Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 15:19   #41
Glupo je pretpostavljati. Pricekajmo nalaz revizije i promet po racunu udruge. Po meni je trosenje novca neopravdano u oba slucaja. I ako se gradi kuca i ako se pomaze djeci. Ne zato sto ne zelim pomoci djeci nego zato sto je novac uplacivan ZA LIJECENJE NORE.

Ako je ljudima receno da ako uplate lovu lova ide za lijecenje malog lava Nore, ne moze se lijeciti Petar Petrovic, bez obzira na sve.

I sto se tice transparentnosti, ako je novac doniran od strane gradjana, bio bi red da gradjani imaju uvid u stanje sredstava i promet po racunu. To je minimum minimuma.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 15:47   #42
Upravo zbog ovakvih situacija bi trebalo razmisliti o ideji crowdfundinga. Radi se o tome da ne dajete novce covjeku nego za ideju/projekt. Ako ideja ne uspije, novci (ili preostali novci) se vracaju uplatitelju. Sve transparentno, svi podaci online. Kak to otprilike funkcionira,tj. okvirnu formu mozete vidjeti na stranici kickstarter .
info o crowdfundingu na tportal

Informaticari su generalno prezaposleni, ali ne bi bilo lose razmisliti u buducnosti da se poradi na nekakvom safety-net crowdfunding sajtu u Hrvatskoj.. pa omoguciti obicnim ljudima da to jednostavno koriste..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 16:10   #43
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Glupo je pretpostavljati
Osnovni zakon rulje je da je uvijek netko kriv i da ga treba razapeti

A za naše novinare ništa čudno, rade senzaciju bez dokaza
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 16:17   #44
Od samog početka akcije,dalo se naslutiti da to nije još samo jedna u nizu humanitarnih akcija.Sve tiskovine,portali,radio postaje,o fejsu da ne govorim ,toliko su nas bombardirali ovim slučajem,da je meni već tada dolazilo da poblesavim.
OK,uplatili smo koliko smo mogli,okrenuli tel broj kad bi se god sjetili...ali kunem se da mi je sve to tako smrdilo da sam svojima doma govorila da sve ovo nije normalno.Naravno pošto su svi bili hipersenzibilizirani,ja sam ostala u manjini i još slušala od mojih najbližih kako sam bešćutna i bla bla bla.

Tko je gospođa da digne cijelu Hrvatsku n a noge i tko joj je omogućio pristup svim medijima.Netko je super odradio PR.Ja se pitam da li je sve unaprijed bilo smišljeno i da je baš prioritet bio novac i kako ga namaknuti šta više.
Djevojčica je već bila izgubila bitku,liječnici su ukazivali na to,ali i oni su pod nečijim pritiskom zašutjeli.
Preko umirućeg djeteta netko je došao do velikog novca,sad je nastala bitka oko podjele plijena.Na žalost bolesno dijete je bilo sredstvo za ostvarenje morbidnog cilja.

O obitelji Šitum,nemam dobro mišljenje,majka je po meni jako agresivna i vješta manipulatorica
.O Udruzi ne znam mnogo,samo čitajući komentare ljudi vidim da je barem 80% ljudi razočarano i revaltirano upravo ponašanjem majke
.Novac smo uplatili za liječenje djeteta kojeg na žalost više nema,po meni novac je trebao davno biti proslijeđen sljedećem potrebitom djetetu.
Nikakve kuće ili apartmani,to možete gospođo Đana u vlastitoj režiji,sposobni ste,očito vas mediji i dalje prate,nezaposleni ste i imate vremena pa ostvarujte svoju misiju ali dalje ruke od novca koji treba drugim anđelima.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 19:10   #45
interesantno

zanimljiva je ova prica, samo se nizu ekstremi. ekstremna mobilizacija medija u trenu kad je trebalo pomoci. izuzetan odaziv i velika empatija svih gradjana.... a sad opet ekstremi...

