Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 14:17   #41
Više od tisuću i pol hrvatskih kućanstava navodno je potpisalo zahtjeve za promjenu opskrbljivača električne energije u prvih tjedan dana nakon što su se na domaće tržište ušli slovenski GEN-I njemačka RWE Energija.

Sve "izdajica" do "izdajice" po nečijoj logici...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:19   #42
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Iako sam našao i drukčije podatke ajmo vjerovati ovima,i da li pošto ne vidim brojku 50 RH proizvodi VEĆINU el.energije za svoje potrebe ?!
Pa proizvodi. Ja nisam ni tvrdio da ne proizvodi. Ja samo rekoh da nam se uvoz kreće od 30-50%.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:29   #43
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Više od tisuću i pol hrvatskih kućanstava navodno je potpisalo zahtjeve za promjenu opskrbljivača električne energije u prvih tjedan dana nakon što su se na domaće tržište ušli slovenski GEN-I njemačka RWE Energija.

Sve "izdajica" do "izdajice" po nečijoj logici...
Izdajica je samo onaj tko vodi HEP a to je Vlada RH!! A bistriću što ćemo sa većinom??Ili si ti u svojoj školi učio da većina nije nešto preko 50 %??Kad se pokušavaš izrugivati najprije nešto nauči i provjeri,dobro pripazi kakve gluposti pišeš pa tek onda klikni "pošalji odgovor"..
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:32   #44
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Pa proizvodi. Ja nisam ni tvrdio da ne proizvodi. Ja samo rekoh da nam se uvoz kreće od 30-50%.
istina.Hr proizvodi više od polovice električne energije ,ali neki su došli pamenovati ,izrugivati ,a sami nemaju pojma o čemu pričaju .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:37   #45
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
istina.Hr proizvodi više od polovice električne energije ,ali neki su došli pamenovati ,izrugivati ,a sami nemaju pojma o čemu pričaju .
Misliš? Ajde,vi i dalje kukajte o izdajama,a kupujte preprodanu struju skuplje od HEP-a nego od drugih ponuđača...

A kad vidim tko će na mene nije mi problem pametovati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:39   #46
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Izdajica je samo onaj tko vodi HEP a to je Vlada RH!! A bistriću što ćemo sa većinom??Ili si ti u svojoj školi učio da većina nije nešto preko 50 %??Kad se pokušavaš izrugivati najprije nešto nauči i provjeri,dobro pripazi kakve gluposti pišeš pa tek onda klikni "pošalji odgovor"..
Izrugujem se i dalje,jer RH je EE ovisna o uvozu energije i njezina proizvonja ni približno ne zadovoljava potrebe...

RH većinu svoje energije i dalje uvozi...

A koliko je HEP u rasulu pokazuje činjenica što ovisimo o količini kiše u RH...pada puno kiše ne valja turizam,pada malo kiše,nema energije...

Možeš se hvatiti za 3-4% "većine",ali slabo ti je to...kada smo među TOP 10 uvoznika struje u svijetu...a industrije nemamo...sada si zamisli što bi bilo da imamo industriju,a planov aza izgradnju novih EE postrojenja nema...

A logika ti je nadasve zanimljiva...građani koji kupuju od drugih nisu izdajice,a Vlada je...

A jebo me pas ako vas par prvi nebi cvilili ovuda da počnu otpuštati razne Buljubašiće iz HEP-a...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:46   #47
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Izrugujem se i dalje,jer RH je EE ovisna o uvozu energije i njezina proizvonja ni približno ne zadovoljava potrebe...

RH većinu svoje energije i dalje uvozi...
Zapravo ovo je točno. RH uvozi većinu energije, ali proizvodi električne energije dovoljno za pokrivanje većine svojih potreba (od 50 do 70%).


Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Možeš se hvatiti za 3-4% "većine",ali slabo ti je to...kada smo među TOP 10 uvoznika struje u svijetu...a industrije nemamo...sada si zamisli što bi bilo da imamo industriju,a planov aza izgradnju novih EE postrojenja nema...
.
Planova za izgradnju novih EE postrojenja ima i to dosta, pogotovo u Slavoniji gdje se zbog Čermakove elektrane mora mreža ojačati.

