Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 14:42   #261
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj.... 500 tisuća Hrvata... pa to je ravno onoj o 700 tisuća Srba samo u Jasenovcu, samo sa suprotnim predznakom...
juga je trajala duze od jasenovca.

Quote:
To je mantra, ne argument.
to je stvarnost bazirana na cinjenicama.

Quote:
Ne izjednačavati sabirni logor za Folksdojčere i ostale kvislinge sa fašističkim logorima.
braneci manijaka postao si manijak, svjestan si da je medju 'folksdojcerima i ostalim kvislinzima) vecina bilo civila, od cega puno zena i djece? istrazivali englezi jer jugoslavenske vlasti naravno nisu imale interesa pokrenuti ikakvu istragu.

Quote:
Samo protudržavne elemente, kao što je i svaka država branila svoj ustroj, uključujući i SAD.
dakle moj predak koji je bacen u jamu sa 16 godina vracajuci se s plivanja s drustvom je protudrzavni element. ili drugi predak franjevacki svecenik koji je prije jame dobio metak u glavu od pripadnika 11. dalmatinskog bataljona pod optzubom da je lijecio svabe a nikad svabo nije dosao blizu, zdrav ili ranjen. ti si stvarno poseban lik.

Quote:
Opet argument.
je, kako si ti naveo jak argument.
Quote:
Nemoj o Kubi, osim ako nećeš spomenuti američke sankcije i američku zabranu SVIM državama za ikakve odnose s Kubom...
nakon sto je poludjeli ubojica oduzeo svu imovinu americkih i drugih tvrtki. sankcije su uvele i druge zemlje ali to ne uce u kumrovcu.

Quote:
Kačio sam povećanje nivoa školovanja upravo za Titove Jugoslavije na temama o Jugi. OGROMAN je BIO. Sad ti dokaži koji je bio % visoko obrazovanih 1940.e pa onda kako je rastao.
nije rastao, padao je. krajem jugoslavije postotak je bio kako sam napisao. jugoslavija je uvela neku budalastinu zvanu vkv iliti visokokvalificirani radnik i uvjeravali su ljude da nece biti bolje od silnih filozofa i umjetnika nego od sljakera s trnokopom.

Quote:
Ili magisterij. Koji, SVAKA BUDALA može završiti, važno je da ga UPLATI. Kod mene je bilo 27.000 kuna. Naravno da nitko ne bi upisivao da nije gotovo garantirano završavanje istog.
kao i vani. zato postoje probni rokovi u svim tvrtkama. a juga, ono je bilo bolje? uciti o samoupravljanju u zatvorenoj dirigiranoj ekonomiji koja je vise puta propala jer nije isla u korak s inovacijama i potrebama?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:56   #262
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ne samo nizak moral, nego skoro da nisu mogli sastaviti jedinice koliko je bio slab odaziv. Elitne postrojbe, šta je to? Arkanovci koji su instruirali "pobunjene Srbe", kojeg su naši uhapsili pa ga pustili? Bolje je zaboraviti te dane, nego ih se sjećati...

Što se tiče naoružanja, naravno da se krenilo od nule, ali i hrvatska strana je bila nula što se tiče odlučnosti u odnosu na Slovence. Tek u IX. mjesecu, kada je naša strana potrošila onih nekoliko protuoklopnih oružja koje je imala, se krenilo u očajnički zadnji pokušaj, zauzimanje skladišta oružja i vojarni, što je promijenilo tijek ratovanja....



Laži i obmane. Proganjani? Koji? Koji su to novopečeni bogati komunisti? Šta ti pišeš, pa to je na nivou zabludjelog TV kalendara...


Nije, jer to nije bilo potrebno tih godina. Imaš gotovo 35 godina konstantnog gospodarskog, stabilnog i visokog rasta. Imaš udvostručivanje, pa čak i utrostručivanje gradova, koji je omogućen rastom industrije i zaposlenosti. Moji baba i dida su došli u OS negdje 50-ih i javili se u Šećeranu i počeli raditi. Posla je BILO, nije trebalo "protekcija" niti veza u uvjetima naglog gospodarskog rasta.

