Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2010., 14:54   #81
Quote:
strujić kaže: Pogledaj post
dovoljno je samo pogledati viking radijator sa svojih cca 50 kg, naspram 5kg glamoxa ili vaillanta, ti su proizvodi uglavnom proizvedeni u kini, što dovoljno priča o njima, dok je viking roizveden u domaji od 30kg aluminija, koji ima razvijenu dodirnu površinu sa zrakom i do 10 puta veću od ostalih grijalica, mislim da je smiješno usporediti radijator koji se kada ga isključite iz struje ohladi za 30 sekundi, naspram radijatora koji grije i do 20 minuta bez struje..
osim toga, viking se može spojiti na cijevi u nekoj budućnosti, te koristiti i dodatne izvore, kao solarno ili drva, te u nekoj budućnosti i plin, a struja ostaje kao rezerva...
dalje, Viking radijator je sastavljen od profesionalnih dijelova, industrijska izvedba, te je njegova trajnost barem 20 godina, bez održavanja, u nabavnom materijalu je Viking 10 puta skuplji od 0,5mm lima glamoxa i sl, te to definira njegovu vrijednost
u sat vremena, pola sata troši struju, a izgleda ko avion naspram svih
prijatelju dragi, jako si u zabludi , barem što se Glamoxa tiče,
po tvojoj bi logici stara televizija na lampe i pegla na ugljen bili bolji proizvodi nego LCD i pegla na paru jer imaju masu
Glamox su izmislili norvežani za svoje a ne naše zime, griju se na struju iako su 3. (treći) izvoznik nafte u svijetu
sve se proizvodi danima daleko od Kine
što se trajnosti tiče, osobno poznam neke ljude koji su Glamoxe donjeli iz Norveške i zamjenili ih tek nakon 25 godina upotrebe
u cijeloj priči grijanja dužinu rada i potrošnju određuju kvaliteta izolacije i preciznost termostata:
tako npr. termostat bimetalni ima cijenu od60 do 100 kn i preciznost+/-3°
elktronski termostat sa odstupanjem +/-1 ° košta oko 350 kn a onaj sa odstupanjem +/-0,5° oko 700 kn
kada svaka prostorija ima svoj termostat, kao kod Glamoxa, potrošnja je u startu manja za 25% u odnosu na jedan centralni termostat
za montažu glamoxa moraš imati samo 4 tiple i vide fi6 i komad bušilice pa stan od 100 kvadrata opremiš za 1 sat ( uključujući i kavu i pivu za majstora)
calidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 10:53   #82
Quote:
LedenaKocka kaže: Pogledaj post
Racunam da je prostor dobro prosjecno izoliran (nije lose uopce, no moglo bi biti i bolje) , samo jedan je vanjski zid. Stara je zgrada i izmedju mog i susjedovog zida je praznina od kojih 30cm, vjerujem da mi je i to neka izolacija
Na njihovim stranicama izracunala sam da mi je potrebno 2300W, no oni nemaju u ponudi, kao ni glamox nijedan radijator od 2500W, a ja nemam prostora za 2 komada

Stvar je u dimenziji, niskotemperaturnom radu i opterecenju.
BEHA radijator od 2500W bi bio dimenzijama prevelik ,norveski tip radijatora je s razlogom u startu vecih dimenzija jer su radeni za Norveske i skandinavske prilike gdje je potpuno normalna temperatura zimi -20 -25, a da pritom zadrze svojstva niskotemperaturnosti grijaca i niske temperature kucista (sto eliminira mogucnost ozljedivanja, paljenja prasine, crnjenja zidova, ali i stedi energiju itd ). Kod 2500W bi bilo vece termicko i strujno opterecenje elemenata u radijatoru i strujne mreže - automatski bi se bi se pozitivan efekt pulsnog rada kod BEHA radijatora (manje opterecenje strujne mreze kad ih je istalirana vise u prostoru) eliminirao jer bi bili puno veci udari na mrezu prilikom paljenja takvih radijatora od 2500W nego nekoliko manjih iste snage.

A i bolje je imati 2 izvora topline u prostoru nego jedan na overdrive-u.

