Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 19:38   #1861
ma ko njega šiša....beba je uvijek velika obaveza..i mladima i starijima. iz svog iskustva ti mogu reci ovo: kad sam mogla govorila sam da mi ne treba, izmisljala razloge zasto ne imati dijete; onda kad sam napokon odlucila da zelim, nisam mogla jer sam bila bolesna i pocela je paranoja dal cu uopce moci imati bebu. Sad sam trudna i zahvaljujem dragom Bogu sto me je nagradio ipak s ovim malim cudom. To je zaista stvar o kojoj treba jako dobro razmisliti i sve opcije istraziti. Malo jesam subjektivna i navijam da se predomislis, ali u svemu tome ti si najbitnija. Ako ces i prekinuti trudnocu, napravit to kod najboljih doktora u najboljoj bolnici kako bi sve proslo u najboljem redu. Ali obavezno razgovaraj s nekim psihologom prije. Sigurna sam da tvoj ginekolog ili dr. opce prakse ti mogu preporuciti nekoga.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 19:57   #1862
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
ma ko njega šiša....beba je uvijek velika obaveza..i mladima i starijima. iz svog iskustva ti mogu reci ovo: kad sam mogla govorila sam da mi ne treba, izmisljala razloge zasto ne imati dijete; onda kad sam napokon odlucila da zelim, nisam mogla jer sam bila bolesna i pocela je paranoja dal cu uopce moci imati bebu. Sad sam trudna i zahvaljujem dragom Bogu sto me je nagradio ipak s ovim malim cudom. To je zaista stvar o kojoj treba jako dobro razmisliti i sve opcije istraziti. Malo jesam subjektivna i navijam da se predomislis, ali u svemu tome ti si najbitnija. Ako ces i prekinuti trudnocu, napravit to kod najboljih doktora u najboljoj bolnici kako bi sve proslo u najboljem redu. Ali obavezno razgovaraj s nekim psihologom prije. Sigurna sam da tvoj ginekolog ili dr. opce prakse ti mogu preporuciti nekoga.

cestitam ti na trudnoći bas mi je drago

da budem razgovarala sutra kad cu ici..ali me jebu ovi sa uputnicama..jer nemam svog ginekologa i nemogu dobit uputnicu a proces taj traje 2-3 dana dok sve to ovjerim na socijalnom i to..tako da malo gubim zivce na tooo hehe
__________________
od vikenda do vikenda tako zivim ja
waila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:45   #1863
Ma svog ginekolaga možeš naći u jednom danu. Odi kod nekog ginekologa, pitaj jel primaju nove pacijente, ako da, dat će ti papir koji nosiš u jukićevu ili vodnikovu(ako si iz zg), ma tam negdje.Tamo ti to ovjere taj tren i onda to nosiš natrag svome ginekologu i to je to.
ne znam da li ću ti pomoći, ali moja frendica je ostala trudna sa 19. Bila je u Americi i ostala trudna uz kontracepcijske, odlučila je pobaciti jer ju je taj dečko ostavio, a i ispao je totalni kreten. Sve u svemu danas ima predobar posao, dečka nema,iako ih je promijenila od tada i bila u ozbiljnim vezama, ali uživa u mladosti. Mislim da joj je to bio potez života, a i ona. naravno da joj nije ugodno kad se toga sjeti. Hoću reći da to nećeš zaboraviti, ali to moraš onda prihvatiti kao dio tebe.
Sretno i nemoj da te pumpaju informacijama joj to je veselje, ubijaš, bla, bla bla. Ako je to svima veselje kaj onda koriste kondome. i to je ubijanje .
oksnaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:24   #1864
Quote:
oksnaps kaže: Pogledaj post
Ma svog ginekolaga možeš naći u jednom danu. Odi kod nekog ginekologa, pitaj jel primaju nove pacijente, ako da, dat će ti papir koji nosiš u jukićevu ili vodnikovu(ako si iz zg), ma tam negdje.Tamo ti to ovjere taj tren i onda to nosiš natrag svome ginekologu i to je to.
ne znam da li ću ti pomoći, ali moja frendica je ostala trudna sa 19. Bila je u Americi i ostala trudna uz kontracepcijske, odlučila je pobaciti jer ju je taj dečko ostavio, a i ispao je totalni kreten. Sve u svemu danas ima predobar posao, dečka nema,iako ih je promijenila od tada i bila u ozbiljnim vezama, ali uživa u mladosti. Mislim da joj je to bio potez života, a i ona. naravno da joj nije ugodno kad se toga sjeti. Hoću reći da to nećeš zaboraviti, ali to moraš onda prihvatiti kao dio tebe.
Sretno i nemoj da te pumpaju informacijama joj to je veselje, ubijaš, bla, bla bla. Ako je to svima veselje kaj onda koriste kondome. i to je ubijanje .

