Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 14:30   #81
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Ja imam isti takav problem u obitelji,on je trenutno u komuni...doktor je rekao da obitelj i svi prijatelji,cura,žena,svi takvoj osobi moraju okrenuti leđa,što se ne odnosi na novce nego kad te dođe doma tražit koru kruha jer nema kaj za jest jer je svu lovu zakockao,moraš mu zalupit vrata pred nosom,takvoj osobi nemože nitko pomoći samo on sam sebi,nepostoje tablete,ljekovi ništa protiv toga....a kad takva osoba dođe do dna,dna onda ili se okrene i počne cijeniti život i vrati se u normalu ili završi mrtav ili u zatvoru...a ti nemožeš nikako pomoć,možeš si samo naškodit jer kad kamatari i slični od kojih je posudio novac kad skuže da je tebi stalo do njega i pomažeš mu naje... si!!!....vjeruj mi,može ti biti brat 8 puta,ali makni se dok on sam ne odluči da stane na loptu....vjeruj mi,on bi tebe prodao da netko hoće kupiti....
slažem se sa svime samo ne sa zadnjom rečenicom.. Nikada mi ružnu riječ rekao nije, čak mi je nekoliko puta htio financijski pomoći ali nisam htjela ni čuti jer sam pretpostavljala otkud mu novac i isam željela imati posla s tim.
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:46   #82
Gle nisam ja to rekla sa sigurnošću,nepoznat vas,ali to je tako veliki i grozan problem da netko ko nije u tome nemože to shvatiti,tu nema razgovora,zabrana,suza,obećanja...nama je doktor rekao kad mu svi okrenete ledja da nema koga za kavu doslovno nazvat,e tad ćete znat dali će si pomoć ili ga baš briga...ovaj moj je isto tako kad ga trebaš za pomoć ma tu sekundu je tu i nije u pitanju šta i novce će ti dati,ali kad ga okrene u glavi....ljudima je govorio da mu je mama poginula da treba za sprovod,a mama življa nemože biti....a za mamu je vezan ko za nikoga....samo primjer navodim!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:50   #83
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Ja imam isti takav problem u obitelji,on je trenutno u komuni...doktor je rekao da obitelj i svi prijatelji,cura,žena,svi takvoj osobi moraju okrenuti leđa,što se ne odnosi na novce nego kad te dođe doma tražit koru kruha jer nema kaj za jest jer je svu lovu zakockao,moraš mu zalupit vrata pred nosom,takvoj osobi nemože nitko pomoći samo on sam sebi,nepostoje tablete,ljekovi ništa protiv toga....a kad takva osoba dođe do dna,dna onda ili se okrene i počne cijeniti život i vrati se u normalu ili završi mrtav ili u zatvoru...a ti nemožeš nikako pomoć,možeš si samo naškodit jer kad kamatari i slični od kojih je posudio novac kad skuže da je tebi stalo do njega i pomažeš mu naje... si!!!....vjeruj mi,može ti biti brat 8 puta,ali makni se dok on sam ne odluči da stane na loptu....vjeruj mi,on bi tebe prodao da netko hoće kupiti....


Volela bi videti diplomu od tog doktora.


Dečko je potrošio 4.000,oo eura na ruletu. Porodica mu je izuzetno bogata, ali ih nije hteo razočarati, ispasti loš sin u njihovim očima. Popeo se na krov zgrade i skočio. Zgrada je imala dvanaest spratova, on se penjao protivpožarnim stepenicama.
Zamislite kolika je njegova volja za smrću bila, kad se na niti jednoj stepenici nije pokolebao.
I uvek je tako, uvek je lakše pobeći od problema, nego se s' problemom suočiti.
__________________
zidić,poludi :lux:
paprat, stop!
Lilijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:56   #84
Quote:
Lilijana kaže: Pogledaj post


Volela bi videti diplomu od tog doktora.


