Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 16:34   #601
Quote:
heureka kaže: Pogledaj post
- nikad nisam izlazila iz aerodroma kad presjedam.. kako to fercera.. izlazim normalno ko svi ostali putnici, kad se vracam ulazim normalno bez cekiranja karte .. jel tako?

- mislila sam metroom do plave dzamije. koliko cu putovati do tamo, poslije metroa uzimim tramvaj... bila sam zadnji put daaaavno i nismo isli metroom pa to ne znam...

- kad bih trebala krenuti iz centra da stignem na vrijeme za avion?
- da
- manje od sat vremena do centra, s metroa na tramvaj presjedas u Yusufpaši
- ~2 sata prije leta
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 16.07.2009., 11:42   #602
Quote:
1981 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi!
imam pitanje, spremam se u Istanbu za 2 tjedna pa me zanima par korisnih informacija.....već sam saznal kaj treba vidjeti, posjetiti, ali me zanima kaj sve treba probati...hrana, pijaća....kakve su cijene?! kolko treba za 5 dana...
unapred zahvaljujem
Obavezno probaj Lahmadzun!Turska pizza.Odlicna
besana is offline  
Old 16.07.2009., 15:25   #603
Quote:
besana kaže: Pogledaj post
Obavezno probaj Lahmadzun!Turska pizza.Odlicna
Post je napisan 26.5.09.
Napisao je da ide za 2 tjedna , dakle oko 10.6.09.
Danas je 16.7.09.

Neka, ipak hvala na savjetu ostalima, ali nema do donera.
FCUM is offline  
Old 17.07.2009., 15:03   #604
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
- da
- manje od sat vremena do centra, s metroa na tramvaj presjedas u Yusufpaši
- ~2 sata prije leta

hvala
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Old 23.07.2009., 19:01   #605
idem u istanbul idući tjedan vlakom, pa ako netko ide u tom smjeru nek se javi na pm, u društvu će brže proći 30-ak sati
jolanda99 is offline  
Old 24.07.2009., 13:11   #606
Quote:
jolanda99 kaže: Pogledaj post
idem u istanbul idući tjedan vlakom, pa ako netko ide u tom smjeru nek se javi na pm, u društvu će brže proći 30-ak sati
Koliko košta karta za vlak?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 24.07.2009., 16:00   #607
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Koliko košta karta za vlak?
720 kn povratna
jolanda99 is offline  
Old 12.08.2009., 23:44   #608
Cool put u istanbul/sofija!!

kao prvo bok svima...spremam se uskoro na putovanje u istanbul i sofiju,tako da bih bila zahvalna za neki dobar savijet...sta posjetiti sta ne...eto!
blik kilb is offline  
Old 13.08.2009., 03:27   #609
Iz mojeg iskustva (koje se ne mora slagati s vecinom), lijepo ti zaobidi Sofiju ili eventualno jedno popodne prosvrljas i pravac u Istanbul. Istanbul je fantastican grad, svjetska metropola, i Sofija mu nije ni do koljena.
Ne znam jel prolazite kroz manastir Rila u Bugarskoj...to je najs...

Mi smo bili 3 dana Sofija, 4 Istanbul, ne moram opisati raspolozenje u busu kad smo dosli u Istanbul i s upitnikom iznad glave "na koji kiki smo ono potrosili tri dana?" Uf, 4 dana za Istanbul...ni izdaleka dovoljno
A istanbul...pa krenes klasicno...po dzamijama...palacama...na bazar cjenkat se...brodicem na azijsku stranu...cisterne...terme...i sve ostalo iz svakog vodica, a onda sve ostalo
daria25 is offline  
Old 13.08.2009., 09:46   #610
Preporuka ISTANBUL!!!!!Možda 2 dana Sofija a ostalo Turska.

Bila sam prije par mjeseci 7 dana i oduševila se..OGROMAN grad sa hrpu mogučnosti.predivne džamije,parkovi,muzeji,restorani,ljudi...ma sve.
Azijska strana me oduševila...Hodaj što više i koristi javni prijevoz,taksi jeftin...

uživaj...ja se nadam uskoro opet da ću ići
cipelić is offline  
Old 13.08.2009., 16:16   #611
e hvala...idem s frendom od zg-sofija-istanbul vlakom,4 noci u hostelu u istanbulu i jednu noc pri povratku do zagreba u sofiji.no,kako nikad nije tako kako se planira-naletim na tonu komentara kako je taj vlak katastrofa,ne mozes ni spavati od silnih prijetnji,a sofija...ne znam-leglo nasilja!?sad ne znam sta da mislim...ne ocekujem tamo raj,ali da je tako gadno???
blik kilb is offline  
Old 14.08.2009., 11:43   #612
joooj nemam pojam...imaš temu samo Istanbul i tamo su pisali puno o vlaku pa čitaj.
Sumnjam da je baš tako,event.dogovori se sa frendom da spavate "na rate" ...