Pozdrav,

Tersus
www.beha.com.hr
Tersus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 09:06   #83
Glamox je izvorno nordijski proizvod. Razlog zašto je tamo tako poularan leži u činjenici da se oni "furaju" na čiste energente, a bogami ih i imaju sa svojim tisućama vjetroelektrana koje sam viđao diljem sjevera u pravilu na svakih par kilometara udaljenosti, i to ne samo na kopnu, već i na moru. Nemalo sam se iznenadio kad smo s trajektom za dansku naletili na šumu vjetroelektrana na otvorenom moru. To je prva stvar, a druga je što je tamo plaća normalno daleko veća od naših za nekoliko redova veličine. Dakle, iz njihove perspektive Glamox je super prihvatljiv oblik grijanja, i zaista, gdje god sam bio imaju načičkanih glamox radijatora i svuda je fino ugodno i toplo. Ali po koju cjenu!? Za njih je možda normalno da dobiju 500eu račun za grijanje i oni si to mogu priuštiti, ali za nas bogami nije. Hrvatska je definitivno zemlja za koju je bilo koji oblik grijanja na struju posve neprihvatljiv. Postoje izuzetne okolnosti u kojima je moguće primjeniti grijanje na struju, npr. moj je šogor grijao stan od 40ak kvadrata s termoakumulacionom pećicom na struju i mjesečna mu rata nije prelazila 150kn, ali nemojte se zavaravati, radi se o stanu koji ima samo jedan vanjski zid, i to mali, a i taj je odlično izoliran s 12cm stiradura. Ista ta peć, na isto takoj kvadraturi neke kuće, dobro izolirane, potrošila bi, aproksimiram, barem 3 puta veći iznos. Računica je jednostavna, pogledajte toplinsku enrgiju neke klasične pećice na drva npr. neke manje, primjetit ćete da je njena toplinska snaga recimo 5kW. Da pri proizveli tu toplinsku energiju s električnom peći potrebna je otprilike ista snaga struje, dakle 5kWh električne energije. Ako je 1 kWh cca 80 lipa, to 5kWh * 0,80lipa > 4kn na sat * 12 sati prosječno * 30 dana = 1440kn. Dakle potreban vam je taj iznos da sa strujom zamjenite jednu malu neuglednu pećicu na drva da grijete 12 sati dnevno svaki dan! Napominjem, ovo je samo aproksimativna kalkulacija izvedena radi usporedbe, ja ne tvrdim da su brojke 100%, ali tvrdim da nisam mogao puno promašiti. Nadalje, toplinske pumpe poput klime s inverterom rade znatno efikasnije i kaže se da im je toplinska energija i do 3 puta veća od utrošene električne energije, ali klime su iznimno osjetljive na niske temperature i toplinska pumpa baš i neće raditi dobro ako nema odakle "pumpati" toplinu, i to ih čini neprihvatljivim rješenjem za kontinentalni dio hrv gdje se temperature redovito srozaju debelo ispod nule. A čak i s tim omjerom efikasnosti, klime su opet znatno skuplje od recimo plina, a od drva da ne pričam. Ja osobno mislim da je najbolji oblik grijanja s drvima, iako mi je posve jasno da je za većinu zaposlenih ljudi i u dinamici koju nameće današnji tempo života, ono posve neprihvatljivo. Na čemu temeljim svoju opredjeljenost za drva, na slijedećem...

Drva su;

1. prirodna
2. oslobađaju enormnu toplinsku energiju
3. dobrim gospodarenjem drva postaju resurs kojeg nikad neće zafaliti
4. superioran proizvođač kisika
5. plinovi koji se oslobađaju izgaranjem bivaju posve reciklirani u ciklusu umiranja i rađanja novih šuma, odn. plinove od izgorenog drveta apsorbirati će novo drvo koje se posadi na mjesto srušenog radi ogrijeva
6. u kombinaciji peleta i automatiziranog kamina na iste, drvo dobiva dimenziju praktičnosti kao i ostali oblici grijanja poput plina, struje ili lož ulja
7. 70% površina u Hrv. je pod šumama, a svake godine imamo goleme količine neiskorištenog drvnog otpada kao nusproizvoda, koji se lako može preraditi u npr. pelete
8. Niti 1% ne drže rusi
9. Niti 1% ne drži HEP
10. Niti 1% ne drže bliskoistočni naftni divovi

E hebiga ne da mi se više pisati, iako bih mogao na ovu temu podosta. Pozz...
fiva7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 10:23   #84
Zapis iz Like¸(LIČKA ISKUSTVA S (NE)GRIJANJEM)

Zbog nereda po drugi sam put u životu ostao bez centralnog grijanja u stambenoj zgradi u Ličkoj metropoli i ovaj sam se put odlučio za – struju.


