Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 15:10   #61
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nikad nisam bila gladna tih 6-7 sati dok sam bila u skoli pa mi nije trebao gablec.
ujutro bi doma obilno doruckovala, rucala prije ili poslije skole (ovisno o turnusu) i navecer vecerala kod kuce.

a ni dan danas ne kuzim roditelje koji placaju recimo dorucak u skoli, a dijete nije u boravku.
Ja placam jer ne stigne doma jesti svaki dan, nekad nema volje, vecinom jede doma, ali jbga, radije platim.

Kao dijete sam mrzila doruckovati. Mater mi se nije nikad digla ujutro, uzela bih si nesto u skoli ili putem, a ogladnila bih tek oko 10.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:33   #62
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ima klinaca koji ne mogu jesti kad se tek zbude jbg a mozda im je draze platiti dorucak nego si misliti da im spakiraju svaki dab nekaj za jesti
a jbg, onda poslije pljucaju kak je hrana u skoli grozna za te pare.

ne znam, ja to sigurno necu placati. naucila sam svoje da doruckuju cim se ustanu pa ce tako nastaviti i kad krenu u skolu.
ako nece ici u boravak, eventualno im mogu spakirati neku vocku za veliki odmor, ali skolski dorucak cemo preskociti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:11   #63
pa kad je grozna
bolo bi super da maknu mlijecni iz naziva bar, ovo je smijesno, mlijecni obrok pizza i sok

no, znam da je hrana i u vrticima uzas, sto je jos gore od skola.
bilo bi supet kad bi se na zdravu hranu trosilo a ne na fontane
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:22   #64
Kod nas je na meniju voce isto 2x tjedno a mlijecni obrok to vrlo cesto nije. Ja zato maloj spakiram vocku (najcesce narezanu jabuku ili bananu ili sto vec ima u kuci) a mlijecno ionako slabo jede pa ako je nagovorim ujutro na kakao super, ako ne- nista. Pojede doma navecer ponekad sira. Ono sto mi je bitno je da joj je rucak fin i cesto ga hvali i uzima repete. Naravno, doma ruca jos jednom, to se nije promijenilo od jaslica

200kn mjesecno je 10kn/dan, mislimda je jasno da to i nije neki budget za posebno kvalitetna tri obroka. Ali i dalje mislim da bi im bilo troskovno isto banan ili cao-cao pa ipak je skoro uvijek ovo drugo.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:23   #65
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa kad je grozna
bolo bi super da maknu mlijecni iz naziva bar, ovo je smijesno, mlijecni obrok pizza i sok
cek, to je dorucak??
strava. sad tek ne kuzim zasto bi to netko placao ako dijete nije u boravku?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:03   #66
malo pogledaj jelovnike po skolama ak ti se da na koncu je ispalo da nasi jos ok imaju.
ali evo, u zapresicu super, svaki dan voce.

meni je na svim tim jelovnicima.puno premalo povrca i voca, za povrce mi je jos jasno da je krako svjeze pa ga ne mogu skladistiti niti netko moze ujutro na plac fino otici, ali jabuke, banane, kruske.... sve to moze stajati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:31   #67
manjak voca i povrca je vec nazalost svakodnevica po vrticima i skolama.

ali za pizzu sa sokom za dorucak stvaaarno prvi put cujem.
tragedija.
meni bi zbilja pozlilo od toga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:46   #68
a burek od mesa?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 19:29   #69
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a burek od mesa?
i to imaju??
isusa ti

za rucak onda bolje da ni ne pitam
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:46   #70
kod nas je pizza iskljucivo integralna i voce je svaki dan nakon mlijecnog obroka ili kao užina...samo koliko cujem, klinci uredno traže repete kad je pizza na meniju al, ih se za vocku treba svakodnevno podsjecati
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:57   #71
ja sam malo sad gledala skole, fakat su velike oscilacije
od cevapa za dorucak do voca i juhe svaki dan
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:48   #72
očigledno sve ovisi o direktoru koji se potrudi ili ne oko prehrane u vlastitoj školi....
sve se može kad se hoće....
baš gledam -doručak - kroasan čokolada, krafna....ono dajte djeci normalan neubijajućiodslatkoče doručak....fuj...
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:53   #73
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam malo sad gledala skole, fakat su velike oscilacije
od cevapa za dorucak do voca i juhe svaki dan
di ima cevapa za dorucak

moja se zalila da ima previse voca , al ona fakat voce ne jede.
i da su jogurti vocni, a ne obicni.

mi jedemo povrce svaki dan, i ne brine me ta hrana tam niti najmanje (jbg, za 12kn 3 obroka )
ne stizem sad po stranici skole trazit, al ono sto sma vidla na vratima prvi tjedan, cini mi se bolje nego vrticka
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:58   #74
I moji 😡😡

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Ludim na prehranu....ja bi isto nazad vrticku....
Jbm....za njih dva placam skoro 1000kn da bi bili gladni 😠😠😠

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Ja sam svojima nakupovala svakakvih mini zalogajcica.....+vocku kaj si nose svaki dan (banana, jabuka, grozdje, kruska, sljive)