On staje 1980-e, zbog Vocklerovih kamata i "stabilizacije". E tu počinju veze i vezice, ali tada je Tito već bio isod zemlje. Reklo bi se da čak zadnjih 10-ak godina niti nije bio previše moćan upravljati svime, godine su bile na vratu...

I pazi sad, 1990 imaš hrvatski BDP sličan onome iz 1980.e, a dug dosta smanjen. SRH je naslijedila dio Yu duga u iznosu 3 MRD US$, a imala je odnos zaposleni:umirovljenici = 3:1.


Pa elitne postrojbe su Niški specijalci. sad si malo kontradiktoran ali u globalu dobro pišeš, što se tiče popune kod Hrvata je ona išla slabo, ali je moral bio jak. Kod pobunjenih Srba je popuna bila dobra i moral dobar ali nisu bili nešto vični ratovanju, više se išlo na bahatost i saznanje da iza njih stoji JNA. Kod mobiliziranih Srba iz Srbije je moral pretpostavljam bio slab.

Što se tiče čišćenja tavan, mislim da se praviš nevješt, to čišćenje tavan se odnosilo na siromašne seljake, pokoji gazda u selu ne pridonosi statistici. Partizani su u svojim redovima imali užasno siromašne i neobrazovane ljude, ne baš vični ratovanju, kad su takvi ljudi došli na vlast razbahatili su se, to je gledajući prirodu ljudskog ponašanja normalno, no nizak društveni status tih ljudi donosi veliku količinu brutalnog primitivizma.

Što se tiče ekonomije Jugoslavije, često vrlo kratko znam reći, kako je u krvi nastalo tako je u krvi nestalo. Što da ti kažem, umjetno stvoren balon se napuhuje i mora eksplodirati. Danas živimo u puno okrutnijem ekonomskom sustavu nego nekad, to se odnosi na cjelokupnu Europu bez obzira na politički sustav, nakon 2 svjetskog rata Europu je trebalo graditi i izgraditi, pa su svjetski moćnici olabavili remen, a eto sad je tako kako je.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:58   #263
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Nisu samo nepodobni išli van, kod mene na selu ljudi bez škole su također išli van kopati kanale rađe nego to raditi doma, isto tako lik koji je motikom zatukao susjeda oko zemlje 50-tih je završio na golom otoku i sad prodaje priče kako je on bio politički zatvorenik. Sve same krajnosti, jedni tvrde da je bilo samo cvijeće, drugi korov i tako za sve, 700-500 itd.


Pojedinačni primjeri ne odražavaju stvarnost koja se doista tada događala.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:03   #264
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
...
Uopće se ne želim raspravljati s politički motiviranom osobom koja prepisuje neke instruirane pamflete, kao čak i hrvatska wiki.

Za puno realniju sliku, treba pogledati relevantne izvore, koji su čak jako blizu sh.wikipediji, i o Brozu i o Blajburgu.

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Pa elitne postrojbe su Niški specijalci. sad si malo kontradiktoran ali u globalu dobro pišeš, što se tiče popune kod Hrvata je ona išla slabo, ali je moral bio jak. Kod pobunjenih Srba je popuna bila dobra i moral dobar ali nisu bili nešto vični ratovanju, više se išlo na bahatost i saznanje da iza njih stoji JNA. Kod mobiliziranih Srba iz Srbije je moral pretpostavljam bio slab.
Jest, samo smo i mi pravili "vojsku" iz MUPa, odlično naoružanu i motiviranu, još 1990-e. Samo MUPove ATP i "specijalci" su loše stajali s protuoklopom.
Pobunjeni Srbi su od početka imali JNA na svojoj strani, iako je JNA u početku uspješno plasirala priču da razdvaja unutarhrvatske sukobljene Hrvate i Srbe.
E sad, vičnost ratovanju... Kako moj punac, odlikovan i od strane JNA 1970-i neke i kasnije časnik HVa kaže, pa svi smo mi prošli služenje JNA, tko je to prošao, znao je baratati oružjem....

