Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2014., 18:58   #1
Doregistracija djelatnosti u d.o.o

Znaci u obitelji imam tvrtku koja se bavi pravnim djelatnostima, mene zanima jel ja mogu odnosno direktor dotične tvrtke doregistrirati djelatnost uljepšavanja? mogu li na taj način odabrati svoje ime i imati poseban račun ili to ide sve zajedno u jedno pod istim imenom?
__________________
If you only have a hammer, you tend to see every problem as a nail.
seven9heaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 09:55   #2
Quote:
seven9heaven kaže: Pogledaj post
Znaci u obitelji imam tvrtku koja se bavi pravnim djelatnostima, mene zanima jel ja mogu odnosno direktor dotične tvrtke doregistrirati djelatnost uljepšavanja? mogu li na taj način odabrati svoje ime i imati poseban račun ili to ide sve zajedno u jedno pod istim imenom?

Ako doregistriraš postojeću firmu onda ne možeš imati dva imena firme, ostaje ime koje je bilo. Ti možeš mijenjati ime firme,ali cijele firme,a ne da će firma imati dva različita imena. Ukoliko otvaraš salon možeš salon nazvati nekim svojim imenom,ali ime firme je ime firme i to ne možeš na više imena.
Što se tiče računa,možeš otvoriti računa koliko želiš u bankama,čisto radi toga ako si želiš odijeliti da znaš da ti ta djelatnost posluje samo preko tog jednog računa (ima firmi koje imaju nekoliko računa u dvije-tri banke), ali se sve skupa gleda kad se radi obračun. Gleda se cijela firma kompletno, svi računi odjednom i cijelo poslovanje svih djelatnosti se spaja u jedan obračun.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.