Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 12:06   #1
Homeopatija za bebe i djecu

Ja ne bih voljela svoje dijete shopati antibioticima!

I jedino vidim izlaz u homeopatiji....ali nismo ni sa njom nachisto, jer neznamo zapravo gdje se moze otichi sa bebom, gdje kupovati homeopatske proizvode, kako djeluju?????

Par ljudi sa kojim sam prichala, imaju samo rijechi pohvale....Chula o jednoj pedijatrici koja uz normalne ljekove, zna preporuchit i homeopatske!

Ja sam inache odrasla u obitelji gdje smo sve ljechili prirodnom metodom (shto manje ljekova)....trave, chajevi, oblozi, kremice iz bakine radionice, pa chak i posebnom hranom kao metodom izljechenja!

Zanima me ima li netko nekog za preporuchiti....ili vech lijechite sebe/dijete tim preparatima, pa ako imate iskustva, bila bih zahvalna da ih podjelite!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:15   #2
Imam iskustvo jedino sa čepićima protiv prehlade i kašlja. Koristila sam neke posebno za djecu i ispalo je Na bazi su bilja i lijepo mirišu na mentol,pa smo se zezali mm i ja da ako i ne pomogne bar će mirisat na mentol kad djeca prde
Teško je to naći,meni donose prijatelji iz Šviarske.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:18   #3
Sad si me podsjetila na jednu knjigu koju sam si htjela nabaviti.

O homeopatiji je bilo na zadnjem sajmu beba. Imaju web stranicu. Ja sam za sinuse koristila homeopatski pripravak, ali moram priznati da mi nije pomogao. No, nada umire zadnja Uvijek sam radije za prirodno nego za sintetiku Ja sam kupovala u biljnoj drogeriji i imali su hrpu toga. Valjda ima po apotekama
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:21   #4
Moja kuma je sredila homeopatijom maloj dermatitis (koji ničim drugim nisu mogli izliječiti) i imunitet (inače jako boležljivo dijete, sada cijelu zimu zdrava, a ide u vrtić). Ima jedna dr.u Rijeci koja je pedijatar i homeopat, a u Zg ti ne znam...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:24   #5
Znam da ima u biljnim....al nekak mi je glupkavo kupovati na svoju ruku......ipak bi da mi netko struchniji savjetuje i predlozi odredjeni pripravak.

Mozda se josh netko javi tko zna pedijatra/homeopata u Zg

Ksenija......e bash sam tu stranicu malo prije prouchavala!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:27   #6
senka grčić, na zelenom valu je, imaš na stranici homepatija.hr njene kontakte.
zatim dr. metka regan. obje su liječnice.
ima ih još dosta, al za ove dvije osobno znam da su
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:59   #7
a da li zna netko za provjerenog homeopata i nutricionistu u Splitu?
lastica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:49   #8
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Moja kuma je sredila homeopatijom maloj dermatitis (koji ničim drugim nisu mogli izliječiti) i imunitet (inače jako boležljivo dijete, sada cijelu zimu zdrava, a ide u vrtić). Ima jedna dr.u Rijeci koja je pedijatar i homeopat, a u Zg ti ne znam...
ovo bi mene zanimalo... javim se.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:56   #9
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja ne bih voljela svoje dijete shopati antibioticima!

I jedino vidim izlaz u homeopatiji....ali nismo ni sa njom nachisto, jer neznamo zapravo gdje se moze otichi sa bebom, gdje kupovati homeopatske proizvode, kako djeluju?????

Par ljudi sa kojim sam prichala, imaju samo rijechi pohvale....Chula o jednoj pedijatrici koja uz normalne ljekove, zna preporuchit i homeopatske!

Ja sam inache odrasla u obitelji gdje smo sve ljechili prirodnom metodom (shto manje ljekova)....trave, chajevi, oblozi, kremice iz bakine radionice, pa chak i posebnom hranom kao metodom izljechenja!

Zanima me ima li netko nekog za preporuchiti....ili vech lijechite sebe/dijete tim preparatima, pa ako imate iskustva, bila bih zahvalna da ih podjelite!
Vidjela sam ovo tvoje pitanje danas u Starci, zbor! pa sam tamo neš napisala da se ne ponavljam i ovdje.

evo, Agata, ja cu kopirati da imamo sve na jednom mjestu. putnica

Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Kad je moj sin krenuo u vrtić i počeo kupit razne bacile, u dva mjeseca je pio sve žive antibiotike, probali pojačati imunitet s pčelicom, propolisom, svježim sokićima i medom, i na kraju probala s homeopatijom.Kod nas u SK nema homeopata, pa sam sve čitala s neta. Uglavnom nabavila sam pulsatillu ( začepljenost nosa) i belladonu (temperatura, grlobolja, kongresija gornjih dišnih puteva), ima i jedan preparat baš za imunitet, ali njega nisam mogla nigdje u to vrijeme nabavit- Thymo. To smo koristili kak piše na bočici i poslije toga više nismo bili jako bolesni da bi nam trebao antibiotik. Za više informacija upiši na tražilici homeopatija i sve češ naći, čak i popis homeopata s adresama i tel.

