Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 16:06   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
da, i?
to bi me trebalo utješiti?
Pa kako je onda hrvatski jezik koji je, kako ti tvrdiš ukinut, mogao biti "srbiziran" od strane srpskog jezika koji je istovremeno ukinut ?!

Dakle kako možemo utjecati na nešto čega nema pomoću nečega čega isto nema ?! Doista čudnovato.
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:18   #82
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Sigurno u desetke puta manjem nego tvoj KBC Rijeka ili splitskog KBC-a ali to su ipak vaši ravnatelji pa dug ustvari i nije problem,zar ne??
hahahahaah, neznam za Split, ali u Rijeci je šef KBC-a član hdza.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:18   #83
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Još jedan koji izmišlja povijest hrvatskog pravopisa...

A da su ju otvoreno smjenili s pismenom najavom od tjedan dana, onda ne bi bio problem, jel?
Ne nego još jedan koji se jako dobro sjeća diktature zločinca jbt i "neslužbenog" ali obveznog hrvatskog pravopisa i i hrvatsko-srpskog jezika kog nam Jovanović vraća na mala vrata,ali vratimo se Vesni Bosanac. KBC-om Osijek od parlamentarnih izbora,znači debelo preko godinu i pol dana upravljaju Ostojić i Milanovićeva miljenica Borzan pa mi je čudno kako je tamo toliki dug!!Problem bi sigurno bio jer uz svu silu problema hrvatske prosvjete i športa dičnom Srbinu Jovanoviću prvi potez bude mijenjanje riječi šport upućuje na nešto jako negativno...
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:22   #84
lol, ovdje se priča o dr. Bosanac, a mišel je opet uspio uvesti zrncologiju.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:23   #85
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Ne nego još jedan koji se jako dobro sjeća diktature zločinca jbt i "neslužbenog" ali obveznog hrvatskog pravopisa i i hrvatsko-srpskog jezika kog nam Jovanović vraća na mala vrata,ali vratimo se Vesni Bosanac. KBC-om Osijek od parlamentarnih izbora,znači debelo preko godinu i pol dana upravljaju Ostojić i Milanovićeva miljenica Borzan pa mi je čudno kako je tamo toliki dug!!Problem bi sigurno bio jer uz svu silu problema hrvatske prosvjete i športa dičnom Srbinu Jovanoviću prvi potez bude mijenjanje riječi šport upućuje na nešto jako negativno...
Sva sreća pa veliki domoljubi poput tebe, koji su prespavali satove hrvatskog u školi, ne određuju pravopis.

Realitiviziraj koliko želiš, postoji knjiga koja je malo relevantnija od tvog mišljenja:

http://www.hrvatskauljudba.hr/web-du...c6f4fb1bf0.jpg
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:27   #86
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Koliki je dug vukovarske bolnice?

Svaka čast doktorici Bosanac,na njezinom ratnom djelovanju, pokazanoj humanitarnosti kako u ratnim vremenima,tako i u mirnodopskim vremenima,ali svakoga tko gomila dugove treba maknuti i dati šansu nekome tko će dug možda barem malo smanjiti ili sanirati...
Valjda ti je jasno da će bolnice uvijek imati dugove, tako funkcionira sustav u zdravstvu, raspitaj se. Misliš da će ti sanacijski upravitelji imati pozitivne rezultate?

A kako onda nisu posmjenjivali ravnatelje većine ostalih bolnica, pogotovo KBC-ova i KB-ova? Možda zato što su to ipak političke funkcije?
alogobotur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:37   #87
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa veliki domoljubi poput tebe, koji su prespavali satove hrvatskog u školi, ne određuju pravopis.