Quote:
Što se tiče čišćenja tavan, mislim da se praviš nevješt, to čišćenje tavan se odnosilo na siromašne seljake, pokoji gazda u selu ne pridonosi statistici. Partizani su u svojim redovima imali užasno siromašne i neobrazovane ljude, ne baš vični ratovanju, kad su takvi ljudi došli na vlast razbahatili su se, to je gledajući prirodu ljudskog ponašanja normalno, no nizak društveni status tih ljudi donosi veliku količinu brutalnog primitivizma.
Ali nije. To je zlonamjerno tumačenje koje je nastalo poslije rata. Bila je glad, dijelilo se ono što se oduzelo.

Quote:
Što se tiče ekonomije Jugoslavije, često vrlo kratko znam reći, kako je u krvi nastalo tako je u krvi nestalo. Što da ti kažem, umjetno stvoren balon se napuhuje i mora eksplodirati. Danas živimo u puno okrutnijem ekonomskom sustavu nego nekad, to se odnosi na cjelokupnu Europu bez obzira na politički sustav, nakon 2 svjetskog rata Europu je trebalo graditi i izgraditi, pa su svjetski moćnici olabavili remen, a eto sad je tako kako je.
Umjetno stvoren balon ne može rasti 35 godina, u 10 godina ostati na sličnom nivou i otplatiti dobar dio duga bez da je išta prodao.

Balon je ono što se napuhuje od 1990 na ovamo. Znači, UMJETNO povećanje standarda bez realnog povećanja stvaranja ikakve dodane vrijednosti, rast zasnovan na krpanju sve većeg proračuna zaduživanjem, održavanje tečaja kune zaduživanjem...

Razlika uvoz - izvoz je toliko grozna, da bi kuna bez zaduživanja radi tog inflatornog jaza devalvirala barem 200% u zadnjih 20 godina, ako ne i više.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 11.05.2017. at 15:18.
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:09   #265
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Uopće se ne želim raspravljati s politički motiviranom osobom koja prepisuje neke instruirane pamflete, kao čak i hrvatska wiki.

Za puno realniju sliku, treba pogledati relevantne izvore, koji su čak jako blizu sh.wikipediji, i o Brozu i o Blajburgu.
naravno, ignoriraj da su to podaci engleskih istrazivaca - a englezi vratili te nenaoruzane civile titu koji ih je pobio bez sudjenja. samo ti stvarnost zovi pamfletom, zato nam je i drzava kakva je jer su vladali mitomani zaljubljeni u ljubicicu belu. samo jos fali da napises koliko mu je ljudi doslo zderat i pit na sprovodu jer se po tome mjeri vaznost drzavnika.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:21   #266
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Pojedinačni primjeri ne odražavaju stvarnost koja se doista tada događala.
Koju stvarnost, da su van išli oni koji su morali i oni koji su htjeli, i da su na golom otoku završavali i politički i drugi koji su služili kaznu za teška djela?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:22   #267
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
naravno, ignoriraj da su to podaci engleskih istrazivaca - a englezi vratili te nenaoruzane civile titu koji ih je pobio bez sudjenja. samo ti stvarnost zovi pamfletom, zato nam je i drzava kakva je jer su vladali mitomani zaljubljeni u ljubicicu belu. samo jos fali da napises koliko mu je ljudi doslo zderat i pit na sprovodu jer se po tome mjeri vaznost drzavnika.
Toliko si indoktriniran, da zapravo vjeruješ samo HDZovom informacijskom sustavu i sličnim. A sve one druge odbacuješ.

Ovo ti na primjer nikako ne paše, jelda?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Blajbur%C5%A1ka_predaja
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:23   #268
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Koju stvarnost, da su van išli oni koji su morali i oni koji su htjeli, i da su na golom otoku završavali i politički i drugi koji su služili kaznu za teška djela?

Pa da su na vlast došli primitivci koji su se godinama na ovaj ili onaj način osvećivali poraženima. Vlas je slast, imaš moć, što god ti sad htio reći
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:23   #269
[QUOTE=Kruger Jr;63832559 Kod pobunjenih Srba je popuna bila dobra i moral dobar ali nisu bili nešto vični ratovanju [/QUOTE]

realnost je malo drugacija, slaba naseljenost velike teritorije, ocajna starosna struktura i automatski slaba mobilnost jedinca, sve se to najbolje vidjelo 1995, ja ne znam o cemu mi pricamo? plus u zavrsnoj fazi rata namjerna ostavljenost od vojske RS i od Srbije.sve je vec odavno jasno.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:25   #270
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Toliko si indoktriniran, da zapravo vjeruješ samo HDZovom informacijskom sustavu i sličnim. A sve one druge odbacuješ.

