Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 21:44   #6501
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Onda se razumijemo. Baš mi je grozno to, u godinama sam kad bih trebala razmišljati o hidrataciji i prevenciji bora, a ja tu muku mučim s upalama
Ja sam u godinama za lifting bora, a ne prevenciju... a borim se s upalama
rosa_salvaje is offline  
Old 11.08.2017., 21:45   #6502
dakle, curke, najprije dehidracija, a onda dolazi i ostalo:

How I Fixed My Dehydrated Skin


Nobody's perfect but the left picture shows the results of prioritizing actives over hydration, and the right side shows the opposite- see the difference in aggravation and spread of acne?
I stopped all actives cold turkey for a month- this was the biggest thing that helped. You cannot fix dehydration if exfoliation is still on the table. I even stopped using a konjac sponge. I essentially left my face alone, moisturizing and cleansing only for a month.


tip: spremiti ovaj link

iskustvo: meni jako pašu ulja, pisala sam da ih koristim unatoč toplinama i što većini smetaju, a ja uživam doista i ljeti u njima jer mi ostavljaju odličan efekt, sleeping pack i krema prije toga. ono, cijela rutina kao da smo usred zime sa 10ak koraka. heavy occlusives. i stvarno, nisam dehidrirana po prvi put ljeti, a ne znam valjda u zadnjih ni sama ne znam koliko godina. ok, nisam imala akne kao cura s ovog bloga, ali sam imala crvenilo, ljuštenje i pečenje+svrbež kože. gone. all. kuca-o-drvo.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 11.08.2017. at 21:59.
menni is offline  
Old 11.08.2017., 21:57   #6503
Meni su se upale također većim dijelom smirile onda kad sam ih počela ignorirati i posvetila se činjenici da mi je koža duboko isušena.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 11.08.2017., 22:06   #6504
Zato je moj savjet svakom, ama baš svakom tko počinje sa brigom o koži, ili samo Azijom: Prvo nađite a) dobar moisturizer, b) dobar cleanser. Sve ostalo ostaviti na miru bar mjesec dana. Jer moje je iskustvo da ljudi koji i misli da imaju dobar moisturizer, zapravo nemaju. Koža se neće liječiti dok ne dobije adekvatnu moć "upijanja" i podnošenja aktivnih sastojaka. Do tog se dolazi samo konzistentnom, bazičnom, jednostavnom njegom duže vrijeme, sa malo proizvoda koji dobro rade. Imo. Boli me glava kad vidim da netko ima popis od 50 proizvoda za prvi put, koje će rotirati svaki tjedan i neće jednoj konzistentnoj, kratkoj rutini dati bar mjesec dana rada da se dokaže.

Meni je trebalo više od pola godine sa ista tri preparata da mi koža počne pokazivati pozitivne pomake, i to godinu dana NAKON što sam počela brinuti o koži. :/
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~

Zadnje uređivanje Blue Dreams : 11.08.2017. at 22:21.
Blue Dreams is offline  
Old 11.08.2017., 22:08   #6505
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Prokuvala sam danas od sparine i nekupovanja i stisla buy
Toliko spominjete tosowoong propolis ampulu da nisam izdržala. Valjda mi će zahladiti u međuvremenu pa mi ne dođe šta god skuhano
Dobila sam neki dan dekant tosowoong propolisa od drage @Dalmatinee i jako sam zadovoljna. Kad ga stavim cini mi se suh na prvu, a onda kao da se rastopi na kozi i rasporedi fino, nahrani i koza je na dodir krasna i glatka.
Nakon njega cak ne stavljam kremu ni sleeping pack. Dva-tri tonera, tosowoong i I'm good to go
Mislim da nisi pogrijesila s kupnjom, a ako se nedajboze dogodi da ti ne pase (puj, puj, puj), rijesit ces ga se prije nego izgovoris tosowoong

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 11.08.2017., 22:38   #6506
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam u godinama za lifting bora, a ne prevenciju... a borim se s upalama


Menni, ovo poboljšanje je nevjerojatno, spremam link. Ja da sad stavim 10 koraka probudila bih se sjajna ko špek, i ovako se budim masnjikava, ali to pripisujem vremenskim uvjetima.

