Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 13:19   #421
Smile

To su dobre vijesti po meni. Jos ako netko prepusta rezervaciju za trosobni stan u zapadnoj lameli s pogledom na msu 2-6 kat....nek se javi
Bozo pirs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:54   #422
Thumbs down

Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Vidim čitaju forum

http://meandar.com/zapocela-druga-faza-radova/

Terraplant je inače već radio za Alfastan na Laništu i sad koliko vidim po FB i u Veslačkoj i IMO bolja je opcija od Tehnike.

Nadam se da koji tjedan potpisat predugovor, pa javim ako saznam više.
Sve je to dosta šlampavo i neozbiljno. Jamčili su kvalitetu projekta s Tehnikom, sad je neko drugo, još bolje rješenje. Parkirna mjesta unutar zgrade moraju biti u ugovoru, ali se ne mogu kupiti/rezervirati. Ljudi na 7 i 8-om još uvijek ne znaju što imaju od opreme u stanu. Useljenje je odgođeno za 6 mjeseci. Da ne spominjem dalje....
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:47   #423
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
Sve je to dosta šlampavo i neozbiljno. Jamčili su kvalitetu projekta s Tehnikom, sad je neko drugo, još bolje rješenje. Parkirna mjesta unutar zgrade moraju biti u ugovoru, ali se ne mogu kupiti/rezervirati. Ljudi na 7 i 8-om još uvijek ne znaju što imaju od opreme u stanu. Useljenje je odgođeno za 6 mjeseci. Da ne spominjem dalje....
Pa iskreno Tehnika vjerojatno garantira kvalitetu u grubim radovima, a u završim baš ne blistaju. Parkirnih mjesta izvan garaže nema kao opcija u predugovoru uopće.

Ovo za opremu u višim katovima se slažem, to je trebalo biti bolje definirano, a odgađanje me za takav projekt ne čudi (što ih naravno ne opravdava). Iz meni osobnih razloga to čak i paše. Ima još nekih stvari koje baš nisu dobro definirane, ali otom potom.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:50   #424
Spominjete pomicanje rokova - za kada su pomaknuti rokovi izgradnje i useljenja sjeverne/istocne/zapadne lamele?

Bilo je ranije receno da ce useljenje biti izmedju lipnja i rujna 2019. godine... da li se nesto po tom pitanju promijenilo?

Isto tako, nisam bas siguran za ovaj dio promjene glavnog izvodjaca radova s Tehnike d.d. na neke anonimuse... ne svidja mi se to bas...
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:08   #425
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
Spominjete pomicanje rokova - za kada su pomaknuti rokovi izgradnje i useljenja sjeverne/istocne/zapadne lamele?

Bilo je ranije receno da ce useljenje biti izmedju lipnja i rujna 2019. godine... da li se nesto po tom pitanju promijenilo?

Isto tako, nisam bas siguran za ovaj dio promjene glavnog izvodjaca radova s Tehnike d.d. na neke anonimuse... ne svidja mi se to bas...
Prvotni rok je bio kraj 2018. za drugi dio pa se pomaklo na lipanj 2019. A terraplant je anonimus onima koji baš ne prate građevinsku scenu.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:10   #426
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Pa iskreno Tehnika vjerojatno garantira kvalitetu u grubim radovima, a u završim baš ne blistaju. Parkirnih mjesta izvan garaže nema kao opcija u predugovoru uopće.

Ovo za opremu u višim katovima se slažem, to je trebalo biti bolje definirano, a odgađanje me za takav projekt ne čudi (što ih naravno ne opravdava). Iz meni osobnih razloga to čak i paše. Ima još nekih stvari koje baš nisu dobro definirane, ali otom potom.
U članku 2. su navedena 83 vanjska parkirališna mjesta....
Ako su ih naveli, zašto se ne mogu kupiti?
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:32   #427
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
U članku 2. su navedena 83 vanjska parkirališna mjesta....
Ako su ih naveli, zašto se ne mogu kupiti?
Zato što je poželjno prvo prolistati par stranica teme unazad da se pitanja ne ponavljaju
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:40   #428
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Zato što je poželjno prvo prolistati par stranica teme unazad da se pitanja ne ponavljaju
Nista se ne ponavlja....rekao si da vanjskih parkirnih mjesta uopce nema kao opcija u Predugovoru, a ja sam te demantirao. To sto oni kazu da ce nesto napraviti moze biti, a i ne mora. Isto tako su rekli da ce useljenje biti u 12/2018 pa su slagali.
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:35   #429
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
Nista se ne ponavlja....rekao si da vanjskih parkirnih mjesta uopce nema kao opcija u Predugovoru, a ja sam te demantirao. To sto oni kazu da ce nesto napraviti moze biti, a i ne mora. Isto tako su rekli da ce useljenje biti u 12/2018 pa su slagali.
Mislim da bi opet trebao pročitati što piše u članku 2. predugovora, točnije što ono sadrži, a što je netko napisao na prethodnoj stranici što će se desiti sa tim mjestima kad zgrada bude dovršena. A ako onda ne shvatiš onda jbg...

