Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 01:27   #81
bila san na proliche u kijevu i mogu rech da san s jedne strane bila razocharana s druge odushevljena..prvo vlak..nemoguche kako san izdrzhala 36 uri u spavachin kolima..posteljina je strashna isto kao budjenje na mađarsko-ukrajinskoj granici da bi gospoda prominila kotache na vlaku..najzhalosnija stvar je upravo ta da kad bi neshto rekla na ukrajinskon teta bi mi rekla da koi q neprichan ruski??99 posto ljudi pricha ruski i to je chinjenica..ljudi su bahati..a shta se tiche cijena osnovne namirnice su jeftinije pa gotovo 50% nego kod nas ali ono traperice,majice i takve stavri isto koshtaju..npr.cola se mozhe nach u kafichu za besmislenih 2kn ali zato je uglavnon ishlapila odavno..ali zato vodka od litre za nevjerojatnih 30kn po gradu voze busevi (nekih kunu ne vishe) ali i famozne marshrutke koje dodju upola manje ali su zato ljudi naslagani ka sardine a vozach izgleda ka da je pobiga iz zatvora u kabulu..a i taman smo doshli u vrime kad nie bilo tople vode pa smo morali zagrijavat vodu u tech i polivat se njoj..a shta cesh kad rusi pizde..a da negovorin da je neki rus nekog malog izboa isprid doma u kojen smo bili..ali na stranu s svim tin nedostacima grad je predivan i stvarno ga se isplati vidit ..
__________________
...hip hop is all about feelin' and flow...
kishaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:35   #82
Eto kako kisha kaže...zemlja kontrasta ali se je u svakom slučaju isplati posjetiti...
A što se auta tiče voze sve...od starih lada pa do najnovijih modela mercedesa ...Svaki drugi bolji auto ima zatamnjena stakla...Ima puno džipova...Ali ne znam koliko ljudi zna imaju oni svoju auto industriju. Auti se zovu Slavutha ili tako nekako i neodoljivo podsjećaju na lade od prije 20. god. Inače promet je gust...a benzin je ispod 5 kn litra...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:39   #83
Eto kako kisha kaže...zemlja kontrasta ali se je u svakom slučaju isplati posjetiti...
A što se auta tiče voze sve...od starih lada pa do najnovihih modela mercedesa ...Svaki drugi bolji auto ima zatamnjena stakla...Ima puno džipova...Ali ne znam koliko ljudi zna imaju oni svoju auto industriju. Auti se zovu Slavutha ili tako nekako i neodoljivo podsjećaju na lade od prije 20. god. Inače promet je gust...a benzin je ispod 5 kn litra...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:41   #84
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
A što se auta tiče voze sve...od starih lada pa do najnovijih modela mercedesa ...Svaki drugi bolji auto ima zatamnjena stakla...Ima puno džipova...Ali ne znam koliko ljudi zna imaju oni svoju auto industriju. Auti se zovu Slavutha ili tako nekako i neodoljivo podsjećaju na lade od prije 20. god. Inače promet je gust...a benzin je ispod 5 kn litra...
Daewoo/Chevrolet ima tamo tvornicu i ne pretjerujem ako kažem da svaki drugi novi auto je Chevrolet i može se reći da je to njihov "domaći" auto. Cijena mu je izrazito niska (u odnosu na druge automobile iz uvoza) i nije ni čudo da je tako popularan.
Drugi zanimljiv i jeftin auto koji se može kupiti na tom tržištu je Chevrolet Niva, nova Lada Niva koju svi nestrpljivo čekamo.
Naravno tamna stakla se mogu vidjeti svugdje i na prastarim Ladama.
Općenito ljudi misle da je Ukrajina puno siromašnija nego što stvarno jest.
Meni su govorili, lako za Kiev idi ti u manja mjesta pa češ vidjeti...Bio sam na istoku Ukrajine ali i sam sam se iznenadio jer sam očekivao puno gore...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:05   #85
khm...

ja prije 2 god..
sjedim na trotoaru u jednoj vecoj ulici u lavovu...
petak je navecer... ljudi idu u grad...

ja gledam aute...
i cekam..
i cekam..

kada ce naici neki auto nama poznate proizvodnje...
majkemi..
nakon sat vremena sam odustao..

sve sto je vozilo je bilo punoljetno... ne mislim na vozaca
uglavnom moskvici, volge i neki njihovi auti...

parkirali smo se sa cliom negdje pored jednog kafa, mislili smo da je dobro sto je zaklonjen...

marsutke? ja u to ne bi usao da mi se plati..
prastari kombi u stilu "tko to tamo peva", ali puno manji... gledam komada na cesti... sredjena sva.. .mrsava (nema debelih cura tamo)...
i ulazi u to... htio sam ju sprijeciti... pa ne moze ona takva uci u onakvu krntiju...
ali je otisla... nikad ju vise nisam vidio..

al nema veze... jer SVE... ali SVE ukrajinke su zgodne... il barem 90% njih
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:05   #86
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
marsutke? ja u to ne bi usao da mi se plati..
Kako je sve relativno...ja imam baš suprotna iskustva, nađe se tu i tamo koji stariji kombi ali daleko od toga da bi bili neudobni za voziti ali za javni gradski prijevoz to je super stvar a najveća vrlina im je brzina (u odnosu na bus). Išao sam i iz Sumy-ja u Kiev također maršrutkom, cca 4 sata vožnje kombi je bio gotovo novi Mercedes Sprinter, cijena 50 hrn ...