Nisam baš star, ali dugo pamtim. Pamtim kod babe Kate Markove u Ričicama njeno ognjište na kome smo varili za svinje, ponekad pekli kruv pod pekom i pekli krumpire. Vatru smo počimali s borovim češerima, jer je borik bio blizu kuće. Baba je za kuvanje i grijanje kuće imala kozu, limeni šparket koji je durao jedva dvije godine jer nije bio obzidan.
U Gospiću gdje sam ostario svakako smo se grijali. U kući u Budačkoj ulici bio je bili šparket na drva, a drva pod krovićem na dvorištu koje smo u jedan pilili ručnom žagom. Školovao sam se u Gospiću i u istoj zgradi nove gimnazije polazio sam sedam razreda osnovne škole, zatim gimnaziju pa na kraju i pedagošku akademiju. U školi je bilo centralno grijanje s kojim smo se smrzavali. Kao klinci rupe smo u starim radijatorima čepili kruhom navleženim u ustima. Tako smo doprinosili boljem grijanju.
Početkom 1968. bio sam student i već smo bili preselili u Žabičku ulicu. Jedva sam došao do akademije toga siječanjskog jutra jer je bilo čak minus 32 stupnja Celzijusevaca. Tada su bile moderne šimi cipele i one kolege koje su ih imali, a nisu imali gojzerica, jedva su došli do akademije, ali su im svima redom popucali đonovi. Iako smo već bili odrasli bili smo nemirni, a bilo nas je oko 250 studenata iz cijele bivše države, brzo smo pušteni kućama. Tadašnji direktor Pedagoške akademije Stipe Josipović, dao nam je slobodan dan samo kako ne bi odgovarao ako se tko smrzne za nastave, jer su radijatori na trećem katu nove gimnazije bili – ledeni.
Uz pomoć nekadašnjeg fonda solidarnosti za stambenu izgradnju u koga je izdvajano četiri posto od svake plaće konačno sam krajem 1979. uselio u svoj stančić od pedeset kvadrata na Čardaku. Zgrada je bila s centralnim grijanjem, jasno na naftu. Blagodat tople WC školjke uživali smo samo dvije godine. Seljačine koje su dobili stanove na Čardaku nisu htjeli plaćati grijanje pa su porezali cijevi i počeli dovlačiti drva. S drvima smo i rat dočekali. Na obnovu je nas nekoliko starih stanara čekalo čak 13 godina, zgrada je obnovljena za 7,5 milijuna kuna poreznih obveznika. I nelezi vraže, zbog novih seljačina u zgradi ponovno nemamo centralnog grijanja u koje je uloženo okruglo milijun kuna poreznih obveznika.
Imenicom muškog roda – seljačine, ne mislim vrijeđati seljake, ovo vam više dođe kao pojam karaktera. Naime, seljačina napusti selo, ovce i đubar i oće bit baš u stanu, pa makar mu 333 dana bio prazan tijekom godine, a on čobani po birtijama i u staroj kućetini. On je njega zavrijedio i mora bit njegov. Kako sam osjećao što će se dogoditi, a sa seljačinama bez obzira iz kojeg su sela ili ulice došli na Čardak, ne isplati se raspravljati. Tijekom adaptacije zgrade, napravio sam desetak utičnica za struju po cijelome stanu. Zgradu su obnavljali majstori obrtnici iz Slavonskog Broda i njegove okolice. Centralaši koji su obnavljali grijanje i toplu vodu za kupanje prije sedam godina govorili su mi da se lipovičini radijatori lako mogu prepraviti na grijanje na struju. I nisam to zaboravio pa sam pronašao zagrebački tvrtku Viking koja to radi.
S Robertom, gazdom u Vikingu, brzo sam postigao dogovor razumjeli smo se samo telefonom i to iz šuba. Uplatio sam avans i za desetak dana bilo je sve riješeno. Prva sezona grijanja na struju uz pomoć Vikinga bila mi je prošle zime. Mjesečna rata za struju, imam dvotarifno brojilo, bila mi je za grijanje, struju, i toplu vodu s dva bojlera nešto preko 500 kuna. Ljetos sam dobio novi obračun za struju i ratu, zamislite, manju od lanjske – iznosi točno 408,56 kuna što me je iznenadilo i obradovalo. Za isti stan prije dvije godine grijanje sam plaćao u zimskoj sezoni 1200 kuna mjesečno što je bilo preko sedam tisuća kuna godišnje plus oko 2500 kuna za struju za kuhanje, rasvjetu i moju računalnu opremu.
Struja i centralno grijanje stajali su me prije dvije godine više od deset tisuća kuna, a prošle godine nakon prestanka centralnog oko šest tisuća kuna. Ukoliko ne bude inflacije, poskupljenja i ostalih recesijskih čestitki, ove će me godine grijanje još manje stajati.
S dečkima iz Vikinga nije bilo šale. Radili su ko Singerica, sve po dogovoru. Zadovoljan sam što sam ih poslušao za centralnu kontrolnu jedinicu. U jednu utičnicu sam postavio neki mali uređaj, a svaki radijator je dobio posebnu utičnicu i bežičnu vezu s glavnom programskom jedinicom na kojoj sam programirao temperaturu i potrošnju struje – po noći. Tijekom listopada ove godine temperaturu sam u Gospiću održavao s jednim manjim radijatorom, a u boravku sam preko noći uključivao i drugi, veći radijator. U hodniku ga još nisam palio, kao niti onaj u sobi. Zbilja, taj radijator sam zimus uključio samo nekoliko dana kada je bila gripa.
Robert mi je sugerirao da ne režem cijevi od centralnog grijanja jer u Liku dolazi plin, pa ako proradi kotlovnica mogu se ponovno priključiti. Samo su na cijevi našerafili željezne čepove da ne plivam. Ostali su i ventili.
U mojoj zgradi još četiri susjeda imaju Viking grijanje i to na moj nagovor. Jedino je jedna susjeda imala problema s limitatorom oko prošlog Božića. Pekli su se kolači, purica, a i radio je bojler. Na to treba pripaziti ili pojačati limitator.
Susjedi me ove godine ništa ne pitaju u svezi radijatora. I sam sam zadovoljan i prezadovoljan. Kad nekome pričam o grijanju smo se lagano smiješim i hvalim. Pa ljudi, kako i ne bi, to je jeftinije i od plina, i od peleta, a naročito drva koje treba vukljati svakog dana, a za Liku ih za jednu vatru u jednoj sobi treba berem deset metara, a to je tri iljade kuna, i imaš ladnu WC školjku.