I onda se čovjek pita što ljudi potpisuju svakakve gluposti u ugovorima, a nisu ga u stanju ni pročitati sa razumijevanjem
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:14   #430
Ukoliko je netko zainteresiran za ustupanje rezervacije za trosobni stan u Meandru u zapadnoj lameli (2-4 kat) neka se javi pp-om :^)
Robbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 07:28   #431
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi opet trebao pročitati što piše u članku 2. predugovora, točnije što ono sadrži, a što je netko napisao na prethodnoj stranici što će se desiti sa tim mjestima kad zgrada bude dovršena. A ako onda ne shvatiš onda jbg...

I onda se čovjek pita što ljudi potpisuju svakakve gluposti u ugovorima, a nisu ga u stanju ni pročitati sa razumijevanjem
A kaj tebi nije jasno!?
Jedina relevanta stvar je ono kaj piše u predugovoru,a ne ono kaj se piše po forumima, netko je nekaj rekao i sl. Rekli su iz Oporovca, pardon Feala... zamisli, baš drže do onoga kaj vele!
Zelena površina može biti a i ne mora. Kaj nisu isto tako rekli da će useljenje biti u 12/2018???
Ako su nas slagali za termin useljenja, ne znam zašto nas ne bi zavaljali i za ovo. Dobro su krenuli...
Ista stvar se događa i sa definiranjem opreme za 7. i 8. kat....već dva mjeseca priča ide, budemo slijedeći tjedan....
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:19   #432
Meander 2sobni stan

Ako netko prepusta rezervaciju za 2sobni stan s pogledam prema van, preferirano prema MSU, molim neka javi.
Hvala
fremde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:13   #433
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
A kaj tebi nije jasno!?
Jedina relevanta stvar je ono kaj piše u predugovoru,a ne ono kaj se piše po forumima, netko je nekaj rekao i sl. Rekli su iz Oporovca, pardon Feala... zamisli, baš drže do onoga kaj vele!
Zelena površina može biti a i ne mora. Kaj nisu isto tako rekli da će useljenje biti u 12/2018???
Ako su nas slagali za termin useljenja, ne znam zašto nas ne bi zavaljali i za ovo. Dobro su krenuli...
Ista stvar se događa i sa definiranjem opreme za 7. i 8. kat....već dva mjeseca priča ide, budemo slijedeći tjedan....
Ajmo ovako da nacrtam:
Ti se buniš da parkirna mjesta moraju biti u ugovoru (i moraju ako piše u građevinskoj), ali ih ne možeš kupiti (jer oni navodno kažu da ih neće prodavati). Oni su ti obećali da tamo neće graditi ta mjesta nego kasnije napraviti zelenu površinu. I tu se slažem da im ne trebaš vjerovati. Ali da riješimo tvoju frustraciju. Želiš li da:
1. Krenu u postupak promjene građevinske dozvole i sve odgode za godinu dana, nabiju si dodatni trošak i ugroze projekt.
2. Prihvatiš da im ne vjeruješ i nadam se najboljem.

Koliko znam predugovor nisi potpisao za sjeverni dio gdje je stajalo da je kraj u 2018. jer se takav ugovor nije nudio. No i s tobom sam se tu složio jer sam i sam frustriran zbog nekih stvari, pa ne znam zašto to ponavljaš. Čini mi se da rokaš rafalnu paljbu tu po forumu a trebao bi na Fealovu prodaju.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:44   #434
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako da nacrtam:
Ti se buniš da parkirna mjesta moraju biti u ugovoru (i moraju ako piše u građevinskoj), ali ih ne možeš kupiti (jer oni navodno kažu da ih neće prodavati). Oni su ti obećali da tamo neće graditi ta mjesta nego kasnije napraviti zelenu površinu. I tu se slažem da im ne trebaš vjerovati. Ali da riješimo tvoju frustraciju. Želiš li da:
1. Krenu u postupak promjene građevinske dozvole i sve odgode za godinu dana, nabiju si dodatni trošak i ugroze projekt.
2. Prihvatiš da im ne vjeruješ i nadam se najboljem.