Blue Dreams, slažem se, svjesna sam da treba minimalno mjesec dana konstantne rutine za neke rezultate i da novitete treba ubacivati postepeno. Štoviše, bježim od puno proizvoda jer se bojim da mi ne začepe pore. Iako je njihova preparativa zamišljena da ide u slojevima i djeluje u sinergiji, strah me je breakouta jer posljedice saniram mjesecima
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 11.08.2017., 22:40   #6507
@menni ja sam godinama pokusavala i bez kiselina, i procitala milijun clanaka i iskustava... iskustvo jedne cure, cak i jednog strucnjaka nije mjerilo koliko god zvucalo logicno.
Samo mogu reci da ne pali kod svakoga isto. Niti je isti uzrok niti rjesenje moze biti isto.

@Blue Dreams - ja sam krenula u azijsku kozmetiku s valjda 50 stvari... zasto? Zato sto proizvod koji me isusuje prepoznam brzo, kao i proizvod koji me cepi lice... takve odbacim drugi dan. I nisam imala volje cekat onda novi da stigne kad narucim. Nekoliko umivalica, seruma, krema, maski, oko ociju, bb krema... nakupi se 50 ko nista.

Nisam sve rotirala odjednom, koji mi nije bio dobar odbacim. Neke nisam ponovno probala, nekima sam dala drugu sansu. Kad sam pronasla sta mi odgovara ostalo sam bacila, podjelila, prodala...

Kuzim ja tebe, ali to ima logike kad bi iz prve pogodila proizvod. Ali sta ako dodje, probam i za tri dana skuzim da mi nije dobar?

Tako sam napravila prvi put prije cca 5 god kad sam krenula s Azijom, i ovo proljece kad sam krenula ponovno. I sad sam u cca mjesec dana nasla super rutinu koja funkcionira, istina ima svojih uspona i padova ali je dobra. Meni je ovo s puno stvari super ispalo oba puta.
rosa_salvaje is offline  
Old 11.08.2017., 22:43   #6508
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
I a sol izbaciti? Ima smisla, samo ne znam kako da u tom slučaju dovedem te upale i sitne prištiće pod kontrolu?

Kakva je dr. jart što se nijansi tiče? Tamnije sam puti i samim time dosta ograničena s nijansama, Misshina 27 mi je taman.
vidi ovaj blog, pa će ti se razjasniti situacija strukture kože. najprije očvrstiti dublje slojeve kože, pa će to pridonijeti smanjenom lučenju sebuma i tako dok se ne uravnoteži cijeli sustav.



apropo današnjih cijena, slučajno sam nešto kopala pa naletjela:
tosowoong $16, a do nedavno je bio nešto manje od 25$ - btw, ovaj je seller yaocos odličan i izdašno daruje testere
a premium bb dr jart je danas na jolse ispod 25$, neki dan sam uzela treću po redu za nešto manje od 30$.

dr jart premium bb smo swatchale i sobarica i ja i raspravljali o njoj zadnjih par stranica ovdje na temi BB Blemish Balm kreme.

edit: @rosa_salvaje, apsolutno se slažem s tobom YMMV


------

edit #2:

Vrijeme, japansko-korejski film

Žena se podvrgne drastičnoj plastičnoj operaciji kako bi sačuvala svoju vezu. Seh-hee i Ji-woo su mladi par i u vezi su dvije godine. Seh-hee je jako ljubomorna oboba i boji se da će je partner s vremenom ostaviti pa se samoinicijativno odluči podvrgnuti drastičnoj plastičnoj operaciji kojom će promijeniti svoje lice. No, njegova pozitivna reakcija će je istovremeno oduševiti i zabrinuti...

HRT3 23:46 - večeras
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.08.2017., 23:39   #6509
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
@menni ja sam godinama pokusavala i bez kiselina, i procitala milijun clanaka i iskustava... iskustvo jedne cure, cak i jednog strucnjaka nije mjerilo koliko god zvucalo logicno.
Samo mogu reci da ne pali kod svakoga isto. Niti je isti uzrok niti rjesenje moze biti isto.

@Blue Dreams - ja sam krenula u azijsku kozmetiku s valjda 50 stvari... zasto? Zato sto proizvod koji me isusuje prepoznam brzo, kao i proizvod koji me cepi lice... takve odbacim drugi dan. I nisam imala volje cekat onda novi da stigne kad narucim. Nekoliko umivalica, seruma, krema, maski, oko ociju, bb krema... nakupi se 50 ko nista.