Ovo ti na primjer nikako ne paše, jelda?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Blajbur%C5%A1ka_predaja

Ne znam koliko su pouzdane izjave Britanaca, ali cifre su velike. Kad posložiš sve vojne formacije NDH, brojka je oko 150 000 plus civili, ustaše su poubijani u 99 posto slučajeva, a i dosta pripadnika ostalih formacija, nešto se spasilo, ali koliko?
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:27   #271
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Krivi dojam... Između jednako kvalificiranih je prednost bila partijska...
Danas skoro da ne postoji uspješan privatni sektor koji nije povezan s politikom i nekim rođom... Čak te i privatnik zapošljava po rođačkoj liniji očekujući ustupke...

Tito je razbio izrabljivačke velike kapitaliste. Samo recimo, braća Gavrilović su od Juge dobila ogromno obeštećenje, pa čak i novce za neke "patente" nad nekim proizvodima.

Privatnu inicijativu i poduzetništvo je Tito podupirao i stimulirao, samo je broj uposlenika bio ograničen da ne bi preraslo u izrabljivački kapitalizam.

Svi su dobijali posao, ne samo podobni. Ta "PODOBNOST" je počela s HDZom.
Potsjecate me na mene od prije mjesec dana kada sam bio neinformiran

Potrudio sam se izvuci iz literature faktografiju na ovoj poveznici s rimskim brojevima na koje ponovno ukazujem (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=93).

O odnosu Tita prema privatnom vlasnistvu cinjenica XI i XXII

O nuznosti pripadanja Komunistickoj partiji na rukovodecim mjestima XXXVIII.

O rezulatima kad se podvuce crta nakon Tita moze se vidjeti u cinjenici XXXXI.

A kako strucnjak za bravariju ima odnos prema intelektualcima i visokoobrazovanima moze se vidjeti u cinjenicama VI., XII, XXIII, XXIV. i XXXV.

Moji kolege koji rade slozene poslove imaju dojam prema svom iskustvu da je u privatnom sektoru selekcija jako stroga.

U Jugoslaviji je kako sam cuo bilo poslova gdje se trazio radnik vise, ali i osoba koje nisu unatoc vecim kvalifikacijama od konkurenata nisu mogle dobiti posao.

Dakle, nije moj "krivi dojam" kako ste naveli nego cinjenice. I nije "PODOBNOST pocela s HDZ-om" nego kako cinjenice govore i prije. Odnosno nastavljena je s HDZ-om, SDP-om, HNS-om...a korijeni su u Komunistickoj partiji Jugoslavije
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:27   #272
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
realnost je malo drugacija, slaba naseljenost velike teritorije, ocajna starosna struktura i automatski slaba mobilnost jedinca, sve se to najbolje vidjelo 1995, ja ne znam o cemu mi pricamo? plus u zavrsnoj fazi rata namjerna ostavljenost od vojske RS i od Srbije.sve je vec odavno jasno.

Mi smo ovdje govorili o početcima, ti si otišao na kraj, ovo što si napisao je točno ali se ne odnosi na same početke.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:32   #273
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Potsjecate me na mene od prije mjesec dana kada sam bio neinformiran

Potrudio sam se izvuci iz literature faktografiju na ovoj poveznici s rimskim brojevima na koje ponovno ukazujem (https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=93).

O odnosu Tita prema privatnom vlasnistvu cinjenica XI i XXII

O nuznosti pripadanje Komunistickoj partiji na rukovodecim mjestima XXXVIII.

O rezulatima kad se podvuce crta nakon Tita moze se vidjeti u cinjenici XXXXI.

A kako strucnjak za bravariju ima odnos prema intelektualcima i visokoobrazovanima moze se vidjeti u cinjenicama VI., XII, XXIII, XXIV. i XXXV.

Moji kolege koji rade slozene poslove imaju dojam prema svom iskustvu da je u privatnom sektoru selekcija jako stroga.

U Jugoslaviji ke kako sam cuo bilo poslova gdje se trazio radnik vise, ali i osoba koje nisu unatoc vecim kvalifikacijama od konkurenata nisu mogle dobiti posao.

