Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2011., 19:04   #701
Quote:
passport kaže: Pogledaj post
evo pitanja,,,
gradjanin uvodi gradsku vodu u svoju kucu,problem je sto je kuca udaljena 1km od zadnje kuce/hidranta
Prvo treba vidjet isplativost uvođenja vode od gradnje rezervoara za kišnicu.
Treba onda i kanalizaciju platit ili je izgrađena septička?

Ovo je odgovor jednog vodovoda:

-"Zanima me u kojem vremenskom roku vodovod vraća sredstva uložena u izgradnju vodovodnih priključaka?
Tj. Vodovod je uvjetovao duktil 100 koji smo sami morali platiti a načuli smo da se to vraća jer je to u principu sve vlasništvo vodovoda?!

- "Poštovani,
kad investitor gradi komunalnu vodnu građevinu na koju se mogu priključiti i budući korisnici ima pravo na povrat uloženih sredstava u slučaju da je sa jedinicom lokalne samouprave sklopio ugovor.

Osnova na kojoj se sklapa ugovor je čl. 214 Zakona o vodama."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:57   #702
novi problem,,
stariji susjed kaze da postoje kablovi od struje i jos neki od telekoma valjda,
naime pruga je blizu gdje se treba kopati,,
i sta sad?
dali postoji netko tko ima detektor takvih vodova,tko se bavi time ?
hvala
passport is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:03   #703
dospijeće plaćanja

Vidim na računima za struju, vodu, telefon zanima me ko određuje taj rok do kad se treba platit jeli to regulirano nekako
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 18:08   #704
Švicarski nož,smijem li ga nositi?

Dakle danas sam kupio švicarski nožić tip OUTRIDER,duljina oštrice mu je 88mm,smijem li ga slobodno nositi u džepu,po zakonu?

Zadnje uređivanje kkri : 22.08.2011. at 18:15.
kkri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:10   #705
Ne znam gdje da postavim pitanje pa evo lupam ovdje.

Tko smije imati u prometu dozvoljenih 0,5 promila alkohola u krvi?
Znaci da koji je zakon trenutno na snazi?
Da li se kao mladi vozač kvalificira osoba koja ima 16-24 godine?


Što je sa vozačima koji su položili netom prije novog zakona? Konkretno, ja sam položila 2007. te sam dobila novu vozacku 2 god poslije. 2008. je bilo neke price da se na takve vozace ne odnosi neki dio zakona (vezano uz mlade vozace). Moze li mi netko reci da li je to jos uvijek tako i sto konkretno vrijedi za mene (vezano uz promile i jacinu motora)?

Hvala lijepa
__________________
unknown&unfound
SisterBlister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 20:47   #706
Ti ni u kojem trenutku nisi dobila pravo da možeš imat 0,5 alkohola zato što, kad ti je isteklo 2 godine, nitko nije mogao imati 0,5 (onaj famozni zakon o 0,0). Što se tiče snage vozila, mislim da tu nisi ograničena

Zadnje uređivanje Katrin : 24.08.2011. at 18:27.
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:28   #707
U Americi bračni par zaplijenio imovinu banke

Američki bračni par je isplatio hipoteku na svoju kuću u gotoviini. Njihova banka, Bank of America (najveća američka banka), im je (valjda nekim svojim internim propustom) sjela na imovinu i odlučila im zaplijeniti kuću, izbaciti ih van.

Par je kontaktirao 25 odvjetnika i niti jedan nije htio preuzeti slučaj, sve dok nisu kontaktirali odvjetnika sa stažom od 8 mjeseci. Tužili su banku sudu, sud je dosudio u korist para i naredio banci da im isplati 2.500 dolara naknade za troškove.

Banka, naravno, niije platila niti centa. Nakon 5 mjeseci čekanja, odvjetnik je pokrenuto postupak zapljene imovine banke i nacrtao se pred predmetnom podružnicom s dva šerifova pomoćnika, firmom za zapljenu i nalogom da uzmu "sve što nije zakucano za pod".

Banka je onda ipak iskeširala traženih 2.500 dolara i ispričala se paru zbog kašnjenja pravdajući se time da su slučaj predali vanjskom odvjetniku koji više ne radi.

