Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2012., 19:36   #101
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Mislim da je hrvoje napisao ono što bih i ja rekao. Refluks ovdje odnosi se na gastroezofagealni refluks gdje zbog nekog razloga dolazi do izlaska želučane kiseline "natrag", prema jednjaku. I da, simptomatologija može podsjećati na kardijalne tegobe.

Ukoliko se pokaže da je u podlozi refluksna bolest ili neki oblik ulkusnih tegoba, režimom prehrane i odgovarajućim medikamentima može se stanje uspješno tretirati.

No ostavimo to za vidjeti što i kako....u ovom trenutku važno je isključivanje srčanih tegoba.
Misliš li da bi trebao još kakvu pretragu obaviti da isključimo srčane tegobe (holter ili ne znam...) ili je ovo što je dosad obavio dovoljno?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:58   #102
Što se srčane dijagnostike tiče, sve je bitno napravio i sve je OK....da je tijekom ergometrije pokazao znakove koji makar naslućuju moguću koronarnu bolest još je jedino mogao učiniti koronarografiju. No ona zbilja nema smisla kad je sve drugo OK.

Bit će OK, budi optimista....kad bi se umiralo i ozbiljno razboljevalo od svake nejasne simptomatologije, malo bi ljudi ostalo na zemlji....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:05   #103
Pitanje za doktora! Što znaći "Perzistira četverodjelna lijeva kontura srca"???? na RTG snimci pluća i srca (PA snimak i nekakav sa profila)
Hvala
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:54   #104
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Što se srčane dijagnostike tiče, sve je bitno napravio i sve je OK....da je tijekom ergometrije pokazao znakove koji makar naslućuju moguću koronarnu bolest još je jedino mogao učiniti koronarografiju. No ona zbilja nema smisla kad je sve drugo OK.

Bit će OK, budi optimista....kad bi se umiralo i ozbiljno razboljevalo od svake nejasne simptomatologije, malo bi ljudi ostalo na zemlji....
OK, hvala
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:18   #105
Imam pitanje ako bi mi netko znao pomoci.
Vec vise od pola godine imam problem s ledjima,izmedju lopatica uzasno mravinjanje,trnci.
Prvo polagano,pa malo jace,pa malo cesce.Ignorirala sam to misleci da je stres.

U zadnjih mjesec dana pogorsalo se do granica neizdrzivosti,uz pokoju bol u prsima,umor.

Danas ne mogu sebi doci,tila sam na Hitnu pa sam odustala.Jedva hvatam dah,nekako plitko disem,ne mogu zagrabiti dah punim plucima.Steze me u prsima i ledjima ko da mi netko stisce ramena prema unutra i ne da da normalno disem.Ledja svrbe i trnu uzasno.Malo mi bude muka pa prestane a sada mi trnu ruke (dlanovi) i stopala s osjecajem slabosti u koljenima.
Nekako mi je crnjak ici na Hitnu imam osjecaj da ce mi se smijati,reci da je stres ili nesto slicno.Uzasno se umaram jedva sam izgurala dan na poslu,satralo me dok sam obukla pidjamu vec sam hvatala dah i stiskalo me.Ima li to kakve veze sa srcem ili je mozda kicma..posto mi je od svega najgore to jako trnjenje u ledjima.
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:59   #106
E ovako u zadnjih nekoliko meseci imam bolove u prsima i to konstantno . Sinoc dok sam lezao u krevetu probudilo me jako lupanje srca mislio sam da ce mi srce iskocit trajalo je par sekundi osjecao sam se kao da necu docekati sutrasnji dan . Bio sam kod doktora krvna slika perfektna secer normalan , masnoca normalna radi sam dva puta ekaf i bio je odlican . Medju tim bolovi u prsima se nastavljaju a po nekad praceni i panikom ne opisivim strahom sad zeli o bih da mi neko kaze dali bi trebo otic na pregled kod kardiologa i uradit ultra zvuk srca i dali postoji mogucnost da dobijem infrakt . Inace da napomenem strasno sam opterecem tim bolom stalno razmisljam oo njem sta da ucinim jednostavno voleo bih da sve bude kao prije . Inace ne pusim ne pijem fizicki sam tako tako aktivan .
djoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:31   #107
djoh, napravi osnovne kardiološke pretrage, javi se svom doktoru, može biti bezopasno, a može biti i opasno, nikad ne znaš...to sa srcem je kao na ruskom ruletuznam po sebi
tužnadjevojčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:11   #108
Voleo bih da mi kazet sta podrazumjevaju osnovne kardioloiske pretrage mislim radi sam ekg , vadi krv kod nas je problem sa tim doktorima opste prakse kad imas 23 godin ko ja smatraju te zdravim pa te ne zele uputit dalje .
djoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:59   #109
da ne otvaram novu temu...

