Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 15:40   #1
"Hrvatska" Vlada

Mislio sam da će nekomu zapeti za uho jučerašnja antihrvatska objava antihrvatske vlade koja je očito prošla nezapaženo!! Pamti li itko da je bilo koja vlast u bilo kojoj zemlji odlučila da ne kupuje nešto (struju) od državne firme koja je pod njihovom direktnom ingerencijom i kojom upravljaju već se odlučuje za kupovinu od strane kompanije!!!! Juče je antihrvatska vlast odlučila kako će ubuduće Vlada,Sabor i ministarstva a vjerovatno i Pantovčak prijeći kod slovenaca i kako neće više plaćati struju HEP-u već njima?!Pa to je nezamislivo i bolesno ili se samo radi o namjernom uništavanju HEP-a kog su nekomu obećali prodati pa mu sad ruše cijenu kako bi otišao za bagatelu, normalno uz dobru proviziju??Možda ja i griješim ali mi je neshvatljiv takav postupak onih koji upravljaju sa HEP-om i koji diktiraju cijenu struje,ako griješim molio bih vas da mi objasnite...
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 15:50   #2
Nije problem što Vlada kupuje struju od onoga tko ponudi najniže. Naprotiv, to je naš novac i meni je drago da se njime ne razbacujemo. Problem je to što ta ista Vlada nije sposobna HEP voditi tako da bude konkurentan na domaćem tržištu.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 16:23   #3
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Nije problem što Vlada kupuje struju od onoga tko ponudi najniže. Naprotiv, to je naš novac i meni je drago da se njime ne razbacujemo. Problem je to što ta ista Vlada nije sposobna HEP voditi tako da bude konkurentan na domaćem tržištu.
Kako nije problem ?? Pa ne upravljam ja sa HEP-om nego Milanović i njegovi razbojnici koji upravljaju HEP-om i diktiraju cijenu struje a sad kao štede??Ponavljam da je jedini mogući razlog rušenje cijene i prodaja HEP-a za bagatelu i nisi mi rekao gdje to državna vlast kupuje proizvod od konkurencije a da za taj proizvod imaju SVOJU firmu kojom upravljaju upravo oni i kojoj upravo oni diktiraju cijenu!!
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:30   #4
Znači,treba platiti više za isti proizvod...zanimljivo...

Sigurno se tom logikom recimo vodiš i u vlastitom kućanstvu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:33   #5
Ne treba platiti više za isti proizvod nego treba doprinjet konkurentnosti tog proizvoda na tržištu što je njihov posao a oni direktno okreću leđa tom proizvodu
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:28   #6
Očito da treba više platiti...

20 godina s eništa nije radilo niti ulagalo u EES RH,a vi bi sadakonkurentnost?Daj me nemojte zafrkavati...RH ovisi o tome kakva će godina biti,a to odmah povlači koliko ćemo struje uvesti...toliko o konkurentnosti...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:46   #7
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Znači,treba platiti više za isti proizvod...zanimljivo...

Sigurno se tom logikom recimo vodiš i u vlastitom kućanstvu...
Ako je proizvod skuplji onda se ne mijenja dobavljač već oni koji ne znaju upravljati tvrtkom,od direktora ,koga postavlja vlada,preko resornog ministar pa do Milanović kao predsjednik te vlade!!Je li ti i to zanimljivo ??Da svoju nesposobnost i neznanje "liječe" sa promjenom dobavljača?? A ja kao pojedinac mogu mijenjati što hoću ali vlada koja i upravlja jednom izuzetno važnom strateškom firmom sebi to ne može i ne smije dozvoliti!!Hipotetski što se dešava ako ih zbog njihove nesposobnosti svi hrvatski građani i subjekti budu slijedili,HEP neminovno propada i dolazi 2015g. slovenac i nijemac nam uduplaju struju i što im možemo??Sa čim konkurirati??Zaštititi svoje građane??Pa bar si ti poslovan čovjek koji bi te osnove stvari da nije jeftinije uvijek i bolje trebao znati i shvaćati!!
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:52   #8
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Očito da treba više platiti...

20 godina s eništa nije radilo niti ulagalo u EES RH,a vi bi sadakonkurentnost?Daj me nemojte zafrkavati...RH ovisi o tome kakva će godina biti,a to odmah povlači koliko ćemo struje uvesti...toliko o konkurentnosti...
Pričaš gluposti!! Slovenska tvrtka ne proizvodi niti kilovata već samo preprodaje,a RH većinu struje za svoje potrebe proizvede sama pa ne može konkurirati običnom trgovcu!!I što je tvoj rezime ?? Treba uništiti HEP i prodati ga nekomu za bagatelu pa će ga taj dignuti i zavrćati nam mudima sa našom strujom i našom tvrtkom?? Jadan je to rezon jednog poslovnog čovjeka..
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:09   #9
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti!! Slovenska tvrtka ne proizvodi niti kilovata već samo preprodaje,a RH većinu struje za svoje potrebe proizvede sama pa ne može konkurirati običnom trgovcu!!I što je tvoj rezime ?? Treba uništiti HEP i prodati ga nekomu za bagatelu pa će ga taj dignuti i zavrćati nam mudima sa našom strujom i našom tvrtkom?? Jadan je to rezon jednog poslovnog čovjeka..
RH većinu svoje struje sama prozvede?