Marko Čuljat, Gospić
marmarmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 07:50   #85
Ni nakon dva tjedna čekanja na odgovor firme koja u Hr dobavlja radijatore BEHA, nisam dobio odgovor na pitanje da li je moguće u Hr nabaviti uređaje za daljinsko programiranje i ukapčanje BEHA radijatora:

- iJaz Central Control

- RP 200 wirwless plug for BEHA heaters

- SP 16 wireless switch

Očito u Hrvatskoj za poslovnost naših firmi, još dugo vremena će trebati proći da se nešto promijeni!?????
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:51   #86
Električni radijator- 1KW ušlo- isto toliko je izašlo u toplini kod bilo kojeg . O dizajnu možete filozofirati.
nedst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:31   #87
Quote:
iommy kaže: Pogledaj post
Ni nakon dva tjedna čekanja na odgovor firme koja u Hr dobavlja radijatore BEHA, nisam dobio odgovor na pitanje da li je moguće u Hr nabaviti uređaje za daljinsko programiranje i ukapčanje BEHA radijatora:

- iJaz Central Control

- RP 200 wirwless plug for BEHA heaters

- SP 16 wireless switch

Očito u Hrvatskoj za poslovnost naših firmi, još dugo vremena će trebati proći da se nešto promijeni!?????
Postovani,

IJaz sistem nije zasada u ponudi do ishođenja svih potrebnih dozvola i atesta.