--

Frapantni primjeri nekompetentnosti, bahatosti, nemara i neosjetljivosti institucija očigledno postoji i u Americi. Kao i defetizam ljudi kada se treba suprotstaviti moćnom protivniku.

Zato je gušt čuti za ovako lijepi primjer "kušanja vlastite kuhinje".

--

- http://www.cbsnews.com/stories/2011/...20069297.shtml
- http://www.thedailyshow.com/full-epi...011-mark-adams
- http://www.google.com/#q=couple+foreclosed+on+the+bank
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 13:03   #708
Ne vidim u cemu je senzacija.
Bez obzira na bitno drukciji postupak ovrhe u Americi u odnosu na nas, banke su jednako podlozne ovrsi za svoja dugovanja kao i sve fizicke i pravne osobe.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 13:15   #709
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Ne vidim u cemu je senzacija.
:nezna:
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Bez obzira na bitno drukciji postupak ovrhe u Americi u odnosu na nas, banke su jednako podlozne ovrsi za svoja dugovanja kao i sve fizicke i pravne osobe.
I lijepo je, ohrabrujuće i društveno korisno čuti da je isti takav slučaj i u Hrvatskoj, s obzirom na dosta veliki skepticizam naših građana u ravnopravnost pred sudom.

Zapravo, dobro je čuti da je pravna zaštita u nas u praksi i bolja, jer ovi junaci iz gornje priče su morali obići 25 odvjetnika.

Zato sam i prenio ovu vijest, kao lijep primjer kako pred sudom nema "velikih" i "malenih", nadajući se da će netko potvrditi da je tako - svakako - i kod nas.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:00   #710
Pitala sam jucer nekog prometnog policajca na ulici

Kaze da mladi vozač ne smije imati promila, a ja koja nemam jos 24,smijem imati jer sam položila 2007. te dobila novu vozačku nakon 2 god. Te se na mene odnosi stari zakon, prema kojem sam bila mladi vozač 2 god, te nakon toga dobila novu vozačku

Nema mi to previše smissla, tako da ću se još malo raspitati.
__________________
unknown&unfound
SisterBlister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:15   #711
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jedino originali su legalni ostalo je piratluk.
Radi se o narucivanju originala. Nema ovo nikakve veze sa piratstvom. S te strane je sve po spagi.

Poslano s mobitela
lp_chandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 22:58   #712
Pozdrav,

imam jedno pitanje... frend je jučer saznao da je osoba XY pisala o njemu u svom diplomskom radu...(nekakvo psihološko istraživanje )pa ga zanima, jel on može doći do tog rada (osoba XY ga neda), s obzirom da nije dao pristanak da se njegovo ime i prezime spominje u radu??
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 10:17   #713
Diplomski radovi bi se trebali moći posuditi u knjižnici fakulteta. Mislim da neki fakulteti imaju sada običaj i objavljivati ih na Internetu. U svakom slučaju, to bi trebalo biti moguće preko fakulteta.

Moj prijedlog bi bio da prvo pokuša doći do diplomskog rada kao do bilo koje knjige u knjižnici. Ako to ne može, onda bih se ja obratio tajništvu sa zamolbom da posudim diplomski na čitanje u knjižnici, te pojasnio da sumnjam da su u njemu objavljeni moji osobni podaci. Ako niti to ne bi uspjelo, onda bih se obratio Agenciji za zaštitu osobnih podataka s opisom situacije i svih informacija kojima raspokažem i pokušaja koje sam poduzeo, te molbom da izvrše nadzor nad tim diplomskim radom (medicinski podaci su posebno zaštićena vrsta osobnih podataka).
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:50   #714
Molim pomoć OIB ??

