Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 23:13   #6041
Bok, svi su imali isti problem... sistem je takav da biras po sobnosti stana, svi koji su na listi ispred tebe sa velucinom koju su ti odabrala imaju prednost. Moj prijedlog ti je da odaberes nekoliko stanova koji ti se avidaju, dodes u kvart i razgledas oko zgrada. Obicno naletis na nekog tko zivi tu pa mozes pitat kakvi su suskedi, tko je zivio... ugl ako uplatis polog, a nisi zadivoljna mozes i odustat od stana. Mi smo stvarno pogodili i nebi nigdje drugdje trenutno zivjela.. kvart je odlican, svi sadrzaji su tu a i dobro je povezan sa gradom. Meni osobno se ne moze mjerit s limenkama.. svi stakovj imaju svoja brojila.. jedino pazi da nije zadnji kat, ili da nema terasu iznad stana pa da ne curi negdje.. evo to je moj prijedlog. ��
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:14   #6042
Provezli se jesmo,pa zgrade su dosta oronule za ne tako staro naselje,pogotovo sjeverna strana..
Al ono sad sam u limenkama ...ali zaprudje je zato odlicna lokacija..
Prema gstreetu i tlocrtu smo iz vana procijenili koji bi stan to mogao biti i u nekima smo vidjeli jos uvijek ljude..?!
Jel bazen pun roma?vrtic?
Kakvi su ljudi.. mislim znam nigdje nije idealno..

I nije bas da imamo sad pretjerano z birat,koji smo na listi pa sto ostane,dosta se nude stanovi na vrhu..
No valjda je grad od 2009. sanirao kaj je trebalo
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:48   #6043
Mi smo blizu bazena i cesto secemo, roma bas i nema, meni se cini da u bazenu nema skoro nikog... trake za plivanje su prazne. Nedavno je pocela neka skola pa se napuni, inace uvijek ima mjesta za plivanje. Ne znam u cemu je fora jer je cijena po ljeti bila 5 kn a sad je valjda 10. Ljeti je naravno bilo vise ljudi, ali daleko je to od guzve. Navodno planiraju welnes otvorit
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:29   #6044
Bazen

Quote:
Stepmom kaže: Pogledaj post
Mi smo blizu bazena i cesto secemo, roma bas i nema, meni se cini da u bazenu nema skoro nikog... trake za plivanje su prazne. Nedavno je pocela neka skola pa se napuni, inace uvijek ima mjesta za plivanje. Ne znam u cemu je fora jer je cijena po ljeti bila 5 kn a sad je valjda 10. Ljeti je naravno bilo vise ljudi, ali daleko je to od guzve. Navodno planiraju welnes otvorit
Što se tiće plivača bazen je prepun i poslije 5 nema šanse dobiti svoju traku. Pun je raznih klubova a sad su tu i vaterpolisti. Gužve tipa toplica nema jer je ovo sportski bazen.

Pozdrav!
Smia - B8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:12   #6045
Ne znam za karte, iskreno nisam ni pokusavala ici, nisam neki ljubitelj, napisala sam ono sto bidim iz vana, a logicno je da su poslijepodne koje kakvi klubovi. Pa tome i sluzi, zar ne?!?!
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:53   #6046
Quote:
Stepmom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Mi smo u kvartu skoro god dana i moram priznat da smo odusevljeni.
Prijavili smo se za Klaru, ali stanovi nam se nisu svidjeli... kad smo dosli na red ostalo je samo jednosobnih stanova koji su bili oko 250 eura. Ovdje imamo cetverosobni stan za iste novce. Nista nam ne curi i rezije su minimalne. Istina, malo smo doma, ne grijemo dok nas nema.
U kvartu po meni ima bas sve sta ti treba, od ducana, pekara, sad i mesnice, frizerskih salona, kozmeticarskih, optika, pizzeria, cevapcinica, kafica, veterinarske stanice... zdravstvena ustanova, zubarska privatna... ja ne znam sta nam to jos treba?!?!?!
Mi smo oboje iz sireg centra i do staraca imamo cca 15 min voznje ni tamo gdje sam prije bila nisam imala toliko sadrzaja u samoj blizini. A tri busne linije koje voze svakih 20 min, mislim da nigdje nema... do vlaka imas 20 min pjesice...