mene je sve to skupa dosta zaintrigiralo, pa sam krenula potraziti odgovor na pitanje - kako je majka Djana uspjela mobilizirati medije.
ako idete na njihovu facebook stranicu, i potrazite prve postove, vidjet cete da se u startu pojavljuju imena nogometasa.... Sammir i jos par njih...
izgleda da je nogometase u akciju u startu ukljucio Sasa Macek (bubnjar...): brzo su se ukljucili i glazbenici, fotografije 'nora u srcu' su brzo preplavile fejs...
i lavina se pokrenula - medju ostalim i zato sto je ljudima pun kufer negativnosti, a prilika za dobro djelo bila je prilikom da sami sebi pokazemo kako u nama ima jos ljudskosti....
uglavnom, zbog povecanog interesa javnosti - stalno smo dobivali informacije, bitne i nebitne: te kakav je bio docek u NY, te kako neki pisu i izmisljaju lazi. pa ovo, pa ono...
retorika je bila cijelo vrijeme maksimalno zaostrena, kao da je Mamic osobno vodio PR cijele akcije...
na zalost, dijete umire...
ali vec u svibnju pocinje nova akcija - pogledajte na norinoj stranici na fejsu - beat up cancer - u kojoj Sasa Macek internacionalizira stvar, ukljucuje muzicare, pocinju pjesme i obrade.... a pocinju i gadgeti, najavlju se i prodaja majica (vec se ljudi slikaju u njima) - ciji prihod ide u zakladu male Nore za borbu protiv raka ... u zakladu koje jos nema....
uglavnom, nesto se kotrilja, ekipa se siri... a u zadnje vrijeme jako naglasavaju kako je upravo Sasa Macek zapoceo akciju za pomoc Nori...

tko tu koga sto kako kome zasto kuda do kada.....?

u svakom slucaju, PR i dalje ostavlja dojam da ga osmisljava Mamic osobno...

zanimljiva ce biti slijedeca epizoda. sve smi se cini da je tu netko debelo iskoristio ljudske slabosti za svoju korist...
jer, svi ti ljudi su samo ljudi sa svojim teretom slabosti...
nadam se da ce svi skupa stati na loptu...

eto
__________________
preferiram happy end
zlatni angjel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 19:53   #46
Quote:
zlatni angjel kaže: Pogledaj post
mene je sve to skupa dosta zaintrigiralo, pa sam krenula potraziti odgovor
....
....
eto
Hvala na postu. Ti si ucinila vise nego ISTRAZIVACKO novinarstvo, placeno za taj posao.
Ja sam probala istraziti sto ima na portalima, i mislim da je zalosno, koliko malo info ima na portalu Hrabro dijete. Tamo ne vide koje su akcije u tijeku, ali se recimo vidi divna akcija sisanja/iuredivanja frizura sugradjana kao donacija za Udrugu. Mislim ljudi rade na sve nacine, ne znaju bas odraditi WEB komunikaciju, ali sigurno imaju druge kanale, kada Udruga radi.

O obitelji male Nore necu previse, njihove su prehodne izjave bile cudne, kontradiktorne, a akcije jos i vise. Ukoliko je istina da nisu niti otisli do Nove Gradiske da upoznaju tim roditelja/volontera koji ima je na pocetku pomogao, nema tih rijeci kojima bi izrazila prezir.

Te volontere bi trebalo paziti i ljubiti svaki dan, za ono sto cine za djecu oboljelu od malignih bolesti.

eto
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 20:01   #47
Novac treba vratiti ljudima koji su uplatili,kako to nije moguće,uplatiti drugoj djeci,sve javno.
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 20:26   #48
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Glupo je pretpostavljati. Pricekajmo nalaz revizije i promet po racunu udruge. Po meni je trosenje novca neopravdano u oba slucaja. I ako se gradi kuca i ako se pomaze djeci. Ne zato sto ne zelim pomoci djeci nego zato sto je novac uplacivan ZA LIJECENJE NORE.

Ako je ljudima receno da ako uplate lovu lova ide za lijecenje malog lava Nore, ne moze se lijeciti Petar Petrovic, bez obzira na sve.

I sto se tice transparentnosti, ako je novac doniran od strane gradjana, bio bi red da gradjani imaju uvid u stanje sredstava i promet po racunu. To je minimum minimuma.


Ma hajde! Pa kako mozes tako nesto reci, je li s tobom sve u redu? Ljudi su uplacivali za bolesno dijete, nebitno kako se zove i ako vecnije potrosen za Norino lijecenje, treba se usmjeriti za drugi bolesnu djecu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:36   #49
Stvarno ne znam tko je ovdje u pravu, a tko nije; ali meni su Norini roditelji postali jako čudni kada je nastala ona histerija oko količine novca koja se trebala uplatiti bolnici u SAD-u. Tada je Đana Atanasovska izjavila ovo: 'Doživjeli smo šok noćas kad su podigli cijenu, zamislite, nakon svega', kaže Norina mama Đana Atanasovska. Da bi na kraju Đana Atanasovksa smirivala situaciju koja se otela kontroli budući su ljudi bili hipersenzibilizirani na Noru pa su po primitku vijest o "povećanju" troškova, na žalost, slali uvredljive e-mailove bolnici u Philadelphiji.