Dečko je potrošio 4.000,oo eura na ruletu. Porodica mu je izuzetno bogata, ali ih nije hteo razočarati, ispasti loš sin u njihovim očima. Popeo se na krov zgrade i skočio. Zgrada je imala dvanaest spratova, on se penjao protivpožarnim stepenicama.
Zamislite kolika je njegova volja za smrću bila, kad se na niti jednoj stepenici nije pokolebao.
I uvek je tako, uvek je lakše pobeći od problema, nego se s' problemom suočiti.
e upravo to on radi. bježi od problema, misli ako ignorira da će nestati. najlakše je otići van i napiti se.. moram još napomenuti a mislim da je jako bitno: on trijezan u kockarnicu još nije ušao. samo kad popije, dakle mislim da bi prvo od toga trebali krenuti
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:59   #85
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Ja mu nisam nikada kune dala jer zna da je ne bi ni dobio sve i da traži. Boli me najviše to što kad popije onda nešto natukne da je jadan, da treba pomoć, da ne može više a kad osvane drugi dan kao da mu netko ispere mozak. Ne i ne, i nije istina. on to nje rekao
Na žaslost, to je istina.
Imam u obitelji osobu koja je fenomenalna, ali kad popije-druga osoba. Dovoljno ga dugo poznajem da mogu tvrditi da pijan govori ono što misli, ali nemapetlje reći u trijeznom stanju.

Ako smisliš način kako mu pomoći, učini to, makar na silu. Bit će ti zahvalan poslije.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:17   #86
kockanje, mentalna bolest!

Dali je i Vama kocka unistila zivot?
Na zalost, vrlo malo se prica o ovom strasnom poroku danasnjice i cestoj mentalnoj bolesti kockara. Nedavno sam se vratila sa puta gdje sam isla sa muzem da se lijeci. Kockao je 6 god. i izgubili smo sve sto smo imali...
Ako neko ima slican problem, javite se, razumijem vas u potpunosti. Ja sam nocima surfala trazeci ovakav forum za izlaz iz mraka. Bila bi sretna kada bi barem jednoj osobi pomogla jer sam prezivjela pakao koji nikome ne bih pozeljela.
Poz,
mayasarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:26   #87
Žao mi je iskreno,imam slučaj u komšiluku,pojma nisam imala kakvo je to zlo!

Proživljavali smo s njima sve,jer i prijatelji su nam,on i moj muž odrasli su skupa.
Prije dvije godine,plakao je i zvao muža da mu novčano pomogne,mm mu je dao finu količinu novca radi prijateljstva,pitao ga jel mu treba još,ovaj odnio kamatarima,žena mu nije znala koliko je dužan,i molio nas da joj ne govorimo,a nas dvije smo super prijateljice.

Vratio kamatarima dug,nama kasnio sa vraćanjem,bježao od mm,i onda mm nazove njegovu ženu,i sve joj kaže.
Nastao opšti haos,ona plače kod nas,izvinjava se,njega stisne,kad ono on dužan pet puta više,nego što je tražio od nas.

Dignu veliki kredit,stan pod hipoteku,vrate nama pare,kleo se da neće više,opet smo išli jedni drugima,mislimo opametio se.
Ja kod nje vidim one izvode za kladionicu,kažem joj ne bih ja njemu dala,ni marku da uplati,a ona kaže pošto je stalno u kući mora malo da mu ne bude dosadno.

Prošle godine u isto vrijeme otprilike meni umre mama,dolazili oni stalno,pomagali,al vidim ja na njemu da je opet nervozan.
Kad ona meni kaže,opet počeo.
Aparati,kladionice,kamatari.
Opet kumi mog muža da pomogne,al ovaj ni čut.

Prvi put kad mu je dao pare,rekao mu je sad ću ti pomoći,radi žene i djece,sljedeći put,možeš se bacit kroz prozor,ja ti neću pomoć.
Da je u pitanju bolest,skino bi gaće s guzice da pomognem,al za ovo više neću.
Kamatari dolazili kući,srećom stan pod hipotekom,ne mogu ih oni isjerati,gdje god je mogao dizao je kreite u mikrokreditnim bankama,plata mu blokirana,žiranti zovu,UŽAS.
Danima prijetio da će se ubiti,majka mu i žena na leksaurinima,djeca istraumatizirana.

Moj muž nije popustio,jer on je sad toliko dužan,da ne znam šta će biti.
Ona svoja leđa slomi radeći,nas dvije popijemo kafu jedna kod druge,šta će bit ne znam,uglavnom jadna ona porodica koja se nađe u tom paklu.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:26   #88
http://www.kockanje.info/diferencijalna_dijagnoza.asp
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 19:20   #89
kocka

