Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 19:22   #6721
Opet nam je tema na vrhu

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne kuzim u sastojcima di je AHA?
Malic Acid?
Pojma nemam, ali valjda je cim je acid

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
* spf
* nakon 15ak minuta dok se to fino upilo, stavila sam innisfree no sebum powder, onako kao da sam se napudrala po cijelom licu, ali nisam ga razmazivala nego onako kao kistom utisnula (zamisliš da imam beauty blender i onako tapkaš unutra - ne radim to s beauty blenderom jer se nikad nisam našla s tim i nisam to nikad savladala pa ja to kistom)
* na to sam stavila bb premium dr jart
* i onda sve ostalo
Kad se sjetim, stavim innisfree puder prije bb na nos i kao da mi malo produzi trajanje prije nego se zamasti. Bas cu probati i na cijelo lice.

Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Evo Muji na amazonu...
Mislila sam da je bolje da upalim laptop, a ne šaljem link na mobilnu stranicu, ali sad na laptopu mi se čini još manje pregledno. Ako vas zbunjuje ovo što vidite na ovom linku, evo postupka kako sam došla do toga:
otišla na amazon i utipkala u tražilicu Muji toner. Prvi rezultat je taj toner kojeg sam tražila, ali za kupnju preko Prime-a (koji mislim da ne postoji za HR), pa sam ušla na njega, ali tamo kliknula na other sellers. Onda mi se otvorila lista, ali ne mogu izdvojiti ovog moga, samo je pored njega gumb Add to cart. Uglavnom, ja sam uzela od sellera Harajuku Culture JAPAN koji me iznenadio time da je shippao isti dan, a ne dva tjedna kasnije kao što je bilo kad smo prije par mjeseci kupovale Kiku, tako da možda čak i dođe u periodu 15.9.-2.10. kako piše.
Hvala ti puno, upravo narucila

Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Zašto se nisam bogato udala kad sam bila mlađa (i ujedno ljepša i gluplja nego sad), o zaštoooo zašto?
Zato jer ces se udati jos bogatije


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 17.08.2017., 19:29   #6722
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
@menni: da ne kvotam sve posebno: hvala na savjetima.

Zašto se nisam bogato udala kad sam bila mlađa (i ujedno ljepša i gluplja nego sad), o zaštoooo zašto?
nnč

boldano - i ja se to često pitam
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 17.08.2017., 19:35   #6723
+1
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 17.08.2017., 20:22   #6724
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Kakve su recenzije za Bifidu? Šta kažu ljudi, šta točno radi ili sve iz službenog opisa?
ovu recenziju sam upamtila jos iz vremena kad sam ga tek bila stavila na wl:
https://www.reddit.com/r/AsianBeauty...er_a_punch_of/

malic acid... ako je suditi po mom znanju latinskog, to bi trebala biti jabucna kiselina
nisam bas guglala pa nisam ziher.
u svakom slucaju, ne znam sto je AHA u tom sastavu, ali sto god da je, riskirat cu pa cemo vidjeti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 17.08.2017., 21:05   #6725
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim, stavim innisfree puder prije bb na nos i kao da mi malo produzi trajanje prije nego se zamasti. Bas cu probati i na cijelo lice.

Hvala ti puno, upravo narucila
Mene više mast ne muči toliki koliko i prije, ali znatiželja nije popustila, tako da moram i ja to probati

Nadam se da će nam doći ovaj Muji bez problema, da nisam osim sebe još i vas odvukla na krivi put... umrla bih od srama i grižnje savjesti!

Još moram kupiti A'PIEU Madecassoside Cream i gotova sam za ovaj mjesec, možda i za cijelu godinu jer mi počinju dolaziti rate od kolica

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Old 17.08.2017., 21:55   #6726
Otkupljujem dekant Muje ili ima netko da naručimo popola
BellaMare is offline  
Old 17.08.2017., 23:02   #6727
Je li netko koristio the SAEM Saemmul Glitter Eye Primer?

Ili neki drugi korejski primer za oci osim Etude House?
rosa_salvaje is offline  
Old 18.08.2017., 06:48   #6728
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Mene više mast ne muči toliki koliko i prije, ali znatiželja nije popustila, tako da moram i ja to probati
Pa meni ti uopce ne izgledas kao da imas ikakav problem sa mascenjem.
Ozbiljno, svaki put si bila zamatirana kao da si frisko nasminkana a bilo je 3 popodne....

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 18.08.2017., 08:38   #6729
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Pa meni ti uopce ne izgledas kao da imas ikakav problem sa mascenjem.
Ozbiljno, svaki put si bila zamatirana kao da si frisko nasminkana a bilo je 3 popodne....