Tada, kao ni sada, nisam se mogla oteti dojmu da je cijela ova situacija bila izmanipulirana, budući da se i bolnica oglasila s izjavom: "Što se tiče cijene liječenja male Nore, kazala je da nije primjereno govoriti o tome kad u bolnici još nisu pregledali djevojčicu i testirali sve što treba. Konzilij liječnika će donijeti odluku što se treba ili što je najbolje uraditi za nekoliko dana." Dakle, ostaje pitanje zašto su Norini roditelji ostali iznenađeni po pitanje cijene liječenja kada im prije nije niti mogla biti dana konačna cijena?

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Gospođa Đana Atanasovska i gospodin Ivica Šitum naglašavaju kako oni svome djetetu duguju istinu, odnosno saznati što je bilo s novcem, a zaboravljaju da svome djetetu jedino duguju pomagati ostalim obiteljima i djeci koja proživljavaju isto. Oni najbolje znaju što te obitelji i ta djeca proživljavaju.
Upravo tako. Djeca nakon, na žalost, preminule Nore i dalje oboljevaju od malignih bolesti i isto tako su izložena smanjenim šansama za preživljavanje ukoliko svu moguću medicinsku skrb ne mogu ostvariti u Hrvatskoj. Prvenstveno postoji dug prema živućoj i teško bolesnoj djeci koja nisu imala prilike biti medijski eksponirana i koja u tišini, u nekom kutku Klaićeve bolnice, vode svoju životnu bitku, daleko od očiju javnosti.

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Npr. u Hrvatskoj registrirano preko 50.000 udruga koje godišnje okrenu 4,5 milijarde kuna, a od toga preko 2 milijarde donacija o kojima zapravo država nema pravi uvid jer je to donacija...
Prije nešto više od 10-ak godina imala sam se prilike susretati s predstavnicima raznih udruga od onih koje su se bavile humanitarnim radom do onih čiji je cilj bio "demokratizacija" hrvatskog društva (to je na kraju ispao vic stoljeća ). Također, u to doba dosta mojih prijatelja i poznanika je volontiralo po raznim udrugama. Moje iskustvo i iskustvo ljudi koje sam znala da su imali neke veze s tim tzv. udrugama je bilo takvo da mi se i dan danas diže kosa na glavi kad čujem da netko izgovara "nevladina udruga". Čast poštenima, ali ako ih je i 10% puno sam rekla.

Dat ću samo jedan primjer: poznanica je volontirala u jednoj udruzi koja se bavila djecom s određenim poteškoćama (ne želim o detaljima). Za Božić su imali u planu svakom djetetu dati poklon paket i poznanica je dobila zaduženje da organizria kupnju/nabavu za poklone. U svakom poklon paketu nalazila se i čokolada od 100 g. Voditeljica te udruge, nakon što je vidjela što je poznanica nabavila, verbalno ju je napala "da što je ona imala trošiti toliko novaca na čokolade od 100 g kad je mogla kupiti i one od 50 g"! Suvišno je i govoriti da je ta ista voditeljica udruge šakom i kapom zamračivala novce, ali nikome ništa.

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
A ovi roditelji pokojne djevojčice isto nešto mute jer nisu mi u potpunosti jasni njihovi planovi pogotovo degutantno s izjavom da žele taj novac za gradnju nekretnine ma dajte molim vas odakle im da samo oni polažu pravo na taj novac...
Mislim da su bili izjavili nešto u stilu da su oni s vrećicom došli u Zagreb (ukoliko sam nešto krivo rekla slobodno me ispravite) i da je to razlog zašto žele graditi apartmane. Oni ne shvaćaju da je novac bio doniran za Norino liječenje, a ne njima na upravljanje.

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
... novac uplacivan ZA LIJECENJE NORE.

Ako je ljudima receno da ako uplate lovu lova ide za lijecenje malog lava Nore, ne moze se lijeciti Petar Petrovic, bez obzira na sve.
Pošteno.

Quote:
dell12 kaže: Pogledaj post
Novac treba vratiti ljudima koji su uplatili,kako to nije moguće,uplatiti drugoj djeci,sve javno.
Poštenije.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma hajde! Pa kako mozes tako nesto reci, je li s tobom sve u redu? Ljudi su uplacivali za bolesno dijete, nebitno kako se zove i ako vecnije potrosen za Norino lijecenje, treba se usmjeriti za drugi bolesnu djecu.
Pošteno na svoj način.