Svim interesentima smo dali isti odgovor prilikom telefonskih upita kao i upita na mail. Ukoliko ste upit poslali mailom, postoji mogucnost da niste primili nas pisani odgovor,te Vas stoga molimo da nas kontaktirate da bismo uopce znali o kojem upitu se tocno radi. Sve upite rijesavamo trenutno ili u nakracem mogucem roku tako da u Vasem slucaju, ne dobivanje odgovora moze biti samo problem tehnicke prirode - a posto nas niste kontaktirali nakon sto niste dobili odgovor nakon 1-2 dana nismo bili u mogucnosti znati da niste primili odgovor.

S poštovanjem,
Tersus d.o.o.
www.beha.com.hr

Zadnje uređivanje Tersus : 08.11.2010. at 14:37. Reason: dodatak
Tersus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:22   #88
Ja sam prezadovoljna izborom Glamox radijatora . Ali imam jedan mali problem. Imam na jednom radijatoru elektoronskom termostatu kao da se nešto preštelalo za 10 stupnjeva. objasnili su mi pri kupnji tu mogucnost ali sam zaboravila kako se to vraća. AKo netko zna neka mi javi.
Ali radijatori su super.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 09:33   #89
Quote:
calidus kaže: Pogledaj post
prijatelju dragi, jako si u zabludi , barem što se Glamoxa tiče,
po tvojoj bi logici stara televizija na lampe i pegla na ugljen bili bolji proizvodi nego LCD i pegla na paru jer imaju masu
Glamox su izmislili norvežani za svoje a ne naše zime, griju se na struju iako su 3. (treći) izvoznik nafte u svijetu
sve se proizvodi danima daleko od Kine
što se trajnosti tiče, osobno poznam neke ljude koji su Glamoxe donjeli iz Norveške i zamjenili ih tek nakon 25 godina upotrebe
u cijeloj priči grijanja dužinu rada i potrošnju određuju kvaliteta izolacije i preciznost termostata:
tako npr. termostat bimetalni ima cijenu od60 do 100 kn i preciznost+/-3°
elktronski termostat sa odstupanjem +/-1 ° košta oko 350 kn a onaj sa odstupanjem +/-0,5° oko 700 kn
kada svaka prostorija ima svoj termostat, kao kod Glamoxa, potrošnja je u startu manja za 25% u odnosu na jedan centralni termostat
za montažu glamoxa moraš imati samo 4 tiple i vide fi6 i komad bušilice pa stan od 100 kvadrata opremiš za 1 sat ( uključujući i kavu i pivu za majstora)
A ti prijatelju mijesas kruske i jabuke! Ovdje se radi o dva potpuno razlicita nacina prijenosa topline, kod Glamoxa imas prisilnu cirkulaciju zagrijanog zraka pa zbog relativne vlaznosti ljudske koze osjecaj topline je za nekoliko stupnjeva nizi od stvarne. S druge strane kod radijatorskog centralnog (Viking) imas klasicno isijavanje sto zimi daje neusporedivo ugodniji osjecaj topline. Naravno da mozemo raspravljati sto je jednostavnije za ugradnju i tu je prednost Glamoxa ocita, ali ni priblizno nije toliko osjetnija razlika kao u usporedbi s klasicnim centralnim grijanjem gdje moras busiti zidove i razvlaciti cjevi, ovdje toga nema.
Nassau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:45   #90
Ja mogu samo reći za Glamox radijatore , hvala onome tko ih je izmislio i onome tko mi je rekao da su ok.
Da skratim, stan je toliko slabo izoliran da hebem dan kad je xy odlučio da useli u njega. Oko mene svi imaju plin jedino ja sam bila u mogucnosti ugraditi te Glamox radijatore (naime zgrada je bez dimnjaka) tako da s računom od struje još jakooo dobro stojim naspram onih koji se griju na plin i imaju pvc stolariju.
Uglavnom svi se zgražavaju na cijenu koju sam platila, ali da me netko ne urekne ne pričam o struji koju potrošim. Ljudskoj zlobi nikad kraja.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 11:22   #91
VIKING grijanje- the BEST!!!!