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Hahaha hvala prvi put kad si me vidjela gotovo sigurno sam između 1 i 2 izvadila svoje shiseido papiriće i poblotala se (cak je i muž naučio tu riječ koliko često sam to radila). Ovaj drugi put, prosli tjedan, tad su mi se već hormoni unormalili pa sam masna tek oko 5.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Old 18.08.2017., 09:39   #6730
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovu recenziju sam upamtila jos iz vremena kad sam ga tek bila stavila na wl:
https://www.reddit.com/r/AsianBeauty...er_a_punch_of/

malic acid... ako je suditi po mom znanju latinskog, to bi trebala biti jabucna kiselina
nisam bas guglala pa nisam ziher.
u svakom slucaju, ne znam sto je AHA u tom sastavu, ali sto god da je, riskirat cu pa cemo vidjeti.
Bome baš dobra recenzija A za kiseline ionako govori da ništa od toga jer je ph previsok...

Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Hahaha hvala prvi put kad si me vidjela gotovo sigurno sam između 1 i 2 izvadila svoje shiseido papiriće i poblotala se (cak je i muž naučio tu riječ koliko često sam to radila). Ovaj drugi put, prosli tjedan, tad su mi se već hormoni unormalili pa sam masna tek oko 5.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Kad ti je termin?
Dalmatinaa is offline  
Old 18.08.2017., 09:48   #6731
Cosmetic love mi upravo refundirao novce za hera cc kremu, kažu da je nedostupna
Najgore mi je što sam izgubila 10 dana tijekom kojih sam mogla već čekati (a možda i dočekati) pošiljku s ebaya.....

p.s. skužila sam da u zadnje vrijeme koristim uglavnom samo tonere. Kremu gotovo uopće ne koristim ni danju ni noću, baš mi to jako paše trenutačno. I od hidratizacije mi se izgleda popravlja situacija s izgledom lica
XenaRatnica is offline  
Old 18.08.2017., 09:56   #6732
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Bome baš dobra recenzija A za kiseline ionako govori da ništa od toga jer je ph previsok...
ali svejedeno mislim da je greska ovo za AHA jer ja to u sastavu zaista ne vidim.
ili je popis sastojaka nepotpun.

bilo kako bilo, vidjet cemo kako djeluje...
sinoc sam do sitnih sati malo proucavala sto ima novoga, snimila sam neku novu su:m hidratantnu liniju, trebalo bi to probati..
ali do rujna ne smijem se ni pribliziti Buy it now gumbicu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.08.2017., 10:05   #6733
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Kad ti je termin?
U prvom mjesecu, sad sam skoro na pola.

Čini mi se da sad napokon do izražaja dolazi moja njega kože i da se moj trud vidi, sad kad je više ne kontroliraju skokovi razine hormona svakih dva tjedna. Navikla sam se da mogu izaći čak i na posao bez ičega na licu... I već sad mi se plače kad znam da će to za par mjeseci završiti i vratiti se na staro

Sad sam se sjetila da sam još htjela napisati za BHA kiselinu, imala sam Cosrx power liquid, ali mislim da se moje opažanje može primijeniti i na ostale. Dok sam je koristila, imala sam osjećaj da mi ništa ne radi, a sad kad mi je zabranjena, pore mi se puno više pune i shvaćam da je ipak ona to bila dobro kontrolirala.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Old 18.08.2017., 10:19   #6734
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Cosmetic love mi upravo refundirao novce za hera cc kremu, kažu da je nedostupna
Najgore mi je što sam izgubila 10 dana tijekom kojih sam mogla već čekati (a možda i dočekati) pošiljku s ebaya.....
Koju Heru si uzela? Ja imam CC Urban Veil #21 i super je. Sad gledam za jesen uzet neki Cushion, možda čak Hera, ali moram dobro proučit zbog nijansi.

Jel netko zna koji broj u MAC-u je Gothamista? Ona ima dobru recenziju raznih Cushiona, pa da se prema njoj mogu ravnati.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali svejedeno mislim da je greska ovo za AHA jer ja to u sastavu zaista ne vidim.
ili je popis sastojaka nepotpun.

bilo kako bilo, vidjet cemo kako djeluje...
sinoc sam do sitnih sati malo proucavala sto ima novoga, snimila sam neku novu su:m hidratantnu liniju, trebalo bi to probati..
ali do rujna ne smijem se ni pribliziti Buy it now gumbicu.
Javi svakako dojmove kad stigne.
Jel ta SUM nova ona Programing, sa crvenim slovima? Ne sijećam se da sam je prije viđala, naišla na to nikidan kad sam gledala okoloočne.

Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
U prvom mjesecu, sad sam skoro na pola.

Čini mi se da sad napokon do izražaja dolazi moja njega kože i da se moj trud vidi, sad kad je više ne kontroliraju skokovi razine hormona svakih dva tjedna. Navikla sam se da mogu izaći čak i na posao bez ičega na licu... I već sad mi se plače kad znam da će to za par mjeseci završiti i vratiti se na staro
Ne mora značit da će ti se vratit na staro čim rodiš, potraje to dok se hormoni ponovno unormale. Meni se npr koža počela mastit u prvoj trudnoći, između dvi trudnoće (3 godine) T zona mi je bila nenormalno masna, pore konstantno pune sebuma i mitesera. Kad sam opet zatrudnila vidila sam da se puno manje mastim i sad nakon drugog poroda ponovno imam kožu kakvu sam imala prije prvog poroda, normalna/suha.
Dalmatinaa is offline  
Old 18.08.2017., 10:24   #6735
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Koju Heru si uzela? Ja imam CC Urban Veil #21 i super je. Sad gledam za jesen uzet neki Cushion, možda čak Hera, ali moram dobro proučit zbog nijansi.
Na ovoj ne piše urban veil, samo cc cream ali nijansa je isto 21. Na kraju kao da ju ni nisam naručila jer nemaju, pa sad moram s ebaya.
To su dvije različite? Koja si nijansa u macu?
XenaRatnica is offline  
Old 18.08.2017., 10:25   #6736
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Javi svakako dojmove kad stigne.
Jel ta SUM nova ona Programing, sa crvenim slovima? Ne sijećam se da sam je prije viđala, naišla na to nikidan kad sam gledala okoloočne.
ne, programming je secret linija.
ovo je iz water full linije nesto novo, bar meni:
radiant hydrating glow
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.08.2017., 10:36   #6737
zapravo sam dosla jaaaako pohvaliti
AHC Sun Capture BB kremu
imam ju par mjeseci, ali mi je bila za nijansu pretamna i preneutralna pa sam ju pocela koristiti tek prije nekih desetak dana.
od svih bb krema najmanje me masti, dugo traje, jako dobro prekriva, super je viskozna i buildable, jako ugodna na licu, ma milina.
sastav joj je isto mrak za jednu bb kremu.

jedini problem je sto ju opet necu moci koristiti kad mi se skine ovo malo boje s mora

ja sam nc15, ovo bi bilo vise prema nc/nw 20, znaci pinkicu mi je pretamna i vuce na neutralno/rozo pa mi se ne stopi bas najbolje s tenom po zimi.

bas sam zalosna jer mi se bas jako svidja, a i ostala sam malo kratka s ostalim bb kremama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.08.2017., 11:08   #6738
Xena ne znam koja je ta tvoja, ja sam ovu 21 uzela nakon testera kojeg sam imala di je samo pisao broj 02, pa sam mislila da je to ista kao ova jer je netko to na temi bio napisao da je to nova verzija. Po teksturi su dosta slične ali ta 02 je tamnija od ove 21, iako ima i 27 ali nema testera.
Ja sam NC15-20 i ta 21 mi je skroz pogođena. Nema one glupe tonove kao većina njihovih BB, lagano zuckasto/neutralna je.

frupy i ja sam mislila da je to ista linija, ali npr na okoloočnim kremama je skroz drugi naziv te sa crvenim slovima i onih crvenih vrećica.
Dalmatinaa is offline  
Old 18.08.2017., 11:13   #6739
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post

frupy i ja sam mislila da je to ista linija, ali npr na okoloočnim kremama je skroz drugi naziv te sa crvenim slovima i onih crvenih vrećica.
to je u neko doba prije, ne znam, godinu dana bila kakti nekakva nova formula.
imala sam i jednu i drugu "verziju", nisam primijetila bas nikakvu razliku
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.08.2017., 11:30   #6740
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
p.s. skužila sam da u zadnje vrijeme koristim uglavnom samo tonere. Kremu gotovo uopće ne koristim ni danju ni noću, baš mi to jako paše trenutačno. I od hidratizacije mi se izgleda popravlja situacija s izgledom lica
Ja sam vec neko vrijeme smanjila kreme a ljeti izbacila. Iako ja na tonere stavim esenciju/serum i onda emulziju/losion.
Meni se bez kreme bolje drze i bb kreme i puderi.

A sad za zimu planiram preko neku kremu koja je vise primer nego krema. Masnjikave kreme sam totalno izbacila.
rosa_salvaje is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.