Nisam uplatila za Noru, ali sam uplaćivala (u okviru svojih mogućnosti) za neke druge. Tako sam bila "kuma" jednom djetetu u Tanzaniji preko udruge "Kolajna ljubavi". Trebala sam mu plaćati školarinu dok ne navrši 18 g. Prvu godinu sam platila. Zatim sam po početku nove godine uplatila školarinu za prvo polugodište da bi mi se javili iz udruge s ovim e-mailom:

Subject: Kontakt - mg p
From: [email protected]
To:

Postovanje,

biste li bili ljubazni da nam ostavite ovdje svoj broj telefona? Trebali bismo razgovarati s vama vezano za kumstvo.

Hvala,


Kada smo se telefonski čuli objasnili su mi da radi problema na terenu, a u dogovoru s poglavicama plemena, više se ne će za određenu djecu plaćati školarina (stvarno su bili opravdani razlozi) te me zovu radi toga kako bi se dogovorili da mi vrate novac budući sam ja taj novac bila uplatila za točno određeno dijete i za točno određenu svrhu.

Ja sam im na to odmah odgovorila i kasnije potvrdila mailom da imaju čistu evidenciju:
From:
Sent: Thursday,
To: [email protected]

Draga ...,

nastavno na naš telefonski razgovor i informaciju o prekidu kumstva želim Vas obavijestiti da iznos koji sam uplatila za prvo polugodište slobodno možete preusmjeriti na druge potrebe udruge. Odnosno iznos od ... slobodno iskoristite za potrebe sirotišta (hranu ili što već smatrate da je potrebno).

Srdačan pozdrav,
To je razina profesionalnosti, poštenja i humanosti koja nedostaje velikoj većin tzv. nevladinih udruga u Hrvatskoj.
MuchaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 15:54   #50
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
Od samog početka akcije,dalo se naslutiti da to nije još samo jedna u nizu humanitarnih akcija.Sve tiskovine,portali,radio postaje,o fejsu da ne govorim ,toliko su nas bombardirali ovim slučajem,da je meni već tada dolazilo da poblesavim.
OK,uplatili smo koliko smo mogli,okrenuli tel broj kad bi se god sjetili...ali kunem se da mi je sve to tako smrdilo da sam svojima doma govorila da sve ovo nije normalno.Naravno pošto su svi bili hipersenzibilizirani,ja sam ostala u manjini i još slušala od mojih najbližih kako sam bešćutna i bla bla bla.

Tko je gospođa da digne cijelu Hrvatsku n a noge i tko joj je omogućio pristup svim medijima.Netko je super odradio PR.Ja se pitam da li je sve unaprijed bilo smišljeno i da je baš prioritet bio novac i kako ga namaknuti šta više.
Djevojčica je već bila izgubila bitku,liječnici su ukazivali na to,ali i oni su pod nečijim pritiskom zašutjeli.
Preko umirućeg djeteta netko je došao do velikog novca,sad je nastala bitka oko podjele plijena.Na žalost bolesno dijete je bilo sredstvo za ostvarenje morbidnog cilja.

O obitelji Šitum,nemam dobro mišljenje,majka je po meni jako agresivna i vješta manipulatorica
.O Udruzi ne znam mnogo,samo čitajući komentare ljudi vidim da je barem 80% ljudi razočarano i revaltirano upravo ponašanjem majke
.Novac smo uplatili za liječenje djeteta kojeg na žalost više nema,po meni novac je trebao davno biti proslijeđen sljedećem potrebitom djetetu.
Nikakve kuće ili apartmani,to možete gospođo Đana u vlastitoj režiji,sposobni ste,očito vas mediji i dalje prate,nezaposleni ste i imate vremena pa ostvarujte svoju misiju ali dalje ruke od novca koji treba drugim anđelima.
Možeš mi pojasniti tu njenu agresivnost.Novac je skupljan za Noru i on je njen isto ko što je novac za Mašu iako skupljan preko druge udruge isto njen tako da su njeni roditelji taj novac podjelili iako će Maši trebali kad će ići na pregled ili kako se to već zove.U našem mentalitetu je poznato da se voli napuhavati,a također da se u zadnje vrijeme voli osuđivati druge bez obzira jel to javna osoba ili najobičniji smrtnik.I još se uživa u tome.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 16:27   #51
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Buduci da su prije i tu na forumu neki pozivali za financijsku pomoc djevojcici koja je trebala operaciju u SAD-u link.. i da su neki dali novce, mozda ce vas zanimati je evo.. ispalo da ti novci nisu otisli doktorima za operacije djece, nego da je udruga koja je organizirala nora-fora akciju zapravo prisvojila te novce.. i po slicnom prinicipu kao i Nadan Vidosevic u HGK... ponasaju se cobanski i dijele lovu (namijenjenu operaciji bolesnog djeteta) kak oni zele..


