Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 13:41   #1001
Same old, Tomo - vizionar i kuljiševski ad hominem na istaknute pripadnike prosvjeda. Onda se netko još pita zašto studentska blokada nije imala istaknute vođe?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 13:56   #1002
.. ..meni je kuljis odlican.

on se nije bas nesto ni potrudio zamaskirat tekst. ok, red klasike, eshila, krleze, pa onda red formalnih cinjenjica, pa omiljeni nadjev obiteljskih i rodbinskih veza, berba npr 1956. ili 1985. , to su bile nelose godine (mislim da kuljis ima bolju arhivu nego mnogi maticni uredi), pa par poluintimnih, samo njemu poznatih informacija i izvora i poznanstava koje su slag na tom jelo-tekstu iza kuljisevih informativnih zidina, malo popirja i servira.

stvarno, meni on izgleda kao sidrun ili kao toma akvinski hrvatskog novinarstva. potpuno statican, on informativno transcendira rutinskim reminiscencijama. on vec odavno ne ide informacijama, one dolaze njemu, on ih obogati kao da obogacuje osiromaseni uran, centrifugira ih i isporucuje.

mene stvarno ponekad kuljis podsjeti na neka uprizorenja onog baruna iz dine (engl..djun).
iskreno vjerujem da bi kuljis zelio urbanizam po njegovoj mjeri, neki levitirajuci urbanizam (kuljisu je dosadilo i levitirat, za promjenu bi okolina trebala levitirat oko njega) , uredan, prepun mjesta za iznenadjujuce zacine.
ovaj urbanizam je kuljis davno prevazisao i sad treba novi, umjetni urbanizam, interpolirani, kojim ce se nametnuti blagodati novog urbanizacijskog poretka, cistog, urednog, bez ijednog detalja koji bi trebali omesti apetit.

uz glorificiranje neanonimnog srcanog kapitala koji skoro pa da ima po kuljisu, a kroz horvatincica, neke svjetle avnagardne, ma skoro i pravednicko proleterske karakteristike (nad kojim se kuljis, dodude, vrlo zgraza, ali i misli da je takva plemenita ideja poput biserja bacena pred proletere i opskurni jad u vlaznim i derutnim sobiccima koji se odvija na korak od njega dok kuljis levitira ilicom kvareci mu urbanisticki tek), ocito je svjesno izbjegao i zazivanje bajamontija i njegove sudbine, jer bi to stvorilo dodana prosirenja, konflikte samoj namjeri teksta i tako bi se rasplinula udarnicka apologija koju je namjeravao napisati.