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Monstera : 14.09.2016. at 16:37.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:52   #75
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ja sam svojima nakupovala svakakvih mini zalogajcica.....+vocku kaj si nose svaki dan (banana, jabuka, grozdje, kruska, sljive)


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
jel smiju nositi? mislim ne znam kak učiteljica gleda na to? mojima isto jelovnik nije baš po volji, pa ni sama ne znam da li da im sta stavljam ili ne
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:54   #76
pa nije to vrtic, kaj ne bi smjeli nositi
nama su rekli da im se ne pakiraju slatkisi npr i to svesrdno podrzavam
ali jabuku ili nektarinu...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 15:19   #77
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
jel smiju nositi? mislim ne znam kak učiteljica gleda na to? mojima isto jelovnik nije baš po volji, pa ni sama ne znam da li da im sta stavljam ili ne
Smiju, rekli su nam na roditeljskom da im slobodno spremimo nesto ako smatramo da treba

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 15:29   #78
Moji ponesu peciva, 7 days kroasane, fornete, lino pilows mini pakiranja, sport keksice, ili doma napravim punjene kiflice sa coko namazom ili sunkom/sirom, TUC krekere + vocka....
Realno - mojima je samo vocka nista....i dalje su gladni od toga....
Kuhani rucak imaju i to jedu.....uzinu i dorucak muljaju ili im se ne svidja....
Npr. kruh +bilo kaj mljecno na njemu nece pojesti....mlijecno mi ne jedu uopce skoro....

Ili za dorucak im je bila snita kruha + POLA hrenovke....naravno da su iza toga bili jos gladni....pa jebemu daj hrenovku po djetetu i 2 snite kruha tko hoce....

I tako.....bar mi jedan obrok preskoce dnevno (hB nije rucak), a za ovo im moram nesto smisliti.....ajmo ideje


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Sto vi svojima osim vocke spremite???
Vidim da svi mahom s djecom pohode pekarnu prije nego klince ostave u sk.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Nekada im napravim i sendvice ali strah me da se ne pokvare ako ih ne pojedu odmah ujutro nego si cuvaju za poslije, pa sam pri jegla kupovnim glupostima sto mi se isto pretjerano ne svidja....ali zasad neznam sto bi

Nemrem im dati pahuljice i mlijeko da nose u skolu ili da im skuham gris....

Kruh sa pekmezom obozavaju ali to cesto imaju ili za dorucak ili za uzinu

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Monstera : 14.09.2016. at 16:39.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 16:02   #79
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Od početka nove školske godine u Hrvatskoj će oko 140 tisuća djece od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola dobivati besplatno kao dodatni obrok svježe voće i povrće. U europski program Shema školskog voća, kojim se promiču zdravije prehrambene navike kod djece, uključeno je 836 od 878 osnovnih škola i obuhvaćeno više od 138 tisuća učenika.

Školama će voće i povrće dostavljati 15 dobavljača koji su ispunili uvjete iz javnog poziva, priopćilo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta. Na popisu prihvatljivih proizvoda u Hrvatskoj su jabuke, kruške, šljive, breskve, nektarine, mandarine, trešnje, jagode, rajčice i mrkve, doznaje Hina u Ministarstvu poljoprivrede. Neke škole odlučile su se samo za određeno voće.

U Ministarstvu poljoprivrede ističu kako je ovo prva godina provedbe tog programa. Mogle su se uključiti sve osnovne škole te se nadaju da će se one škole koje još nisu uključiti iduće godine. Ovisno o zainteresiranosti, u program će se također moći uključivati i viši razredi, a moći će se provoditi i češće, odnosno djeca bi mogla i češće besplatno dobivati voće i povrće, a ne samo svakog tjedna.

Za provedbu Sheme školskog voća na razini cijele Unije ove je godine izdvojeno gotovo 90 milijuna eura u zajedničkom europskom proračunu, od čega je Hrvatskoj namijenjeno oko 1,1 milijun eura, što pokriva tri četvrtine troškova, pa je ostatak osiguran u državnom proračunu.


Taj program( donacije voca i eu ) zivi vec dvije godine .Djeca dobijaju voce ,mislim 2-3 puta tjedno pretezno jabuke ,kruske, nekad zavisi od sezone mandarine ,breskve )moj sin je meni to objasnio kao pomoc Europske unije .)

.Moji idu u redovan program ,imaju opciju marende (neki pekarski proizvodi,tipa buhtla ,krafna ,slanac ... )ali nisam se za to odlucila nego im ja ako su jutarnja smjena napravim integralnu bublicu sa tuna/avokado pastetom ,ili kajganu u bublicu ili malo prsuta ,pancete .A popodne jedan integralni keks ili voce neko jer i tako doma rucaju prije skole a odmor je poslije 2 sata u 15.35,veceraju doma i doruckuju prije skole .i boca vode obavezno nose uvijek .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 16:56   #80
Moji su samo jednom dobili vocku od kad idu u skolu

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.