Imam jedno pitanje, dižem kredit koji ide preko austrijske banke , a sve potrebne papire moram dostaviti našem odnosno hrvatskom odvjetnku pa tako i svoj OIB. Ono što me zanima jest što se sve vidi preko OIB-a i da li odvjetnik ima pravo sve to pogledati. Inače smo imali HROK, ako se ne varam i preko Regosa su se provjeravala plaćanja doprinosa poslodavca , da li se sada provjera o visini primanja, zaposlenosti i doprinosima gleda preko OIB-a??
zec33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:50   #715
Quote:
kkri kaže: Pogledaj post
Dakle danas sam kupio švicarski nožić tip OUTRIDER,duljina oštrice mu je 88mm,smijem li ga slobodno nositi u džepu,po zakonu?
Da.

Quote:
zec33 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, dižem kredit koji ide preko austrijske banke , a sve potrebne papire moram dostaviti našem odnosno hrvatskom odvjetnku pa tako i svoj OIB. Ono što me zanima jest što se sve vidi preko OIB-a i da li odvjetnik ima pravo sve to pogledati. Inače smo imali HROK, ako se ne varam i preko Regosa su se provjeravala plaćanja doprinosa poslodavca , da li se sada provjera o visini primanja, zaposlenosti i doprinosima gleda preko OIB-a??
Sve će on saznat iz dokumenata koje mu dostaviš.U regos bez obzira na oib ne možeš bez svoje lozinke.Ne može odvjetnik svašta gledat jer sve provjere vrše ovlaštene osobe svaka za svoje područje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 16:48   #716
Apsolutno se slažem, sve bi trebalo da je u papirima koje dostaviš.
papa_smurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:08   #717
Zna li netko gdje bih mogao pronaci odluku grada Zagreba o davanju koncesija za obavljanje javne zdravstvene sluzbe (ne namjeru o davanju, vec popis koncesionara)?
Na registru koncesija (ovdje) ne uspijevam pronaci niti jednu koncesiju za obavljanje javne zdravstvene sluzbe, iako za ostale postoji (inace, OIB za grad Zagreb: 61817894937 - ako nekome bude zatrebalo).

Takoder:
Quote:
Odluka o odabiru najpovoljnijih ponuditelja za obavljanje javne zdravstvene sluzbe na primarnoj razini zdravstvene djelatnosti na podrucju grada Zagreba Klasa: UP/I-501-02/10-02/1, Urbroj: 251-03-02-10-02 kojom je davatelj koncesije odabrao najpovoljnije ponuditelje..."
^ ako nekome mogu pomoci Klasa i Urbroj
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 16:09   #718
Quote:
b0xx kaže: Pogledaj post
...
Nasao sam; link.
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:46   #719
izgubila sam poziv za sud, a sutra se tam trebam nacrtati u 10 ujutro.. da li je uopce moguce uci bez tog papira? :// bed mi je nazvati odvjetnika i to mi reci..aaaa.. ne znam ni kako cu naci na koji kat i u koju sudnicu trebam uci!!!
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 11:47   #720
povrat novca

Vjerojatno griješim gdje stavljam temu,ali ne vidim ništa slično pa se ispričavam..naime,radi se o tome da sam prije koji mjesec naručio jedan uređaj za koji sam platio 2 rate.Isti se pokvario i nemogu dobit drugi jer nemaju pa sam tražio povrat novca.Djelomično razumijem kako će to biti odrađeno ali evo mail od gospode pa molim da mi neko malo bolje pojasni " na slijedećem računu od Amexa bi trebale biti poništene prve dvije rate (stavke u minus za koje će Vas oni odobriti, a nas teretiti), i ne bi smijelo biti novih rata više. Povrat uplate radimo na način na koji je uplata primljena (u ovom slučaju karticom), a to je zbog toga što je nama obračunata provizija na Vašu uplatu karticom i ako bi to vraćali u gotovinu, bili bi u minusu za tu proviziju te knjigovodstveno ne bi mogli zatvoriti stavku. To prodavač nije znao, pa Vam je krivo rekao da će uplata biti na tekući.



Ukoliko dođe do nekih komplikacija, pa Vama na slijedećem računu (onom u 9-tom mjesecu) neće biti vidljivo da su rate stornirane, ili će i dalje dolaziti nove, molimo javite nam i u tom slučaju ćemo povrat izvršiti na tekući račun.
__________________
www.getalife.com---->visit us xD
tiiho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.