Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 19:06   #21
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Čovjek ti je sve rekao...

Kod x-traila stvarno ne trebaš forsirat motor dok voziš, ak stalno šaltaš na 1800 okretaja i ne prelaziš 80km/h potrošnja ne prelazi 7l. Jedino kao i svi viši auti na autocesti pati, ali opet ne preko 10l/140 km/h. Pogon je zadnji ili 4x4. Imaš i "lock" opciju, a to je blokada diferencijala, koju pališ samo na skliskom(snijeg, led, blato). 4x4 diže 1-2 l gore potrošnju.

jedino gume na njemu nisu baš čestih dimenzija, mislim da su od kombija, a ne od auta dimenzije...i ne trebaju ti 2 seta, samo kupi 1 set zimskih svake 2-3 sezone...bar je u zg skupo mijenjati gume svake sezone, a i zimske su bolje po plitkom blatu od cestovnih.
Hvala!! X-trail zaista djeluje kao dobar auto. Koje to dimenzije guma ima?
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 19:07   #22
215/65/16 iako možeš agresivnije stavit na 15 cola, ali opet...što ti treba...
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 08:12   #23
Quote:
BB87 kaže: Pogledaj post
biraj između Mitsubishi Pajero i Nissan X-Trail

ostalo ili nisu terenci (Hyundai, Kia) ili su kvarljivi (Opel)

po mom misljenju Nissan X-Trail je pravi stroj njega uzmi jednostavno ima kvalitetu pouzdanost robusnost i PRAVI je terenac (kao i Pajero), stvarno koda se vozis u tenku. Japanski terenci su majka svih majki i to mora svima bit jasno TOCKA
jesi ti ikad vidio odozdo X-traila i Pajera?

Očito nisi jer ne bi nikad napisao nešto ovakvo, X je SUV dok je Pajero čistokrvni terenac s krutom zadnjom osovinom, zadnjim pogonom i uključivim prednjim, reduktorom itd. sve što rasnom terencu treba, dok je X tipični SUV koji se od RAV-4 naj više razlikuje robusnijim izgledom, u varijanti s 2,0 motorom nema čak ni redukciju a kamoli blokade diferencijala.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:40   #24
http://www.dacia.ba/modeli-dacia/duster/index.html

http://www.dacia.ba/download/cjenovn..._duster_ba.pdf

mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 09:35   #25
Na ovoj dači je valjda desni retrovizor dodatna oprema ko na golfu 2.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 09:55   #26
Pa za off road ti i netreba desni retrovizor....
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 09:57   #27
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Pa za off road ti i netreba desni retrovizor....
Za off-road ti ne treba dacia duster.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 10:23   #28


No ozbiljno gle ak čovjek gleda one demo videe koji su bili kod predstavljanja Dustera, mislim da ona može (u 4x4 varijanti naravno) bez problema podnjet ono što se kod nas danas smatra vancestovnom vožnjom (malo lošiji makadamski putevi prema kljeti dok se ide na roštilj i sl. stvari) sa adekvatnim gumama naravno...

Jedini problem je što takav ozbiljno složeni Duster ima i ozbiljnu cjenu...

Evo ja sam baš gledao kod nas konfigurator kad bi si kupio dustera i još ono kaj bi na njega recimo volio dodat i izmjenit za takvu uporabu već bi bio na cca 150-160 000 kn i to bez nekih posebnih prčija u opremi...

Inače što se autora tiče i njegovih potreba ako je samo problem trakcija na snjegu - ja bi osobno kupio audi sa quattro pogonom, mislim limuzinu ili karavan jelte, za cca 8000 eura bi se bez problema trebao nać pokoji dobar primjerak A4 pa čak možda i A6 ice od 2000 na amo...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 12:58   #29
Ja bi tražio Mitsubishi Outlandera, 2002-3 se za te novce sigurno da naći ili Hondu HR-V iz 2004-5. Isto se može naći Mercedes M/ML prve generacije, Honda CR-V, Jeep Cherokee i Grand Cherokee, Nissan Terrano....
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:12   #30
ovdje si naveo vozila i sa šasijom i bez...

za svakodnevnu upotrebu moj odabir bi bio Santa Fe...

AKo tražiš pravog terenca dvoumio bi se izumeđu Sorenta i Pajera, gdje bi imenom radije bio Pajero, ali Sorento je ipak cijelu generaciju noviji i moderniji...

XTrail i Fronteru ne bi ni pogledao...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:05   #31
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
ovdje si naveo vozila i sa šasijom i bez...

za svakodnevnu upotrebu moj odabir bi bio Santa Fe...