Ajde nauči osnove,onda ćemo dalje...RH je među najvećim uvoznicima energije na svijetu...a ti meni prodaješ priče o E ovisnosti...

A moj "rezon" poslovnog čovjeka je da za istu uslugu platim MANJE...gle čuda,svi tako rade...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:12   #10
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Ako je proizvod skuplji onda se ne mijenja dobavljač već oni koji ne znaju upravljati tvrtkom,od direktora ,koga postavlja vlada,preko resornog ministar pa do Milanović kao predsjednik te vlade!!Je li ti i to zanimljivo ??Da svoju nesposobnost i neznanje "liječe" sa promjenom dobavljača?? A ja kao pojedinac mogu mijenjati što hoću ali vlada koja i upravlja jednom izuzetno važnom strateškom firmom sebi to ne može i ne smije dozvoliti!!Hipotetski što se dešava ako ih zbog njihove nesposobnosti svi hrvatski građani i subjekti budu slijedili,HEP neminovno propada i dolazi 2015g. slovenac i nijemac nam uduplaju struju i što im možemo??Sa čim konkurirati??Zaštititi svoje građane??Pa bar si ti poslovan čovjek koji bi te osnove stvari da nije jeftinije uvijek i bolje trebao znati i shvaćati!!
Ma sve treba mijenjati...HEP je sustavno zanemarivan 20 godina i sada ste s enašli plakati?

Što i opčekivati od ekipe koja misli da RH većinu energije sama proizvede...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:13   #11
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Mislio sam da će nekomu zapeti za uho jučerašnja antihrvatska objava antihrvatske vlade koja je očito prošla nezapaženo!! Pamti li itko da je bilo koja vlast u bilo kojoj zemlji odlučila da ne kupuje nešto (struju) od državne firme koja je pod njihovom direktnom ingerencijom i kojom upravljaju već se odlučuje za kupovinu od strane kompanije!!!! Juče je antihrvatska vlast odlučila kako će ubuduće Vlada,Sabor i ministarstva a vjerovatno i Pantovčak prijeći kod slovenaca i kako neće više plaćati struju HEP-u već njima?!Pa to je nezamislivo i bolesno ili se samo radi o namjernom uništavanju HEP-a kog su nekomu obećali prodati pa mu sad ruše cijenu kako bi otišao za bagatelu, normalno uz dobru proviziju??Možda ja i griješim ali mi je neshvatljiv takav postupak onih koji upravljaju sa HEP-om i koji diktiraju cijenu struje,ako griješim molio bih vas da mi objasnite...
Mislim da nije baš tako crno. HEP ima puno nepotrebno zaposlenih ljudi koji su radno mjesto dobili po "kumu i stričevima".
Dolaskom partije na vlast, na čelo HEP-a je postavljen Koračević koji je generalno nesposoban bilo što promijeniti.
DApače, nema niti namjeru bilo što mijenjati već nastaviti po starom balkanskom modelu. Tako je u HEP-u zaposlio preko 50 ljudi iz bednjanskog kraja, a u Varaždinskoj županiji ako nisi u HNS-u, nema šanse da radiš bilo što za HEP.

Ovo je jedan od najboljih primjera nesposobnosti ove vlade i kaosa koji vlada među njima.

Vjerujem da će izlazak na tržište HEP-u koristiti da napokon počnu funkcionirati kao i realni sektor.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:23   #12
Zamišljam seljaka koji se bavi poljoprivredom. Ima nešto stoke, sije pšenicu, kuruzu. U šupi ima mlin pa melje brašno i prodaje. Mlin je pravi stroj, digao je kredit da ga kupi. Samelje svu pšenicu koju ima pa onada i kupuje pšenici i prodaje brašno i mekinje.
Onda mu jednog dana žena kaže da treba brašno za ispeći kruh i palačinke djeci.
Čovjek pali traktor, vozi do najbližeg Konzuma (koji, vidi sreće, nije daleko) i kupi dva kila brašna od Belja jer je na akciji.
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:27   #13
Quote:
neno_zg kaže: Pogledaj post
Zamišljam seljaka koji se bavi poljoprivredom. Ima nešto stoke, sije pšenicu, kuruzu. U šupi ima mlin pa melje brašno i prodaje. Mlin je pravi stroj, digao je kredit da ga kupi. Samelje svu pšenicu koju ima pa onada i kupuje pšenici i prodaje brašno i mekinje.
Onda mu jednog dana žena kaže da treba brašno za ispeći kruh i palačinke djeci.
Čovjek pali traktor, vozi do najbližeg Konzuma (koji, vidi sreće, nije daleko) i kupi dva kila brašna od Belja jer je na akciji.
KOja je poanta priče?

RH neće imati struje jer dobavljač Vlade nije HEP?

