Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 01:34   #1
Zeljno iscekujem da neka transformatorska stanica u nekom gradu eksplodira

Sjedim ovdje sa upaljenim svjetlima u i oko cijele kuce da pokusam da drzim balans u zatvorenom strujnom krugu, kako ne bi poceli eksplodirati transformatori u sistemu zbog disbalansa na primarnoj i sekundarnoj strani i molim se Svevisnjem da neka transformatorska stanica u nekom velikom gradu definitivno EKSPLODIRA i da je ne mogu popraviti bar jedno mjesec dana kako bi IDIOTI naucili OSNOVE OHMOVOG ZAKONA!!!!!!!!!

KOJA LUDJACKA NEOBRAZOVANA RULJA SU OVI ZELENI, TO NIJE ZA VJEROVATI!!!!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 03:52   #2
Vidim da se i Sjeverna Korea ukljucila masovno u akciju...

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 04:14   #3
Primim poruku veceras iz Seatla:

I plan on turning on every single light in my house in order to show the lily livered, bleeding heart liberal, blinkered, Starbucks drinking, elitist, granola eating, namby-pamby, Birkenstock wearing, tree hugging, long haired, pansy-assed, kumbaya-singing, Earth First, bed-wetting, patchouli wearing, dirty, smelly, dope smoking, bongo playing, arm pit haired women and feminized, armpit shaved men crying “Mother Earth is Gaia” tortured artiste types just what I think.

(did I miss anyone?)

------------------------------------

You left out “Prius-driving”.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 05:20   #4
Tvrtko, bas sam i ja razmisljao o tomu, i da imam reflektore nocas bih njima osvijetlio nebo iznad Toronta. Kakva naivna i glupa rulja, to je za popizdit. Osobito mi se svidja ono objasnjenje o ekvivalentnom broju automobila skinutih s ceste...
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 05:32   #5
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Sjedim ovdje sa upaljenim svjetlima u i oko cijele kuce da pokusam da drzim balans u zatvorenom strujnom krugu, kako ne bi poceli eksplodirati transformatori u sistemu zbog disbalansa na primarnoj i sekundarnoj strani i molim se Svevisnjem da neka transformatorska stanica u nekom velikom gradu definitivno EKSPLODIRA i da je ne mogu popraviti bar jedno mjesec dana kako bi IDIOTI naucili OSNOVE OHMOVOG ZAKONA!!!!!!!!!

KOJA LUDJACKA NEOBRAZOVANA RULJA SU OVI ZELENI, TO NIJE ZA VJEROVATI!!!!
Neovisno o tome da li gasenje svjetala pomaze ili ne....tvoje baljezgarije o "balansiranju strujnog kruga" su idiotizam....inace kada ti koms'o ode na godisnji negdje, ti mu se usuljaj u kucu i upali sva svjetla. Tvrtko Tesla.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 06:37   #6
Ahem, tvrtko je u pravu - ako mislimo na isto. Sto bi bilo kada bi svi ugasili svjetla u osam i upalili ih u devet? Sto mislis CT?

Inace, ovo s global warming pizdarijama je prevrsilo svaku mjeru. Evo, sad ce mi uvaljat green bins za recikliranje organskog otpada. A smece ce mi odvozit svaki drugi tjedan, a ne svaki kako je to bilo do sada. Za istu cijenu. Jos malo pa ce i carbon tax...
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 08:00   #7
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Ahem, tvrtko je u pravu - ako mislimo na isto. Sto bi bilo kada bi svi ugasili svjetla u osam i upalili ih u devet? Sto mislis CT?
Ne bi bilo apsolutno nista, elektrane bi smanjile proizvodnju energije za taj sat kao i sto recimo potrosnja energije u sred Studenog je puno manja nego sredinom Srpnja sto je slicno kao i da pola kucanstava danas "ugasi" svjetla i upali ih sutra. Postoje sistemi koji kontroliraju i frekvenciju i napon i VAR. Nikada jos nije desilo da cijela mreza prestane funkcionirati zbog pre male potrosnje, samo zbog prevelike.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 11:18   #8
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo apsolutno nista, elektrane bi smanjile proizvodnju energije za taj sat kao i sto recimo potrosnja energije u sred Studenog je puno manja nego sredinom Srpnja sto je slicno kao i da pola kucanstava danas "ugasi" svjetla i upali ih sutra. Postoje sistemi koji kontroliraju i frekvenciju i napon i VAR. Nikada jos nije desilo da cijela mreza prestane funkcionirati zbog pre male potrosnje, samo zbog prevelike.
Ne mislis valjda da samo tako mozes setati teret na elektranama? Pa nije to zarulja - ugasis, pa za sat vremena upalis. A usporedba godisnjeg i jednosatnog ciklusa potpuno je neprimjerena.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:14   #9
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Ne mislis valjda da samo tako mozes setati teret na elektranama? Pa nije to zarulja - ugasis, pa za sat vremena upalis. A usporedba godisnjeg i jednosatnog ciklusa potpuno je neprimjerena.
Mislim, jer uostalom svaku jebenu noc kada svi odu spavati (i ugase svjetla) se to desava, pa po cemu je onda taj jedan dan drugaciji od bilo koje (i svake) noci...ili mozda Ohmov zakon isto ide spavati kada padne noc?