Djecjih parkova u kvartu kao u prici i zelenila gdke god se okrenes meni je ovdje odlicno 😄 svi koje poznam cudili su se da mi je palo na pamet da ovdje zivim.. ali kad su dosli u stan svima je sve bilo jasno 😁
Svim zainteresiranima savjetujem da se prijave pa ce vidjet koliko imaju sanse 😉 a prije samog potpisa ugovora mogu posjetit stanare zgrade i raspitat se o samim stanovima 😊
Potpisujem! I nama je ovdje odlicno! Pregrst prednosti, mana minimalno. Bas volimo ovaj nas Novi Jelkovec! 😍
__________________
"Kada stvari krenu loše, ne želim ovdje da se prepirem...."
adri1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:02   #6047
Quote:
adri1902 kaže: Pogledaj post
Potpisujem! I nama je ovdje odlicno! Pregrst prednosti, mana minimalno. Bas volimo ovaj nas Novi Jelkovec! 😍
Drago mi je da imam istomisljenike!! 😍 jos mi je vise drago kad cujem da ljudima pase okruzenje u kojem zive 😉 meni da je negdje lose, pobjegla bi dalje dok ne nadem dobro 😁
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:53   #6048
je li zna netko što će biti u prostoru u sklopu garaže koji se uređuje u posljednje vrijeme?
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:15   #6049
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
je li zna netko što će biti u prostoru u sklopu garaže koji se uređuje u posljednje vrijeme?
Negdje sam ulovila info da se boksacki klub ureduj. Ne znam koliko je tocna informacija.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:52   #6050
Fina otvara poslovnicu navodno sad uskoro, jedino jos posta fali....a oni kao navodno jos traze idealan prostor.....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:10   #6051
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Fina otvara poslovnicu navodno sad uskoro, jedino jos posta fali....a oni kao navodno jos traze idealan prostor.....
Meni citajuci vas fali dm, posta i ne znam gdje ima neka benzinska,nesto sto malo duze radi...
A Fina ne znam sto ce to, zadnji put tamo usla pred 10 god valjda..
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:29   #6052
Dm je bio izjavio da nemaju trenutno interes otvarat u kvartu navodno, al moze i Bipa doci sta se mene tice.
A benzinskih ima na Lj.Posavskog, rade 0-24h, dvije cak.
Meni isto fina bzvz, kao da je kvart krcat firmama, posta bi trebala puno puno prije...
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:00   #6053
Meni osobno posta nista ne znaci �� ne sjecam se kad sam bila tamo... nitko mi nista ne pise, a racune placam internetom �� za finu mislim da nike losa lokacija, jer je lj.p. vrlo prometna i lako se dolazi do nje.. a ima veliki parking.
Dm ili bipa bi dobro dosli �� iako mi ni to nije neka mana, dok smo bili u centru smo ionako isli autima sve obavljat �� i sad se zaletim u plodine, kaufland ili spar... rijetko teglim vise toga iz lidla. Trebor mi je super kad odem u setnju pa mi nesto treba. Ljekarne su mi isto potrebne ��
Mashna, jeste dobili stan? Kad je useljenje novih stanara?
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:07   #6054
Quote:
Stepmom kaže: Pogledaj post
Meni osobno posta nista ne znaci �� ne sjecam se kad sam bila tamo... nitko mi nista ne pise, a racune placam internetom �� za finu mislim da nike losa lokacija, jer je lj.p. vrlo prometna i lako se dolazi do nje.. a ima veliki parking.
Dm ili bipa bi dobro dosli �� iako mi ni to nije neka mana, dok smo bili u centru smo ionako isli autima sve obavljat �� i sad se zaletim u plodine, kaufland ili spar... rijetko teglim vise toga iz lidla. Trebor mi je super kad odem u setnju pa mi nesto treba. Ljekarne su mi isto potrebne ��
Mashna, jeste dobili stan? Kad je useljenje novih stanara?
za ljude koji narucuju stvari s ebay-a je blizina poste prakticna za jednostavno podizanje paketa.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:14   #6055
Da meni isto posta zbog internet kupnje...
Birali smo stan no ne zna se kad je useljenje,potpisivanje,dodjela kljuceva i to..nakon 15.2. ,a sto im to tocno znaci ne znam...
