Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 17:04   #3341
Ja sam prva generacija etike.Maturirala sam 1999. vjeronauk/etika nam je bilo isti sat sve 4 godine. Etiku nam je držao profesor koji još držao logiku i pig. Uvijek je bilo unutar "redovne satnice", nikad nije bilo predsat ili poslije nastave. Kakva je situacija danas nemam pojma.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:44   #3342
Ja sam maturirao 2004. i koliko se sjećam, nikad nije bilo isti sat.

Čak niti prvi ili zadnji. Etiku smo imali zajedno tri paralelna razreda, jer nas je bilo 15 ukupno.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:56   #3343
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja sam maturirao 2004. i koliko se sjećam, nikad nije bilo isti sat.

Čak niti prvi ili zadnji. Etiku smo imali zajedno tri paralelna razreda, jer nas je bilo 15 ukupno.
dobro.
sad je 2018.
dozvoli da su se stvari promijenile u medjuvremenu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:12   #3344
Sve je moguće, možda su i tada neki imali istovremeno.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:27   #3345
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja sam maturirao 2004. i koliko se sjećam, nikad nije bilo isti sat.

Čak niti prvi ili zadnji. Etiku smo imali zajedno tri paralelna razreda, jer nas je bilo 15 ukupno.
Eto i ja sam maturirarala 2004., sve 4 godine smo imali etiku kad i drugi dio razreda vjeronauk, s time da smo se jednu godinu spajali s jednim razredom, a sve ostalo smo bili sami, kao sto su i ovi na vjeronauku bili sami iako ih je bilo samo 5 u razredu.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:23   #3346
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

btw, prije 20+ godina sam i ja isla u srednju u kojoj nije bilo etike pod mus. dakle ili vjeronauk ili nista.
ja isto tako, mi smo bili pretposljednja generacija koja je imala ili vjeronauk ili ništa

ja sam izabrao ništa tj. kavu i cigarete u kafiću
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:35   #3347
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja isto tako, mi smo bili pretposljednja generacija koja je imala ili vjeronauk ili ništa

ja sam izabrao ništa tj. kavu i cigarete u kafiću
takodjer.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:09   #3348
Učenici već na onoj web stranici za upis srednje škole odabiru ili vjeronauk ili etiku. U slučaju da razredi nisu slagani na temelju tog izbora (npr. cijeli razred vjeronaukaša), isti sat dio razreda ima vjeronauk, a dio ode na etiku.
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:13   #3349
Quote:
Bubble17 kaže: Pogledaj post
Učenici već na onoj web stranici za upis srednje škole odabiru ili vjeronauk ili etiku, nešto moraju. U slučaju da razredi nisu slagani na temelju tog izbora (npr. cijeli razred vjeronaukaša), isti sat dio razreda ima vjeronauk, a dio ode na etiku.
15 kojih ide na vjeronauk i 13 na etiku u A razredu, i 12 na vjeronauk, a 14 na etiku u B razredu, uredno moze imati skupa etiku tj vjeronauk.
ali nemaju.
jer bi i nastavnik vjeronauka i nastavnik etike izgubili jedan sat nastave.
barem.


i molim vas, ne zazivajte nikakve alternative vjeronauku (religiozne, eticke, psiholoske, kakve vec...) u osnovnoj skoli
nepotrebno trosenje novaca,resursa, vremena dejteta, papira za knjige, papira za biljeznice...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:49   #3350
Ja sam generacija kojoj su uveli izborni vjeronauk. U cijeloj školi ih nisu uspjeli skupiti nego za jedan razred u međusmjeni. Pretpostavljam da su takvi “izvrsni” rezultati apsolutno izbornog (i neocijenjenog) vjeronauka i doveli do ovog sad. Jer nekako mladi Hrvati i Hrvatice ipak nisu bas tako rado išli na vjeronauk kako su se neki nadali

