Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 17:08   #1
Azijska kozmetika vol. II

evo. prešle smo 10.000, u jednom dahu....

sad ispočetka, krećemo


kupujemo na ebayu, testerkorei, yesstyle, kmall24, beautynetkorea and more.

provjereni selleri na ebayu imaju više od 98% pozitivnih ocjena, šalju proizvode iz koreje i japana, a za sheet maske je ok ako su s tajvana.

moisture
hydration
nourishing

pratimo gothamistu, tinu yong, christinu hello, joan kim i fiftyshadesofsnail.

pužetina, konjetina, ptičja slina, kakica, ulje krokodila, paukova svila, bube u različitim oblicima, masti iz jetre, prascetine i čudnovatog bilja....chok-chok


mažemo se, a ujutro se budimo neprepoznatljivo lutkaste i svilenkasto glatke kože.

1st cleanser
2nd cleanser
mud mask
washoff mask
fte
ph adjustment toner
actives (reverse abeceda): vitamin c, bha, aha
toner / hydration
essence
serum/ampoule
sheet mask
lotion/emulsion
nourishing/moisturizing
sleeping pack
oil
spf

od rjeđeg ka gušćem. od vodenastijeg ka uljastijem.

you're welcome.


please leave whilst you can.

once you get in...you can't get out.

you can enter at your own risk.

#samoljubav
#sharingiscaring

*azijske proizvode koji ti ne odgovaraju, možeš slobodno podijeliti s nama, mi smo i mini-tržnica
** ako ti ne odgovara tema, please keep scrolling


korisni odgovori na općenita/najčešća pitanja:
newbies starter kit hints
The Dummy's Guide to Asian Beauty
The More You Know : Rosacea and “Redness”
Product and Routine Order FAQ
Product Shade Spreadsheet
spf spreadsheet
Giant List of Websites, eBayers, ETC!
bloggers
HOW TO SHRINK PORES (TEMPORARILY), PLUS 3 PORE MYTHS
my-korean-cushion-foundation-collection-korean-cushion-comparison
KOREAN CUSHION COMPARISON SERIES: WHAT REFILL FITS WHICH CASE
WHAT'S THE DIFFERENCE BETWEEN A HYDRATING CREAM AND A NOURISHING CREAM?

@frupy, hvala <3 - baš se osjećam ponosna što sam imala priliku otvoriti vol. 2
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 11.04.2017. at 17:55.
menni is offline  
Old 11.04.2017., 17:16   #2
Jeeej, novi volumen, idemo dalje

Joj ljudi, jel mi mozete preporuciti neki SPF? Ne Biore, nazalost. Nesto bez alkohola i da je fizicki a ne kemijski filter. Imam osjetljivu kozu i rozaceju pa idem na fizicki. Ne mogu medju nasim proizvodima naci neki pristupacan SPF a da mi lice ne pretvori u mast ili mi ne iritira lice.

Ono, da izgleda ko da ga nema na licu.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 11.04.2017., 17:25   #3
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Jeeej, novi volumen, idemo dalje

Joj ljudi, jel mi mozete preporuciti neki SPF? Ne Biore, nazalost. Nesto bez alkohola i da je fizicki a ne kemijski filter. Imam osjetljivu kozu i rozaceju pa idem na fizicki. Ne mogu medju nasim proizvodima naci neki pristupacan SPF a da mi lice ne pretvori u mast ili mi ne iritira lice.

Ono, da izgleda ko da ga nema na licu.
možda nađeš nešto među ovima, ili ovdje, ali ima i tu poneka, i actually mislim da je ova zadnja najveća lista spf ikad s usporednim podacima - filtriraj one koje imaju N (N kao NO, Y kao YES alkohole i različite oblike alkohola, pa među onom što ostane pronađeš svoju idealnu ).
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.04.2017., 17:27   #4
weeeeee, novi vol.

menni, sve si rekla u uvodnom postu
kako bi napravili neke top liste proizvoda/linija...?
jel bi to bilo jako nemoguce?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 11.04.2017., 17:31   #5
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
weeeeee, novi vol.