Mene su plašili sa Turcima i kako če nas u najmanju ruku oteti i silovati a ispalo je super.Nikavih problema (iako sam plavuša ),bilo je upucavanja ali su pristojni tako da mi je sve ostalo u lijepom sječanju.
Joj ljubomorna sam

Javi kako je bilo!
cipelić is offline  
Old 14.08.2009., 15:12   #613
Evo mi se odlućili za bračno putovanje u Tursku tj Istanbul - oboje nikad bili...Uglavnom htjeli bismo 4 noćenja u Istanbulu i 2 još negdje. Zapravo sam htjela vidjeti Kapadokiju i one slavne spilje...ali kako do tamo...Inaće nisam tip od luksuznih hotela - bazena i ležanja na plaži. Htjela bih kad sam već negdje vidjeti što više zemlje i upoznati što više kulturu zemlje u kojoj se nalazim - pogledati znamenitosti, atrakcije, kušati autohtonu hranu...Ima li netko preporuke što bi bilo najpametnije vidjeti izvan Istanbula, jeli Kapadokija pametan izbor???
angelin1 is offline  
Old 14.08.2009., 17:30   #614
neće ti se u vlaku (vozu) ništa dogodit, samo pripazite na stvari....mozda ce vas jedino malo zajebavat bugarski carinici, koji su ko iz kusturicnih filmova, al samo opušteno...
U Sofiji prosetajte, pojedite i popijte, prespavajte i dovoljno.
U Istambulu ne dajte napasnim trgovcima i konobarima da vas varaju, jer hoće, samo da nanjuše priliku....
Sretan put!
__________________
ajme majko
dador is offline  
Old 14.08.2009., 17:50   #615
Sofija je za noćni život i spizu nezaobilazna... taksiji sića... meni ludilo grad - jedi, pij.... jer ćeš se u Istanbulu istrošit.... ps. ima odlična tema sa svim mogućim informacijama ova ti je neportebna.
cashtelan is offline  
Old 14.08.2009., 22:19   #616
opisivao sam vec na temi o istambulu iskustvo putovanja vozom beograd-sofija-istambul.

sofija je poprilicno smor grad. jedino sto je relativno jeftino mesto.

@daria25 jos si u chileu? sorry zbog nejavljanja. bio sam skoro tamo, ali samo u santiagu. posle nastavio avionom za limu.
miloshz is offline  
Old 15.08.2009., 18:30   #617
Quote:
put_pod_noge kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
mislim backpackirati u turskoj sredinom rujna pa imam par pitanja...
1. jel treba viza za tursku?
2. što mislite o putovanju u rujnu? jel vrijeme ok ili je još too hot?
3. sletio bih u Istanbulu i tamo ostao par dana, pa onda nekud na jug, možda
Bodrum ili Antalya.dal je jeftinije vlakom ili busom do tamo ili možda avionom?
Već su ti frumovci odgovrili na postavljena pitanja, ali želim dodati još par detalja.

Vrijeme u rujnu je super, ali pripazi na cijenu hotela u Istanbulu u rujno, jer imaju dav velika svjetska kongresa i cijene hotela će biti 100% skuplje - najsvježija informacija iz današnjih tuskih novina.
Cijene aviona trenutno su jako jeftine zbog Ramadana i kod svih kompanija su akcije u tijeku, ali nemoj da te zavarju najave, jer kad dodaš takse sve je skuplje. Trenutno možeš dobiti avionsku kartu za 88 TL, što je otprilike cijena busa od Istanbula do Bodruma. Busom se voziš 12 sati, avionom 1 sat. Ali ako se ipak odlučiš za bus, nemoj žalit. Njihovi busevi su bolji od naših aviona. Klima, internet, za vrijeme cijelog puta piće i hrana. Može se reći luksuz. Cijena puta je između 65 i 90 TL, odnosno oko 35€. 1TL = cca 3,5 kn.