AKo tražiš pravog terenca dvoumio bi se izumeđu Sorenta i Pajera, gdje bi imenom radije bio Pajero, ali Sorento je ipak cijelu generaciju noviji i moderniji...

XTrail i Fronteru ne bi ni pogledao...
I meni se Santa Fe mnogo svidja, posebno jer je jako čest ovdje u BiH, tj. servisna mreža je razvijena, ima dijelova a i koliko čujem vlasnici su vrlo zadovoljni.

Što svi govore da Frontere toliko ne valjaju, mene su zanimljivi i ovi noviji modeli, od 2002-2003. godišta. Zar i tako mlade Frontere ne valjaju? U čemu je to problem kod njih, jel može neko konkretno da mi navede primjere?
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 01:13   #32
Nema konkretnih primjera, sve se svodi na slabiju zaštitu protiv korozije, pogotovo kod starijih modela, te stvari su vrlo lako riješavane kod onih koji su imali volje zaštiti podvozje i garažirati auto, ali kako takvih za fronteru, pogotovo stariju, i nema previše--rezultat je trula karoserija. Ostalo na tom autu je prosječne kvalitete, od motora, mjenjača do unutrašnjosti---ništa pretjerano ali za taj novac sasvim prolazno. Druga stvar su "birtijaške procjene", što je tko od koga čuo i načuo....A uzmi u obzir da na ovom forumu imaš možda 5% ljudi koji su vozili terenca-po terenu...
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 01:58   #33
Ma, nije frontera toliko loša koliko je precijenjena. Suprotno od npr. lade nive, koja je krš, ali je kupiš za 1k eura, utaracaš i kupiš novu. za ozbiljan terenac treba love, a da je koliko toliko udoban i da ne troši puno i ne otpadaju mu dijelovi kao sa grunfovih izuma.

Tako da ti "suv segment" nudi ono što ti treba, tj. suvovi koji imaju prabaku u terencima, jer su kompromis prohodnosti/potrošnje/ergonomije/brzine/kvarova, na pola puta od pravih mrcina, a opet sa većinom onoga na što su razmaženi vlasnici vozilica sa grijanjem,klimom,abs-om,central-lockom,el prozorima,radiom,brisačima koji rade i sličnim nepotrebnim luksuzom naviknuti...

A što se tiče dače koju svi mahnito preporučuju jer je "jeftina, a terenac" a usput i suv sa raskošnom opremom unutrašnjošću, preporučio bih da to ne rade, jer je to auto koji se tek treba dokazati po pitanju održavanja, stanja nakon bar 100 k km, od kojih nisu baš svi po cesti...
Pogotovo jer prava, 4x4 dizel varijanta sa terenskim paketom opreme dođe mnogo, mnogo više, i ulazi u cijenovni rang pravih terenaca (što možda i je, ne bih nikad pljuvao što nisam vidio ili čuo iz 1. ruke) a tu vrijede skroz druga pravila igre...pa imaš mahindru thar 3k E manje love ili LR 90 soft top na cesti za 3k eurona više ako netko stvarno ide van češće... a za cestu ionako nikad ljudima ništa ne preporučam ozbiljno, osim reno4 i ne glasam na izborima za ikoga osim ćire blaževića..
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork

Zadnje uređivanje Felicius : 30.05.2011. at 02:10.
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 09:48   #34
Thumbs up

jesi pogledao možda nissan Terrano 2 ili Toyota Hilux, to su isto dobri auti.
streetrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:41   #35
Pa u hiluxu mu se bas i nebude bilo ugodno vozit, tocit gorivo u njega i placat registraciju (ne moze se registrirat kao osobno vozilo, ak se ne varam).
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:59   #36
Meni i ne treba terenac, pogrijesio sam sto sam stavio ovakav naslov teme, treba sam staviti "Pomoc oko kupovine SUV-a" al ajd sad. U uzi izbor su mi usli Santa Fe i Opel Frontera iz 2002. do 2004. godine, Opel ima veliku prednost sto je oficijelni servis samo 18km od mene, a i dijelova za Opele ima na svakom cosku, dok se najblizi Hyundai servis nalazi 70km daleko i dijelova ima samo tamo. E sad, koje od ovo dvoje je kvarljivije ne znam, po cijenama su tu negdje, kod Santa Fe mi se svidja 2.4 benzinac sa 107kW (čini mi se) pošto su mi dizeli mnogo skupi, a kod Opela u opticaju 2.2 benzinac ili neki dizel ako nadjem. Jel zna neko koji se plin moze ugraditi u Santa Fe ili Fronteru tih godista (2000-2004.), jel kod njih usisna grana metalna ili plastična? Ugradnja "običnog" plina ovdje u BiH košta nekih 400E, dok je sekvent skup ko vrag, najmanje 900-1000E, pošto bih išao na ugradnju plina ako bih uzeo benzinca (plin je mnogo jeftin ovdje u BiH, 1KM/0.5E).