Realitiviziraj koliko želiš, postoji knjiga koja je malo relevantnija od tvog mišljenja:

http://www.hrvatskauljudba.hr/web-du...c6f4fb1bf0.jpg
"Prespavao" sam možda onu polovicu "hrvatskog" jezika na nametnutoj ćirilici i nametnutim srpskim piscima ali očito je bilo i ima onih poput Jovanovića i njegovih simpatizera koji bi i danas preferirali i ćirilicu i Radičevića ili Kostića na štetu hrvatskog latiničnog pisma i jezika i na štetu hrvatskih pisaca!! Ali ništa ne govoriš o dr.Bosanac ako hoćeš o ministarstvu i ministrima drži se Ostojića i Milanovićeve ljubimice Borzan koja je sa suprugom pravi ravnatelj KBC Osijek..
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:39   #88
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
"Prespavao" sam možda onu polovicu "hrvatskog" jezika na nametnutoj ćirilici i nametnutim srpskim piscima ali očito je bilo i ima onih poput Jovanovića i njegovih simpatizera koji bi i danas preferirali i ćirilicu i Radičevića ili Kostića na štetu hrvatskog latiničnog pisma i jezika i na štetu hrvatskih pisaca!! Ali ništa ne govoriš o dr.Bosanac ako hoćeš o ministarstvu i ministrima drži se Ostojića i Milanovićeve ljubimice Borzan koja je sa suprugom pravi ravnatelj KBC Osijek..
Dakle ti negiraš ispravnost Rječnika hrvatskog jezika?

Oprostite akademiče, nisam znao da razgovaram sa vrhunskim lingvistom...

Ja sam npr. dovoljno mlad da sam hrvatski jezik slušao samo u Republici Hrvatskoj i nikakvi krvavi športovi me nisu spopadali prilikom školovanja niti me je itko ikada ispravio.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:46   #89
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Ne nego još jedan koji se jako dobro sjeća diktature zločinca jbt i "neslužbenog" ali obveznog hrvatskog pravopisa i i hrvatsko-srpskog jezika kog nam Jovanović vraća na mala vrata,ali vratimo se Vesni Bosanac. KBC-om Osijek od parlamentarnih izbora,znači debelo preko godinu i pol dana upravljaju Ostojić i Milanovićeva miljenica Borzan pa mi je čudno kako je tamo toliki dug!!Problem bi sigurno bio jer uz svu silu problema hrvatske prosvjete i športa dičnom Srbinu Jovanoviću prvi potez bude mijenjanje riječi šport upućuje na nešto jako negativno...
Pa kako ti nije jasno za Osijek?HDZ-ova bulumenta koja je vladala desetljećima u bolnici je nabila dug do enormnih visina...a sad bi ti u godinu dana smanjenje...baš si simpatičan...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:48   #90
Quote:
alogobotur kaže: Pogledaj post
Valjda ti je jasno da će bolnice uvijek imati dugove, tako funkcionira sustav u zdravstvu, raspitaj se. Misliš da će ti sanacijski upravitelji imati pozitivne rezultate?

A kako onda nisu posmjenjivali ravnatelje većine ostalih bolnica, pogotovo KBC-ova i KB-ova? Možda zato što su to ipak političke funkcije?
Pa naravno da je politička funkcija,tko to spori...ni med. sestra ne može dobiti posao u bolnici ako nije u pravoj stranci (ovisno od županije do županije tko je na vlasti),a kamoli da bi ravnatelji bolnica bili neovisni...

A bolnice imaju dugove baš zbog toga razloga,imenovanja podobnih,a ne sposobnih...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:49   #91
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
"Prespavao" sam možda onu polovicu "hrvatskog" jezika na nametnutoj ćirilici i nametnutim srpskim piscima ali očito je bilo i ima onih poput Jovanovića i njegovih simpatizera koji bi i danas preferirali i ćirilicu i Radičevića ili Kostića na štetu hrvatskog latiničnog pisma i jezika i na štetu hrvatskih pisaca!! Ali ništa ne govoriš o dr.Bosanac ako hoćeš o ministarstvu i ministrima drži se Ostojića i Milanovićeve ljubimice Borzan koja je sa suprugom pravi ravnatelj KBC Osijek..
Auuuu... kud baš Radičevića? Što ti je taj austrougrasko-srednjoeuropski poeta, koji je još i rođen u Slavonskom Brodu, skrivio?
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:39   #92
Quote:
der neue kaže: Pogledaj post
Pa kako je onda hrvatski jezik koji je, kako ti tvrdiš ukinut, mogao biti "srbiziran" od strane srpskog jezika koji je istovremeno ukinut ?!