Nisam sve rotirala odjednom, koji mi nije bio dobar odbacim. Neke nisam ponovno probala, nekima sam dala drugu sansu. Kad sam pronasla sta mi odgovara ostalo sam bacila, podjelila, prodala...

Kuzim ja tebe, ali to ima logike kad bi iz prve pogodila proizvod. Ali sta ako dodje, probam i za tri dana skuzim da mi nije dobar?

Tako sam napravila prvi put prije cca 5 god kad sam krenula s Azijom, i ovo proljece kad sam krenula ponovno. I sad sam u cca mjesec dana nasla super rutinu koja funkcionira, istina ima svojih uspona i padova ali je dobra. Meni je ovo s puno stvari super ispalo oba puta.
Ako nešto stvarno nije dobro, onda nije dobro. Takve stvari skužiš nakon tri dana, točno. Ako isušuje, breakouta brzo, doslovno spali kožu... Itd. Ali ako nešto "nije dobro" u smislu da ne pokazuje efekte u roku tjedan dana, tj. doslovno je neutralno na koži, onda mislim da nije imalo dovoljno vremena da se pokaže i da radi svoje. Ne volim to kad ljudi nešto odbace nakon jednog tjedna bez nekog efekta.

Meni se npr. rijetko dogodi da mi nešto ne valja brzo, pa da mi se isplati sto proizvoda probati. Ali opet, ymmv s obzirom na osjetljivost kože. Nekad mi je žao ljudi koje sve isušuje, sve breakouta, skoro ništa ne valja u tolikoj mjeri da moraju brzo rotirati milijun stvari. A nekad sam zavidna jer takve osobe brže znaju što će im valjati ili neće. Ja doslovno moram full size proizvod kupiti i potrošiti da bih znala hoće li mi valjati. to je malo nezgodno.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 12.08.2017., 07:40   #6510
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Ako nešto stvarno nije dobro, onda nije dobro. Takve stvari skužiš nakon tri dana, točno. Ako isušuje, breakouta brzo, doslovno spali kožu... Itd. Ali ako nešto "nije dobro" u smislu da ne pokazuje efekte u roku tjedan dana, tj. doslovno je neutralno na koži, onda mislim da nije imalo dovoljno vremena da se pokaže i da radi svoje. Ne volim to kad ljudi nešto odbace nakon jednog tjedna bez nekog efekta.

Meni se npr. rijetko dogodi da mi nešto ne valja brzo, pa da mi se isplati sto proizvoda probati. Ali opet, ymmv s obzirom na osjetljivost kože. Nekad mi je žao ljudi koje sve isušuje, sve breakouta, skoro ništa ne valja u tolikoj mjeri da moraju brzo rotirati milijun stvari. A nekad sam zavidna jer takve osobe brže znaju što će im valjati ili neće. Ja doslovno moram full size proizvod kupiti i potrošiti da bih znala hoće li mi valjati. to je malo nezgodno.
Ja sam bas u ovoj drugoj kategoriji. Brzo vidim da nesto nije dobro. Ako je ok, ili neutralno onda nastavim... ne ocekujem ja u dva dana rezultate, to ne... ali sam davnon skuzila da na mojoj kozi ne vrijedi ono pusti 7 dana i ako ti stvara probleme. Jer ako nastavim problemi su jos veci. Posebno vrijedi ako me breaka ili isusuje.
I zbog takvog otpisivanja proizvoda naravno da mi treba vise u startu jer ih brzo otpisem. Zamisli kako mi je bilo prije kad nije bilo ili je bilo jako malo testera. Otvorenih kremica na izvoz sam imala.

@menni kad govoris o oporavljanju dubljih slojeva, potpuno se slazem, samo npr.meni je bila stvar da tek s dobrom eksolijacijom i skidanjem isusenog povrsinskog sloja nesto se se moglo probiti u dubinu i tad je krenuo oporavak koze. Do tad je povrsina bila zatvorena i sve stajalo na povrsini.
rosa_salvaje is offline  
Old 12.08.2017., 08:25   #6511
Naručila sam Tosowoong propolis kad je već 16 dolara i bila su only 2 left

Ok, ampulu imam, sad još samo sve ostalo. Pogubila sam se oko tonera, hada labo, muji, meishoku...Ako uzmem Meishoku koji već sadrži ceramide, trebam li i dr. jart liquid?