mora se kuljisa razumjeti, zasluzio je to. ovaj njegov tekst bi se najbolje mogao opisati kao..noting personal, striktli biznis.
..a osim toga. stajanje na horvatincicevu stranu je sasvim fino provukao kao stajanje na stranu, solidarnost sa slabijim i dakle, samim tim je kuljis sebe stavio, u tom ne uvijek dobro definiranom razgranicenju, na stranu pravde.
ako to vec ne moze direktno napraviti argumentirano i beskompromisno napadajauci na silu bezakonja i paralelnog zakonja, a imao je za to prilika i nesto javnijih i televizicnijih nego sto je to pisanje po novinama, onda ce to kuljis napraviti tamo gdje moze, tamo gdje misli da je jaci, prikazujuci objektivno i drugu stranu, nepostenu i primitivnu, agresivnu stranu tih nekih prava na grad, neesteticnih civila, neelitnih urbanista, prikrivenih socijalista koji bi se, eto, po neprikrivenoj definiciji trebali koji put i zrtvovati i solidarizirati sa kuljisem, a to znaci i sa horvatincicem, a to znaci i s jos necim (i nekim) o cemu kuljis jos nije pisao, a izgleda da bi mogao uskoro, u ovoj sad najnovijoj novinarskoj inkarnaciji kuljisevoj i to ne samo navijajuci za horvatincica.
ima ih jos za koje on iskreno smatra (zeli) da ne spadaju u hrvatsku plutokraciju.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 15:53   #1003
U petak na naslovnici Jutarnjeg: Domagoj Vida našao curu, i to još (ne znam zašto je to bitno) kći njegovog bivšeg predsjednika kluba. Na NASLOVNOJ strani.
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 15:53   #1004
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Same old, Tomo - vizionar i kuljiševski ad hominem na istaknute pripadnike prosvjeda.
Pa da, same old... i pitala sam se zašto mi to zvuči poznato. Nekako sam u međuvremenu smetnula s uma da je Kuljiš ipak majstor takve retorike.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 16:03   #1005
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa da, same old... i pitala sam se zašto mi to zvuči poznato. Nekako sam u međuvremenu smetnula s uma da je Kuljiš ipak majstor takve retorike.
dubravka je izvrsno obrazložila zašto se neće vratiti. i deset godina kasnije - još je ista pjesma.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:04   #1006
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
U petak na naslovnici Jutarnjeg: Domagoj Vida našao curu, i to još (ne znam zašto je to bitno) kći njegovog bivšeg predsjednika kluba. Na NASLOVNOJ strani.
približavaju se spektakularnim naslovnicama 24 sata...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:51   #1007
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa da, same old... i pitala sam se zašto mi to zvuči poznato. Nekako sam u međuvremenu smetnula s uma da je Kuljiš ipak majstor takve retorike.
A kaj treba sva ta uvlakačkoljigava trkeljanja uopće analizirati?
Kuljiš koji se priženio u familiju Mije Mirkovića o pedigreima i donjogradskim palačama ima biti kuš!
Ne znam kaj im je Tomo the Developer obećao - stan s terasom, lokalčić,vlastite novine ili ipak - ručak?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:34   #1008
Mene pak fascinira koju je tešku artiljeriju Kuljiš u stanju upotrijebiti, kako bi opravdao jedan obični kapitalistički poduhvat.

Najsmiješnije je spominjanje Ise Kršnjavog. Taj veliki Hrvat (veliki u smislu djela, ne riječi) i lažni madžaron je uspio zajebati sve, od bana Hedervaryja nadalje, te stvoriti i ostaviti Hrvatskoj stotine i stotine javnih ustanova, dok su mu Horvati spominjali mater madžarsku.

Dakle, čovjek se pretvarao da je madžaron kako bi svoju domovinu izvukao iz srednjevjekovlja. Ne shvaćam što Kršnjavi ima s Horvatinčićem. Analogija mora imati smisla. Dakle - Horvatinčić se pretvara da je poduzetnik, dok u biti urbanizira Hrvatsku? To bi pretpostavljalo da mu nije do profita. Analogija pada u vodu ukoliko je Horvatinčiću profit primarni cilj. Dakle, analogija pada u vodu.

Sve ovo, da se razumijemo, ne govori ništa loše o samom Horvatinčiću. On je za stanove koje je tamo otkupio isplatio nevjerojatne sume. Prostesti moraju ići spram gradske vlasti, jer Horvatinčić samo funkcionira u skladu s boljim običajima poslovanja grada Zagreba.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:15   #1009
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
A kaj treba sva ta uvlakačkoljigava trkeljanja uopće analizirati?
Kuljiš koji se priženio u familiju Mije Mirkovića o pedigreima i donjogradskim palačama ima biti kuš!
Ne znam kaj im je Tomo the Developer obećao - stan s terasom, lokalčić,vlastite novine ili ipak - ručak?
tko je mijo nadi?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:38   #1010
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
tko je mijo nadi?
Direktni predak.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:41   #1011
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Direktni predak.
pa kako nado od takvog imtelektualca do kuljiša?