ovako, neko vece najeo se (nisam jeo nista cijeli dan jer sam imo posla) i otiso gledat seriju, i odjedanput mi proleti nekakvo trnjenje od prsa prema dole, te se zadrzi u jajima 2-3 sekunde. idem se dignut osjetim utrnjena lijeva noga (ne mogu se sjetit ali vjerojatno je bila i lijeva ruka). odma osjetim nesto nije u redu, srce pocelo lupat jace i brze (inace mi lupa ubrzano - sinusna tahikardija), usta mi se pocela susit, morao sam do hitne pit vode svako 3 sekunde jer bi mi se tako brzo usta osusila. tamo dosao, objasnio covjeku, stavio me na ekg motalo se oko 105 otkucaja, secer 6.9 izmjerio. kad sam se vratio s hitne i sutra dan mi je malo trnula isto lijeva ruka. moze savjeti ili sto bi ovo moglo bit
18 godina imam.

Evo nalaza starih godinu i pol:

RTG torakalnih organa: Na sumacijskoj snimci difuzna je, blaza hiperinflacija plućnog parenhima, bez znakova svjezih infiltrativnih ili akutnih zastojnih promjena. hilovaskularni raspleti i srcano zilna sjena morf. su u fiz. granicama. jasno su ocrtane kupole, slobodni su lat. f.c. sinusi.

UZV abdomena: Ehografski jetra primjerene veličine i strukture, oblika i kontura, bez zarisnih promjena. Žučnjak urednog kapaciteta i debljine stijenke, bez intraluminalnih odjeka. Intra i ekstrahepatalni žučni vodovi bez znakova ektazije. Slezena primjerene veličine i ehostrukture. područje gušterače meteoristično. Oba bubrega uredne veličine i debljine parenhima, bez znakova ektazije kanalnog sustava. mokraćni mjehur urednog kapaciteta i debljine stijenke. Nema uvecanih l.č. retroperitonealno niti perivisceralno. Aorta primjerenog polozaja i sirine lumena. nema slobodne tekucine niti tekucih kolekcija u trbusnoj supljini.

TSH 3,420 (ref. 0,470-4,640) Drugi put poslije 4,259
T3 1,68 (ref. 1,21-2,29)
T4 78,95 (ref. 57,92-154,44)

AST - 80 (ref. <200)
Monostikon test negativan

Nalaz mikrobiološke pretrage - Normalna flora

Toxoplasma IgM negativno
Toxoplasma IgG negativno
Toxoplasma IgA negativno

Lab. nalaz krvi (prije godinu i pol) odličan

Tlak mi je normalan, niži.
UZV srca također urađen, sve uredu. A ovi pregledu urađeni prije godinu i pol su urađeni radi kronicnog umora.

Zadnje uređivanje kenajbas : 30.04.2012. at 17:31.
kenajbas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 20:21   #110
Quote:
kenajbas kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...
...................................
Sve je OK . Regulirati prehranu i psihu. Smanjiti stres u životu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:19   #111
EKG - q u avL