Kiseline ću ipak uzeti u samplovima pa ubacivati u rutinu, ako se pokaže dobro onda full size.

Rosa_salvaje, sve mi se pomiješalo, kakva je tvoja rutina trenutno? Mislim da bi i meni mogla odgovarati.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 12.08.2017., 08:39   #6512
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Naručila sam Tosowoong propolis kad je već 16 dolara i bila su only 2 left

Ok, ampulu imam, sad još samo sve ostalo. Pogubila sam se oko tonera, hada labo, muji, meishoku...Ako uzmem Meishoku koji već sadrži ceramide, trebam li i dr. jart liquid?

Kiseline ću ipak uzeti u samplovima pa ubacivati u rutinu, ako se pokaže dobro onda full size.

Rosa_salvaje, sve mi se pomiješalo, kakva je tvoja rutina trenutno? Mislim da bi i meni mogla odgovarati.
Mislim da ti je jedan s ceramidima dovoljan.
Inace jasam 40+
Meni je za jutro najbolje sum37 flawless - skin+ essence + lotion
Navecer kombiniram/rotiram c vit melano, cosrx bha, liquid gold glikolnu. Jos ponekad navecer stavim neku hranjivu rutinu.
Imam jos dosta toga sto pomalo ubacim po potrebi i pojacam.

Sve ovo na zadnjim stranicama sto se spominjalo je dobro. Samo pomalo uvodi i kombiniraj. Kiseline si i sama rekla testere pa pomalo.

Fora je da je ovo moja ljetna rutina, a vec dok tebi stignu proizvodi svi cemo krenuti u jesensku rutinu. A i meni ce onda trebati drugacija rutina.

Zadnje uređivanje rosa_salvaje : 12.08.2017. at 08:50.
rosa_salvaje is offline  
Old 12.08.2017., 09:06   #6513
A žene drage koliko ste ispisale
Ja sam malo bidala zadnjih dana i kupila par stvari, nisam mogla više izdržati

rosa tražila si neki face mist, vidi ovo, navodno sestrinski brend od Whamise.

Vezano za Dr.Jart Liquid, moram reći da on mene isušuje ako iza još dobro s nećim ne nahranim lice. Stvarno me ubije taj alkohol u njemu i koliko mi se pokazao dobar u smirivanju lica i saniranju gluposti ipak nebi ponovila kupnju.

Veliko otkriće mi je SUM Flawless okoloočna krema ajme diiivna i samo se nadam da neću milije dobiti od nje....

Puno se novih cura javilo, baš mi je drago, nadam se da će tema opet lipo zaživiti
Dalmatinaa is offline  
Old 12.08.2017., 09:28   #6514
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
A žene drage koliko ste ispisale
Ja sam malo bidala zadnjih dana i kupila par stvari, nisam mogla više izdržati

rosa tražila si neki face mist, vidi ovo, navodno sestrinski brend od Whamise.

Vezano za Dr.Jart Liquid, moram reći da on mene isušuje ako iza još dobro s nećim ne nahranim lice. Stvarno me ubije taj alkohol u njemu i koliko mi se pokazao dobar u smirivanju lica i saniranju gluposti ipak nebi ponovila kupnju.

Veliko otkriće mi je SUM Flawless okoloočna krema ajme diiivna i samo se nadam da neću milije dobiti od nje....

Puno se novih cura javilo, baš mi je drago, nadam se da će tema opet lipo zaživiti
Sum flawless okolocnu nisam probala, imam dva testera ali cuvam za hladnije dane.

Sto se tice mista, ima whamisa mist ali gledala sam ipak nesto povoljnije jer se spreja i brze trosi. To nije za mene, pa ja sve preporuke samo proslijedim dalje

A dr.jart liquidin je meni povremena stavka, kad se sjetim ga stavim pa ne mogu skuziti da li isusuje.

Zadnje uređivanje rosa_salvaje : 12.08.2017. at 09:44.
rosa_salvaje is offline  
Old 12.08.2017., 09:43   #6515
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Sum flawless okolocnu nisam probala, imam sva testera ali cuvam za hladnije dane.