A tu se ekipa po forumu i ovoj tmei provaljuje kako oni kao privatne osobe mogu prijeći kamo žele...

Pitanje za sve bistriće,što će više pogoditi HEP,prijelazak građana na druge ponuđače ili prelazak Vlade na drugog dobavljača?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:40   #14
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
KOja je poanta priče?

RH neće imati struje jer dobavljač Vlade nije HEP?

A tu se ekipa po forumu i ovoj tmei provaljuje kako oni kao privatne osobe mogu prijeći kamo žele...

Pitanje za sve bistriće,što će više pogoditi HEP,prijelazak građana na druge ponuđače ili prelazak Vlade na drugog dobavljača?
I seljak iz moje priče ima pravo izbora, može u Konzumu ostavit 10 kuna ili može uzet brašno iz svog mlina. Živilo sveto EU pravo izbora.
To što je izabrao loše, nerazumno i oštetio sebe nije važno. Konzum i Belje prosperiraju.
Prosječna plaća u Njemačkoj ili Austriji 2000 eura a kod nas 700. Milijarde smo za telefoniranje dali njemačkoj firmi kojoj smo poklonili infrastrukturu koju smo sami izgradili. Sad ćemo isto napraviti sa strujom, pa onda sa vodom pa sa otpadom ...
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:44   #15
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Očito da treba više platiti...

20 godina s eništa nije radilo niti ulagalo u EES RH,a vi bi sadakonkurentnost?Daj me nemojte zafrkavati...RH ovisi o tome kakva će godina biti,a to odmah povlači koliko ćemo struje uvesti...toliko o konkurentnosti...
Hep ovisi prijatelju moj o Vuku Hamovicu i ekipi....
Ocito se tu nesto pojebalo a pustimo kisu.....

Bumo videli nastavak....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:51   #16
Quote:
neno_zg kaže: Pogledaj post
I seljak iz moje priče ima pravo izbora, može u Konzumu ostavit 10 kuna ili može uzet brašno iz svog mlina. Živilo sveto EU pravo izbora.
To što je izabrao loše, nerazumno i oštetio sebe nije važno. Konzum i Belje prosperiraju.
Prosječna plaća u Njemačkoj ili Austriji 2000 eura a kod nas 700. Milijarde smo za telefoniranje dali njemačkoj firmi kojoj smo poklonili infrastrukturu koju smo sami izgradili. Sad ćemo isto napraviti sa strujom, pa onda sa vodom pa sa otpadom ...
HEP većinu struje uvozi...ovisno o godini...

Dakle,usporedba sa seljakom koji nešto ima je totalno promašena...

Dakle,hoćeš li kupovati uvoznu struju skuplje od HEP-a ili jeftinije od drugog dobavljača...

Ali,nisi mi rekao,što će više pogoditi HEP,građani koji odu drugom dobavljaču ili Vlada?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:04   #17
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Hep ovisi prijatelju moj o Vuku Hamovicu i ekipi....
Ocito se tu nesto pojebalo a pustimo kisu.....

Bumo videli nastavak....
Da, ti jesi realist i sve je jasno.
Ja, blesavi idealist, pitam se zašto nam se događaju ovakve stvari. Najžalosnije od svega je to što znam odgovor i znam da nam nema pomoći. Ne treba čekati nastavak. Znamo kako će se sve razvijati.
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:05   #18
Pa ima mi neke logike postupak, kada HEP vidi da je vrag odnio šalu, morat će se potruditi i spusti cijene, samo tada treba opet od njih kupovati struju, a ne ostati u kompi sa slovencima a hrvatsku ko šljivi...
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:13   #19
Isti su digli cijenu struju pod izgovorom da je cijena u europi manja, s sad ti isti kupuju struju od šverc komerca oliti prodavača magle, pod izgovorom de je europska struja jeftinija od hepove. Ovo je uvreda zdravog razuma prosječnog Hrvata!

Dakle ovi prodavači magle, imati će manje cijene dok ne unište hep, a onda će to naknadno vratiti, jer svaka škola se vraća, pitam se koliku su proviziju dobili naši ministri za ovu odluku, sjetimo se Ine, Plive, Telekoma...


Vlada je mogla onda spustiti cijenu struje ako se po švercu može dobiti jeftinije nego od elektrana jer ona je odgovorna za Hep!

Mislim da se radi o jednom vrlo prozirnom potezu strahovlade, često sam govorio da smo umjesto jednog Sanadera dobili puno više Sanadera!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:13   #20
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Pa ima mi neke logike postupak, kada HEP vidi da je vrag odnio šalu, morat će se potruditi i spusti cijene, samo tada treba opet od njih kupovati struju, a ne ostati u kompi sa slovencima a hrvatsku ko šljivi...
Cjena struje u RH je poprilično realna i tu nema prostora za veće manevre. U budućnosti ćemo struju plaćati i skuplje. Ovdje se uopće ne radi o tome koliko ćemo mi plaćati nego o tome u čiji će džep lova, u državnu firmu ili mafiji koja naše političare drži na kratkoj lajni.
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.