Da li u Antalyu ili Bodrum ili Izmir ili bilo gdje drugdje ovisi o tebi. Trenutno dok pišem, ja se nalazim u Bodrumu i tu je jedan od najljepših mauzoleja na svijetu, koji spada u svjetsko čudo starog doba, definitivno doživljaj koji sam osjetila, a bila sam ove zime, je wow, paunovi slobodno šetaju vrtom, pogled je fenomenalan...definitivno se isplati vidjet kao i sve ostalo, blizu Izmira je Ephesus, najstarija knjižnica na svijetu, također i kuće Djevice Marije - vrlo sveto mjesto za Kršćane i mogla bi još svašta nabrajat.

Ako imaš kakvo konkretno pitanje, piši, vjerujem kako možemo svi zajedno izmjeniti mnogo iskustava. Ja sam trenutno u Turskoj i možda vam mogu pomoć sa konkretnijim informacijama, ovisno što tražite.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.08.2009., 18:39   #618
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Evo mi se odlućili za bračno putovanje u Tursku tj Istanbul - oboje nikad bili...Uglavnom htjeli bismo 4 noćenja u Istanbulu i 2 još negdje. Zapravo sam htjela vidjeti Kapadokiju i one slavne spilje...ali kako do tamo...Inaće nisam tip od luksuznih hotela - bazena i ležanja na plaži. Htjela bih kad sam već negdje vidjeti što više zemlje i upoznati što više kulturu zemlje u kojoj se nalazim - pogledati znamenitosti, atrakcije, kušati autohtonu hranu...Ima li netko preporuke što bi bilo najpametnije vidjeti izvan Istanbula, jeli Kapadokija pametan izbor???

Čestitam na vjenčanju i svemu ostalome!

Na samom početku: kupite vodič za Tursku mislim DK novo izdanje. Naći ćete vrlo detaljne info, i na samom licu mjesta obratit ćete pažnju na detalje koje inače nema šanse, kako biste ih vidjeli. Nije reklama, samo olakšica.

Isplanirajte barem donekle, što želite vidjet, jer 4 dana može biti dovoljno, ali i premalo.
Dragi i ja se slažemo kako Kapadokija je izvrsna solucija, avionom postoji direktan let do Nevšehira i cca pola sata do Kapadokye sa busom. Dragi predlaže let balonom iznad Kapadokye, služe i šampanjac, izvrstan pogled, vrlo romantično i nezaboravno. Inače, manje više sve agencije u istanbulu nude razno razne izlete, i možete na licu mjesta odlučit.

Ali još jednom svajetujem, napravite mali plan prije odlaska. 6 dana je jako malo, a može biti super dovoljno i zabavno.

U Istanbulu Al Jamal - sjedište zabave - vlasnik je dobio nagradu za najbolje mjesto u Turskoj prije par dana. Bila, doživjela, osobno iskustvo.

Ako šta treba, pitajte.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.08.2009., 18:44   #619
viza za tursku nam nije potrebna. zapravo, medju retkima smo koji putuju u tursku bez vize. ostali dobijaju na granici i kosta od 15 (srbija, rusija i neke zemlje EU) do 50 eura (kanada, US, norveska, ...).

zaobidjite taksim i uopste turisticka mesta u istambulu.
miloshz is offline  
Old 15.08.2009., 18:48   #620
Quote:
jolanda99 kaže: Pogledaj post
720 kn povratna
Jolanda99, molim te, napiši nam, gdje si uspjela naći kart vlakom za 720 kn povratnu? Možda ima veze s godinama.

Putovali smo oko 01.07. dvoje odraslih, 30 god.

Cijena povratne je oko 990 kn. Mi smo kupili u jednom smjeru, jer ne znamo cijenu povratka.


Zg - Bg 150 kn
Bg - Istanbul oko 21€ - presjedanje u Sofiji, vlak Bg - Sofia je katasrofa zbog švercera, pa carinici svaki put rastavljaju vagone

spavaća kola 28€ - spavaća kola se uzimaju od Sofije do Istanbula, isplati se svaki euro koji potrošite, svaki vagon ima svog čuvara, sve je čisto i vrlo uredno

Ako znate vrijeme povratka, savjetujem Balkan pass, na željeznicama Srbije, Bugarske, Turske možete se vozit 5 dana u roku od jedan mjesec za cca 80€. Dakle i tamo i natrag, samo kupite kartu Zg - Bg.

Inače sam put je vrlo zabavan. Traje cca 32 sata (uračunata vremenska granica).
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.