Stvarno prastare autobuse vidio sam u Kijevu za vrijeme Narančaste revolucije kada su došli iz svih krajeva zemlje.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 01:32   #87
pozdrav svima. evo novi sam ovdje pa lijepo sve pozdravljam ja bih volio posjetit Ukrajinu ali onaj malo sablazniji dio, Prypyat, Chernobyl. Jel tko bio tamo? Zanima me treba li neka posebna dozvola za otic tamo i je li to moguce? ako netko nesto zna nek napise, hvala.
Venom123ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 01:35   #88
Ja te Daewoo i Chevrolet nisam primjetio...vidio sam nešto više Hyundaia...a možda je to bio i Daewoo..ali tako puno sigurno ne...Ne sjećam se da sam tamna stakla vidio na lošim autima...Primjetno je da u Kievu ima više love i naravno bolji auti...Marshutke? Ima svakakvih starih i novih...Da li o tome ovisi cijena ne znam...
svatko na svoj način doživljava Ukrajinu...ali dečki Taroth i Nino mislim da je prava istina negdje na sredini između vaših dojmova...
Jedino što je je...komadi...to se ne može ispričati...onaj tko to nije vidio ne može pojmiti...Toliko lijepih žena, djevojaka u prosjeku nema nigdje ...naprosto muškarac ne može da ne gleda ...raj za oči i dušu ...još nisam sreo muškarca koji je rekao da su ukrajinke ružne i da ne valjaju...iako u svakoj priči ima pretjerivanja pa tako i o ukrajinkama, svaki puta sam ostao fasciniran...to je nevjerojatno toliko ljepote na jednom mjestu...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 10:12   #89
Quote:
Venom123ng kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. evo novi sam ovdje pa lijepo sve pozdravljam ja bih volio posjetit Ukrajinu ali onaj malo sablazniji dio, Prypyat, Chernobyl. Jel tko bio tamo? Zanima me treba li neka posebna dozvola za otic tamo i je li to moguce? ako netko nesto zna nek napise, hvala.
Imaš organizirane ture sa kombijem iz Kijeva za Chernobyl, malo pogooglaj po netu. Mislim da bi u vlastitoj režiji jako teško otišao tamo.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 15:57   #90
Prije dvije godine vlakom iz Kieva u Odesu. Noćni vlak, čini mi se 50 hrivnji, ujutro stigla na kolodvor. Tamo odmah napadnu i nude smještaj, ali sam otišla u biro na kolodvoru i dogovorila privatan smeštaj u centru, 18 dolara noć koliko se sjećam. Kuća je imala zidove debljine metar, takva kvaliteta izgradnje

Kupovala sam na sajmu, cijene su strašno niske, ali bez ruskog nema ničega. Maršrut dobro funkcionira, nikakav problem s tim nisam imala.

U Odesi niko ne govori ukrainski. Po danu sam kupovala sam sendviče iz kioska 30 centi od eura fin sendvič sa salatom.

Na obali je malo skuplje, bio je rujan, i turistička sezona se upravo zatvarala.

Posjetila sam poznanika, profesora kemije na sveučilištu, i pokazao mi je svoj laboratorij. Instrumenti iz 50-tih, sve je staro, nemaju novca ni za kakav materijal.

Pa sam se morala zapitati je li one nove katedrale u Kijevu stvarno bilo neophodno baš sada izgraditi. Kijev je prekrasan, slažem se, ali prioriteti su mi ipak drukčiji.

Odesa ima maleni aerodrom, vratila sam se Malevom do Budimpešte.

Ponovo bih išla, sad u Lviv i na Krim.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 19:46   #91
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
kolike su cijene taksija,idem s ekupom u lavov preko alge,mislim da je hotel van centra tako da ćemo vjerojatno dosta taksi upotrebljavati
Moje putovanje autobusom u L'viv je trajalo 27 sati. Držalo nas 4 sata na granici, očajne ceste, snijeg i tako, uglavnom jednom kad smo stigli nitko nije mogao vjerovati da smo konačno u L'vivu.

Taxiji su ti jeftini, mi smo išli u onaj muzej na otvorenom s taxijom, došlo nas je neku siću. Moj dojam je bio da je grad prejeftin, u svakom slučaju mi nigdje nismo pitali za cijenu, ostavljali kunu-dvije napojnice masovno, svi presretni Inače, ljudi su jako, jako ljubazni.