uff slicna situacija i ja i ovaj smo prekinuli pa ja saznala i culi se i on je uz mene ( novcano) sto i ocekujem od njega.zvuci sebicno al jbg-a..

ici cu u zapresic tam je blizu socijalno tak da to rijesim i odem u bolnicu kak sma trebala i rijesim to..

neki kazu da pobacim neki ne ali ipak to je moja odluka i mislim da znam sto je u ovom trenutku najbolje za mene..tako da..

fala ti puno
__________________
od vikenda do vikenda tako zivim ja
waila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:12   #1865
draga waila ti si stvarno neki fenomen
em si zatrudnila po duhu svetom, em ti se plod na uzv-u vidi vec sa 3 tjedna...
za tako jos nesto nisam cula..
al sretno u svakom slucaju!

meni je danas 40 dan ciklusa, i jos je nema, al pricekat cu jos par dana za test jer mi se zna poremetit u proljece
nemam nikakvih simptoma, osim da cu dobit svaki tren, i tako vec danima. izluđuje me.. nije problem ni + ni -, al mislim da mi shanse nisu neke..imala sam dosta odnosa bez kondoma al ono, prvih 10ak min...

bez obzira sad na mene, sta mislite kolike su shanse za tako zatrudnit?
ok, teoretski neke postoje, al u praksi cini mi se nemoguce...
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:42   #1866
Quote:
Marcelina kaže: Pogledaj post
draga waila ti si stvarno neki fenomen
em si zatrudnila po duhu svetom, em ti se plod na uzv-u vidi vec sa 3 tjedna...
za tako jos nesto nisam cula..
al sretno u svakom slucaju!

meni je danas 40 dan ciklusa, i jos je nema, al pricekat cu jos par dana za test jer mi se zna poremetit u proljece
nemam nikakvih simptoma, osim da cu dobit svaki tren, i tako vec danima. izluđuje me.. nije problem ni + ni -, al mislim da mi shanse nisu neke..imala sam dosta odnosa bez kondoma al ono, prvih 10ak min...

bez obzira sad na mene, sta mislite kolike su shanse za tako zatrudnit?
ok, teoretski neke postoje, al u praksi cini mi se nemoguce...

hahaaah..aa eto dns mi rekli da je 6 tjedana..jer se racuna od prvog dana zadnje menge al sam po njhovom 3 tjedna al ovak 6 ma neznam ni sama zbunili me cijelu

i meni je bilo ovo kao da cu dobit svaki tren..al najbolje je da sutra preksutra napravis test i rijesis se te brige..
__________________
od vikenda do vikenda tako zivim ja
waila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 00:15   #1867
imam jedno pitanje, vjerojatno glupo al svejedno cu pitat...jel moguce da se na ultrazvuku napravljenom 9 tjedana nakon zadnje menstruacije ne vidi ako je zena trudna??
nime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 08:34   #1868
Quote:
nime kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, vjerojatno glupo al svejedno cu pitat...jel moguce da se na ultrazvuku napravljenom 9 tjedana nakon zadnje menstruacije ne vidi ako je zena trudna??
ako si trudna trebalo se vidjeti. meni se s 6 tjedana vidio plod.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 14:07   #1869
Quote:
nime kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, vjerojatno glupo al svejedno cu pitat...jel moguce da se na ultrazvuku napravljenom 9 tjedana nakon zadnje menstruacije ne vidi ako je zena trudna??
kako mozes biti trudna a na uzv se nis ne vidi?? nemoguce...po zm je 9tj, po oplodnji bi bilo 7tj...mora se viditi makar gv...i to oveceg promjera...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 04:49   #1870
Unhappy Pomoc

