Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 09:12   #61
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
...
evo npr. mijenjaju Zakon o muzejima, za ravnatelja uvjet postaje "organizacijske sposobnosti".
dakle ozakonjuju "jedini je uvjet imat partijsku knjižicu". nije da je ranije bilo drugačije, al si uz partijsku bar morao imat i struku, koliko toliko.

imaju naravno objašnjenje zašto je tome tako, nije da je to za uhljebit svoje, nego kako bi ustanove u kulturi postale efikasnije :klap:

očita muljaža.

uz stručne ravnatelje na čelu,
mogli su ( mogu ) postavljati
i službenika sa organizacijskim sposobnostima
i sve pet.

ali neće
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:17   #62
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić, potpredsjednica Vlade, očekuje, neslužbeno doznajemo, od ministrice kulture Andree Zlatar Violić da ovih dana napusti Vladu.
Očekuje li da to napravi pijana ili trijezna.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:20   #63
pa mogli su, ili bar donijeti odredbu da ukoliko je ravnatelj "osoba organizacijskih sposobnosti", onda mora postojati osoba koja je rukovoditelj za stručna pitanja (iz redova osoba koje su iz institucije, jer ne može stručna pitanja voditi netko tko niti zna što su stručna pitanja niti tko zna kako uopće neka ustanova funkcionira )

međutim, toga u zakonu uopće nema, jer ih očito nije briga.

inače je čitav novi zakon (sad u proceduri) pretužan. kažu zagrebačke kulturnjačke babe da se kao novo muzejsko zvanje uvodi PR samo kako bi Vesna Bulatović (zamjenica ministrice, inače se bavi "menadžmentom u kulturi") mogla biti kandidat za ravnatelja MSU-a

nemam pojma jel to istina, al za što je forum.hr ako ne za širiri tračeve


btw odlično mi je kako struka o svemu šuti.. svi se prave mutavi i boje išta reći na glas, pa čak i na forumu, valjda kako ne bi jednog dana bili smatrani osobama bez organizacijskih sposobnosti
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:21   #64
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Očekuje li da to napravi pijana ili trijezna.
ovisi o dijelu dana, ako je prije podne sanse da ne tetura su 50:50. s tim da moram napomenuti da zlatar od svih hns ministara radi najmanje stete, da - na poziciji je koja bi trebala pripasti nekome tko nesto zna, radi i postavlja primjer ali nije stetocina. ovo s dnevnicama rade svi duznosnici, kao i svi privatnici jer je najlaksi nacin izvlacenja love iz 'tvrtke'. to da je sad procurilo samo ukazuje da se zlatar zamjerila nekome iznutra i mora biti smijenjena. kao kad je holy stala na zulj cacicu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:24   #65
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ovisi o dijelu dana, ako je prije podne sanse da ne tetura su 50:50. s tim da moram napomenuti da zlatar od svih hns ministara radi najmanje stete
to valjda jer je kultura nebitna (široj javnosti), ne zato što zaista ne radi štetu.

smjenjuje tj postavlja ravnatelje ustanova ko pravi mali HNS-ov diktator. ako sud poništi imenovanje, ona imenuje ponovno

zakoni se mijenjaju kako bi pogodovali njezinima itd.

ne znam što je trebala napraviti kao ministar kulture da možemo reći kako radi štetu, zapaliti ustanove u kulturi?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:25   #66
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Očekuje li da to napravi pijana ili trijezna.
pusić(ki) očito nebitno.
znala je,
koga stavlja na ministarsko mjesto.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:26   #67
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
to valjda jer je kultura nebitna (široj javnosti), ne zato što zaista ne radi štetu.

smjenjuje tj postavlja ravnatelje ustanova ko pravi mali HNS-ov diktator. ako sud poništi imenovanje, ona imenuje ponovno

zakoni se mijenjaju kako bi pogodovali njezinima itd.