Dakle, nije moj "krivi dojam" kako ste naveli nego cinjenice. I nije "PODOBNOST pocela s HDZ-om" nego kako cinjenice govore i prije HDZ-a
Gluposti, pa i ja ću pogledati film o Gospi u Međugorju, pročitati neke "desničarske portale" i svašta bi mogao pomisliti.

Ali to s istinom veze nema. Osim toga, koliko ja znam to piskaralo koje navodiš kao izvor istine i samo istine je već demantiralo dosta pravih povjesničara.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:32   #274
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Toliko si indoktriniran, da zapravo vjeruješ samo HDZovom informacijskom sustavu i sličnim. A sve one druge odbacuješ.

Ovo ti na primjer nikako ne paše, jelda?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Blajbur%C5%A1ka_predaja
u pravu si ne pase - osim sto su glupsoti u rangu ovoga sto pises ovdje, bode u oci ekavica. netko autoru nije objasnio da nije dovoljno ubaciti j na pojedina mjesta.

zene, djeca i stariji nisu sigurno ni ustase ni domobrani. da su svi do zadnjeg bili ustase, rijec je opet o zlocinu i krsenju ratnog prava. no kad se komunist drzao prava, pa vrhovni komandant joza 'belo dzez odelo' broz je sam izjavio onu poznatu o 'drzanju zakona ko pijan plota'.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:44   #275
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Gluposti, pa i ja ću pogledati film o Gospi u Međugorju, pročitati neke "desničarske portale" i svašta bi mogao pomisliti.

Ali to s istinom veze nema. Osim toga, koliko ja znam to piskaralo koje navodiš kao izvor istine i samo istine je već demantiralo dosta pravih povjesničara.
Molim Vas da ne vrijedjate. "desnicarski portali", "piskaralo", "Gospa iz Medjugorja" itd. Mozete Vi bolje od toga.

Ja sve izvore, pa tako i pokojnog gosp. Simica provjeravam. Ovih oko XXXXII. cinkenice koje sam naveo ovdje na ovom forumu nije nitko argumentirano demantirao, a i ja sam ih provjeravao s drugim izvorima i iskustvima ljudi u svom okruzenju.

A ja sam prvi koji cu reci kada utvrdim pogresku koju sam prenio kao primjerice za Teheransku konferenciju.

Kada kazete "pravi povijesnicari" tu mislite vjerojatno na svoje ideoloske istomisljenike. Ja i njihove cinjenice proucavam i prenosim. A ako mislite na "prave povijesnicare" koji se ne odazivaju na TV suceljavanja, o njima sam vec rekao. Iako nisam utvrdio njihovu nevjerodostojnost u cinjenicama, ali u selektivnom prikazu jesam.

A Vasa razina po nacelu "to nije tako jer se ja ne slazem" nije primjerena strucnoj raspravi oko cinjenica mislim da ne doprinosi. Iako cijenim to sto imate misljenje, samo ga trebate braniti s drugim izvorima.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:49   #276
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Pa da su na vlast došli primitivci koji su se godinama na ovaj ili onaj način osvećivali poraženima. Vlas je slast, imaš moć, što god ti sad htio reći
Osveta je došla na kraju rata, nakon toga je sustav bilo moguće održati jedino čvrstom rukom prema svima koji su bili "prijetnja." I danas se može vidjeti koliko je vlast i slast moćna i primamljiva, samo su se metode dolaska na nju promjenile.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:50   #277
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Molim Vas da ne vrijedjate. "desnicarski portali", "piskaralo", "Gospa iz Medjugorja" itd. Mozete Vi bolje od toga.

Ja sve izvore, pa tako i pokojnog gosp. Simica provjeravam. Ovih oko XXXXII. cinkenice koje sam naveo ovdje na ovom forumu nije nitko argumentirano demantirao, a i ja sam ih provjeravao s drugim izvorima i iskustvima ljudi u svom okruzenju.

A ja sam prvi koji cu reci kada utvrdim pogresku koju sam prenio kao primjerice za Teheransku konferenciju.

