Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 13:06   #21
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
S obzirom da ne radim jer je eto takvo vrijeme snalazim se na drugacije nacine kako bi zaradila novce. Ti novci nisu nimalo losi u smislu cifre koju uspijem zaraditi. No, uvijek me sjebu rođendani i slicno. Trudim se biti u plusu i jedan od najboljih načina mi je da mi je sva lova na kartici.

Zašto? Zato što ako imam keš sve potrošim. Ovako sam lijena otici na bankomat pa manje love dizem i manje trosim
Same here. Volim biti lijena, mora da sam u prošlom životu bila Garfield.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:45   #22
dobro je to samo ne volim kad mi ekipa plati za ono sto radim u kesu. uvijek kazem "daj please radije uplati na racun"

zasto?

zato jer sam lijena otic na banku i te novce stavit na racun kako ih jelte ne bi dizala s bankomata jer sam opet lijena
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:29   #23
evo danas sam dobila od direktora stimulaciju od 500 kn...vau...zasluženo sam je dobila..trudila se na poslu i trud se nagradio... odmah sam ih ubacila u onu moju kasicu koju otvaram tek za 11 mjeseci znači uštedila sam nešto u mjesec dana,više od planiranog
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:02   #24
Quote:
luci kaže: Pogledaj post
evo danas sam dobila od direktora stimulaciju od 500 kn...vau...zasluženo sam je dobila..trudila se na poslu i trud se nagradio... odmah sam ih ubacila u onu moju kasicu koju otvaram tek za 11 mjeseci znači uštedila sam nešto u mjesec dana,više od planiranog
bome lijepo,kad direktor stimulacije dijeli...o kakvom je poslu riječ,možda traže ljude..?
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:26   #25
nikako... ne stedim...nemam od cega .)
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:40   #26
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
bome lijepo,kad direktor stimulacije dijeli...o kakvom je poslu riječ,možda traže ljude..?
predstavljala sam firmu u zg ... dala sve od sebe
trud se nagradio,a desi se kad se kiksa pa se oduzme,ali rijetko hvala bogu
evo ja se približavam nulici..samo da sjedne plaća za 11.mj
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:34   #27
kupovala poklone za sv Nikolu,račun 200kn 50 % popusta,ravnih 100kn,a ostalih 100 kn koje sam uštedila bacila sam u onu moju kasicu
plaća legla,minus samo 1500 kn a bio je 15000 početkom godine,a može se ako se malo potrudimo i urazumimo
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:11   #28
samo jednom tjedno idem u veću nabavku i kupujem isključivo po spisku, prema tome što nam doma fali. prvo u jedan trgovački lanac, najjeftiniji, a kad tamo ne nađem ono što mi treba, onda u drugi. tako svaki mjesec potrošim 100 kn manje, nego da kupujem u onom u kojem sam navikla kupovati. cigarete si sama radim, duhan kupujem u švercu, većinu obleke za djecu kupujem na placu. zadnjih mjeseci uspijevam na mobitel potrošiti samo 100 kn.
ne dam se navući na reklame, iz poštanskog sandućića ih samo preselim u kutiju za stari papir.
pri vožnji nastojim štediti benzin: ne kretati naglo, isto tako se i zaustavljati. čula sam da se benzin štedi ako voziš kao da imaš puno čašu vode u autu koja se ne prolije ako dođeš od točke A do točke B. nije da imam tu čašu u autu jer bi sigurno nešto od te tekućine prolila , ali zamislim si ju pa laganini...
još nisam u fazi skupljanja plastičnih boca po kvartu , ali one koje mi potrošimo, svaka dva tjedna prodam i tih desetak kuna stavim klincima u kasicu prasicu.
slušam gdje je što jeftinije pa tamo i kupujemo.
ove godine će pod borom biti dosta skromni darovi. mali znak pažnje, a opet koristan ili čak i nešto što znam da će drage mi osobe razveseliti, a ne košta puno.
uglavnom, sitnim koracima nastojim doći na nulu.