Svima koji su još uvijek neodlučni koje grijanje izabrati, najiskrenije preporučam
tvrtku VIKING, i njihov sustav centralnog grijanja na struju.
Odlučili smo se za njih prije 3 godine, i to zato što u zgradi nije bilo moguće postići dogovor oko novog dimnjaka, a drugačije nismo mogli dobiti atest za plinsko centralno.
Cijeli život su me učili, da je plinsko centralno, poslije grijanja na drva, najbolje, a definitivno najisplativije financijski, a isto tako i da je struja skupa, preskupa...
Zato sam bila jako nepovjerljiva, i spremna na "astronomske" iznose računa.
No, ugodno smo ostali iznenađeni:
grijanje za stan 67 m2, položaja -većina stana sjever, manji dio jug,( uz često provjetravanje, jer je suprug strastveni pušač), prvu sezonu koštalo je 30% više nego mog kolegu , koji stan od 70m2 grije centralnim na plin.
Druge sezone, ta razlika smanjila se na 15%, a prošle sezone- IZNENAĐENJE- IZJEDNAČILI SMO SE!!!
Ova sezona je tek krenula, ali kolega je pred nekoliko dana ostao šokiran procjenom sa ratama 1100 kn, a naša procjena rata je 733,00 kn.

Vidim da ljudi ističu da nema neke razlike između Glamoxa i Vikinga, a s obzirom da ne poznam nikoga tko ima Glamox, ne mogu to komentirati.
Ali, moram istaknuti da su radijatori VIKING grijanja još tridesetak minuta topli nakon gašenja, da besprijekorno i ugodno griju, da pružaju savršene mogućnosti podešavanja i upravljanja centralnom jedinicom, (ali ni mužu,ni meni se to ne da, pa smo vjerni najjednostavnijem pali-gasi), da je samo izvođenje radova bilo besprijekorno- ekipa iz Vikinga je ne samo vrhunski profesionalna, nego i ugodna, nenametljiva, lako se dogovara o svim detaljima sa njima, poštuju se rokovi, g. Robert je uvijek na raspolaganju za sve vrste pitanja...

ZAKLJUČAK: VIKING grijanje apsolutno zadovoljava i kvalitetom i cijenom!
grana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:48   #92
Mogu samo reći da moji prijatelji koji se griju na plin su ostali šokirani mojom ratom struje koju imam sada nakon što smo ugradili G. radijatore. E sad koji su bolje....ne znam.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:31   #93
Mi smo na valiantu cca 70 kvadrata 6 radijatora (1-1,5 kw) sve nam je na struju (perilica za veš,suđe,frižider,bojler itd.) račun za struju prošle godine bez izolacije na kući od 22.11 do 22.12 1001,00 kn sada sa izolacijom 860,00 kn TOPLO preporučam
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 09:29   #94
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
Mi smo na valiantu cca 70 kvadrata 6 radijatora (1-1,5 kw) sve nam je na struju (perilica za veš,suđe,frižider,bojler itd.) račun za struju prošle godine bez izolacije na kući od 22.11 do 22.12 1001,00 kn sada sa izolacijom 860,00 kn TOPLO preporučam
A temperatura prostorije? Npr ja volim da sam doma u t-shirtu i kratkim hlacama ili boxericama (kada nemam goste). Bilo da je vani ljeto ili zima. Pa mi se 860kn/mjesecno cini malo a glupo mi je u vlasitom stanu zimi imati par slojeva odjece.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 12:31   #95
Preko dana 21-22° naveče 22-23° a kad idemo spavati gasim svuda osim u dnevnom boravku tamo ostane 17-18° u ostatku se pali ujutro u 6 gasi u 11.
pamučna trenirka i majica tanka sasvim solidno nije za tange a nije ni za džemper
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 16:03   #96
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
Preko dana 21-22° naveče 22-23° a kad idemo spavati gasim svuda osim u dnevnom boravku tamo ostane 17-18° u ostatku se pali ujutro u 6 gasi u 11.
pamučna trenirka i majica tanka sasvim solidno nije za tange a nije ni za džemper
http://www.hep.hr/ods/kupci/tarifni.aspx

Na gornjem linku je cijena struje. Ima neki plavi/bijeli/narandjasti model za kucanstva. Ajmo uzeti neku srednju cijenu od 0.85 kn / kw jer ne znam koji si ti.

Ako imas 4 radijatora po 1 kw i 2 radijatora po 1.5 kw (imas 6 radijatora) od toga se pale u 6 a gase u 23h to je 17 sati rada. Worst-case scenario je da rade non-stop i to je onda 119kw dnevno odnosno 101 kuna dnevno.