Npr, ovaj mi se totalno svidja

http://goo.gl/3rdRM

Sta mislite, koja bi potrosnja plina bila kod ovakvog motora? Evo sta kazu na oglasima za benzin i 2.4 motor:

Quote:
Kraftstoffverbr. kombiniert: ca. 9,8 l/100km
Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,1 l/100km
Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,8 l/100km
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:02   #37
Ma bježi od frontere, ona je suv utoliko što je nesposobna na ozbiljnom terenu, konstrukcijski je terenac. Još na to dodaj nekvalitetu opela iz tog razdoblja i nikakve dizele. kažu ljudi da se čuje kako hrđa za tihih noći.
I ostavi se ovlaštenih servisa, jednostavno nema opravdanja za cijenu kad auto više nije pod garancijom.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:03   #38
Čuj, instalacija plina će ti se sigurno isplatiti, jer u sve nabrojane aute ne možeš tankat ložu, nego samo eurodizel, pa je benz+plin mnogo jeftiniji po km od dizela, a iako skupa, plinska instalacija ti je slične cijene kao razlika između dizla/benz, jer se benz prodaje da ga se riješi znatno jeftinije...

Od suvova smo isto prodiskutirali sve navedene...ali najviše se pričalo o dizelima...jedino ne kužim, stvarno misliš ići u službeni servis sa autom kojemu je istekla garancija??

Mislim da je za tvoje potrebe najbolji galloper, kao best-buy, najbolji omjer cijene i kvalitete. Fronterom bi isto mogao biti zadovoljan, jedino ako si zagriženi opelaš...ali je debelo precijenjena za ono što daje, možda za max 2 k eura...imaš već i landcruisere 60ki i 70ki za 3-4 k eurona...a njihovi 4+litraši benzinci su nepoderivi i odličnih performansi...ne troše preko 20l plina(a ni krame od frontere neće ispod 13-14 u gradu ili 10 otvoreno).

A jesi li gledao na prodajnu vrijednost za 3-4 god, ili ćeš ga vozit dok ide? To je dosta bitan faktor kupnje, ako je ovo drugo, hoće li ti trajat još 5, 10, 15 ili 20 god znači dosta, ako ćeš prodati gledaj samo da drži cijenu...
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork

Zadnje uređivanje Felicius : 01.06.2011. at 13:15.
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:22   #39
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Ma bježi od frontere, ona je suv utoliko što je nesposobna na ozbiljnom terenu, konstrukcijski je terenac. Još na to dodaj nekvalitetu opela iz tog razdoblja i nikakve dizele. kažu ljudi da se čuje kako hrđa za tihih noći.
I ostavi se ovlaštenih servisa, jednostavno nema opravdanja za cijenu kad auto više nije pod garancijom.
Po koji puta autor mora naglasiti da nece ic na teske terene?

A ti se nebi usudio ondje uputiti gdje frontera moze proci, i ostavite se birtijskih prica. To je frontera druge generacije i za taj 2,2 td motor vele da je dobar, a nijednu fronteru druge generacije nisam vidio hrđavu, sto se za prvu generaciju ne moze reci.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:28   #40
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Po koji puta autor mora naglasiti da nece ic na teske terene?

A ti se nebi usudio ondje uputiti gdje frontera moze proci, i ostavite se birtijskih prica. To je frontera druge generacije i za taj 2,2 td motor vele da je dobar, a nijednu fronteru druge generacije nisam vidio hrđavu, sto se za prvu generaciju ne moze reci.
Shvatio sam to u autorovom prvom postu, i nije mi namjera bila raspravljat o fronterinoj terenskoj (ne)sposobnosti, nego njenoj konstrukciji koja je autoru više negativna nego pozitivna strana obzirom da mu terensko vozilo ne treba.

O kvaliteti zadnjih serija frontere i 2.2 dti motoru neću jer s takvom nemam nikakvog iskustva. Za ranije 2.3 td i 2.8 tds stojim iza onog kaj sam napisao
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.