ne znam što je trebala napraviti kao ministar kulture da možemo reći kako radi štetu, zapaliti ustanove u kulturi?
nisam napisao da ne radi stetu nego najmanju stetu od svih hns ministara, pogledaj pusic, mrak-taritas i vrdoljaka. to su elementarne nepogode koje ostavljaju spaljenu zemlju iza sebe. zlatar uhljebljuje i vjeran je partijski vojnik, to naravno unazadjuje sustav i kosta proracun ali nije prva koju bi stavio na listu za politicku mirovinu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:30   #68
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
pusić(ki) očito nebitno.
znala je,
koga stavlja na ministarsko mjesto.
Znala je tri godine i sad ju je odlučila maknuti par mjeseci prije izbora.
Eto mi naivne ofce pa ćemo popušiti priču kako je to zbog nalaza državne revizije, i to baš sada, kao da je taj nalaz prvi puta rađen u mandatu ove vlade.

HNS vlada ovom državom a ne bi prešli prag ni oveće stambene zgrade, a i kad bi ga prešli to bi moralo bit jer u zgradi žive mahom alkići.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:25   #69
Ne sam da je žena totalna moralna spodoba, već je i doslovno bez prebijene kuna i to se zna već mjesecima
Quote:
Isto tako kampanju maksimalnim iznosom (30 000 kn) donira i ministrica kulture Zlatar Violić koju je Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa kaznilo s 15 tisuća kuna zbog propusta prenošenja upravljačkih prava s trgovačkog društva Druga strana d.o.o. u kojem ima suvlasništvo, a koje je od Ministarstva kulture na čijem je čelu, primilo 1.200.000 kuna kroz 2012. i 2013. godinu radi financiranja časopisa Zarez.”

U svojoj imovinskoj kartici navodi da mjesečno prima neto plaću od 16.450 kuna što joj je jedini izvor prihoda te da otplaćuje dva kredita u iznosima od 32 tisuću eura i 36 tisuća kuna, oba na 10 godina, ispada da je ministrica donirala Josipoviću svoje dvije plaće odnosno da je deset mjeseci odvajala po 3 tisuće kuna samo kako bi donirala kampanju maksimalnim iznosom?
tako da je ovaj njen bolesni potez zapravo logičan i očekivan.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:25   #70
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
inače je čitav novi zakon (sad u proceduri) pretužan. kažu zagrebačke kulturnjačke babe da se kao novo muzejsko zvanje uvodi PR samo kako bi Vesna Bulatović (zamjenica ministrice, inače se bavi "menadžmentom u kulturi") mogla biti kandidat za ravnatelja MSU-a

nemam pojma jel to istina, al za što je forum.hr ako ne za širiri tračeve


btw odlično mi je kako struka o svemu šuti.. svi se prave mutavi i boje išta reći na glas, pa čak i na forumu, valjda kako ne bi jednog dana bili smatrani osobama bez organizacijskih sposobnosti
Nije istina da struka o svemu šuti. Kad je prije par tjedana bila o tome rasprava u Saboru, struka je bila itekako glasna.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:37   #71
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Ne sam da je žena totalna moralna spodoba, već je i doslovno bez prebijene kuna i to se zna već mjesecima


tako da je ovaj njen bolesni potez zapravo logičan i očekivan.
razumljivo... glad ne pita, što se ono kaže. podrška gospođi andrei i svim drugim koje je josipović ogulio do gole kože.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:03   #72
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ovisi o dijelu dana, ako je prije podne sanse da ne tetura su 50:50. s tim da moram napomenuti da zlatar od svih hns ministara radi najmanje stete, da - na poziciji je koja bi trebala pripasti nekome tko nesto zna, radi i postavlja primjer ali nije stetocina. ovo s dnevnicama rade svi duznosnici, kao i svi privatnici jer je najlaksi nacin izvlacenja love iz 'tvrtke'. to da je sad procurilo samo ukazuje da se zlatar zamjerila nekome iznutra i mora biti smijenjena. kao kad je holy stala na zulj cacicu.
Zlatar Violic je nedavno dala intervju koji ju je vjetojatno kostao polozaja - samo pretpostavljam.