Dakle kako možemo utjecati na nešto čega nema pomoću nečega čega isto nema ?! Doista čudnovato.
Jezik se trebao pomiješati, ideja je bila da se uzme srpski standard, ikao je to iblo žešće u Bosni recimo nego u Hrvatskoj.

Pa nisi valjda mislio da će miksati hrvatski i srspki jezik tako da Hrvati bolje prođu?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:01   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jezik se trebao pomiješati, ideja je bila da se uzme srpski standard, ikao je to iblo žešće u Bosni recimo nego u Hrvatskoj.

Pa nisi valjda mislio da će miksati hrvatski i srspki jezik tako da Hrvati bolje prođu?
"Miksali" su dvije stvari koje su ukinuli? Priznat ćeš da je malo neobično prvo "ukinuti" dva jezika, a onda ih "mješati".
Pojasni nam onda pomoću kojih su to lingvističko-morfološko-sintaktično-leksičih metoda "miksali to što su ukinuli" pošto lingvistika nalaže da moramo poštovati određena pravila, posebice kada se radi o tako grandioznom "projektu" mješanja dvaju jezika?
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:25   #94
Quote:
der neue kaže: Pogledaj post
"Miksali" su dvije stvari koje su ukinuli? Priznat ćeš da je malo neobično prvo "ukinuti" dva jezika, a onda ih "mješati".
Pojasni nam onda pomoću kojih su to lingvističko-morfološko-sintaktično-leksičih metoda "miksali to što su ukinuli" pošto lingvistika nalaže da moramo poštovati određena pravila, posebice kada se radi o tako grandioznom "projektu" mješanja dvaju jezika?
ukinut je kao samostalni jezik, i nije takvim smatram do osamostaljenja, ili griješim?


sa srpske wiki (na hrvatskoj nema puno)
Quote:
Nakon nekoliko dana većanja učesnici skupa u Novom Sadu su doneli sledećih 10 zaključaka[3]:

-Narodni jezik Srba, Hrvata i Crnogoraca[4] jedan je jezik. Stoga je i književni jezik koji se razvio na njegovoj osnovi oko dva glavna središta, Beograda i Zagreba, jedinstven, sa dva izgovora, ijekavskim i ekavskim.
-U nazivu jezika nužno je uvek u službenoj upotrebi istaći oba njegova sastavna dela (i hrvatski i srpski).
-Oba pisma, latinica i ćirilica, ravnopravna su; zato treba nastojati da i Srbi i Hrvati podjednako nauče oba pisma, što će se postići u prvom redu školskom nastavom.
-Oba izgovora, ekavski i ijekavski, takođe su u svemu ravnopravna.
-Radi iskorišćavanja celokupnog rečničkog blaga našeg jezika neophodno je potrebna izrada priručnog rečnika savremenog srpskohrvatskog književnog jezika. Stoga treba pozdraviti inicijativu Matice srpske koja je u zajednici sa Maticom hrvatskom pristupila njegovoj izradi.
- Pitanje izrade zajedničke terminologije takođe je problem koji zahteva neodložno rešenje. Potrebno je izraditi terminologiju za sve oblasti ekonomskog, naučnog i uopšte kulturnog života.
-Zajednički jezik treba da ima i zajednički pravopis. Izrada toga pravopisa danas je najbitnija kulturna i društvena potreba. Nacrt pravopisa izradiće sporazumno komisija srpskih i hrvatskih stručnjaka. Pre konačnog prihvatanja nacrt će biti podnet na diskusiju udruženjima književnika, novinara, prosvetnih i drugih javnih radnika.
-Treba odlučno stati na put postavljanju veštačkih prepreka prirodnom i normalnom razvitku hrvatskosrpskog književnog jezika. Treba sprečiti štetnu pojavu samovoljnog »prevođenja« tekstova i poštovati originalne tekstove pisaca.
-Komisiju za izradu pravopisa i terminologije odrediće naša tri univerziteta (u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu), dve akademije (u Zagrebu i Beogradu) i Matica srpska u Novom Sadu i Matica hrvatska u Zagrebu. Za izradu terminologije potrebno je stupiti u saradnju sa saveznim ustanovama za zakonodavstvo i standardizaciju, kao i sa stručnim ustanovama u društvima.
-Ove zaključke Matica srpska će dostaviti Saveznom izvršnom veću i izvršnim većima: NR Srbije, NR Hrvatske, NR Bosne i Hercegovine, NR Crne Gore, univerzitetima u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, akademijama u Zagrebu i Beogradu i Matici hrvatskoj u Zagrebu, te će ih objaviti u dnevnim listovima i časopisima.
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 03.07.2013. at 18:31.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:39   #95
Quote:
ukinut je kao samostalni jezik, i nije takvim smatram do osamostaljenja, ili griješim?
"Ukinuće" nije metoda "miksanja", već ono što bi prema svakoj logici trebalo prethoditi procesu "mješanja/miksanja" dvaju jezika. Dakle onog procesa koji slijedi određena lingvistička pravila. Mene zanima koja?

