote:
lunix kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ne znam dal sam na pravom mjestu, al vrijedi probat..
Zanima me dal neko od vas forumaša posjeduje il zna di se mogu nabaviti karte u mjerilu 1:5000 u skeniranom ili digitalnom obliku za sjeverozapadnu Hrvatsku. Znam da se relativno lako dolazi do tih karata za područja koja su bila pogođena ratnim zbivanjima, međutim, sjeverozapadnu Hrvatsku ne nalazim nigdje..
hm, od 5000 ja mislim da postoje samo ortofoto karte, ne topografske. topografske startaju od 25000.
stoga, fino si skini google earth i ideš (doduše oni uglavnom koriste satelitske snimke, rjeđe ortofoto, no i te satelitske su u konačnici ortorektificirane)
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:16   #34
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
hm, od 5000 ja mislim da postoje samo ortofoto karte, ne topografske. topografske startaju od 25000.
stoga, fino si skini google earth i ideš (doduše oni uglavnom koriste satelitske snimke, rjeđe ortofoto, no i te satelitske su u konačnici ortorektificirane)
Postoje, HOK (hrvatska osnovna karta) 1_5000, mislim da je bivsa JNA radila te karte. Ima ih u papirnatom obliku i digitalnom, tak da fino rade sa programima, npr. Map info, Autocad i slično.. Jedino kaj ne znam dal postoje za SZ Hrvatsku, za južnu, središnju i istočnu sigurno postoje.
lunix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:58   #35
aha HOK, imaš pravo! to u životu nisam koristio, nije ni čudo da nisam pomislio na HOK.
pogledaj ovdje, možda pomogne:
HOK
odnosno ovdje:
GeoPortal


ps
meni se nije dalo čačkat po linku, čini mi se da im je server užasno spor
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 12:46   #36
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
aha HOK, imaš pravo! to u životu nisam koristio, nije ni čudo da nisam pomislio na HOK.
pogledaj ovdje, možda pomogne:
HOK
odnosno ovdje:
GeoPortal


ps
meni se nije dalo čačkat po linku, čini mi se da im je server užasno spor
Hvala na linku, izgleda da je server stavrno jako spor, nece mi otvorit ni jednu kartu (s tim da i meni veza nekaj šteka).
lunix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 03:49   #37
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
žao mi je, ja nemam vremena za upload jer dosta sporo ide, a inače sav promet mi pojede da ne mogu ni google otvorit.
ako ti je hitno, javi mi se preko pm
Nije mi hitno, alo kad budes u mogucnosti, molim te, uploaduj.
Hvala.
vladimirmalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:47   #38
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
aha HOK, imaš pravo! to u životu nisam koristio, nije ni čudo da nisam pomislio na HOK.
pogledaj ovdje, možda pomogne:
HOK
odnosno ovdje:
GeoPortal


ps
meni se nije dalo čačkat po linku, čini mi se da im je server užasno spor
Hrvatska Osnovna Karta (HOK) je neki prijelaz između planova i karata, HOK je puno detaljniji od Topografske karte (TK) ali su i starije prilično od topografskih karata. Server Geoportala DGU je zaista spor, ali bar su pokrili cijelu teritoriju sa HOK kartom, dok katastar i ortofoto je djelomičan. Bilo bi dobro kad bi neko nekako izhackirao to na serveru pa uploadao HOK karte na neki share server.

A za Ortofoto Hrvatske , pa djelomice i nova topografska karta, sa katastrom , mislim da već znate nalazi se na stranici Ministarstva poljoprivrede, odnosno Agencije ARKOD:

ARKOD Pregledniku

I prilično je brz server i kvalitetni prikaz...

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 10:10   #39
ja sam sebi složio kartu cijele općine Slatina preko ARKOD-a. naravno, screen capture & merge
Moram reći da konačni produkt nije savršen upravo iz razloga screen capture-a - mnoge linije se malo deformiraju, no uporabljivo je.

Bacio sam sve u TIFF i konačni fajl teži oko 250mb
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 18:01   #40
18Delta, svaka čast na trudu, treba imati živaca za to. Probaj ARKOD karte sa ovog linka dolje preuzimati, tu su sve, ali su raspoređene kao na nekom FTP serveru te njihove ARKOD stranice, po folderima,a mislim da su ti folderi opet raspoređeni po veličini zooma isječka karata. Uglavnom tu je sve sa ARKODA, pa ko ima živaca i brzinu neta dobru, može skidati pa na pregledni način uploadati na neki razumni share server (megaupload, easyshare,itd.) ili na neki Torrent, unaprijed hvala.

FTP ARKOD Server

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.