Koliko znam predugovor nisi potpisao za sjeverni dio gdje je stajalo da je kraj u 2018. jer se takav ugovor nije nudio. No i s tobom sam se tu složio jer sam i sam frustriran zbog nekih stvari, pa ne znam zašto to ponavljaš. Čini mi se da rokaš rafalnu paljbu tu po forumu a trebao bi na Fealovu prodaju.
Ništa ja ne želim....mogu se u ovom trenutku samo nadati da će sve ispasti OK. Ne znam zakaj ih toliko braniš, kao da si na njihovoj platnoj listi!?
Od samog početka su vrlo neprofesionalno neke stvari izveli...od samih rezervacija....nije OK da idem u detalje. Znaš, kad očekuješ od nekoga da ti da 300K eura, onda mu moraš barem znati reći kaj mu prodaješ za tu lovu, a oni to još uvijek ne znaju, kužiš?!?!? I da sam u početku znao da je rok useljenja 6/2019, nisam siguran da bih toliko čekao. U ugovoru sad to stoji, ali mi je usmeno na početku rečeno da će to biti kraj 2018, kao i svima drugima.
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:21   #435
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
Ništa ja ne želim....mogu se u ovom trenutku samo nadati da će sve ispasti OK. Ne znam zakaj ih toliko braniš, kao da si na njihovoj platnoj listi!?
Od samog početka su vrlo neprofesionalno neke stvari izveli...od samih rezervacija....nije OK da idem u detalje. Znaš, kad očekuješ od nekoga da ti da 300K eura, onda mu moraš barem znati reći kaj mu prodaješ za tu lovu, a oni to još uvijek ne znaju, kužiš?!?!? I da sam u početku znao da je rok useljenja 6/2019, nisam siguran da bih toliko čekao. U ugovoru sad to stoji, ali mi je usmeno na početku rečeno da će to biti kraj 2018, kao i svima drugima.
Tu se apsolutno slažem s tobom. Ja sam shvatio da si se zakačio na ugovor kojim nažalost ništa ne možeš riješiti i samo htio reći da se tu nažalost ne može ništa.

Ovo je 7. i 8. kat je IMO užas da ne znaš koji vrag plaćaš razliku osim na visinu kata. Mene osobno jako smeta što je sve to na ho-ruk, kao da prodajemo jabuke na placu. Kod nekih drugih projekata nisam uspio zaustaviti prodaju jer su mi ljubazno objašnjavali sve detalje projekta (dobar primjer je Zavrtnica) da kad su bili gotovi ništa nisam trebao ni pitati, a ovdje se s aspektom informiranosti kupca uopće ne bave. Čak i da jesu napravili sve što je u njihovoj moći to nisu iskomunicirali. 3 mjeseca sam slušao "predugovor za sjevernu će idući tjedan".

Ako je netko zainteresiran neka mi se javi na PM sa svojim brojem moba, pa napravimo neku whatsapp grupu da ipak možemo zajednički nastupiti prema investitoru.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:05   #436
Bio sam zainteresiran za Meandar, ali prilikom sastanka u njihovom uredu prošle godine na dosta postavljenih pitanja vezano za projekt nisu imali odgovora. Vrlo neprofesionalno i na kraju sam odustao.

Vi koji ste kupili ili kaparili stan u Meandru, možete li napisati da li ste imali još nekih negativnih iskustva, osim onih koji su tu već navedeni (produžetak roka izgradnje, parking unutar zgrade i oprema 7-8 kat)?
vipcoffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:12   #437
Question

Prodaju su slabo organizirali, kako i ne kad stave 3 ljudi na toliki broj stanova...pridodaj tome broj opcenitih upita prodaji od potencijalnih kupaca i normalno da se svi osjecaju izgubljeno. Usput ne pripreme dovoljno detaljno predugovore i ocito opremu...
Bozo pirs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:24   #438
Quote:
vipcoffee kaže: Pogledaj post
Bio sam zainteresiran za Meandar, ali prilikom sastanka u njihovom uredu prošle godine na dosta postavljenih pitanja vezano za projekt nisu imali odgovora. Vrlo neprofesionalno i na kraju sam odustao.

Vi koji ste kupili ili kaparili stan u Meandru, možete li napisati da li ste imali još nekih negativnih iskustva, osim onih koji su tu već navedeni (produžetak roka izgradnje, parking unutar zgrade i oprema 7-8 kat)?
Naravno da nije sve kako je čak i Predugovorom definirano. Svaku izmjenu u nacrtu dobrano moraš extra platiti, a ono što su oni naveli u tehničkom opisu neće ugraditi. Da stvar bude bolja - viškove opreme koju su naveli u srpnju 2017. da ce ugraditi tijekom slijedecih mjeseci brišu sa svojih stranica. Krajnje neprofesionalno!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:15   #439
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Naravno da nije sve kako je čak i Predugovorom definirano. Svaku izmjenu u nacrtu dobrano moraš extra platiti, a ono što su oni naveli u tehničkom opisu neće ugraditi. Da stvar bude bolja - viškove opreme koju su naveli u srpnju 2017. da ce ugraditi tijekom slijedecih mjeseci brišu sa svojih stranica. Krajnje neprofesionalno!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Što točno neće ugraditi? Meni su se malo zblenuli u prodaji kad sam pitao gdje su LED svjetla u oglednom stanu.

Ali pošto je tehnički opis projekta prilog predugovoru onda lijepo imamo temelja za tužbu ili povrat dijela novca.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:22   #440
Evo ako netko hoće vidjeti usporedbu što su promijenili na svojoj stranici pod "Tehnički opis projekta". Podaci iz prošlosti su uzeti preko Wayback Machine: https://web.archive.org/web/*/http:/...-opis-projekta

Lijeva kolona - 28.06.2017.
Desna kolona - 09.02.2018.

https://www.diffchecker.com/evijbPkC


Btw, i mene zanima do kakvih ste problema/informacija/neodgovorenih nejasnoća došli? Imam rezervacija, ali nekako oklijevam...
shema the massacre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.