Sjećam se i pitanja na satu likovnog u prvom srednje tko zna da se Biblija dijeli na stari i novi zavjet - bilo ih je možda 10-ak od nas 30. E sad ili smo bili većinom djeca jugooficira ili možda vjera bas i nije bila toliko raširena u narodu kako se u zadnje vrijeme voli besramno lagati po medijima. Jer ono ako si odrastao u vjerničkoj obitelji valjda znaš bar osnove osnova...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:21   #3351
Ja sam krenula u školu 1992. godine. Pola razreda nije išlo na vjeronauk, ali su onda održali roditeljski sastanak na kojem se roditeljima "objasnilo" da bi djeca ipak trebala ići na vjeronauk, neće se moći vjenčati u crkvi i tko zna što još (ne sjećam se dobro, davno je to bilo) i onda su roditelji uglavnom popustili i samo nas 3-4 nije išlo na vjeronauk.
Nakon tog razgovora su se na vjeronauk upisala i djeca iz srpskih i muslimanskih obitelji.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:58   #3352
Vjencanje u crkvi
Da ti neki tip na dan vjencanja objasnjava da ti je muz glava... kako li sam samo prezivjela bez toga
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:23   #3353
bas
nakon prvog vjencanja u crkvi kojem sam prisustvovala ne bi mi vise palo na pamet to prozivjeti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:50   #3354
Nas je u osnovnoj skoli vjeroucitelj, svecenik, zaustavio na hodniku i nagovarao da idemo na vjeronauk uz napomenu da roditelji ne moraju znati. Ispricala sam to doma pa ga je moj otac isao trazit po gradu. Nije mu vise palo na pamet ikoga na tako sto nagovarat.

Btw moj otac je bio prilicno lud. Isplatilo se katkad.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 04:02   #3355
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Ja sam krenula u školu 1992. godine. Pola razreda nije išlo na vjeronauk, ali su onda održali roditeljski sastanak na kojem se roditeljima "objasnilo" da bi djeca ipak trebala ići na vjeronauk, neće se moći vjenčati u crkvi i tko zna što još (ne sjećam se dobro, davno je to bilo) i onda su roditelji uglavnom popustili i samo nas 3-4 nije išlo na vjeronauk.
Nakon tog razgovora su se na vjeronauk upisala i djeca iz srpskih i muslimanskih obitelji.
I ja sam krenula te godine. I cijeli razred je isao na vjeronauk, od 1.do 8.
Svi smo isli na prvu pricest,cini mi se da jedna osoba nije isla na krizmu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:45   #3356
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne pise nigdje da moraju, ali gotovo uvijek jesu.
u svakom slucaju, ako i nisu u isto vrijeme, onda se radi o nultim, prvim ili zadnjim satima, nema rupa zbog toga sto jedan dio razreda ima etiku ili vjeronauk.
dakle, ili su u isti sat ili ostatak razreda ne dolazi na nulti/prvi ili odlazi ranije doma.

btw, prije 20+ godina sam i ja isla u srednju u kojoj nije bilo etike pod mus. dakle ili vjeronauk ili nista.
Kod mene u školi, moj učenik ima rupu kad je ostatku razreda vjeronauk, a on jedini ima etiku. Nije se moglo bolje napraviti,tako da ima i toga
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:47   #3357
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Kod mene u školi, moj učenik ima rupu kad je ostatku razreda vjeronauk, a on jedini ima etiku. Nije se moglo bolje napraviti,tako da ima i toga
svasta.
prvi put cujem za tako nesto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:57   #3358
vjerojatno se priključuje na etiku nekom drugom razredu, kojem vjeronauk drži isti profesor kao i njegovom, pa ne mogu imati vjeronauk u isto vrijeme.
kod mene u srednjoj je bilo dvoje vjeroučitelja, pa su onda obojica paralelno imala vjeronauk, jedan s cijelim razredom, drugi s grupom složenom od dva razreda, a profesorica etiku s ekipom iz sve tri paralelke.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:51   #3359
Kod nas etiku vodi jedna profesorica koja radi još u jednoj školi, etiku ima više razreda zajedno i još je problme jer ti ostali razredi imaju jedan tjedan nastavu, jedan tjedan praksu.
Tako da on svaki drugi tjedan ima etiku, ali taj drugi sat vjeronauka je zadnji pa ide doma.
Inače kad je etika,zna se dogoditi da tad neki razred ima neki drugi predmet, moj učenik konkrento hrvatski. Nije se moglo drugačije složiti
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:59   #3360
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Kod nas etiku vodi jedna profesorica koja radi još u jednoj školi, etiku ima više razreda zajedno i još je problme jer ti ostali razredi imaju jedan tjedan nastavu, jedan tjedan praksu.
Tako da on svaki drugi tjedan ima etiku, ali taj drugi sat vjeronauka je zadnji pa ide doma.
Inače kad je etika,zna se dogoditi da tad neki razred ima neki drugi predmet, moj učenik konkrento hrvatski. Nije se moglo drugačije složiti
sto to znaci?
to da ima rupu je, ajmo rec, jbg. nije se moglo drugacije.
al to da ima preklapanje obaveznog i izbornog predmeta je sranje.
i mislim da to ne smije biti.
kak to skola uopce opravdava?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.