Kada kazete "pravi povijesnicari" tu mislite vjerojatno na svoje ideoloske istomisljenike. Ja i njihove cinjenice proucavam i prenosim. A ako mislite na "prave povijesnicare" koji se ne odazivaju na TV suceljavanja, o njima sam vec rekao. Iako nisam utvrdio njihovu nevjerodostojnost u cinjenicama, ali u selektivnom prikazu jesam.

A Vasa razina po nacelu "to nije tako jer se ja ne slazem" nije primjerena strucnoj raspravi oko cinjenica mislim da ne doprinosi. Iako cijenim to sto imate misljenje, samo ga trebate braniti s drugim izvorima.
Stvar je u tome što sam ja malo duže tu na forumu. I svakih malo su se otvarale teme o Yugi, ekonomiji Yuge i slično. Do sada sam vadio podatke, kačio grafove, navodio izvore informacija, službene statističke podatke - na koje su se onda kačili razni politički aktivni članovi foruma.

Pošto ja nisam niti plaćen od strane bilo kakve stranke niti partije, niti sam član bilo koje, moje slobodno vrijeme više ne kanim trošiti na to.

Tko je iole informatički potkovan, lako će pronaći sve moje postove, često s citatima, navedenim knjigama, izvorima, meni se više ne da.

EDIT: ono s rimskim brojevima je strašno neozbiljno. Iz banalnih rečenica koje se mogu protumačiti na više, a ne na jednoznačni način donositi kategorički sud je ono što je neozbiljno ovdje.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:58   #278
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što sam ja malo duže tu na forumu. I svakih malo su se otvarale teme o Yugi, ekonomiji Yuge i slično. Do sada sam vadio podatke, kačio grafove, navodio izvore informacija, službene statističke podatke - na koje su se onda kačili razni politički aktivni članovi foruma.

Pošto ja nisam niti plaćen od strane bilo kakve stranke niti partije, niti sam član bilo koje, moje slobodno vrijeme više ne kanim trošiti na to.

Tko je iole informatički potkovan, lako će pronaći sve moje postove, često s citatima, navedenim knjigama, izvorima, meni se više ne da.
Ok! Znaci predlazete da na forumu istrazujem Vas lik i djelo, umjesto da se samo kao informaticki pismeni clan foruma, kojega ne placaju stranke, pozovete na svoje prijasnje postove, kao sto sam se ja pozvao na svoj
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:06   #279
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što sam ja malo duže tu na forumu. I svakih malo su se otvarale teme o Yugi, ekonomiji Yuge i slično. Do sada sam vadio podatke, kačio grafove, navodio izvore informacija, službene statističke podatke - na koje su se onda kačili razni politički aktivni članovi foruma.

Pošto ja nisam niti plaćen od strane bilo kakve stranke niti partije, niti sam član bilo koje, moje slobodno vrijeme više ne kanim trošiti na to.

Tko je iole informatički potkovan, lako će pronaći sve moje postove, često s citatima, navedenim knjigama, izvorima, meni se više ne da.

EDIT: ono s rimskim brojevima je strašno neozbiljno. Iz banalnih rečenica koje se mogu protumačiti na više, a ne na jednoznačni način donositi kategorički sud je ono što je neozbiljno ovdje.
Oh baš lijepo. Vidljivo je da koristiš podatke iz političkih obojenih izvora, a optužuješ druge.

Ovo nije “ desničarski “ portal, čak naprotiv ... :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...na/819622.aspx

Pa čak i da su te manje brojke istinite koje spominje Yu vikipedija, hrpe civila i vojnika koji su se odlučili predati Britancima, što se ispostavilo loš potez ( trebali su otići Amerikancima pa bi bolje prošli ), je prilazilo Blaiburškom polju, nalazili su se u dijelovima Slovenije, a kad vidimo što se sve iskapa brojke žrtava Blaiburške tragedije svakako nisu male.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:07   #280
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Osveta je došla na kraju rata, nakon toga je sustav bilo moguće održati jedino čvrstom rukom prema svima koji su bili "prijetnja." I danas se može vidjeti koliko je vlast i slast moćna i primamljiva, samo su se metode dolaska na nju promjenile.


Teško je to usporediti, sad se dolazi na vlast demokratskom metodom, a onda koja je zvjerka jača.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.