Čak se razmišlja i o proizvodnim jedinicama, tak' se šuška nešto o prelasku TE Rijeka s mazuta na plin.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:54   #48
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Više od tisuću i pol hrvatskih kućanstava navodno je potpisalo zahtjeve za promjenu opskrbljivača električne energije u prvih tjedan dana nakon što su se na domaće tržište ušli slovenski GEN-I njemačka RWE Energija.

Sve "izdajica" do "izdajice" po nečijoj logici...
Običnim ljudima, kada uzmu jeftinije švicarce, ne zamjeram, imaju pravo na jeftinije, tako je i sa strujom (za koju godinu ćemo gledati aferu švicarac dva i mala slova na ugovoru), ja zamjeram što je strahovlada uzela šverc struju, a na čelu je Hepa, dakle Vlada se ne može vaditi da na Hep, jer Hep radi po njenim odlukama.

Ne može strahovlada poskupiti hepovu struju samo da bi mogla lovu davati stranim jebivjetrima, kao kad bi ja imao slastičarnicu, a djecu bi slao da kupuju kolače po tuđim slastičarnicama

A ljudi ko ljudi nek si uzimaju i dalje kredite u "povoljnim" švicarcima, neka vjeruju u tu "jeftiniju" struju!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 16:26   #49
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Izrugujem se i dalje,jer RH je EE ovisna o uvozu energije i njezina proizvonja ni približno ne zadovoljava potrebe...

RH većinu svoje energije i dalje uvozi...

A koliko je HEP u rasulu pokazuje činjenica što ovisimo o količini kiše u RH...pada puno kiše ne valja turizam,pada malo kiše,nema energije...

Možeš se hvatiti za 3-4% "većine",ali slabo ti je to...kada smo među TOP 10 uvoznika struje u svijetu...a industrije nemamo...sada si zamisli što bi bilo da imamo industriju,a planov aza izgradnju novih EE postrojenja nema...

A logika ti je nadasve zanimljiva...građani koji kupuju od drugih nisu izdajice,a Vlada je...

A jebo me pas ako vas par prvi nebi cvilili ovuda da počnu otpuštati razne Buljubašiće iz HEP-a...
Lažeš po običaju i u nemoći zbog svoje stupidne izjave tražiš izlaz u pričicama koje nemaju veze sa temom!!A o logici ne bih sa tobom jer u svojoj partijskoj sljepoći amnestiraš Vladu i ne vidiš nikakvu njenu poveznicu sa HEP-om i poskupljenjem struje a građane koji niti odlučuju,niti upravljaju,niti su bili za to poskupljenje struje stavljaš u ravan sa vlasnicima i upravljačima-Vladom RH koja je upropaštavala taj isti HEP a sad mu zabija zadnji čavao u lijes!!Zar Buljubašić nije izbačen?? A na njegovo mjesto su došli vaši partijski Buljubašići i što bi se desilo??Cvilio bi ti i tvoji drugovi a meni se hebalo odnosno navijao sam da ode i Sanader i razni Buljubašići kao što i sad navijam da ode i ova garnitura antihrvatske vlasti sa svojim Buljubašićima!!Preko 50 % nije većina?? Mama ti je trebala dati ime Biserko kad prosipaš ovakve izvrsne bisere...
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 16:30   #50
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Misliš? Ajde,vi i dalje kukajte o izdajama,a kupujte preprodanu struju skuplje od HEP-a nego od drugih ponuđača...

A kad vidim tko će na mene nije mi problem pametovati...
Za pametovanje treba imati i pamet i argumente a tvoji su argumenti kako Vlada "štedi" na cijeni struje jer je ona cijena koju je sama donijela "preskupa"(?)i kako više od 50% nije većina,a o drugom faktoru ne bih...
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 16:33   #51
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Misliš? Ajde,vi i dalje kukajte o izdajama,a kupujte preprodanu struju skuplje od HEP-a nego od drugih ponuđača...