imam 15 god i imala sam u zadnje vrijeme 2 sexa bez kondoma nakon 1. nisam nista popila(tablete za dan poslje) i to, nakon drugog jesam...
dobila sam tablete od kojih se treba dobiti nekakvo krvarenje, ali ga nisam dobila.
citala sam nes da su medu prvim simptomima gubitak tezine...
tezina prije 3 dana-55
tezina jucer-54 i nesto sitno
tezina sad 54
prezderavam se ko svinja a kile samo nestaju
ili to moze biti od tog sta u zadnje vrijeme od kada sve to traje imam neku potrebu udarat se JAKO po trbuhu?
i jos nesto, ako sam NEDAJ BOZE trudna procitala sam da se pobacaj moze napravit tek izmedu 10 i 12 tj trudnoce, jel se moze i prije?
hvala
PaRiZeR11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 08:07   #1871
evo cure i mijh nedoumica, ovako zadnju mengu sam imala 19.03 i kad je završila imala sam odnose tri dana da je dečko svršio u mene, zatim od 9.04 je 10 tak puta svršio u mene. I menga mi kasnila 10 dana, kad mi je kasnila 4 dana testirala se a test negativan, a bila jučer ginekolaže da ne vidi¨trudnoću na UZV, i jutros dobijem mengu kakvu nikad u životu nisam neku žućkastu. Jesam li trudna
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 08:44   #1872
Quote:
lutkica22 kaže: Pogledaj post
evo cure i mijh nedoumica, ovako zadnju mengu sam imala 19.03 i kad je završila imala sam odnose tri dana da je dečko svršio u mene, zatim od 9.04 je 10 tak puta svršio u mene. I menga mi kasnila 10 dana, kad mi je kasnila 4 dana testirala se a test negativan, a bila jučer ginekolaže da ne vidi¨trudnoću na UZV, i jutros dobijem mengu kakvu nikad u životu nisam neku žućkastu. Jesam li trudna
Pa jel ti ginekolog rekao da si zdrava? Da nemas kakvu upalu?
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 08:49   #1873
Ajde nemoj panicarit! Kile ti ne znace nista. Od stresa se isto mrsavi. Iskreno mislim da si premlada za odnose uopce; drugo: pa zasto se seksas bez zastite ako ne zelis ostati trudna i trece naruci se kod ginekologa. Ne zato sto si mozda trudna, nego zato sto se kod ginekologa mora ici obavezno prije odnosa, a i ako se seksas bez zastite ima milijun bolestina koje mozes pokupiti. Samo mirno, nemoj se lupat po trbuhu. Saznaj koji ginic prima u tvom gradu, odi k njemu (reci da je hitno) i smirit ces se brzo.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 09:30   #1874
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Ajde nemoj panicarit! Kile ti ne znace nista. Od stresa se isto mrsavi. Iskreno mislim da si premlada za odnose uopce; drugo: pa zasto se seksas bez zastite ako ne zelis ostati trudna i trece naruci se kod ginekologa. Ne zato sto si mozda trudna, nego zato sto se kod ginekologa mora ici obavezno prije odnosa, a i ako se seksas bez zastite ima milijun bolestina koje mozes pokupiti. Samo mirno, nemoj se lupat po trbuhu. Saznaj koji ginic prima u tvom gradu, odi k njemu (reci da je hitno) i smirit ces se brzo.
ma bila sam odma nakon ovog drugog bez i dobila te pilule,reko je da nema nikakvih bolesti,al trudnocu nije spomenuo...
PaRiZeR11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 09:52   #1875
ma zdrava sam. a neznam sto da mislim
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 10:46   #1876
Trudnoca se sa sigurnoscu ne moze vidjeti ni na ultrazvuku prije 2-3 tjedna,zato ti ginekolog nije ni mogao reci da si trudna ili nisi. Abortus mozes iskljucivo uraditi najkasnije do 10 tjedna, sve preko je zakonom zabranjeno i mogla bi krivicno odgovarati.
Medjutim ponekad je i preprano, ali imaj na umu da djetetu u 6. tjednu pocinje kucati srce, pa bi bilo najbolje to uraditi sto prije.