menni, sve si rekla u uvodnom postu
kako bi napravili neke top liste proizvoda/linija...?
jel bi to bilo jako nemoguce?
misliš da svaka od nas izbaci neku mini-listu?
tipa: top 5 što sam probala ikad i top 5 što mi je na wl za probati?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.04.2017., 17:39   #6
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
misliš da svaka od nas izbaci neku mini-listu?
tipa: top 5 što sam probala ikad i top 5 što mi je na wl za probati?
pa nemam pojma.
cini mi se nemoguce odluciti se samo za 5 top proizvoda, a i to se onda kasnije mijenja kako isprobavamo druge stvari.
ali neke okvirne liste bi dosta pomogle novima za snalazenje u cudesnom azijskom kozmetickom svijetu
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 11.04.2017., 17:43   #7
uh....jako teško....misliš kao nešto tipa ono starter-kit? jako teško.... ima na redditu nešto slično.
editirat ću gornji prvi post, pa ovo umetnut što si spomenula
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.04.2017., 18:01   #8
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post

Ja prijavljujem jednu narodnu ojkalicu da opjevamo temu..
"Oj Azijo što si nama milaaa,
novčanike si nam ispraznilaaa!
Placenta i ginseng krasi liceee,
al izgledamo ko djevojčiceee!
Kupila sam sve šta ima puža,
čudim se da još i imam mužaaa!
Ooooj ibej moooj!"

Natječaj je otvoren..

A sad za ozbiljno- frupy nemoj me zezati da je do centelle, ja kupila za poklon hebemu..
majke-ti-mile
zalih se kavom koju željeh progutat (uhvatih pljuc )



frupy spremaj centellu i ako ti još jednom ne bude dobra - šiknut ćeš je meni - meni wendy, ne menni šefiki

ja sam pofurena u licu - sve, baš sve koristim što sam isprobala ranije i što mi je bilo dobro
i zgužvana sam oko očiju, no nekako to i nestaje,... poslije 20. naručujem ono od Misshe s linka

ali me peče sve po licu
i pun je mjesec, mislim da u trbuhu imam veelike valove

je li moguće da me spržila kombinacija Kohaku pa nakon njega Farm Stay, dva s hijalurnoskom ...
pojedinačno su mi baš bili dobri, preksinoć i sinoć sam stavila tim redom
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 11.04.2017., 18:15   #9
forzaMilan, što ti je točno radila ta centella? Čini mi se da imamo sličnu kožu, ti se isto boriš s porama ili sam zamijenila?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 11.04.2017., 18:20   #10
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
majke-ti-mile
zalih se kavom koju željeh progutat (uhvatih pljuc )



frupy spremaj centellu i ako ti još jednom ne bude dobra - šiknut ćeš je meni - meni wendy, ne menni šefiki

ja sam pofurena u licu - sve, baš sve koristim što sam isprobala ranije i što mi je bilo dobro
i zgužvana sam oko očiju, no nekako to i nestaje,... poslije 20. naručujem ono od Misshe s linka

ali me peče sve po licu
i pun je mjesec, mislim da u trbuhu imam veelike valove

je li moguće da me spržila kombinacija Kohaku pa nakon njega Farm Stay, dva s hijalurnoskom ...
pojedinačno su mi baš bili dobri, preksinoć i sinoć sam stavila tim redom
Ja sam u tolikom "strahu" od hijalurona da me ne isuši da nakon svega špricam termalnu ko blesava. Imala sam kombinacije s 2 proizvoda s HA, tipa Kohaku narančasti pa na kraju Mizon Ultra suboon krema.
Da mi se tako nešto desi, ja bih uvik osumnjičila hijaluron!
uppsala is offline  
Old 11.04.2017., 18:37   #11
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
frupy spremaj centellu i ako ti još jednom ne bude dobra - šiknut ćeš je meni - meni wendy, ne menni šefiki

je li moguće da me spržila kombinacija Kohaku pa nakon njega Farm Stay, dva s hijalurnoskom ...
pojedinačno su mi baš bili dobri, preksinoć i sinoć sam stavila tim redom
bold underline ma daaaj
žao mi je što te pofurilo, lako moguće da je hijaluron. uvijek oprezan s njim treba biti...

