Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 10:21   #61
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
od ugrijane sobe mi nos podivlja,ne mogu spavati- začepi mi se nos.. grozno.. nikad ne grijemo spavaću, tijekom dana se ona grije sa ostatkom stana, al kako po noći gasimo grijanje (na struju)- temperatura se spusti..
ustvari i nije tako hladno kad si fino pokriven, bed je kad se ustaneš.
ali, ne ustaje se mala prva nego ja ili mm i onda popalimo grijanje pa je stan topal dok se mrvica ustane

u rijeci smo.
Mi isto ne grijemo posebno sobu, ni ja nisam navikla spavat u ugrijanom, mrzim to.
Grijemo se na klimu i popodne do navece ostavim vrata od sobe otvorena da se soba tempira/malo ugrije i to je to. Malog obucem u bodi, odjelce za spavanje i preko ide vreca dugih rukava, pokrijem ga i sve 5.
Takodjer se ujutro ranije dignem, upalim klimu i malog vodim u boravak na presvlacenje.
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:37   #62
Joj, ja mislim da bih umrla od muke da me netko stavi spavati u bodiju, čarapama, pidžami i još u vreću.

Moja mala spava u flanelskoj tutici, pokrivena jorganom, centralno je regulirano da po danu (od 6 do 22 h) grije na 23, a po noći na 18 i mislim da je to optimalno.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:41   #63
moj mali se meskolji po noci, pa se cesto probudi otkriven, stoga bez vrece ne mozemo...to mu dodje ko poplun
sta tvoja spava bez bodica? meni je to ko donja majica bebama
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:46   #64
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
moj mali se meskolji po noci, pa se cesto probudi otkriven, stoga bez vrece ne mozemo...to mu dodje ko poplun
sta tvoja spava bez bodica? meni je to ko donja majica bebama
Da, samo u tutici sa stopalima.
Ugodne su, mekane, fine, imam ih pun klinac i mijenjam svaki dan tako da ne vidim problem u tome.
Također, ona spava jako mirno, ali svejedno razmišljamo o vreći, iako mi je stvarno nezamislivo da bih je ispod vereće još tako zabundala. Imam osjećaj da bi se skuhala. I ovako je sva topla i rumena kad se probudi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:50   #65
A cuj, ja znaci od 7ipo navecer kad krecemo lec vise ne grijem sobu do ujutro
a kazem, popodne/prevece samo otvorim vrata sobe da se tempira, grijemo se na klimu(samo boravak)
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:00   #66
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Joj, ja mislim da bih umrla od muke da me netko stavi spavati u bodiju, čarapama, pidžami i još u vreću.

Moja mala spava u flanelskoj tutici, pokrivena jorganom, centralno je regulirano da po danu (od 6 do 22 h) grije na 23, a po noći na 18 i mislim da je to optimalno.
moj recimo ima sve nabrojano (bodi, pamučna pidžama, čarape) pa bi bio hladan dok je spavao u vreći bez rukava, morala kupiti drugu.

samo meni poplun služi jedino kao dekoracija, on se odmah izvuče, tako da je meni vreća u stvari kao deka preko pidžame, znači jednako kao što se i ja pokrijem preko pidžame.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:08   #67
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Da, samo u tutici sa stopalima.
Ugodne su, mekane, fine, imam ih pun klinac i mijenjam svaki dan tako da ne vidim problem u tome.
Također, ona spava jako mirno, ali svejedno razmišljamo o vreći, iako mi je stvarno nezamislivo da bih je ispod vereće još tako zabundala. Imam osjećaj da bi se skuhala. I ovako je sva topla i rumena kad se probudi.

Pa nemam dojam da ju je zabundala... Bodi, piđamica i vreća, nije to puno s obzirom da se ne grije po noći.

Moj sin je malo veći (1 god. i 4 mj.) i obučem mu bodi, piđamu i vreću s dugim rukavima i pokrijem ga s dekicom. U biti je obučen tj. pokriven kao i mi.
Po noći ne grijemo, a prozori su takvi da ih nema potrebe ni otvarati koliko svježeg zraka ulazi i kad su zatvoreni Zagrijemo malo preko dana, a po noći nam se temp. u sobi spusti na 15.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:09   #68
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
A cuj, ja znaci od 7ipo navecer kad krecemo lec vise ne grijem sobu do ujutro
a kazem, popodne/prevece samo otvorim vrata sobe da se tempira, grijemo se na klimu(samo boravak)
Dobro, to je drugo ako grijete samo na klimu.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
moj recimo ima sve nabrojano (bodi, pamučna pidžama, čarape) pa bi bio hladan dok je spavao u vreći bez rukava, morala kupiti drugu.

samo meni poplun služi jedino kao dekoracija, on se odmah izvuče, tako da je meni vreća u stvari kao deka preko pidžame, znači jednako kao što se i ja pokrijem preko pidžame.
Kad smo već kod toga, gdje si kupila vreću s rukavima?
Ti si iz Rijeke, ako se ne varam.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:13   #69
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga, gdje si kupila vreću s rukavima?
Ti si iz Rijeke, ako se ne varam.
kupila sam je u onom beba dućanu u toweru na 2. katu.

u adaxu nisu imali, u baby media shopu imali neke s tankim rukavima (ono, debljina plahte, to nisam htjela)

ova je baš debela vreća, duga 86 cm, ja zadovoljna.

košta 200 kn. moguće negdje ima jeftinijih, ne znam kakve su u TL, nisam baš istraživala svijet vreća za spavanje nego samo otišla u tower i kupila što sam našla.