Na zalost, moram vam reci da se ne slazem sa prethodnim postovima da ce se kockar izvuci iz kocke kada dohvati dno.. budite sigurni da NECE!!Kao sto sam vec pisala, to sam iskusila na vlastitoj kozi. Nece se nikad sam lijeciti jer zaboga "on nije bolestan", njemu pomoc ne treba. On je najpametniji i zivi u svom imaginarnom svijetu i on ima plan kako ce pobijediti masinu i jednog dana dobiti veliki iznos i sve dugove vratiti i jos ce mu dosta novca i ostati...cista mentalna bajka, na zalost
Moj muz je prosao sve najgore, lazi, varanje, kamatari, kartice , krediti, max iskoristena cijela porodica (otac,majka,sestra), maliverzacije na poslu i naravno otkazi itd, itd.... Klecao, plakao, zaklinjao se ma to su sve price za malu djecu. Mi smo ga zalili, vjerovali, tolerisali, razumijevali, razgovarali, psihijatri itd...
Na srecu, jedino je uspjelo lijecenje u Fondaciji o kojoj sam vam pricala. Covjek je bio kockar i dobro zna kroz sta kockar prolazi i sta osjeca i hvala mu od srca. Hvala Bogu da sam ga upoznala!
mayasarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 08:39   #90
Imao sam prijatelja(najbljeg),prvo bingo, poker aparati pa na kraju rulet.Zaduživanje, laž, varanje, ode auto, ode motor , ode posao, odu prijatelji, kamatari za vratom i tako sve lagano u pm.U prvoj rundi kockanja sam mu ja pomogao da se izvuće reko zajbo se neće više sad znam da jednom kockar uvijek kockar. Čak ga je jednom jedan kamatar u cassinu pitao nakon zaduživanja koji ti je cilj igre, ovaj blene u njega,kamatar mu kaže pa nemožeš ti pobijediti cijeli cassino sa 100 eur.,pa gledaj mene kako ja igram imam kod sebe 1000 eur. zaradim 500kn i gotovo. Pa nisam lud dalje igrati, nema ti tu zarade.Ovaj i danas vjeruje da može zaraditi tako, nakon svega što je izgubio, koma!
šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 15:32   #91
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali probajte to sagledati ovako: jel u ovom slučaju dotaknuti samo dno znači da ga se dočepaju, ubiju, bace u jarak a mi samo hladnokrvno odmahnemo rukom i kažemo SAM je kriv? Sve je to realno što mi pišete. ali ruku na srce. da vaš brat/sestra to radi jel bi mogli ne učiniti ništa?
Mogao bih.

Posudio sam sestri novac kad joj je posao krenuo nizbrdo. No da spiska pare na kocku, od mene bi mogla dobiti samo plaćen taksi do psihijatrije.

Inače, je li se itko pokušao s nekim kockarom okladiti da neće moći godinu dana bez kockanja? Pa ako izgubi, ajmo na liječenje...
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 09:40   #92
Sinoć na trajektu.................
Sjeo ja, trajekt pun kao šipak, primječujem tipa iz prve..................Vrlo mršav, čelav, izgubljenog pogleda, zbunjen..............Di će sjesti? Kod mene Nakon jedne minute vadi novčanik i iz njega jedno 10-ak listića kladionice.Uzima kemijsku olovku i počinje ih križati i zatim ih gužva.Dok ih križa ruka mu radi izrazite tikove a kad ih zgužva faca mu poprimi neki luđački izgled.Ostala sa mu part listića, uzima mobitel............Zove i pita za rezultat, nije pogodio, razočaran a zatim govori o planu tj sistemu kako će zgrnut velike novce na kladionici, zove još nekoliko puta, njega nitko ne zove.Zatim naglo ustaje i nervozno hoda gori doli, pa sjedne na 10 sec pa opet naglo ustane, samo što je ovaj put tokom sumanitog hodanja gori doli i priča na mob...Sjeda nazad, sad piše poruku.......Mobitel drži koda je to nešto najvrijednije na svijetu i tako reć priljubi ga skoro uz facu a na odlasku zgužva i ljutito baci sve listiće...............
Majko mila ima li tom tipu pomoći, čini se da nema
Tarkyslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 22:34   #93
"ma ne idem više, do plaće nema" / "da da, moš mislit" / "kad ti kažem, sto posto"
_______________________

"nema šanse, od danas više nikad" / "daj, to si reko prošli put" / "ne moraš vjerovat, ja tamo više ne idem"
_______________________