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
forzaMilan, što ti je točno radila ta centella? Čini mi se da imamo sličnu kožu, ti se isto boriš s porama ili sam zamijenila?
jesi probala onu fiddy metodu za čišćenje pora i/ili iope ulje?
ima i ova krema za smanjenje pora (odnosno čišćenje) NARUKO RAW JOB'S TEARS SUPERCRITICAL CO2 PORE MINIMIZING CREAM i prilično dobar cosdna
našla sam na cosdni i NARUKO Raw Job s Tears Supercritical CO2 Pore Minimizing & Brightening Wash Powder, ali ebay izbacuje i bb, kremu, night jelly, emulsion... ma cijelu liniju. nisam provjerila bb na cosdni ni night jelly.

Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Ja sam u tolikom "strahu" od hijalurona da me ne isuši da nakon svega špricam termalnu ko blesava. Imala sam kombinacije s 2 proizvoda s HA, tipa Kohaku narančasti pa na kraju Mizon Ultra suboon krema.
Da mi se tako nešto desi, ja bih uvik osumnjičila hijaluron!
pametno
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.04.2017., 18:48   #12
ja hijaluron već dugo stavljam na sebe, doduše, pitanje u kojim koncentratima,
mislim ovdje na zapadnjačku kozmetiku s kojom sam se voljela od prvog dana

se, nije to tako nešto strašno ... no, moglo bi biti, moji su upalili grijanje cjooj

Poslano sa mog SM-T560 koristeći Tapatalk
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 11.04.2017., 18:52   #13
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
forzaMilan, što ti je točno radila ta centella? Čini mi se da imamo sličnu kožu, ti se isto boriš s porama ili sam zamijenila?
nisi pobrkala. uzela sam ju na preporuku od menni, kao ustalom i sve ostalo ugl, ona mi ju je preporucila kao nesto sto ce mi omeksat ovu moju debelu kozu i samim time je pripremit da bolje upije ostale proizvode. i cini mi se zaista ti radi i da mi krema napokon ne stoji na licu. ne isusuje me, ne pece, lijepo mi umiri lice. bas sam zadovoljna.

sad mi fali neki korak izmedju nje i rizine kreme tj. nocne maske. imam cosrx bha liquid, al nekako brijem da jos trebam pustit kozu bez agesivnih preparata. isto na preporuku od menni. bokte, dodje mi ona ko ustavni zakon i da, clarisonic sam isto izbacila i koristim ga samo 1x tjedno. vidim neke maleee napretke, super mi je sto na nista nisam lose odreagirala.
jesi ti mozda koristila honey overnight mask? ona mi je u dolasku.
forzaMILAN is offline  
Old 11.04.2017., 18:58   #14
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
bold underline

jesi probala onu fiddy metodu za čišćenje pora i/ili iope ulje?
ima i ova krema za smanjenje pora (odnosno čišćenje) NARUKO RAW JOB'S TEARS SUPERCRITICAL CO2 PORE MINIMIZING CREAM i prilično dobar cosdna


pametno
jao menni, ti uvijek imaš neke nove proizvode hvala! Imam sve to što fiddy ima, ali nisam probala metodu, malo mi je zbunjujuća, ali čim dođem s puta probam baš na njen način.
Ne planiram ništa novo kupovati za pore, dok ne isprobam dobro po effector. imam na wl klairs tonik, meishoku i cosrx oil free lotion. Mislim da je netko ovdje nedavno uzeo klairs, pa čekam recenziju
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 11.04.2017., 19:00   #15
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
isto na preporuku od menni. bokte, dodje mi ona ko ustavni zakon i da, clarisonic sam isto izbacila i koristim ga samo 1x tjedno. vidim neke maleee napretke, super mi je sto na nista nisam lose odreagirala.
boldano

drago mi je da vidiš pomake

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
jao menni, ti uvijek imaš neke nove proizvode hvala! Imam sve to što fiddy ima, ali nisam probala metodu, malo mi je zbunjujuća, ali čim dođem s puta probam baš na njen način.
Ne planiram ništa novo kupovati za pore, dok ne isprobam dobro po effector. imam na wl klairs tonik, meishoku i cosrx oil free lotion. Mislim da je netko ovdje nedavno uzeo klairs, pa čekam recenziju
a pa imaš dobru kolekciju, ne treba ti dodavanje ničega! ma ta fiddy metoda je zapravo full jednostavna: bha, mud mask i na kraju isprati s oil čistilicom... easy peasy...
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 11.04.2017., 19:06   #16
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
nisi pobrkala. uzela sam ju na preporuku od menni, kao ustalom i sve ostalo ugl, ona mi ju je preporucila kao nesto sto ce mi omeksat ovu moju debelu kozu i samim time je pripremit da bolje upije ostale proizvode. i cini mi se zaista ti radi i da mi krema napokon ne stoji na licu. ne isusuje me, ne pece, lijepo mi umiri lice. bas sam zadovoljna.

