Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 10:17   #9141
Problem riješen, mada mi je čudno: prvo sam maknuo plosnati kabel i zamijenio ga ž/ž f-konektoron i dobio sam očekivanu kvalitetu u dnevnoj ( snaga je uvijek jednaka - 90%...no kad sam opet vratio plosnati kabel - ista stvar: 10-25% Q...onda mi je palo na pamet da probam odspojiti ZAS sa porta 2 na opticum sklopu i - vidi vraga - signal opet kakav bi trebao biti ! Nakon toga sam prespojio ZAS na port 5 jer mi se čini da je to druga interna kaskada (i stavio na 2cascde: port 5) i sada je sve dobro...znači, opticum vjerojatno ima neko gušenje na dugačkom kabelu/više kablova, a kada je spojeno više izvora...a ipak, samo zamjena konektora je donijela toliki skok tj nije bilo gušenja na portu 2...

Zadnje uređivanje MytByte : 16.12.2014. at 10:32.
MytByte is online now  
Old 16.12.2014., 11:01   #9142
Prva 4 porta su diseqc 1.0 i 1.1, dok su ostali samo diseqc 1.1...
Moguće da je zbog toga gubitak/gušenje signala veći na prva 4 porta
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.12.2014., 19:06   #9143
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nema šanse da dam još love za novi tanjur...nije problem s njim kad je lnb u centru, što bi bio slučaj kad bih stavio nju i motor na krov... ali očito nije dobar kao Gib u multifeedu (Gib je više kružni, ova je ovalnija-uža)....
ofkors, kad bi sa falcomom mogao sve kao sa gibom 105 onda nitko nebi kupovao talijana

a trebaš gledat da je što manje spojeva, diseqc/kabeli/spojnice-flat/lnb itd jer nakupi se tih dB previše i onda signal neminovno pada, još u kombinaciji sa lošim vremenom..ma pusti snagu kvaliteta je bitna
Blue Corsair is offline  
Old 16.12.2014., 22:09   #9144
Ekipa problem

Ovo ljeto je u par navrata bilo jako nevrijeme, jake kiše i jaki vjetar, zanima me dali recimo grom može sjebati LNB, jer mi sad pokazuje oko 30% jačinu i kvalitetu signala?

Inače pretpostavljam da je grom opalio, da bi i receiver dobio po sebi, ali on je isključivan tijekom nevremena. Probao sam sa pomicanjem tanjura, ali konstantno stoji na postotku koji sam napisao i nedaje znakove prema boljem postotku.

Radi se samo o jednom LNBu koji je okrenut na Astru 19,2. Receiver je Alma 2200hd.
__________________
.
quadzilla is offline  
Old 18.12.2014., 08:45   #9145
Provjeri kablove da se nisu rasklimali konektori...najbolje je uzet novi, jeftini lnb i zamijeniti ih, da vidiš je li do LNB -a
Drugo, možda ti se samo antena pomaknula a ti sada nemreš više naciljat 19.2, ali to je manje vjerojatno jer bi je do sada statističkiv već naciljao jer je stvarno jak satelit
MytByte is online now  
Old 19.12.2014., 20:46   #9146
pozdrav svima

jel može samo info gdje je najbolje i najpraktičnije na području Zagreba kupiti običnu log. antenu, pojačalo i što treba od opreme?

Ima inače u Metro-u set za cc 150kn ali nije bilo sad kada sam bio zadnji puta, pa da ne idem opet na kraj grada.
crosstown spinner is offline  
Old 19.12.2014., 23:23   #9147
U bilo kojem boljem dućanu antenske opreme poput Prijema, SAT-SHOP-a, CATV-a, Engel Axila itd.
Nešto ima i u Tevetronu, Elmatisu, M&S-u, Electronic shopu i sl.
Gugl ti je kompa.

A mi ne možemo znati što točno baš tebi treba, na tvojoj lokaciji i s tamošnjim signalno-prijemnim uvjetima, za to ti najbolje zvat meštra da izmjeri dolaz signala u EM polju pa onda drito znaš što i kako dalje. 150 kn.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 20.12.2014., 09:19   #9148
z
kupio bi satelitski hd prijemnik. šta se preporuča za do 200 $? vidio sam dm 800 hd se v2.
http://www.aliexpress.com/item/2014-....html#feedback
bing01 is offline  
Old 20.12.2014., 18:42   #9149
Stanujem u istočnom dijelu zgb. i imam dva tv sa digitalnim prijemnicima. S obzirom da sam na jednom mogao gledati slovenske programe, pokušao sam to srediti i za drugi tv. Međutim, kako to obično biva, nakon pokušaja sam izgubio i većinu domaćih programa. Sad samo primam programe: mreža zg, jabuka, tv4r, z1, rtl kockica, sptvž i cmc. Ostale važnije programe kao što su: rtl, nova, hr1, hr2, hr3 nema šanse.
Penjao sam se na krov i promjenio konektor koji ide na antenu, a antena je nova i dobro usmjerena prema odašiljaču. Sad ne znam zbog čega mogu gledati navedene programe, a ne i sve ostale koje sam ranije mogao gledati?
georgy is offline  
Old 20.12.2014., 20:06   #9150
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
U bilo kojem boljem dućanu antenske opreme poput Prijema, SAT-SHOP-a, CATV-a, Engel Axila itd.
Nešto ima i u Tevetronu, Elmatisu, M&S-u, Electronic shopu i sl.
Gugl ti je kompa.