Dobro, na koja dva ministarstva drzavna revizija nije imala prigovor? Zna netko?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:17   #73
Na Grčićevo i Mrsićevo.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:42   #74
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Zlatar Violic je nedavno dala intervju koji ju je vjetojatno kostao polozaja - samo pretpostavljam.
Koji intervju? Imaš link?

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Dobro, na koja dva ministarstva drzavna revizija nije imala prigovor? Zna netko?
Oni su "drugačiji", kod njih nema korupcije, osim sve po svuda gdje zagrebeš...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 16:30   #75
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Koji intervju? Imaš link?

Nažalost, nemam link, ali žena je rekla da priželjkuje nove ljude na čelu hns-a, novu energiju, novi smjer...

Quote:
Oni su "drugačiji", kod njih nema korupcije, osim sve po svuda gdje zagrebeš...
Toliku količinu ljudi u našem društvu koja ne zna upravljati novcem, oš javnim, oš privatnim sad već smatram posljedicom ozbiljnog propusta u obrazovanju. Nešto tu stvarno ne štima, kad Danac želi podići kredit prvo mora proći tečaj upravljanja vlastitim novcem. Ovdje u kreditima glibi i država i stanovništvo, a o racionalnom upravljanju javnim novcem bolje da ne govorimo.
http://www.jutarnji.hr/ne-zele-nenam...aneta/1143394/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 17:35   #76
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam link, ali žena je rekla da priželjkuje nove ljude na čelu hns-a, novu energiju, novi smjer...
ma sumnjam da je u ovome stvar, ja sam je čula već davno da u jednom intervjuu na tv-u to govori, negdje na početku mandata (zapamtila sam jer sam u glavi imala neke mlade HNS-ovce pa me jeza ulovila jel na njih misli )
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:22   #77
Napokon je lopuza dala ostavku.
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:29   #78
Quote:
Elio kaže: Pogledaj post
Napokon je lopuza dala ostavku.
vec par dana ne znam uopce kako da prokomentiram ovu situaciju, a inace neam problema s jezicinom

al moram rec kako imam dojam da su se stvarno pederski ponijeli prema zlatarici, da su je se htjeli rijesit ocito vec neko vrijeme jer nisu bili zadovoljni time kako je obavljala posao pa da su sad ovo iskoristili da joj se zahvale na suradnji

ne mislim da je lopuza, imala je nesto problematicnih dodjeljivanja para putem natjecaja, al nista sto bi recimo bilo strano njezinoj sefici, jelte
ocito je bila u problemima pa se snalazila kako je znala, prelijevala iz supljeg u prazno i slicno
vjerojatno bi bila prihvatljivija mnogima da je sklapala neke bijesne poslove i sredjivala si provizije, il pak prihvacala 'poklone' s kojima bi mogla lagodno zivjeti
ne opravdavam zloupotrebu, zao mi je sto se zena dovela uopce u takvu poziciju, al mislim da je pogresno bilo drzat ju toliko dugo na funkciji ako se znalo da postoje odredjeni problemi
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:18   #79
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić, potpredsjednica Vlade, očekuje, neslužbeno doznajemo, od ministrice kulture Andree Zlatar Violić da ovih dana napusti Vladu.
A Vlado joj je muž ili šta?
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:21   #80
Da, a tko ce doci umjesto nje? - njen zamjenik, ili pomocnik, sto vec...
Naravno,isto mora biti iz hns-a.

Ali, sto mi je najbolje, optuzba je da je Zlatar Violic uzimala te novce zajedno sa svojim suradnicima. I tko ju dodze zamijeniti? - Prvi suradnik cime je problem kakti rijesen
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.