Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 21:41   #3221
Pricali smo o tome I govorio je da je sve u granici normale, ovo da mu je dosta je relativno novo, rekao mi je nedavno da bi se premjestio.

Dosla sam po savjet jer cesto pretjerano reagiram pa ono, dobro je imati napisano.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:44   #3222
ako ti se on sam žalio, i, što je još bitnije, vidiš negativne promjene u njegovom ponašanju, urednosti, ocjenama, učenju... vrijeme je za reakciju.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:57   #3223
I u razredu mog sina učiteljica svaka dva tjedna mijenja raspored sjedenja. Moj voli sjediti s jednim lošijim učenikom jer je jako zabavan (iako malo što prati i radi kad sjedi s njim). Mrzio je sjediti s curicom koja nije nosila pernicu pa je stalno sve od njega posuđivala. Ja sam mu savjetovala da joj odnese jednu olovku, gumicu i šiljilo, ali nije htio.

@MajaMama, svakako razgovaraj s učiteljicom, ja ne bih dvojila niti bih to smatrala petljanjem u njegov posao.

Moj je nedavno imao problem s dečkom koji je za njega smislio pogrdan nadimak. Meni se taj nadimak nije činio osobito pogrdan, ali njega je to užasno mučilo i bilo mu je jako traumatično, osobito kad bi ga taj tako nazivao u grupi i onda bi se ostali smijali.
E, sad, to je situacija gdje se roditelj ne treba izravno miješati, osim savjetima. Upalio je savjet mm-a da tom dečku nađe slabu točku. I našao je - njegovu visinu. Nakon što ga je tu par puta upikao, dečko mu je predložio da se više ne vrijeđaju, nego da budu prijatelji.

It's a cruel world.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:20   #3224
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ja rotiram sve stalno, a pogotovo namjerno razdvajam one koji vole sjediti zajedno.
Zasto,ako to ne stvara probleme tebi ili drugima?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:35   #3225
naša je razrednica (davno je to bilo) na svojim satovima zahtjevala da sjedimo po abecedi.
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:19   #3226
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Zasto,ako to ne stvara probleme tebi ili drugima?
Pa stvara, zato i rotiram
Postoje razredi u kojima ne rotiram uopće.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:39   #3227
Kod nas se također rotiraju, iako mi se čini da su češće u 1. razredu, tada mi je to naročito bilo presuper, jer su se klinci na taj način i upoznavali.
Općenito mi je dobar taj koncept da nisi osuđen sjediti s nekim 4. godine samo jer si tako sjeo prvog dana škole.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:58   #3228
Javljam razrješenje situacije.

Potvrdila sam svoje sumnje zašto je dijete sjedilo s tim klincem, dobila sam ispriku i neku vrstu objašnjenja, ovaj moj je sretan ko prase.

E, inače i njih rotira, ali njega eto nije, jučer sam objasnila da je i moje dijete iste dobi i nije ničiji nadzornik niti želim da tu ulogu igra ako nije u okviru njegove dobi.

Čak je ok reagirala na upozoravanje da joj se dijete ne može obratiti i da me toga strah ako se dogodi neko veće sranje (al ajde, reagirala je samostalno kad su bile neke stvari u druge djece na začetku pa nešto povjerenja imam).

U ovom slučaju mi je na kraju žao i učiteljice jer nakon što sam povezala roditelja i dijete, sve mi je jasno, a meni se čini da je ona iscrpila sve mogućnosti koje sustav nudi (bez obzira na neprepoznavanje ove situacije s mojim klincem, jučer mi je bilo teško slušati tu bezizlaznost).
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:49   #3229
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
naša je razrednica (davno je to bilo) na svojim satovima zahtjevala da sjedimo po abecedi.
A razrednica je bila iz kemije?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:35   #3230
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
A razrednica je bila iz kemije?
ne, iz njemačkog
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:39   #3231
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne, iz njemačkog
red i disciplina
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:47   #3232
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
red i disciplina
da
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:53   #3233
Imali smo u osnovnoj jednu razrednicu godinu i pol koja je svaki prvi SRO u mjesecu iskoristila za novi raspored.
Po abecedi, po abecedi ili svaka druga klupa, po datumima rođenja, po visini... Sve kombinacije je isprobala
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:49   #3234
Pitanjce o skolskim obveznicima:
Tko sastavlja listu i salje pozive za obvezni upis na adrese? Mislim, koja tocno (lokalna) ustanova?

Dijete mi je skolski obveznik ove god. Ne zivimo u Hr no nismo odjavljeni nit to mozemo sad napravit (duga prica). Kako najlakse rijesiti problem skole? Kontaktirati mailom onog tko sastavlja pozive?
Kontaktirati skolu?

Plan mi je mailom dostaviti dokaz da se dijete skoluje u inozemstvu al ne znam kome..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:10   #3235
Odjel za obrazovanje, šport, rad i socijalnu skrb prema mjestu stanovanja trebaš pismeno obavjestiti
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:30   #3236
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
Odjel za obrazovanje, šport, rad i socijalnu skrb prema mjestu stanovanja trebaš pismeno obavjestiti
Grdski ured za obazovanje, kulturu i sport.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:34   #3237
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Pitanjce o skolskim obveznicima:
Tko sastavlja listu i salje pozive za obvezni upis na adrese? Mislim, koja tocno (lokalna) ustanova?

Dijete mi je skolski obveznik ove god. Ne zivimo u Hr no nismo odjavljeni nit to mozemo sad napravit (duga prica). Kako najlakse rijesiti problem skole? Kontaktirati mailom onog tko sastavlja pozive?
Kontaktirati skolu?

Plan mi je mailom dostaviti dokaz da se dijete skoluje u inozemstvu al ne znam kome..
To je nekaj novo ili?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:29   #3238
Pa kaj ne salju to vise?
Ma salju, frendica mi lani dobila. Znaci dobijes doma postu u kojoj pise da ti je dijete skolski obveznik za ovu godinu.
Mislim, milina ak ne salju, al kolko se ja sjecam salju.
Ugl u razgovoru sa starcima (na ciju adresu smo prijavljeni) sam odlucila ne javljati jos nikome nista i cekati da taj poziv dodje.
Dobila sam skroz razlicite informacije kog kontaktirati po tom pitanju i ispada da nitko ne zna tocno o svatko je dobio drukciji naputak (od nas koji nismo u Hr vise)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:32   #3239
Meni za kći sigurno nije došao nikakav dopis već je samo osvanula obavijest na ulazu u vrtic. Možda šalju dopis djeci koja nisu u programu gradskih vrtića?
Kod školske medicine je bio popis sve djece školskih obveznika po upisnom području škole.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:37   #3240
U mom gradu svima šalju Upravni odjel za obrazovanje.Svoj djeci školskim obvezicima s napomenom kojoj školi pripadaju po mreži osnovnih škola. Time da naravno, ti možeš i mjenjati školu.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.