super mi je mali u tome, ko mali medo
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:23   #70
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
kupila sam je u onom beba dućanu u toweru na 2. katu.

u adaxu nisu imali, u baby media shopu imali neke s tankim rukavima (ono, debljina plahte, to nisam htjela)

ova je baš debela vreća, duga 86 cm, ja zadovoljna.

košta 200 kn. moguće negdje ima jeftinijih, ne znam kakve su u TL, nisam baš istraživala svijet vreća za spavanje nego samo otišla u tower i kupila što sam našla.


super mi je mali u tome, ko mali medo
U TL nema osim bez rukava, a to mi nema smisla.
Ma pitam jer je i moja mišica što je starija sve življa u snu pa bih je lijepo u to zabundala i na miru sam.
Jedino ne znam s čime vi pokrivate vaše bebe kad su već u vreći? Pokriva li ih se s ičim u tom slučaju?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:26   #71
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Jedino ne znam s čime vi pokrivate vaše bebe kad su već u vreći? Pokriva li ih se s ičim u tom slučaju?
pa ja stavim njemu taj poplunčić koji je sav krasan na medvjediće i to, ali kažem, to je samo dekoracija, meni je on sav slatki tako pokriven (do pola samo, ta kasnije ne prevuče preko glave), ali nema baš neke koristi od tog popluna.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:38   #72
mi isto ne grijemo sobu, nama je u sobi možda nekih 15-16 stupnjeva, do jučer sam joj oblačila običnu pidžamu i na to vreću deblju sa rukavima, jučer sam umjesto dekica stavila poplun jer je bilo noćas jako jako hladno....
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:11   #73
Ako je dobro beba pokrivena:robica,vreća za spavanje,poplun,dekica onda ne treba još i grijati sobu,pretoplo je
Vidiš po sebi
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:12   #74
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Joj, ja mislim da bih umrla od muke da me netko stavi spavati u bodiju, čarapama, pidžami i još u vreću.

Moja mala spava u flanelskoj tutici, pokrivena jorganom, centralno je regulirano da po danu (od 6 do 22 h) grije na 23, a po noći na 18 i mislim da je to optimalno.
Ja sam pitala montere kod ugradnje i rekli mi 22 danju 16 nocu...toga sam se drzala kod centralnog na lozak i sada kad smo na glamoxima..
Mala mi spava u bodiju i tankim hlacicama ili pamucna pidzama iz hm-a, vreca iz turbolimaca i dekom prekrivena....spava na trbuhu i ruke obavezno stavi uz tijelo kako ih ja okrenem
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:30   #75
extreme, kolika ti je beba?
Mi smo grijali prvu zimu jer se rodio u veljači, na najjaču buru.
Poslije toga više ne.

Oblačila mu piđamu, čarape, stavila u vreću i pokrila poplunom.
Sad isto tako, samo bez vreće, neće nikako u nju, a vrti se noću.Hulahopke mu isto obućem.
Nekako mislim da je bolje dobro se zabundati nego spavati u grijanoj sobi.
U sobi nam je dosta hladno, budući da je staklo otvoreno.

Kad se otkrije noću, samo se prebaci kod nas.

I super je moram priznati, vidim da njemu paše što se soba ne grije, nema prehlada ni boleština.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:52   #76
eo skoro 4 i pol mjeseca.

ma nije njoj hladno sto posto, ne brine me to.

brine me što joj je glava vani na tih cca 13 stupnjeva.
ni glava nije hladna, al me brine da joj se ne navuče neka prehlada?

iako, šta ja znam- ja uvijek spavam u ledari (prije su i prozori bili ful otvoreni) i nikad se nisam zbog tog prehladila...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:29   #77
mi grijemo s klimama, tako da se i ne može postići neka bijesna temperatura,
grijemo samo po danu, u dnevnoj sobi bude 22-23 max
sobe su otvorene i tamo bude oko 18, po noći ne grijemo
malac spava u bodiju i plišanoj pidžamici, pokriven dekicom i poplunom
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:37   #78
nama je noćas u sobi temperatura došla na 12
sobe su nam na katu, a u potkrovlju smo tako da nemamo grijanje, baš me sad nekako strah da ne navuče nešto
inače je u sobi uvijek bilo oko 16 stupnjeva
al kako je sad hladno dosta se spusti temperatura

a dolje ggdje nam je grijanje, grijemo se na drva i temperatura je oko 21 stupanj, s tim da smo sinoć pokušali malo i sobu zagrijati i došlo je do 16 al se naravno vrlo brzo spustila temperatura
ja nju dosta obućem, al kad su joj rukice vani onda su joj hladne
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 21:26   #79
Nama je u sobi 17-18.
Spava u bodiju dugih rukava, pidžamici sa stopalima i dugim rukavima. Ili onoj bez rukava, pa preko ima gornji dio pidžamice. Ne pokriva se. Niti je u vreći. Ne podnosi ništa na sebi dok spava. Kad se prebaci kod nas, leži na jorganu, a mi ispod. Ako ga pokrijemo rita se i kenjka dok ga ne zbaci sa sebe.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:27   #80
Pa kako vi mozete spavat ak vam je temp 20°C u sobi ja nebi mogao disat.evo moje temperature u sobi(inace temp mi mora bit jako nisaka jer kad mi je visoka temp nemogu disat)
idealna temp mi je od 0-5°C



Uploaded with ImageShack.us
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.