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:11   #6056
Mislim da do kraja 2 mj imas stan. To obicno ide vrlo brzo
Cestitam! Nadam se da cete biti zadovoljni.
Kaj se tice poste, nadam se da ce doci pa da vam olaksa. Meni je do sada sve stizalo na kucnu adresu... ali nisam bas neki frik za internet trgovinom.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:17   #6057
Meni je tlaka po ducanima ic,sve vise kupujem online..no neke stvari ipak nemos.
Uglavnom,i mene jako zanima stan..uzasno mi je to sto smo ga birali na blef prakticki..i sto moram stisnut zube i potrosit lovu na opremanje, pogotovo kuhinje..jer di god da se opet selim kuhinju sigurno ne nosis...
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:30   #6058
Mashna, nadam se da ce ti stan buti dobar �� mi smo dobili krivi tlocrt pa sam se odusevila kad sam usla u stan �� nitno je da pregledas sve rolete, prozore, parkete, lajsne.. da odmah prijavis ako ti ne odgovara ili ima ostecenja.
A sta se kuhinje tice, uvijek postoji opcija da ovojis elemente i kupis novu plocu. Nije problem kad se selis, a nadam se da se selis u svoj stan pa ce ti to biti i mala investicija �� mi smo stvarno zadovoljni sa stanom i kvartom. Moje je uvjerenje da ce grad zg kad krene prodavat stanove ponudit i jeftine kredite za kupnju stana uz nuske cijene stanova. Ali zivi bili pa vidjeli. Zgrade vise nisu nove i pocet ce problemi sa fasadama, idrzavanjem i sl., njima nece biti isplativo takve stanove odrzavat. Jos dok god si u najmu ne placas pricuvu, pa je i to mjesecna stavka koja se isplati.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:56   #6059
Jos mi je jedan korisnik rekao da su mu dali krivi tlocrt..pa kako je to moguce,valjda mi imamo pravi..koma..
Sto da vam je bio stan losiji od tlocrta?
Ja sam jos uvijek skepticna i prema stanu i prema kvartu a jos vise prema susjedima,udaljenosti itd..tak da ja sad i ne pomisljam da bih otkupila taj stan..no ko zna, otvorena sam..mozda nam se svidi...
Za sad se osjecam ko da se selim u nigdjezemsku..al opet ono,nes ti zagreba,pa nije Zagreb tako veliki grad da je nesto daleko..meni je posao na 10km,suprugu je daleko, kod Arene..ali s autom nije ni to neki probl.
Samo sto za sad amo jedan auto..dva al ovaj drugi se ne broji jer je fakat star i ne znam kolko može durati...
U inozemstvu ljudi zive puno dalje od svog posla, putuje se dugo a mi tu za 10km od centra dozivljavamo kao da je bogu iza nogu.
Meni sestricina iz Švicarske veli kao ma ne zivim daleko,imam 23km do posla
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:24   #6060
Znam sve muke s preseljenjem svi smo isto prolazili. Moj dragi isto tako daleko radi i obilaznica mu je spas radi do 15.30 i do 16 je doma. Meni je posao u nz, pa sam isto na putu.. sad sam trenutno na porodiljnom pa ne brinem toliko. Ali kad sam bila u centru, 7km manje, dulje sam se vozila i jos po gradu, guzve, nikad stici... ne znam kakav cete stan i susjedstvo dobiti. Ali koliko sam cula ovdje su izbacili ljude koji su radili probleme, tako da su uglavnom ostali oni koji znaju zivjet u zgradama. Mi pozdravljamo susjede ali nismo s nikim povezani i to nam je skroz ok. Mislim da je to postalo normalno u zgradama, nisu vise vremena gdje jedni drugima pomazemo, nazalist. A moj stav je ako postoji 10 % normalnih i kulturnih ljudi u kvartu, uvijek ce biti nekog s kim se moja djeca mogu druziti.
Kupnja stana ni nama nije neki uvjet, ali ako ponude dobre uvjete, tko zna mozda jednom bude nas!!! Tlocrt si provjeri po vanjskim prozorima ako mozes meni je to inace profesija pa mi nije bilo problem otkrit ni prije ulaska. Ako trebas pomoc, javi u ps.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.