A kad vidim tko će na mene nije mi problem pametovati...
ja ne kukam (meni je ionako sve ok ) . samo ti se smijem kako si se izblamirao kad si se smijao jednom kolegu kad je rekao da Hr proizvodi više od 50% elek energije . a sam nisi imao pojma .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 18:24   #52
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Lažeš po običaju i u nemoći zbog svoje stupidne izjave tražiš izlaz u pričicama koje nemaju veze sa temom!!A o logici ne bih sa tobom jer u svojoj partijskoj sljepoći amnestiraš Vladu i ne vidiš nikakvu njenu poveznicu sa HEP-om i poskupljenjem struje a građane koji niti odlučuju,niti upravljaju,niti su bili za to poskupljenje struje stavljaš u ravan sa vlasnicima i upravljačima-Vladom RH koja je upropaštavala taj isti HEP a sad mu zabija zadnji čavao u lijes!!Zar Buljubašić nije izbačen?? A na njegovo mjesto su došli vaši partijski Buljubašići i što bi se desilo??Cvilio bi ti i tvoji drugovi a meni se hebalo odnosno navijao sam da ode i Sanader i razni Buljubašići kao što i sad navijam da ode i ova garnitura antihrvatske vlasti sa svojim Buljubašićima!!Preko 50 % nije većina?? Mama ti je trebala dati ime Biserko kad prosipaš ovakve izvrsne bisere...
Tako se razgovaraj se onima koji su te propustili odgojiti...

Meni ćeš prebacivati partiju siroto,dok svoju bandu iz HDZ-a braniš na svakom koraku?

Tako je,ova Vlada je uništila HEP,a Bulubašić je izbačen,pa je to kao pokazatelj nečega...opet se provaljuješ i nije te sram...

22 godine RH Hep je sustavno uništavan i nije ulagano u unaprijeđenje...a većinu u tih 22 godine je imala tvja partija prste u HEP-u...

Samo se sjeti što je Sanader radio s HEP-om,ako si u stanju...sada su vam puna usta istoga i pljuvačine po njemu,a prije ste Boga u njemu vidjeli...

Ja bih cvilio?Meni se živo jebe za cijenu energenata,za razliku od HDZ-ovih jurišnika koji misle da su s 500kn u džepu uhvatili Boga za bradu ja znam kako prava lova izgleda...sve stvoreno mojim rukama i znanjem iz ustanova kroz čija vrata tebi nebi dali ni proći...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 18:26   #53
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Običnim ljudima, kada uzmu jeftinije švicarce, ne zamjeram, imaju pravo na jeftinije, tako je i sa strujom (za koju godinu ćemo gledati aferu švicarac dva i mala slova na ugovoru), ja zamjeram što je strahovlada uzela šverc struju, a na čelu je Hepa, dakle Vlada se ne može vaditi da na Hep, jer Hep radi po njenim odlukama.

Ne može strahovlada poskupiti hepovu struju samo da bi mogla lovu davati stranim jebivjetrima, kao kad bi ja imao slastičarnicu, a djecu bi slao da kupuju kolače po tuđim slastičarnicama

A ljudi ko ljudi nek si uzimaju i dalje kredite u "povoljnim" švicarcima, neka vjeruju u tu "jeftiniju" struju!
Imaš pravo,kada vlada kupi struju od HEP koji uveze 47% onda ne daje lovu strancima,jel da?

Rekao sam,birajte hoćete davati lovu jeftinijim ili skupljim preprodavačima...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:25   #54
EES Hrvatske nije idealan(ni blizu) ali nije ni toliko očajan koliko neki to pokušavaju predstaviti tu...

Bitno je da prostora za napredak ima i vlada bi se trebala baviti time a ne brže-bolje odpiliti HEP i preći na druge s time šalju poruku građanima da učine isto a kakva je to vlada koja indirektno kaže da trebamo odpiliti svoje tvrtke...
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:33   #55
Nama uvoz varira od 20-47% ovisno o tome jel godina kišna ili ne,a ti kažeš da EES RH nije očajan?