sad sam tek pročitala tekst di je opisao uršu i gamulina.
ne kužim kako ta kitopsina za tipkovnicom pyzdi o drugima, a ne vidi za početak - sebe!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:02   #1012
može li netko novinarima Jutarnjeg objasniti da se ne zaražuje "sidom", te da usprkos tome što to zvuči seksi, jednostavno nije istina, te da bi mogli, umjesto maski protiv svinjske gripe, uz Jutarnji dijelit kondome, čisto zato jer bi puno života spaili da kanaliziraju tu HIV histeriju tako da se spriječi ubuduće "širenje side".
danpodan33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:04   #1013
istina, ali kod nas je to dio govora. iako, tehnički nije točno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:44   #1014
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
tko je mijo nadi?
djed. pohvalio se kuljiš jedared u kolumni.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:45   #1015
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
djed. pohvalio se kuljiš jedared u kolumni.
auuuuuuu! čini mi se sad da se i sićam. jao, koji je to lejmer pisati o didu svoje žene. u kolumni! idem guglat.

prvo pa dida moje žene
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:07   #1016
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
auuuuuuu! čini mi se sad da se i sićam. jao, koji je to lejmer pisati o didu svoje žene. u kolumni! idem guglat.

prvo pa dida moje žene
ja čitala u nekoj drugoj kolumni. ispada da se denis pohvali kad god je prigoda.


pa opet malo o miji

Najveća ambicija djeda moje žene, akademika Mije Mirkovića, bila je...
__________________
zlo goveđe dovijeka june

Zadnje uređivanje mimma7 : 10.02.2010. at 00:33.
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:55   #1017
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
Quote:
Kuljiš kaže:
Najveća ambicija djeda moje žene, akademika Mije Mirkovića, bila je...
To je ova?
Quote:
Dok smo onomad klipsali za Bancem i Sanaderom po Yaleu, rekoh Boži Biškupiću, našem čednom ministru kulture: "Trebali bismo sve pare staviti na hrpu, pa sagraditi jedno ovakvo sveučilište i jedan nosač aviona!"
`Zašto nosač aviona`, zapita u čudu Biškupić, nenavikao da ljudi oko njega izlaze iz pragmatičnog političkog diskursa na višu vizionarsku razinu. Nisam mu umio pregnantno objasniti, ali ostajem kod te svoje olako iznesene ideje.
Vizionarski. Briljantno.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:13   #1018
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Vizionarski. Briljantno.
Aaaaaaa

Analyze this!
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:52   #1019
jutarnji je stvarno bilten plutokracije, epicentar propalih intelektualaca koji knjiški oprašuju pamflete korupciji

a kuljiš, jebote, kao kurvetina u raspadu, koja misli da vara zrcalo teškim puderom iz sloja u sloj. koja radost u serviranju guzice tomi (zvanom dr. strangelove), to je još izdašnije od onog što se novcem može kupiti, čudo neviđeno
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 08:19   #1020
Makli su s neta, ali uglavnom jučer preko na polovine naslovnice vrišti naslov "Ovo je je prevarant kojeg štiti država" s nadnaslovom-upoznajte Tina M. Na slici neki zbunjola čovo koji ulazi u svoj automobil i zblenuto gleda u pravcu aparata. I sad u tekstu navodi se da je to stanoviti Tin M. višestruki muljator i prevarant.
No danas, u rubrici komentari tek mala isprika da je na slici "tehničkom pogreškom otisnuta fotografija Ivice Dokelje, a trebala je biti otisnuta fotografija Tina Mudrovčića". Te navod kako je gospodin Dokelja ugledni građanin, ravnatelj centra za autizam i kako s Tinom M. nema ama baš nikakve veze!!

Kakvi gelipteri. Tehnička pogreška na ogromnoj fotki preko pola naslovnice- my ass. Virili su iz busije pa uslikali slučajnog prolaznika, kako bi nastavili lov na vještice (ne bih se čudio ni da famozni Tin M. uopće ne postoji).

Da sam Ivica Dokelja tužio bih i tražio masne pare.

Uvijek kad pomislim da ne mogu pasti niže, uspješno me razuvjere
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.