Može li mi netko objasniti što znači kratica "Q u avL" u nalazu EKG-a. Hvala
__________________
Sve što rečem slobodno upotrijebite protiv mene
Traceur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:42   #112
Quote:
Traceur kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti što znači kratica "Q u avL" u nalazu EKG-a. Hvala
Cijeli EKG? Zašto je rađen? tegobe?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:10   #113
Ekg sam radio zbog anestezije. Nisam dosad imao problema sa srcem osim bloka desne grane. U nalazu pise:
SR fr. 58/min. PR 180 msec. Q u avL.
__________________
Sve što rečem slobodno upotrijebite protiv mene
Traceur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:29   #114
vidim da je jedan forumaš u dilemi da li ima teškoće sa srcem ili je u pitanju gerb. to isto i mene muči.
doktor mi je rekao (bez pretraga, samo na osnovi toga što sam mu rekla da me muči) da imam gerb i dao mi acipan za 14 dana. Nakon par dana bolovi su gotovo skroz nestali, ali se još tu i tamo pojavljuju. Ostalo mi je još 5 tableta. Ne znam što će biti kad ih do kraja popijem. Ono što me muči je to da nigdje niko od vas ovdje nije spomenuo pored svih bolova (leđa, vrat, prsa, ruke) da ga boli i donja čeljust, a mene i to boli. Zbog te čeljusti sam stalno u strahu da doktor nije dao dobru dijagnozu i da zapravo imam problema sa srcem. Uvjek tu bolnu čeljust vežem uz infarkt. E, sad, rekla sam to i doktoru, ali on ostaje pri svome da je to gerb. Ima li neko da ga boli i donja čeljust uz sve ostalo?
napominjem da imam prolaps mitralne valvule I-II stupnja i to svake godine kontroliram, a zbog prevelikog broja otkucaja srca dao mi je ormidol 20 kojeg pijem već 4-5 godina. Imam i aritimije i tahikardije već 20-tak godina. Imam 42godine.
koje pretrage bi trebala napraviti da se potvrdi gerb?
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:10   #115
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post
Ono što me muči je to da nigdje niko od vas ovdje nije spomenuo pored svih bolova (leđa, vrat, prsa, ruke) da ga boli i donja čeljust, a mene i to boli. Zbog te čeljusti sam stalno u strahu da doktor nije dao dobru dijagnozu i da zapravo imam problema sa srcem. Uvjek tu bolnu čeljust vežem uz infarkt. E, sad, rekla sam to i doktoru, ali on ostaje pri svome da je to gerb. Ima li neko da ga boli i donja čeljust uz sve ostalo?
Mog supruga boli također donja čeljust i grlo. Ali dosad obavljene srčane pretrage su OK, sad čekamo da obavi UZV abdomena (po preporuci kardiologa) pa ćemo onda vidjeti na kontroli što dalje.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:15   #116
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Mog supruga boli također donja čeljust i grlo. Ali dosad obavljene srčane pretrage su OK, sad čekamo da obavi UZV abdomena (po preporuci kardiologa) pa ćemo onda vidjeti na kontroli što dalje.
sad mi je lakše samo da nije srce u pitanju
tražit ću i ja svog doktora da me pošalje na ultrazvuk abdomena...
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:36   #117
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post
sad mi je lakše samo da nije srce u pitanju
tražit ću i ja svog doktora da me pošalje na ultrazvuk abdomena...
Pa ja sam gore opisala njegove simptome, on se zbilja prepao da su u pitanju srčani problemi pa sad eto obavljamo te pretrage, ali meni se više čini (iako nisam doktor) da je možda u pitanju ovo što su mi naveli trebor i dr.hrvoje - GERB, pogotovo što on osjeća tu bol u grlu i ždrijelu koja nikako ne prolazi. Vidjet ćemo, ne može on doći kod svoje dr.opće i zahtijevati uputnice, nego sad po redu obavljamo ovo što je preporučila kardiologica, a kad isključimo srce onda ćemo vidjeti što dalje.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:22   #118
hm, neki ovdje kazu da se srcani moze dobiti bez da se imaju utjecaji.dijabetes, nikotin kronicno pijenej alkohola niz godina, masnoca itd. evo na stranici
http://www.theheartdisease.net/285/d...-heart-attack/

pise da ne mozes imati srcani ako nemas vec neku srcanu bolest , manu i te predispozicije i da je razlika izmedju panicnog napada u tome kad imas srcani samo osjecaj gnjececu bol u prsima i na nista drugo se ne obazires (dok kod panicnog ti trnu ruke, nemas zraka peckaju prsti ruke noge itd)

"The thing in this area heart attack is that you CANNOT have one lacking an existing heart affect up or disease – it a fact. Panic attack CANNOT and WILL NOT cause a heart disease or heart attack. In fact, studies have shown that panic attacks change the heart similar to the way cardio exercise does"
Lajk Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:37   #119
Quote:
Lajk Mašina kaže: Pogledaj post
razlika izmedju panicnog napada u tome kad imas srcani samo osjecaj gnjececu bol u prsima i na nista drugo se ne obazires (dok kod panicnog ti trnu ruke, nemas zraka peckaju prsti ruke noge itd)
ne mora se imati gnječeću bol kod srčanog udara, često srčani i nisu tako dramatični, mogu imati blaže simptome, ali se kasnije može razviti aritmija, ili fibrilacija od koje na kraju umreš.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:10   #120
Lijepi pozdrav:
Imam jedno pitanje ako mi tko zna odgovoriti, naime imala sam infarkt pred jedno mjesec dana pa su me iz bolnice naručili na rekoronarografiju u Magdaleni. Zanima me dali sve ide preko uputnice ili se naknadno nešto plaća. Hvala
lasta 45 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.