Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 21:29   #1
Krvna grupa IgG anti ''D''

Pozz

na nalazu od krvne grupe pokraj IgG anti ''D'' stoji mi ''obavijest''

jel netko možda zna o čemu se radi na što se odnosi taj IgG anti ''D''

thanks
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:17   #2
Quote:
andersonjane kaže: Pogledaj post
Pozz

na nalazu od krvne grupe pokraj IgG anti ''D'' stoji mi ''obavijest''

jel netko možda zna o čemu se radi na što se odnosi taj IgG anti ''D''

thanks
jesi možda trudna? rodila? abortus? spontani?

najvjerojatnije si rh negativna, a dijete potencijalno pozitivno (bez obzira radi li se o porodu, spontanom, abortusu) pa nakon izlaska djeteta iz tijela (bez obzira na koji od navedena tri načina) trebaš dobiti anti D injekciju zato da se pri sljedećoj trudnoći ne bi tvoje tijelo urotilo protiv tvog djeteta (ako dijete bude rh+) jer kad si ti minus, a dijete plus onda tvoje tijelo imunološki (to je IgG) reagira na djetetov plus kao na strano tijelo protiv kojeg razvija antitijela i uništava neprijatelja, a s anti D se valjda ponište ta antitijela pa tvoj organizam ne pamti neprijatelja (IgG pamti trajno za razliku od M) nego mu je svako sljedeće dijete novost a ne unaprijed već potencijalni neprijatelj kojeg se tvoj organizam treba riješiti

ovo "obavijest" je valjda za doktore kako bi znali da ti trebaju dati anti D

ali čekaj da se neki doktor javi ovdje pa ti to bolje objasni, ja sam laik
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 12:17   #3
Quote:
sminkica kaže: Pogledaj post
jesi možda trudna? rodila? abortus? spontani?

najvjerojatnije si rh negativna, a dijete potencijalno pozitivno (bez obzira radi li se o porodu, spontanom, abortusu) pa nakon izlaska djeteta iz tijela (bez obzira na koji od navedena tri načina) trebaš dobiti anti D injekciju zato da se pri sljedećoj trudnoći ne bi tvoje tijelo urotilo protiv tvog djeteta (ako dijete bude rh+) jer kad si ti minus, a dijete plus onda tvoje tijelo imunološki (to je IgG) reagira na djetetov plus kao na strano tijelo protiv kojeg razvija antitijela i uništava neprijatelja, a s anti D se valjda ponište ta antitijela pa tvoj organizam ne pamti neprijatelja (IgG pamti trajno za razliku od M) nego mu je svako sljedeće dijete novost a ne unaprijed već potencijalni neprijatelj kojeg se tvoj organizam treba riješiti

ovo "obavijest" je valjda za doktore kako bi znali da ti trebaju dati anti D

ali čekaj da se neki doktor javi ovdje pa ti to bolje objasni, ja sam laik

hvala ti na odgovoru , jako zanimljivo objašnjenje.
Ja sam googlala al nikako povezati uopće funkciju tog igg-a

nisam nikad bila trudna niti sam radi toga vadila nalaz , vadila sam ga pred operaciju , i nije mi bilo jasno zašto mi to nitko nije objasnio što to znači ako nešto znači ...
a kako je bilo puno drugih nejasnoća u drugim nalazima jednostavno sam zaboravila to pitati ...
tako da sad imam taj stari nalaz i svremena na vrijeme me kopka na što se to odnosi ...

a krvna grupa sam 0+ indirektan coombsov test(iat) mi je negativan koliko razumijem to tako treba biti , samo mi je IgG nejasan zbog te obavijesti, jer ako se odnosi na tu inekciju, ljepo bi to bilo znati prije :-)

nadam se da će se javiti netko stručniji pa objasniti :-)
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.