Jel zna tko s pravne strane kak se moze doci do ispisa uplata/isplata na racunu ove udruge?
Hocete traziti svoje novce natrag, s obzirom da ovi ocito ne trose lovu na ono na sto bi trebali..
Ako je ovo tacno,ovo je strasno.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 21:43   #52
konačno pravo lice:
http://www.jutarnji.hr/-zakon-je-jas...lada-/1137196/

više ne dam paru ni za jednu udrugu niti za jednu akciju pa da leže mrtvi na cesti. Nisam dao puno, ali viš ene dam ništa nikome, ni na cesti prosjaku jer to je sve jedan lopovluk.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 23:58   #53
Quote:
ako korisnik umre, kao što se to na žalost dogodilo s malenom Norom, njezina vlastita imovina ulazi u režim ostavine i postaje imovina njezinih nasljednika s kojom oni mogu raspolagati kao sa svojom vlastitom imovinom
Onaj tko je napisao ovaj propis, treba u ludnicu ili u zatvor. Odmah.

Ne bi trebalo zuriti s osudjivanjem roditelja. Moguce da zbog soka sto nisu mogli pomoci djetetu, sada psiholoski reagiraju i posto-poto zele ispraviti "nepravdu" prema djetetu. U smislu da ucine sad nesto za dijete, kad nisu mogli prije. Mozda ih ne zanima lova. A mozda sam ja u krivu, pa se radi o lopovima. Bumo vidli.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 05:10   #54
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Onaj tko je napisao ovaj propis, treba u ludnicu ili u zatvor. Odmah.

Ne bi trebalo zuriti s osudjivanjem roditelja. Moguce da zbog soka sto nisu mogli pomoci djetetu, sada psiholoski reagiraju i posto-poto zele ispraviti "nepravdu" prema djetetu. U smislu da ucine sad nesto za dijete, kad nisu mogli prije. Mozda ih ne zanima lova. A mozda sam ja u krivu, pa se radi o lopovima. Bumo vidli.
Onda treba i onaj da se dug nasljeđuje osim ako se ne odrekneš nasljedstva.I ovo nije samo kod nas kako se želi prikazat,tako je manje više svugdje u svijetu.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 08:02   #55
nora - fora - strašni lav, kako sam samo glup bio....
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 09:32   #56
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
konačno pravo lice:
http://www.jutarnji.hr/-zakon-je-jas...lada-/1137196/

više ne dam paru ni za jednu udrugu niti za jednu akciju pa da leže mrtvi na cesti. Nisam dao puno, ali viš ene dam ništa nikome, ni na cesti prosjaku jer to je sve jedan lopovluk.

bit će apartmana
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:02   #57
Ja sam odmah vidio da je pizdarija, rekli su sto puta da ide na EKSPERIMENTALNO liječenje koje radi jedna jedina bolnica na svijetu. EKSPERIMENTALNO.

Znači da se jednostavno išla hvatati za slamku spasa.

Od onih svih kvazi poznatih s papirima Nora i onih srčeka mi se rigalo.

Zapravo rigalo mi se od svega jer se svatko s par grama mozga je znao da će umrijeti, a radila se drama i kako je netko rekao ''reality show''.

A i ta majka mi definitivno nije djelovala kao netko kome se dijete bori za život i smrt, uvijek dotjerana, sređena, smirena, agresivna.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:04   #58
Sad će opet netko izvalit kako su Špremu platili liječenje koje je eksperimentalno.I ako se ne varam nijedna država ne plaća eksperimentalno lječenje.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:16   #59
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Sad će opet netko izvalit kako su Špremu platili liječenje koje je eksperimentalno.I ako se ne varam nijedna država ne plaća eksperimentalno lječenje.
Nema ni logike da se to financira ako su rezultati takvi da ne opravdavaju trošenje tako velikih iznosa. Država bi trebala biti efikasna i racionalna.

Prvi put čujem to za Šprema, ali ni prvi ni zadnji put da političari imaju drukčiji tretman (ako je to istina)...žalosno da za njih vrijede druga pravila.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:30   #60
Dakle, sada je sve jasno. Roditelji mogu, bez ikakvih ograničenja, od preostalih novaca kupiti jahtu ili vikendicu. To je naličje humanitarne pomoći.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.