"a j*** ga bio sam, al od sad više ne idem...."
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:09   #94
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Zanima me što bi vi napravili da pomognete osobi koja je gadno zaglavila u svijetu kocke? Pod tim gadno mislim na kamatare, dugove na sve strane, rasulo u toj obitelji, same laži, nepovjerenje.. Ta osoba je jako mlada, sa malo više pameti bi mogla ostvariti jako puno. Kako pomoći takvoj osobi kad je u stalnom poricanju, a o profesionalnoj pomoći da ne govorim.. Hvala unaprijed svima
ne možeš pomoći nekome ko ne želi da mu pomogneš.. a netko ko želi da mu pomogneš, pomoći će sam sebi. tako da onog dana kada ta osoba raščisti sama sa sobom što želi i što ne želi..u tome trenutku ćeš mu moći pomoći. sad jedino preostaje da mu daš neke smjernice u tome svemu, ali da ga forsiraš kao osobu da se makne od toga svega, samo ćeš učiniti gore.
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 01:17   #95
Prijatelj ponovno ovisan o kocki

Kao što naslov kaže,ali ključna riječ je PONOVNO.
Ima 22 godine,cjel se zivot druzimo i negdje pocetkom srednje je poceo ubacivati u aparate(vocke,poker) koju kunu.
Sto je vrijeme prolazilo pretvaralo se iz desetina kuna u stotine,pa do tisuca.
Znao je prokockati i do 1000 kuna u jednom danu.Samo sam ja tada to znao,ali bio sam klinjo,nisam ni razmisljao kako ta 'igra' moze biti opasna.
Jednom dok je kockao,toliko je zaglibio da je prodao sat,mobitel,par komponenata računala,te posudio od mene nesto love,tad mi je rekao više nikad(starci su mu počeli sumnjati,a kad bi saznali prvo bi ga prebili,pa poslali ga da kopa neki kanal za zivot)

Ajde prošlo je mnogo godina od tada,upisali smo fakultet,druga smo godina...Te prije par tjedana sam ga vidio da izlazi iz kockarnice,nezz ni ja šta sam mislio tada,nisam želio da pomislim da opet kocka.
Nedavno smo bili na kavi,te kaže on meni ajde samnom do negdje,i mi zavrsimo u kockarnici opet
Ja ga pitam što mu je ovo trebalo,kaze on ma baciti cu 20 kuna,da ubijemo dosadu,evo prodje od tada koji tjedan dosao je vec da ubacuje po 200-400 kuna na dan,ubacio bi vise ali ja ga nagovorim da idemo.Samo cekam dan kad ce da opet prokocka 1000 kuna ili vise.

Neradi se ovdje o nekom tko ima love na razbacivanje,srednje su klase njegovi,rade 0-24 da bi odškolovali djecu.

Kad bih mu rekao sta ga ide,tj. napao ga sto to radi,naljutio bi se na mene,onda bi sam isao po kockarnicama i zavaljivao novac(ovako ga bar donekle mogu kontrolirati)

Kad bih mu rekao starcima,ispisali bi ga s faxa(to mi je i sam rekao),nebi dobio od njih vise kune,negdje bi ga zaposlili(a to mu nezelim,jer je inteligentan,ali nazalost i ovisan)...

Kakve su mi opcije??
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:35   #96
objasni mu kako rade automati
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:57   #97
Bilo bi super kad bi mu neki bivsi ovisnik mogao ispricati svoju pricu... Mozda bi ga to osvjestilo i potaknulo da potrazi pomoc. Jer, tesko da mu ti mozes pomoci vise od ovoga sto radis. NHF, strucnjaci su ipak strucnjaci.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:28   #98
klasika: ako sam ne odluci prestati,ne mozes mu pomoci...tocka...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:15   #99
Sad je u fazi kad govori da moze prestati kad god hoce(da bar)

Zna i sam kako automati rade,ali nece da si prizna da je ovo postalo problem.
On je razmisljanja kao nemam ja nikakav problem,sve je odlicno...

A gdje bih mogao naci bivseg ovisnika,a i da ga nekim cudom nadjem,nebi on blizu njemu,samo bi rekao da on nema problem s kockom i nezeli da cuje za to.

Nekad ga 'bocnem' kao kad se sretnemo kazem 'djesi kockaru' cisto da mu vidim reakciju.Uvijek se iznervira i kaze da vise ne kocka,a onda me par dana kasnije zove kao ajde samnom da bacim koju kunu...
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 07:12   #100
Fakat je svinjski trošiti tuđu lovu, nek zaradi pa nek se popne na neboder i baca i gleda kako ljudi okolo trče i skupljaju lovu koja dolazi iz zraka. To je zabavnije.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.