Sto se tice mista, ima whamisa mist ali gledala sam ipak nesto povoljnije jer se spreja i brze trosi. To nije za mene, pa ja sve preporuke samo proslijedim dalje

A dr.jart liquidin je meni povremena stavka, kad se sjetim ga stavim pa ne mogu skuziti da li isusuje.
Ko nema zahtjevno okoloočno područje Flawless je baš za zimu jer je stvarno bogata i hranjiva
Dalmatinaa is offline  
Old 12.08.2017., 10:18   #6516
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
edit #2:

Vrijeme, japansko-korejski film

Žena se podvrgne drastičnoj plastičnoj operaciji kako bi sačuvala svoju vezu. Seh-hee i Ji-woo su mladi par i u vezi su dvije godine. Seh-hee je jako ljubomorna oboba i boji se da će je partner s vremenom ostaviti pa se samoinicijativno odluči podvrgnuti drastičnoj plastičnoj operaciji kojom će promijeniti svoje lice. No, njegova pozitivna reakcija će je istovremeno oduševiti i zabrinuti...

HRT3 23:46 - večeras
S puno volje sam legla pred televizor i uspjela odgledati desetak minuta. Dovoljno da pomislim ajme koja luđakinja, a onda sam zaspala, preklopio me umor.
Jel cemu film?

Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Ja sam malo bidala zadnjih dana i kupila par stvari, nisam mogla više izdržati

Vezano za Dr.Jart Liquid, moram reći da on mene isušuje ako iza još dobro s nećim ne nahranim lice. Stvarno me ubije taj alkohol u njemu i koliko mi se pokazao dobar u smirivanju lica i saniranju gluposti ipak nebi ponovila kupnju.
Bas sam sinoc stavila dr jart liquid i jutros mi dva potkoznjaka (koja su mi izbila prije dan-dva) manje vidljiva i manje bolna! I mislim si jel moguce da ih je on sredio, a sad vidim da je

Boldano: sto si lijepoga narucila?


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 12.08.2017., 10:18   #6517
Meni sum flawless okoloocna na zalost nije bila dobra ali meni treba bas jaca krema.
Nakon dugo vremena koristim Etude house colagen kremu i odlicna mi je sad na moru bas fino hranjiva.
Ima li neko da prodaje dio Tosowoong propolisa ili da kupimo po pola?
Princez Krafna is online now  
Old 12.08.2017., 10:24   #6518
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Meni su se upale također većim dijelom smirile onda kad sam ih počela ignorirati i posvetila se činjenici da mi je koža duboko isušena.
takodjer
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Dobila sam neki dan dekant tosowoong propolisa od drage @Dalmatinee i jako sam zadovoljna. Kad ga stavim cini mi se suh na prvu, a onda kao da se rastopi na kozi i rasporedi fino, nahrani i koza je na dodir krasna i glatka.
Nakon njega cak ne stavljam kremu ni sleeping pack. Dva-tri tonera, tosowoong i I'm good to go
Mislim da nisi pogrijesila s kupnjom, a ako se nedajboze dogodi da ti ne pase (puj, puj, puj), rijesit ces ga se prije nego izgovoris tosowoong
e, sad lijepo molim usporedbu s propolis efektorom i scinic AIO honey.

propolis mi je pri kraju (vec druga bocica po redu), obozavam ga i nemam ga potrebu mijenjati, OSIM ako tosowoong nije izvanserijski dobar i neusporedivo bolji od efektora.
efektor mi je jos uz to duplo jeftiniji (pakiranje manje sto preferiram) i provjereno dobar.
za AIO se sjecas da mi nije bila dobra, kao ni farmstay.
gledam ovaj jeftini tosowoong, ali preveliko mi je to...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.08.2017., 10:34   #6519
I ja sam potrosila it's skin propolis odlican je stvarno ali me ovaj tosowoong kopka vec duugo, pitala sam vec za usporedbu cini mi se da je neko rekao da nisu bas slicni.
Princez Krafna is online now  
Old 12.08.2017., 10:35   #6520
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
I ja sam potrosila it's skin propolis odlican je stvarno ali me ovaj tosowoong kopka vec duugo, pitala sam vec za usporedbu cini mi se da je neko rekao da nisu bas slicni.
trebam nesto malo konkretnije od tog.
a s obzirom da znam da je Xena dugo koristila i propolis i AIO, zanima me bas u cemu je razlika/slicnost prije nego kliknem bilo sto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.