A mi ne možemo znati što točno baš tebi treba, na tvojoj lokaciji i s tamošnjim signalno-prijemnim uvjetima, za to ti najbolje zvat meštra da izmjeri dolaz signala u EM polju pa onda drito znaš što i kako dalje. 150 kn.
ios / tt
pa u principu me zanimala preporuka dućana. ostalo sve znam.
do sada sam imao logaritamsku antenu direktno spojenu na receiver. Moram pomaknuti instalaciju na drugi kraj zgrade pa bi odmah dodao još jedan tv.
Pa sam mislio ubaciti pasivno pojačalo. I trebat će mi još jedan splitter.
Signal je inače odličan tako da tu nema problema.

Quote:
georgy kaže: Pogledaj post
Stanujem u istočnom dijelu zgb. i imam dva tv sa digitalnim prijemnicima. S obzirom da sam na jednom mogao gledati slovenske programe, pokušao sam to srediti i za drugi tv. Međutim, kako to obično biva, nakon pokušaja sam izgubio i većinu domaćih programa. Sad samo primam programe: mreža zg, jabuka, tv4r, z1, rtl kockica, sptvž i cmc. Ostale važnije programe kao što su: rtl, nova, hr1, hr2, hr3 nema šanse.
Penjao sam se na krov i promjenio konektor koji ide na antenu, a antena je nova i dobro usmjerena prema odašiljaču. Sad ne znam zbog čega mogu gledati navedene programe, a ne i sve ostale koje sam ranije mogao gledati?
Pravo je pitanje da li oba receivera podržavaju "slovence"
crosstown spinner is offline  
Old 20.12.2014., 20:52   #9151
ova yagica je vrlo dobra, ima dovoljno dB da se nosi bez pojačala.
Blue Corsair is offline  
Old 20.12.2014., 21:22   #9152
Quote:
crosstown spinner kaže: Pogledaj post


Pravo je pitanje da li oba receivera podržavaju "slovence"

Prije samo nekoliko tjedana se moglo na oba tv gledati formula 1 na slovenskim programima, samo što se signal znao igubiti na neko vrijeme na tv koji imam u boravku. Meni nije jasno kako sada mogu gledati neke slabije programe, a ne mogu npr. novu tv ili rtl?
georgy is offline  
Old 20.12.2014., 22:05   #9153
Ne znamo, mislim da nam ne govoriš sve tj nešto si propustio/zaboravio reći da se desilo u konfiguraciji...doduše, pred neki dan je naš mux A odjednom jako pao u kvaliteti i to mi se čini sa odašiljača iz smjera zapada, dakle, Slovenije...odašiljač Trdinov vrh/Sveta Gera?

Zadnje uređivanje MytByte : 20.12.2014. at 22:10.
MytByte is online now  
Old 21.12.2014., 00:37   #9154
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
z
kupio bi satelitski hd prijemnik. šta se preporuča za do 200 $? vidio sam dm 800 hd se v2.
http://www.aliexpress.com/item/2014-....html#feedback
Zasto bi kupio taj kad mozes ovaj, moze sve sto i taj tvoj.

http://www.aliexpress.com/item/At-St...476783374.html
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 21.12.2014., 16:57   #9155
Taj nema dobru softversku podršku, a to je najbitnije.
bing01 is offline  
Old 21.12.2014., 17:57   #9156
A u čemu je razlika ?
Jedno je klon DM-a, a drugo klon VU+ solo 1 recivera...podrška ti je isti klinac, radil bu dok se jednog dana ne sprži sa ubacivanjem novog imagea...
U biti jedno i drugo teška lutrija, no ak se već ideš kockat onda je logičnije uzet nekaj tipa ovog cloud ibox4l tj. VU+ Duo1 klona...

Ak ništ drugo bar nije preskup, a ipak ima dual tuner...
The Best F1 Driver is offline  
Old 21.12.2014., 20:00   #9157
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
ova yagica je vrlo dobra, ima dovoljno dB da se nosi bez pojačala.
imam jedno 30m kabla i splitter, bojim se da ne bude dosta?
crosstown spinner is offline  
Old 22.12.2014., 07:35   #9158
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A u čemu je razlika ?
Jedno je klon DM-a, a drugo klon VU+ solo 1 recivera...podrška ti je isti klinac, radil bu dok se jednog dana ne sprži sa ubacivanjem novog imagea...
U biti jedno i drugo teška lutrija, no ak se već ideš kockat onda je logičnije uzet nekaj tipa ovog cloud ibox4l tj. VU+ Duo1 klona...

Ak ništ drugo bar nije preskup, a ipak ima dual tuner...
dm klon ima reset iza pa ga ne možeš spržiti.
vu klonovi su osjetljivi na image, update i sl. (namjerno loš update koji uništi uređaj).

nisam dugo u toku ali toliko znam.
bing01 is offline  
Old 22.12.2014., 15:17   #9159
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

Ne možeš spržiti DM jer ima reset?
Vu+ nema pa izgara?
Namjerno loš update kažeš? Update nije loš, već je receiver loš. Haha

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 22.12.2014. at 17:21.
tintilinic100 is offline  
Old 22.12.2014., 15:40   #9160
http://www.satelitskiforum.com/sf/bo...ovno-crkavaju/
bing01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.