Posto oni ne rade tako, jer imaju regulaciju ajmo reci da rade 2h na punoj snazi ujutro dok ugriju prostor a onda rade 30% u 1h da odrzavaju toplinu (dakle 20 min rade ukupno u 60 min), dakle to bi bilo 2*7kw + 15*0.3*7 = 45.5 kw dnevno odnosno 39 kuna dnevno.

39 kuna * 30 dana = 1170 kn mjesecno na grijanje sto ne ukljucuje aparate (ves masina, bojler, pecnica, tv, kompjuter, svjetla, itd).

Ne vidim kako ti stoji racunica....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 10:06   #97
jbg. sad, evo ti obračun pa gledaj ako on laže da moram platit manje nego što sam potrošila lažem i ja tebe. Ako je tako žao mi je što sam te lagala, nije mi bila namjera
http://img340.imageshack.us/img340/1172/hep.png
Automatski se pale/gase niti ih diram niti ih gledam
imam ovakve http://www.vaillant.hr/stepone2/data...heizer_VER.jpg radijatore 5 kom po 1 kw 1 1,5 kw, svaki je uključen u nekakvu sklopku a ta sklopka u struju,te vani nekakav mali termostat, sluzi valjda da bi se automatski palilo ili šta već jer znam da smo to posebno naručivali tražim po netu i ne mogu naći da ti pokažem, ali potrudit cu se da nađem i da ti stavim i to.

Kuća mi je izolirana sa 10 cm stiropora izvana i spavaće sobe unutra po 2 cm po zidovima te 20 cm staklene vune na tavanu, te novi prozori i vrata ako ti to šta znači u izračunu
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 11:13   #98
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
jbg. sad, evo ti obračun pa gledaj ako on laže da moram platit manje nego što sam potrošila lažem i ja tebe. Ako je tako žao mi je što sam te lagala, nije mi bila namjera
http://img340.imageshack.us/img340/1172/hep.png
Automatski se pale/gase niti ih diram niti ih gledam
imam ovakve http://www.vaillant.hr/stepone2/data...heizer_VER.jpg radijatore 5 kom po 1 kw 1 1,5 kw, svaki je uključen u nekakvu sklopku a ta sklopka u struju,te vani nekakav mali termostat, sluzi valjda da bi se automatski palilo ili šta već jer znam da smo to posebno naručivali tražim po netu i ne mogu naći da ti pokažem, ali potrudit cu se da nađem i da ti stavim i to.

Kuća mi je izolirana sa 10 cm stiropora izvana i spavaće sobe unutra po 2 cm po zidovima te 20 cm staklene vune na tavanu, te novi prozori i vrata ako ti to šta znači u izračunu
Ma OK to da na racunu tako pise. Ali mi ne stima da potrosis za stan od 70 kvadrata tako malo struje za grijanje i odrzavanje temperature od 22/23 stupnjeva a to jos ukljucuje i kucanske aparate. Dakle to je bilo 1000 kuna prije izolacije i sada 860 kuna sa izolacijom. Doduse, ako te izolacija dosla 30 tisuca kuna usteda ti je 140 kuna to znaci 213 mjeseci da se izolacija isplati odnsno 38 godina. Ili ti je manja temperatura u kuci nego sto tvrdis ili ne znam.....si mozda na moru ili Zagreb/kontinent?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 23:41   #99
Quote:
quetin kaže: Pogledaj post
zar nitko na forumu nema glamox radiatore?
zaboravi glamox, nabavi viking radijatore
strujić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:25   #100
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
glamox nikad više.


Totalno promjenio mišljenje nakon dvije zime korištenja.
Koristio glamox od 2kw kao glavno grijanje za sobu od 24 kvadrata.

Radio skoro pa stalno.
Kao prvo taj radijator je predviđen za prostoriju do 20 kvadrata i nešto manje visine prostorija nego je kod mene, Znači manje od 2,75m. I naravno da je kakva takva izolacija kuće.


Ja sam se iznenadio zbog računa za struju i odmah pomislio da je zbog radijatora ali sam bio u krivu. Radijator je trošio struje puno manje nego sam mislio.
Razlog potrošnje je bio drugi ,nebitan za ovaj razgovor.

Tako da definitivno preporucam Glamox.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.