Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 10:56   #21
Prijedlog br. 2

Dražen i Anđa - Ima li nade za nas

Kao prvo, ovu pjesmu znaju svi.

Kao drugo, pjevaju je muškarac i žena, a ne muškarac i muškarac, žena i mačka, transvestit i pas i ostale nepoćudne kombinacije. Zna se što se cijeni i kakav je red.

Kao treće, ovaj romantični duet može se promatrati na nekoliko razina:

1. tradicionalno-katolička - gdje se poštuje svetost braka i duboke nesreće žene paćenice (nisam ni ja sretna s njim)
2. tradicionalno-rasipnička - gdje on kaže da bi doslovno dao sve, jer nije beg cicija
3. modernističko-futuristička -kao duet između domovine i dijaspore
4. egzistencijalistička - ima li nade za nas? zbilja, ima li?

"ipak mislis da sam kriva ja za sve i da moja sreca tvoju uzela je " - Hrvatska je u krizi i grca u dugovima jer stanovništvo odlazi u druge države

"Kako zbog mene nemas sve sto imam ja i kako je tuzna samo tvoja sudbina" - Hrvatska mati domovina grca i plače, jer ne može dijaspori pružiti ono što može npr. Irska ili Njemačka

"A ne znas da nisam ni ja sretna s njim i kako se svako jutro sjetna probudim" - nemoguće je biti sretan u tuđini

"A cini mi se da bih i ja dao pola zivota svog da sam opet duso samo dio srca tvog" - Hrvatska uvijek želi biti u srcu svojih državljana
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:16   #22
Moja zemlja (Atomskog skloniste)

Kao pjesma najljepsa
moja je zemlja
kao majka jedina
moja je zemlja

Ljubav i bol
to je moja zemlja
radost i tuga
to je moja zemlja

Ostani tu, tu je tvoj dom
ostani tu, tu je tvoj dom
ostani tu


Kao tajna sanjana
moja je zemlja
kao vjecnost zeljena
moja je zemlja

Zasto ova pjesma? Ne moram objasnjavati.Ako svi odu tko ce ostati? A imamo tu majku, dom, domovinu, ma sve pokriva
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.