Jedina razlika bi bila da taj masovni pokret gasenja svetala nije bio najavljen, no svatko tko je pismen je znao za to pa i svaka elektrana ili ISO ili Scheduling Coordinator su i planirali za to.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:49   #10
Aj dobro, nije niti to point, nego je point da su environmentalisti poceli izvoditi gluposti.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 23:42   #11
Tako znaci radi moderiranje. Pobrisu se postovi i pojeo vuk magare? Cisto da znam.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:50   #12
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Mislim, jer uostalom svaku jebenu noc kada svi odu spavati (i ugase svjetla) se to desava, pa po cemu je onda taj jedan dan drugaciji od bilo koje (i svake) noci...ili mozda Ohmov zakon isto ide spavati kada padne noc?

Jedina razlika bi bila da taj masovni pokret gasenja svetala nije bio najavljen, no svatko tko je pismen je znao za to pa i svaka elektrana ili ISO ili Scheduling Coordinator su i planirali za to.
Krivo mislis. A to niti nema nikakve veze s ohmovim zakonom. Uostalom, potrosnja rasvjete po kucanstvima cini zanemariv udio u ukupnoj potrosnji elektricne energije.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:53   #13
[QUOTE=CroatiaTomo;13330557]
Mislim, jer uostalom svaku jebenu noc kada svi odu spavati (i ugase svjetla) se to desava, pa po cemu je onda taj jedan dan drugaciji od bilo koje (i svake) noci...ili mozda Ohmov zakon isto ide spavati kada padne noc?
...QUOTE]

buaaaaaaaaa

radi ovog mjenjam potpis.
tak.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:05   #14
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Krivo mislis. A to niti nema nikakve veze s ohmovim zakonom. Uostalom, potrosnja rasvjete po kucanstvima cini zanemariv udio u ukupnoj potrosnji elektricne energije.
Naravno da nema jer govorimo o izmjenicnoj struji i o impedanciji , pa se onda obrati pokretacu teme.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:08   #15
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Naravno da nema jer govorimo o izmjenicnoj struji i o impedanciji , pa se onda obrati pokretacu teme.
http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...ic/acohml.html

dumbass
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:49   #16
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Naravno da nema jer govorimo o izmjenicnoj struji i o impedanciji , pa se onda obrati pokretacu teme.
Ti si sad i elektricar z ovo tamnije,nije li to da ti se vise nedize
__________________

Malo je izgubljeno, ako je cast spasena
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:56   #17
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Sjedim ovdje sa upaljenim svjetlima u i oko cijele kuce da pokusam da drzim balans u zatvorenom strujnom krugu, kako ne bi poceli eksplodirati transformatori u sistemu zbog disbalansa na primarnoj i sekundarnoj strani i molim se Svevisnjem da neka transformatorska stanica u nekom velikom gradu definitivno EKSPLODIRA i da je ne mogu popraviti bar jedno mjesec dana kako bi IDIOTI naucili OSNOVE OHMOVOG ZAKONA!!!!!!!!!

KOJA LUDJACKA NEOBRAZOVANA RULJA SU OVI ZELENI, TO NIJE ZA VJEROVATI!!!!

Ovi zeleni su toliko glupi da placaju organik banane 89 centi za 500g a "obicne" koje i oni kupuju su 29 centi za 500g sad si mozes misliti sta znaju o struji
__________________

Malo je izgubljeno, ako je cast spasena
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 01:26   #18
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Ti si sad i elektricar z ovo tamnije,nije li to da ti se vise nedize
Nisam elektricar vec imam zvanje elektrotehnicara i radim u firmi koja proizvodi elektricnu energiju.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 01:31   #19
Kao sto kada govoris o Hrvatskoj, da bi znao nesto trebas nekada otici tamo, tako i o struji, da bi znao malo o tome, treba gledati izvan Google-a. Zapravo pitao sam danas jednog inzinjera na poslu o tome i on se toliko poceo smijati da mu je bilo neugodno...i spomenuo je isti primjer, dan i noc...najveca potrosnja struje je u HE 20 (hour ending) a najmanja oko HE3, znaci samo par sati kasnije ide od vrha pa do dna, i nikakvih problema nema jer se to desava SVAKI DAN, isto tako svaki dan neke lokalne mreze ispadnu iz sistema (pozari, preopterecenost, remont, elementarne nepogode) pa im "susjedne" mreze , dalekovodi i transformatori pomazu, nekada se desi da cijea susjedstva ostanu bez struje (nakratko i nadugo), mozda nekada davno kad si ti bio mlad, transformatori nisu u sebi sadrzavali i regulatore no to je danas drugacije...postoji svijet izvan interneta, probaj ga nekada.

Uostalom, kada padne noc i svi odu spavati, ti i dalje drzi upaljena svjetla da "balansiras strujni krug"...samo nemoj to naglas pricati izvan Foruma, ljudi ce ti se smijati.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 01:32   #20
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Ti si sad i elektricar z ovo tamnije,nije li to da ti se vise nedize
Vidi se da ti Hrvatski nije materinji jezik.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.