Inace imas samo 15 godina i s obzirom na to za abortus ce ti trebati potvrda roditelj.

Sto se tice tableta koje si popila a koje nisu izazavla krvarenje, moras hitno otici kod ginekologa da se vidi sta se desava. Jer su to ipak jake hormonske tablete i mogu da izazovu haos u tvom organizmu, pa ako ne zelis da imas posljedica obavezno opet kod ginekologa.

I nemoj da se udaras po stomaku, jer ako si trudna mozes dobiti spontani a to moze biti kobno za tvoj zivot!!!!!!!!!!!!!!!!
Iskreno se nadam da nisi trudna, i onako prijateljski a i kao zena bih ti savjetovala da radi same sebe pricekas jos koju godinu sa seksom dok ne postanes dovoljno psihicki zrela i sposobna da prihvatis sve ono pozitivno a posebno negativno sto seks moze donijeti.

Znam da u tim godinama mislis kao si dovoljno odrasla, ali vjeruj mi da nisi i treba proc jos godina i godina da bi zaista shvatila neke stvari. Tvoja nezrelost se vidi iz tvojih postupaka jer si se upustila u seks a da se prije nisi informisala, pripremila i adekvatno zastitila. I zapamti kondom glavu cuva!
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 18:18   #1877
Quote:
lutkica22 kaže: Pogledaj post
evo cure i mijh nedoumica, ovako zadnju mengu sam imala 19.03 i kad je završila imala sam odnose tri dana da je dečko svršio u mene, zatim od 9.04 je 10 tak puta svršio u mene. I menga mi kasnila 10 dana, kad mi je kasnila 4 dana testirala se a test negativan, a bila jučer ginekolaže da ne vidi¨trudnoću na UZV, i jutros dobijem mengu kakvu nikad u životu nisam neku žućkastu. Jesam li trudna
Mislim da nisi,ali ako i dalje sumnjaš napravi test-barem ti imaš razloga-koliko ste puta imali nezaštićen odnos,a žućkasta menga može biti od upale do trudnoće i još niz drugih razloga....ti najbolje znaš po vlastitoj procjeni imaš li razloga za brigu
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 19:45   #1878
mene izluđuje to neznanje, nikaed mi se ovakvo nesto nije desilo jutros nešto blago žućkasto došlo kao menga i nestalo, a jako puno je svršavao u mene prošli mjesec, ma ja ću bit sritna ko budem trudna nego moram čekat još nekoliko dana da vidim što će biti i onda se opet testiram, a moja ginekologinja inače je totalno nezainteresirana osoba, a ludilo, mozda je jos rano bilo kad sam se testirala, mozda mi je ovulacija kasnije bila, i stalno sam gladna, i lagano povišenu temperaturicu imam
zbunjena sam
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 11:50   #1879
A niš ,pričekaj još par dana pa vidi,ako ti ne dođe prava menga,lako kupiš test,imaš i onih od 20 kn koji su jeftiniji.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:37   #1880
Quote:
lutkica22 kaže: Pogledaj post
mene izluđuje to neznanje, nikaed mi se ovakvo nesto nije desilo jutros nešto blago žućkasto došlo kao menga i nestalo, a jako puno je svršavao u mene prošli mjesec, ma ja ću bit sritna ko budem trudna nego moram čekat još nekoliko dana da vidim što će biti i onda se opet testiram, a moja ginekologinja inače je totalno nezainteresirana osoba, a ludilo, mozda je jos rano bilo kad sam se testirala, mozda mi je ovulacija kasnije bila, i stalno sam gladna, i lagano povišenu temperaturicu imam
zbunjena sam
odi na wannabe zbor...to ti je na roditelji i djeca pod trudnice. oni su specijalisti za takve stvari, mozda ti oni pomognu
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.