Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 23:29   #341
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Da li vam se ovo cini malo previse? Molim vasa misljenja?

osobno ne bih više davao svoje mišljenje o cijenama , nego zašto ne uzmete 3,4,5 različitih ponuda pa će se vidjeti odstupanja ( i da li postoje)
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 17:04   #342
PROBAJ SA OVIM :http://www.matel.hr/kalkulator.php
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 12:10   #343
Originally Posted by davoric
Da li vam se ovo cini malo previse? Molim vasa misljenja?

Ako u stanu ima puno armiranog betona za ištemavanje cijena bi mogla proći, ali minus posljednja stavka od 820.- kn ,jer je neosnovana.
Ako u stanu ima više zidova od cigle cijena može ići nešto dolje, dogovorite se, pogotovo ako ste od izvođača dobili neke reference ili Vam ga je netko preporučio....
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:26   #344
ok je cijena

umjesto FID 40/0,5 traži da stavi 40/0,3
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 01:11   #345
momci, treba mi ovlašteni atest i potvrda o ispravnosti zbog novog priključka. Koliko košta izvođenje minimalne atestirane elektroinstalacije i što je to minimalna elektroinstalacija?

ja to nekako zamišljam kao ormarić za osigurače s pripadajućim žicama unutra, jedna sijalica i utičnica. Bi li takav proziran projekt uopće proša kod elektre?
čiita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 00:37   #346
od kuda si? za priključak je potrebno jedno rasvjetno mjesto i jedna utičnica te ormarić s osiguračem, fid sklopkom te još neke sitnice.. na to možeš dobiti priključak
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 10:35   #347
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
od kuda si? za priključak je potrebno jedno rasvjetno mjesto i jedna utičnica te ormarić s osiguračem, fid sklopkom te još neke sitnice.. na to možeš dobiti priključak
Zadar.
I to prođe kod elektre iako je jasno da će nakon što oni odu s instalacijom petljati priučeni "majstori" motivirani jedino pivom?

I koliko košta takav posao, uključujući projektnu dokumentaciju?
čiita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:17   #348
kao priključak računa se jedno rasvjetno mjesto i utičnica (potrošač) u dokumentima koje izdaje ovlaštena tvrtka točno se popisuju utičnice i može se priložiti i nacrt gdje se te utičnice i rasvjeta nalaze... što ti radiš nakon toga je tvoja stvar a firma koja je izdala atest odgovara samo za ono kaj je napisala u atestu. znači taj popis utičnica i rasvjete...

posao oko mjerenja i izdavanja atesta i potvrde o instalaciji košta oko 500 kn a koliko košta sami projekat elektro instalalcija ovisi o veličini samoga projekta i tu neznam kako se kreću cijene... ako nije poslovni prostor mislim da projekat elektro instalacija nije niti potreban no nisam 100% siguran
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:40   #349
Elektroinstalacije u garaži

Pozdrav,

planiram preuređenje garaže u hobi prostor pa molim forumske električare ovdje za savjet i informaciju radi planiranja troškova (samo ugrubo, red veličine) - što bi sve elektroinstalaterski radovi trebali obuhvaćati i koliki bi bili okvirni troškovi.

Garaža je zidani objekt u nizu (niz je samostalni objekt), građena ranih 60-ih u Novom Zagrebu. U garaži je originalna elektroinstalacija iz tog doba, jednofazno brojilo, nadžbukno provedeni kabel za rasvjetu (onaj crni debeli s prekidačem kao po skladištima). Osim rasvjete i jedne utičnice, nema drugih potrošnih mjesta. Trenutno nema ni vode unutra, ali ima pred objektom i uvest će se. Planiram prostor koristiti kao hobi radionicu (rad s drvom, kompozitima i maketama), s dobrom centralnom rasvjetom i više priključnih mjesta, za lokalnu rasvjetu, alate, ventilaciju, računalo.

Unaprijed hvala!
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 14:48   #350
probaj sa ovim : VIDI GORE
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 18:13   #351
Quote:
gattaka kaže: Pogledaj post
hvala ti što mi držiš stranu, pokušat ću, ali se uvijek netko nađe, tako to ide kod nas..

uglavnom, frajer je sveukupno u stanu radeći proveo 6 sati (slovima: šest sati) ako se ne računa pijenje kave i slično. sam je rekao da radi u jednoj firmi za elektroinstalacije, nije rekao kojoj niti bi to navela, međutim napomenuo je da za to što je došao napravit neće bit računa, jer je u fušu.

dakle, ispada da je njegov sat daleko premašio sat menadžera u svjetskoj banci.
eto da malo oživim temu. Moj sat rada je mušteriji uvjek skup a meni je uvjek malo. Kod posla gore navedenog treba uzet u obzir da je "majstor" otisao po materijal kupio ga dovezao sebe i materijal napravio posao vjerojatno ponesto ispitao pocistio za sobom, dogovorio nekakvu garanciju i otisao. Naravno zaradio je, da je izdao račun zaradio bi manje ili bi bio još skuplji. Po meni ako je to ljepo složio ugradio kvalitetnu opremu te bio pravovremen nije previše ni skup.
mali79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 23:24   #352
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
ok je cijena

umjesto FID 40/0,5 traži da stavi 40/0,3
Sto se tice fida, to je dobro da trazi 0,3 jerbo vec 2 god fid 0,5 ne prolazi na papirima