Mene je jedino šokirala ona očerupana perad koju prodavaju na asfaltu uz cestu.
__________________
When the going gets tough, the tough get going!
Prufrock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 20:45   #92
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Ja te Daewoo i Chevrolet nisam primjetio...vidio sam nešto više Hyundaia...a možda je to bio i Daewoo..ali tako puno sigurno ne...Ne sjećam se da sam tamna stakla vidio na lošim autima...Primjetno je da u Kievu ima više love i naravno bolji auti...Marshutke? Ima svakakvih starih i novih...Da li o tome ovisi cijena ne znam...
svatko na svoj način doživljava Ukrajinu...ali dečki Taroth i Nino mislim da je prava istina negdje na sredini između vaših dojmova...
Jedino što je je...komadi...to se ne može ispričati...onaj tko to nije vidio ne može pojmiti...Toliko lijepih žena, djevojaka u prosjeku nema nigdje ...naprosto muškarac ne može da ne gleda ...raj za oči i dušu ...još nisam sreo muškarca koji je rekao da su ukrajinke ružne i da ne valjaju...iako u svakoj priči ima pretjerivanja pa tako i o ukrajinkama, svaki puta sam ostao fasciniran...to je nevjerojatno toliko ljepote na jednom mjestu...
eh eh..svaka njima chast ali nakon nekog vrimena ti zapravo postaje normalno vidjat ih u minicma i shtiklama usrid bila dana..prestane ti bit napeto..a kad tek vidish tek ulickanu kako u po bilog dana okolo hoda s bocon baileys-a i pije..mrak na ochi..e ali koliko su zhenske lipe toliko su mushkichi ochajni..mislin shta u njih je josh uvik fudbalerka u modi i to se pochinje uredjivat od osnovne shkole da bi bila savrshena u pubertetu
__________________
...hip hop is all about feelin' and flow...
kishaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 20:49   #93
Quote:
Prufrock kaže: Pogledaj post
Moje putovanje autobusom u L'viv je trajalo 27 sati. Držalo nas 4 sata na granici, očajne ceste, snijeg i tako, uglavnom jednom kad smo stigli nitko nije mogao vjerovati da smo konačno u L'vivu.

Taxiji su ti jeftini, mi smo išli u onaj muzej na otvorenom s taxijom, došlo nas je neku siću. Moj dojam je bio da je grad prejeftin, u svakom slučaju mi nigdje nismo pitali za cijenu, ostavljali kunu-dvije napojnice masovno, svi presretni Inače, ljudi su jako, jako ljubazni.

Mene je jedino šokirala ona očerupana perad koju prodavaju na asfaltu uz cestu.
27 sati...ajme majko
jesi bio za novu godinu u lavovu?
daj preporuči ako se sjećaš neko dobro mjesto za izlazak (pivnica,klub,restoran....?
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:41   #94
Quote:
Prufrock kaže: Pogledaj post
Moje putovanje autobusom u L'viv je trajalo 27 sati.
I koliko košta to maltretiranje?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:10   #95
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
27 sati...ajme majko
jesi bio za novu godinu u lavovu?
daj preporuči ako se sjećaš neko dobro mjesto za izlazak (pivnica,klub,restoran....?
To je bilo prije dvije godine pa se ne sjećam točno imena pubova. U svakom slučaju, ima ih dosta oko centra. Sjećam se da smo se mi na novogodišnje jutro probudili u devet sati i sišli na glavni trg i tamo je još bilo ljudi u bijelim kaputima s bocama u rukama koji su još dočekivali Novu Godinu. Program na trgu je bio dobar, neka top 4 ukrajinska izvođača , plesna muzika, svi su pjevali nešto Marjuška, Marjuška. Budući da je tlo bilo zaleđeno ljudi su se masovno prosipali. I to više naši, nego Ukrajinci. Ukrajinci po tom ledu trče ko po pijesku. Pa znači, pripazite s pepper vodkom. I da, pripazite na njihov promet. Ne bi čovjek rekao koliko te Lade mogu juriti.

Inače, cijena je bila oko 1200kn, ako se dobro sjećam.
Meni je to bilo predivno iskustvo, ljudi su me oduševili i svakom preporučam.
__________________
When the going gets tough, the tough get going!
Prufrock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:31   #96
Kako nabaviti vaučer ako imaš smještaj kod nekog tamo već privatno?
__________________
I see offline people.
Parah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:27   #97
Parah. mislim da je o tome već pisano ovdje provjeri...a ako ne nađeš javi mi se na privat...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:48   #98
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Parah. mislim da je o tome već pisano ovdje provjeri...a ako ne nađeš javi mi se na privat...
Pročitala sam sve, nije pisalo ništa konkretno. Ali sam u međuvremenu kontaktirala ambasadu pa su mi oni sve rekli
__________________
I see offline people.
Parah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 21:55   #99
Da li je itko bio u Dnepropetrovsku? Molim da podijeli iskustva.
conall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:29   #100
idem u siječnju u ukrajinu na 5 dana, ....bio sam već ali strictly business pa nisam stigao ništa vidjeti.....jel ima šta kao "MUST SEE"
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.