Da ne govorimo kako nema plana za nova ulaganja,hidro potencijal je iskorišten praktički,psotojeće energane su pred "rokom isteka",Plomin C je na sudu kao jedina realna opcija u skorijoj budućnosti...

A samoj mreži i stanju iste da i ne govorim...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:36   #56
Ja inače imam srednjoškolsko zvanje "elektroenergetičar" iako je to bilo dosta davno i ne bavim se uopće više time ali znam što govorim...
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:41   #57
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Ja inače imam srednjoškolsko zvanje "elektroenergetičar" iako je to bilo dosta davno i ne bavim se uopće više time ali znam što govorim...
Ja inače imam znanstvenu titulu doktora znanosti i akademsku titulu dipl. inž. stropjarstva, usmjerenje energetika...

I kaj ćemo sada?

Slobodno mi objasniš kako nešto nije očajno kada moraš strijepiti koliko će kiše pasti? Znaš li koliko je RH zadnjih 5 godina ovislila o kiši i koliko je ta suša,s energetskog stajališta,trajala?

Imaš saznanja o nekim novim mogućnostima za instalaciju hidro energana ili bilo kojih drugih energana?

HEP ima poslovnice po gradovima u kojima ekipe nemaju osnovnu penjačku opremu za izaći na intervenciju na stup ili dalekovod...a vi pričate kako stanje nije loše?

HEP je skladište baba i stričeva s ogromnim plaćama i zato je sve ovako...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:45   #58
Ne kažem da je dobro ali nije ni tako kao što ti kažeš...

U usporedbi sa nekim drugim stvarima u ovoj državi HEP je među boljim stvarima...

Uglavnom ima planova za gradnju,Plomin možda je na sudu ali izgradit će se nakraju itd...

Uglavnom što se tiče EES RH ja sam umjereni optimist,mislim da nije idealan ali isto tako da prostora za napredak ima i da će do tog istog napredka i doći...
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 04:14   #59
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Imaš pravo,kada vlada kupi struju od HEP koji uveze 47% onda ne daje lovu strancima,jel da?

Rekao sam,birajte hoćete davati lovu jeftinijim ili skupljim preprodavačima...
47 posto je ipak manje od 100 posto, ako već moram birati.

Zdrav razum kaže, ako strahovlada diže cijenu struje od hepa, kako bi sad mogla uvoziti struju od ljudi koji na placu kupuju struju, onda tu svakome treba biti jasno o čemu se radi

Barem vlada bi trebala štititi interese vlastitog naroda, a ne interese stranih jebivjetara koji sad misle uništiti, a u skoroj budućnosti preuzeti hep.

Kao što rekoh, jednog Sanadera smo se riješili, a moge druge Sanadere dobili, pa da mi nemeremo imati normalnu vladu koja će štititi interese Hrvatske, nego ove mlatimudane iz HDZ-a, SDP-a, HNS-a... jedan šljam veći od drugog.

Ali kako samo Sanader, Veske, Meske i ekipa budu ko jedan kada Hrvatsku koriste kao divlju zonu za strane jebivjetre, a ljudima će prodavati šprehu o ustašama i partizanima.

Ne mogu shvatiti da vlada ovako prozirno radi protiv interesa RH, na to su se vlade valjda zavjetovale briselu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 10:33   #60
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Isti su digli cijenu struju pod izgovorom da je cijena u europi manja, s sad ti isti kupuju struju od šverc komerca oliti prodavača magle, pod izgovorom de je europska struja jeftinija od hepove. ...
ovo.

ne znaju šta rade. ova ekipa ne zna isplanirati roštilj za ekipu a kamoli voditi nekakvu nedajbože strategiju. čista nesposobnost. a posljedično i nezainteresiranost.

izgovori se uvijek lako nađu.

vode se poslovnom logikom, a većinom su dokazani loši poduzetnici. državničke logike nikad nisu ni imali. Amer ili Englez kad grade nosač aviona jasno kažu svi proizvođači moraju biti domaće firme i točka.

nesposobnost. nezainteresiranost. neznanje.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.