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
nikshr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 23:43   #353
Bavim se elekrroinstalacijama vec 15 godina....i kad čitam ove postove na forumu...koliko ljudi podcjenjuju električare, to je prestrasno.zato se i događaju ovakvi problemi kakvi se događaju, prva faza radova, skupa, naravno al to nije to, jos ima i montaža, i to nam zeli naplatit. ..da, elektricari su lopovi koji deru kozu ljidima (ima smradova koji deru, ima smradova koji neznaju i ne postuju struku) al brate mili, u sto se ovo pretvorilo...inace nisam na forumu jer imam posla i nemam vremena za borbu preko ovak neceg, al ljidi shvatite da je struja BITNA da elektricar je od prvog do zadnjeg dana na gradilistu, da izmedu prve i zadnje faze radova pojavi se jos sto puta zbog nekih preinaka..da nije isto ima duzine 5 m ili 15 m, da nije isto radit kroz montažni zid ili zid od cigle ili betonski zid, da svaka montaza noje ista montaza, da svaka instalacija nije instalacija , kao ni svaka ponuda nije ista ponuda u smislu ko kakvu opremu nudi ..sve ima svoje...elektricari su danas na zadnjem mjestu...a o svem svom poslu daje pisanu garanciju/izjavu pod kojom materijalno i krivicno odgovara za sve odrađene poslove.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
nikshr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:52   #354
slažem se s ovim gore napisanim i još bih dodao ako ćeš napravit instalaciju kako treba po nekakvim propisima i regulama o izvođenju el instalacija onda to nekog boga mora i koštat.Jedna stvar nam nejde u prilog a to je što se posao električara vizuelno ne vidi . Kad netko dođe u novo sagrađenu kuću obično krenu pitanja ; joj ko vam je žbukao joj tko vam je stavljao pločice , tko je malao , tko je postavljao podove itd (poslovi koji se vide na oko) no nitko nikad ne pita a tko vam je radio struju. Jedini majstori koji moraju izdat atest za izvođenje i ko zna još kakvih atesta od otpora uzemljenja , atest izolacije itd da ne piskaram . Spala nam struka na niske grane .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:43   #355
Uf, kako mrtva tema

Donji kat kuće, cca 60 m2, radim kompletnu novu instalaciju. Ide novi RO (štemao majstor, blok opeka), horizontale stropom kroz knauf, vertikale smo usijecali ja i kolega. Imam oko 22 priključna mjesta (ide nešto modularnih kutija s prekidačima i utičnicama, al pretpostavljam da se to računa kao jedno priključno mjesto). Mastor mi za rad i materijal (osim rasvjetnih tijela) traži 7000 kn. To bi trebalo biti s 30% popusta na materijal. Jel to OK cijena?
I još jedno pitanje. Planiram ići s TEM-ovim modularnim prekidačima i utičnicama (jer imaju lijep crni asortiman ). Majstor je preporučio Legrand kao dobar odnos cijene i kvalitete. Savjeti?
Hvala!
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 03:04   #356
Tem je meni odličan omjer kvalitete i cjene a Legrand je puno skuplji ako se ne varam. Ali ako majstor ima dobru opciju onda OK . cijena je ta...s obzirom da je on uzeo svu opremu i materijal, a cca mislim da je sad oko 120- 150 kn razv.mjesto, plus montaža i spajanje RO itd itd

Poslano sa mog General Mobile 4G Dual koristeći Tapatalk
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:04   #357
Ova cijena je s pdv-om ili u fusu? Koliko kosta spajanje RO?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:24   #358
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Ova cijena je s pdv-om ili u fusu? Koliko kosta spajanje RO?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
1redni/2redni/3redni/4redni,sa sabirnicama ili bez,1 fazni/3fazni,1 strujna zaštita ili više,sa ili bez kontrolnog brojila,sa ili bez zvona/portafona,označeni strujni krugovi ili je fušmajstor razvlačil žice/kablove,odvajanje za drugi r.o. ,može biti cijena od cca.250 krznenih životinjica pa puno više ili malo manje,kao da pitaš koliko košta popravak auta
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:15   #359
Dvoredna, 24 osiguraca, sa sabirnicama, monofazna, 1 fid sklopka, bez zvona i portafona, oznaceni strujni krugovi. Ne znam sto je kontrolno brojilo. Jel dovoljno za cca cifru?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:57   #360
Cijena spajanja RO bi trebala biti u cijeni uvodenja instalacija, cca 120kn po prikljucnom mjestu. Barem mene je tako ispalo.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.