sad mi fali neki korak izmedju nje i rizine kreme tj. nocne maske. imam cosrx bha liquid, al nekako brijem da jos trebam pustit kozu bez agesivnih preparata. isto na preporuku od menni. bokte, dodje mi ona ko ustavni zakon i da, clarisonic sam isto izbacila i koristim ga samo 1x tjedno. vidim neke maleee napretke, super mi je sto na nista nisam lose odreagirala.
jesi ti mozda koristila honey overnight mask? ona mi je u dolasku.
menni je stvarno ustav ovdje!
nisam imala tu honey, ja isto imam cosrx rižu. Ti onda rižu koristiš kao kremu? Ja upravo gledam ovu cosrx laganu hidrataciju http://www.ebay.com/itm/CosRx-Oil-Fr.../112358532909?
hash=item1a2917272d:g:MmgAAOSwUp1Y4w6D

Nemam ti što drugo pametno preporučiti za između, vidiš da i ja stalno mijenjam i kombiniram imam innisrfee green tea balancing liniju, i ok je, ali ostale cure nisu oduševljene pa ono ako hoćeš pošaljem ti tonera i essenca, to dvoje koristim.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 11.04.2017., 19:12   #17
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
:

a pa imaš dobru kolekciju, ne treba ti dodavanje ničega! ma ta fiddy metoda je zapravo full jednostavna: bha, mud mask i na kraju isprati s oil čistilicom... easy peasy...
sad vidim nemam ovo neko ulje što ona spominje, mogu li umjesto toga koristiti banilu ili neko drugo ulje, jojobino npr.?
i da, ove stridex blazinice mi nikako nisu pasale za lice, nekako su agresivne, pa prelazim njima dekolte i vrat
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 11.04.2017., 19:14   #18
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
menni je stvarno ustav ovdje!
nisam imala tu honey, ja isto imam cosrx rižu. Ti onda rižu koristiš kao kremu? Ja upravo gledam ovu cosrx laganu hidrataciju http://www.ebay.com/itm/CosRx-Oil-Fr.../112358532909?
hash=item1a2917272d:g:MmgAAOSwUp1Y4w6D

Nemam ti što drugo pametno preporučiti za između, vidiš da i ja stalno mijenjam i kombiniram imam innisrfee green tea balancing liniju, i ok je, ali ostale cure nisu oduševljene pa ono ako hoćeš pošaljem ti tonera i essenca, to dvoje koristim.
da, rizu kao kremu koristim. jel to lose? ujutro sam na neazijskom rocu spf30 jer me dovoljno dobro matira. nikako da uzmem one cosrx centella blemish ampule, a one me bas mame.
ma hvala ti draga, ali ne trebas nista slati
forzaMILAN is offline  
Old 11.04.2017., 19:16   #19
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
@frupy, hvala <3 - baš se osjećam ponosna što sam imala priliku otvoriti vol. 2
nema na cemu - a tko ce drugi nego ti..?
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
frupy spremaj centellu i ako ti još jednom ne bude dobra - šiknut ćeš je meni - meni wendy, ne menni šefiki
sad cu je malo staviti na hladjenje pa vidjeti tko je kriv za ovaj mess.
ako se pokaze da je ona... baj baj, bumo se nesto dogovorile.

ali moram priznati, koreanci mi brzinski saniraju breakoute , evo vec je puuuno bolje nego sto je bilo zahvaljujuci black mizonki, bentonu i flawless.

jedva cekam da se sve rijesi do kraja jerbo mi se mujo zavodljivo smjeska s police
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 11.04.2017., 19:17   #20
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
da, rizu kao kremu koristim. jel to lose? ujutro sam na neazijskom rocu spf30 jer me dovoljno dobro matira. nikako da uzmem one cosrx centella blemish ampule, a one me bas mame.
ma hvala ti draga, ali ne trebas nista slati
pa ne znam, mislim da nije, i ja je ponekad tako stavim, mislim da ne može biti ništa loše, možda može samo biti teška, meni se lice zna dosta dugo mastiti dok se skroz ne upije.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.