i da.. DM zaobilazim u širokom luku
varikina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:33   #29
Ja sam studentica koju u potpunosti financiraju roditelji. Ipak, trudim se štediti gdje god mogu i kako mogu Evo, nedavno sam odlučila stavljati sa strane svaku kovanicu od 5kn Također, skupljam i boce tj. plastičnu ambalažu; to također stavljam sa strane Kad mi roditelji stave novac na banku, ono što prije toga imam u novčaniku u potpunosti stavim sa strane (ovo, naravno, ako sam u mogućnosti i ako procijenim da mogu živjeti neko vrijeme isključivo od onog što su mi roditelji uplatili na račun). Također, prešla sam na neke druge kategorije tj. marke proizvoda (jeftinije ), npr. ne kupujem Podravkin ili Ledo krumpiriće za prženje već Standardove koji su 3x jeftiniji a odlični
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:55   #30
za špeceraj se ne štedi
a ovak kad ne trošim štedim
kuglo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:16   #31
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
kupujem Podravkin ili Ledo krumpiriće za prženje već Standardove koji su 3x jeftiniji a odlični
el tebi ti krumpirici uzrokuju plinove jer kad smo ja cimer i frendica to strusili (neznam sad od koga al bilo je dost jeftino) bilo je boze pomozi iduce jutro
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 11:20   #32
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
el tebi ti krumpirici uzrokuju plinove jer kad smo ja cimer i frendica to strusili (neznam sad od koga al bilo je dost jeftino) bilo je boze pomozi iduce jutro
Ne Možda nisi uzeo ove, ili si uzeo neke kojima je rok trajanja istekao
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:29   #33
Quote:
kuglo kaže: Pogledaj post
za špeceraj se ne štedi
a zasto???
zasto ne smanjit gluparije koje idu pod "špeceraj" - gotove pudinge, grickalice,... i slične stvari koje redovito vidim da ljudi guraju u svojim kolicima prema blagajnama...a kao nema se...ma daj
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:34   #34
da da ,slažem se ...većinom trošimo na te bedastoće koje nas i na kraju dobro opale po đepu,od kad pišem u svoju malu knižicu sve što potrošim taj dan nekako se više pridržavam pravila, gledam to ovako,dva čipsa frank= 3 litre mlijeka,smoki i milka čokolada=kupim čokolino za dijete
ili još nekih usporedbi sa time..sada nevažno pisati...ali zbilja može se štediti ako ustraješ pri tome-biti uporan
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 20:54   #35
ne kupujem odjeću,osim na sniženju...
hranu kupujem u jeftinijem dućanu...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 21:54   #36
poklone ne kupujem ni za božić ni rođendane
namirnice kupujem na akcijama
odjeću samo ako je potrebna
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 18:44   #37
pazim da ne trošim na nepotrebne stvari
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:49   #38
dobro pazim što trebam a što ne...prije bi se zaletila i kupila neke krpice a da mi na kraju to nije trebalo,pa se povlačilo po ormarima...tako da ono što mi je dobro još imam,a kad više ne bude kupit ću si drugo...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 18:39   #39
Trebalo bi malo oživjeti ovu temu,ja štedim,ali me zanima još kako uštedjeti.
Student sam i moji mi daju novce na ruke kad dobiju platu i to mi mora izdržati mjesec dana.Ovako,hranu plainram unaprijed,kupujem gdje je jeftinija,što manje kupujem čoklade i slično već jedem pekmez,kompot,pijem vodu sa slavine i domaći sok,nikako kupovno,ne vozim se gradskim prijevozom ako baš ne moram,kada izađem uvijek radije popijem točeno pivo nego flaširano,skidam filmove sa neta,rijetko kad u kino,odjeću kupim samo neophodno i to na sniženjima ako je moguće,šiša me mama znači ne idem kod frizera,pedikera i slični,ne idem u solarij,gledam da što više u štedim na mobitelu jer on ždere novce,upisujem u bilježnicu sve svoje troškove od najmanjih do najvećih i tako pratim gdje mi novac odlazi,knjige fotokopiram ili posuđujem,kupim ako baš moram i eto....
zeeebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 18:57   #40
Stavim ga negdje di ga neću nać i onda se u jednom trenu sjetim kad već sačuvam nešto i onda nadodam još malo na to pa i to stavim negdje i tak.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.