Quote:
sa srpske wiki (na hrvatskoj nema puno)
Možeš li nam boldati onaj dio gdje piše da se hrvatski odnosno srpski jezik "ukidaju"?
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:56   #96
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Dakle ti negiraš ispravnost Rječnika hrvatskog jezika?

Oprostite akademiče, nisam znao da razgovaram sa vrhunskim lingvistom...

Ja sam npr. dovoljno mlad da sam hrvatski jezik slušao samo u Republici Hrvatskoj i nikakvi krvavi športovi me nisu spopadali prilikom školovanja niti me je itko ikada ispravio.
Kad već neznaš onda nemoj ni komentirati ali tema je sramotna smjena dr.Vesne Bosanac...
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:58   #97
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Kad već neznaš onda nemoj ni komentirati ali tema je sramotna smjena dr.Vesne Bosanac...
Daj čovječe ne sramoti se,fino fobiješ riječnih hrvatskog jezika,ali ti si pametniji...

Kao kada si meni pametovao da se kilo ne koristi kao drugi naziv za tisuću,jer je to srpski izraz...koga briga za međunarodni SI sustav i "skraćenice",ti si uvijek najpametniji...

I nikako da se točno izraziš što je sramota ako se smijeni netko tko generira dugove?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:59   #98
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa kako ti nije jasno za Osijek?HDZ-ova bulumenta koja je vladala desetljećima u bolnici je nabila dug do enormnih visina...a sad bi ti u godinu dana smanjenje...baš si simpatičan...
Što smo onda dobili promjenom"bulumente" i dolaskom Ostojića i Milanovićeve miljenice Borzan?!Ili promjena za tebe znači rast duga ili status quo?
čavoglave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:01   #99
Quote:
der neue kaže: Pogledaj post
Možeš li nam boldati onaj dio gdje piše da se hrvatski odnosno srpski jezik "ukidaju"?
prva rečenica

Narodni jezik Srba, Hrvata i Crnogoraca jedan je jezik
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:02   #100
Quote:
čavoglave kaže: Pogledaj post
Što smo onda dobili promjenom"bulumente" i dolaskom Ostojića i Milanovićeve miljenice Borzan?!Ili promjena za tebe znači rast duga ili status quo?
Minimum bi bio smanjenje tempa kojom dug raste...a onda dalje...

Inače,još se čekaju podaci koje tu paušalno ostavljaš...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.