Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2012., 17:28   #221
auuuu, koja jajca!!!

ova u teranu su tako...elegantna!

nangaparbat - wow, umjetnost! vodena, također!

meni su ipak najdraža najjednostavnija - stonožice
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:43   #222
Savjeti za uskrsne kolače

Pozdrav, za nadolazeći Uskrs želim napraviti cheesecake, jednom sam ga probao i bio mi je odličan. E sad, je li ima netko nekakav dobar recept, ako moguće da bude sa svježim (posnim) sirom? Ili šta mislite o kombinaciji svježi posni sir s mascarponeom? Također, na nekim receptima se kolač peče, a neki ga uopće ne peku nego samo u hladnjak?
Molim nek dobar savjet za početnika, Hvala!
ilawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:28   #223
kako farbate jaja u teranu? da li se nesto dodaje?
koje jos prirodne metode osim kore luka koristite?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:50   #224
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
kako farbate jaja u teranu? da li se nesto dodaje?
koje jos prirodne metode osim kore luka koristite?
Evo postupak farbanja u teranu : link
Našla sam i tekst o farbanju prirodnim bojama, pa škicni: link
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:01   #225
Meni treba dobar provjeren recept za pincu! Hvala unaprijed
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:31   #226
Ubaci u forumsku tražilicu, ima tu dosta odličnih i provjerenih recepata
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:21   #227
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Evo postupak farbanja u teranu : link
Našla sam i tekst o farbanju prirodnim bojama, pa škicni: link
Kakvo bi tu jos vino islo? Imam nesto makedonskog Vranca, dosta je intenzivne boje
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:23   #228
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Kakvo bi tu jos vino islo? Imam nesto makedonskog Vranca, dosta je intenzivne boje
Ne znam, ja to planiram raditi s teranom ove god ali ti svakako stigneš isprobati i vranac pa javiti prije subote.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:04   #229
Mislim da je polly isprobala farbanje u vrancu i zaključila da su to najgrđa jaja u galaksiji Mora biti teran.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:16   #230
Za Uskrs prvi put pravim kasni ručak za 6 osoba za suprugovu obitelj. E sad, totalno sam neodlučna što da napravim a da udovoljim svima? Juha i torta za kasnije su spremne no što za glavno jelo? Stalno mi se vrte po glavi ideje za teleće kotlete u nekom umaku iako ih nikad nisam pravila... Ima li tko dobar prijedlog?
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:50   #231
Ja još nisam odlučila da li da jaja bojam s umjetnim bojama ili prirodnim. Ne da mi se čerečiti ciklu, trošiti višnje, ili šta li već...
Mislim koliko su te umjetne boje štetne, ako jaja ne puknu?
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:13   #232
Kakva su jaja nakon farbanja u teranu - mislim, jesu li sama jaja jestiva ili vino uđe u njih pa ih oboja i promijeni okus?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:03   #233
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Mislim da je polly isprobala farbanje u vrancu i zaključila da su to najgrđa jaja u galaksiji Mora biti teran.
gle senilnog šišmiša kak se sjeća mog promašaja

bome su grda bila, sva spackana i strackana i ukratko jako grda
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 01:00   #234
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Mislim da je polly isprobala farbanje u vrancu i zaključila da su to najgrđa jaja u galaksiji Mora biti teran.
Da, mora biti teran. Inače niš' od te boje i kristalića. Ne sjećam se ovog polkinog iskustva, ali moja je frendica pokušala s dva različita crna vina i nije uspjelo.

@tweetee
To ne znam jer nikad ne jedem pofarbana jaja.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 07:10   #235
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja to planiram raditi s teranom ove god ali ti svakako stigneš isprobati i vranac pa javiti prije subote.
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Mislim da je polly isprobala farbanje u vrancu i zaključila da su to najgrđa jaja u galaksiji Mora biti teran.
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
gle senilnog šišmiša kak se sjeća mog promašaja

bome su grda bila, sva spackana i strackana i ukratko jako grda
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da, mora biti teran. Inače niš' od te boje i kristalića. Ne sjećam se ovog polkinog iskustva, ali moja je frendica pokušala s dva različita crna vina i nije uspjelo.

@tweetee
To ne znam jer nikad ne jedem pofarbana jaja.
Odustajem od svoje genijalne ideje s vrancem

Gipsyqueen, u luku skuhana jaja dobiju jedan fini smek.... Probaj ako nisi...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 07:32   #236
A zna li netko mogu li sdm jaja u koprivi farbat? Cula sam za tako nesto,ali vise nisam sigurna.
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 07:39   #237
@Garofeeder
Ma u luku ih kuhamo otkako znam za sebe. Ponekad ih ukrašavam i raznim lišćem pa kuham u korama od luka ili kasnije grebem po njima iglom. Krasna su mi takva jaja, ali ipak ne jedem ukrašene pisanice. Sad uglavnom ukrašavam ispuhana jajca jer dio mama čuva, dio poklanjamo..
Svi pričaju o jajcima, nitko o kolačima.
Ja ću peći pincu, biskvitni kolač od limuna, mirisni kruh sa suhim voćem, neki dizani kolač i tortu.. Na Uskrs pečem i kruhove za taj dan.
Vidjet ćemo hoće li još nešto uletjeti..

@bee ana
Mislim da je gore netko zakeljio link.. Mogu se farbati u raznom voću i povrću, samo te boje uglavnom nisu jako intenzivne.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 07:59   #238
Quote:
ilawa kaže: Pogledaj post
Pozdrav, za nadolazeći Uskrs želim napraviti cheesecake, jednom sam ga probao i bio mi je odličan. E sad, je li ima netko nekakav dobar recept, ako moguće da bude sa svježim (posnim) sirom? Ili šta mislite o kombinaciji svježi posni sir s mascarponeom? Također, na nekim receptima se kolač peče, a neki ga uopće ne peku nego samo u hladnjak?
Molim nek dobar savjet za početnika, Hvala!
ja znam raditi po ovom receptu onaj klasičan čiz ja uvijek radim neke modifikacije doduše, al uvijek ga pečem. radila sam jednom nutella cheesecake koji se ne peče, al u njega ne idu jaja i to je jedna druga priča. ovo je recept s kojim nećeš fulati kod klasičnog čiza. staviš milbonu (lidlov posni sir od 500g) i javiš nam dojmove!

za neke voćne varijacije na temu, predlažem da pogledaš blog Jedozovni duo, a za proteinsku verziju Figura blog
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 09:46   #239
Ova jaja iz terana su unutra skroz normalna ako izuzmete moguće ljubičaste tragove zbog poroznosti kore ili kakve male pukotine.

polly
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:58   #240
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ova jaja iz terana su unutra skroz normalna ako izuzmete moguće ljubičaste tragove zbog poroznosti kore ili kakve male pukotine.

polly
provocirate me, na kkraju cu otic i kupit bocu terana samo za jaja farbat
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.