Zadnje uređivanje putnica : 20.02.2008. at 11:30.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:02   #10
E, jedino što nisam napisala je da sam preparate kupila u Gradskoj ljekarni, privatne kod nas baš i nisu time opskrbljene, ali mogu naručiti. Koštaju ti (Pulsatilla i Belladona) oko 80,00 kn i imaju 80 kom zrnaca.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:50   #11
Agata.....znam za te razvikane kojih ima u ljekarni....jel moguche da su to jedine? Ili ima neka druga firma/vrsta?

Naime, znam za tu jednu djevojchicu shto je uzimala neke homeopatske tabletice za jachanje imuniteta i izgledale su totalno drugachije (kutijica mislim i naljepnica)....ne ako ove - belladona...i dr.
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:54   #12
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Agata.....znam za te razvikane kojih ima u ljekarni....jel moguche da su to jedine? Ili ima neka druga firma/vrsta?

Naime, znam za tu jednu djevojchicu shto je uzimala neke homeopatske tabletice za jachanje imuniteta i izgledale su totalno drugachije (kutijica mislim i naljepnica)....ne ako ove - belladona...i dr.
pialolla, sigurno su izgledale drugačije jer se kod nas pod normalno može nabavit samo ta jedna firma. ali gle, to za jačanje imuniteta ti treba propisati liječnik, nemoj to sama jer ima tona pripravaka, kako ćeš ti odrediti koji najbolje paše tvom klincu? fino odeš, razgovor traje sat i pol, dva i koji dan poslije dobiješ pripravkić.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:58   #13
danas sam razgovarala sa jednom magistrom iz twin laba i ona mi je rekla za njihov preparat, tekuke masne kiseline na bazi 3 ulja, koje se daju kod atopijskog dermatitisa. znam, to nije homeopatija..riječ je o liniji childlife..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 17:12   #14
Meni je homeopatija puno pomogla, mom mužu isto za peludnu alergiju, i ja bih rado pokušala s djecom, ali ovdje nema...Kad vidim da u Zg pedijatri prepisuju
homeop.lijekove, dođe mi plakat.

U Makarskoj ništa, ništa nema.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 17:17   #15
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Meni je homeopatija puno pomogla, mom mužu isto za peludnu alergiju, i ja bih rado pokušala s djecom, ali ovdje nema...Kad vidim da u Zg pedijatri prepisuju
homeop.lijekove, dođe mi plakat.

U Makarskoj ništa, ništa nema.
ali ima u splitu, ne?
u zg ti je to isto jaaaako čoškasto i treba puno muke da se nađe to što trebaš.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:37   #16
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ali ima u splitu, ne?
u zg ti je to isto jaaaako čoškasto i treba puno muke da se nađe to što trebaš.
Meni do Splita sat vožnje. A i ne znam gdje ima, ako uopće ima.
Zar i u Zg ćoškasto?
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 20:15   #17
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
E, jedino što nisam napisala je da sam preparate kupila u Gradskoj ljekarni, privatne kod nas baš i nisu time opskrbljene, ali mogu naručiti. Koštaju ti (Pulsatilla i Belladona) oko 80,00 kn i imaju 80 kom zrnaca.
Belladona?!?!
Jedan moj frend je davao djetetu homeopatski pripravak za kojeg nije znao točan sastav (kad su joj izbijali zubići). Kad je mala počela čudno reagirati, malo je prokopao i skužio da u pripravku ima belladone, hmelja i kofeina... naravno da je odmah prekinuo "terapiju". Ako je nešto prirodno, ne znači da je bezazleno...
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 00:04   #18
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Meni do Splita sat vožnje. A i ne znam gdje ima, ako uopće ima.
Zar i u Zg ćoškasto?
ma je, da. ima homeolab, al ne sve potencije i ne sve pripravke.
al daj vidi tam na linku koji sam dala www.homeopatija.hr ima li terapeuta kod tebe. ja sam ti skoro ziher da ima.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 00:06   #19
e gle Split
Hrvatska udruga homeopata klasične homeopatije
Table 33
21000 Split
tel (++385) 21 318 794 (dr. Sanja Žamić); 91 589 22 44;
e-mail: [email protected]
(tretman: homeopatija, akupunktura, medicina)

ili ovo SPLIT Nela Roje 098/701-640

dr. Fedor Matajić


ORDINACIJA OPĆE MEDICINE DR. MATAIĆ
LAZARICA 3, Split Telefon: 021 389773
Fax: 021 389773
Registriraj tvrtku

Dr. ŽAMIĆ SANJA
LAZARICA 3, Split Telefon: 021 547325
Fax:
Registriraj tvrtku

Zadnje uređivanje PalmaSutra : 21.08.2010. at 23:27.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 00:22   #20
Curka je nedavno bila prehlađena i tražeći po netu naišla sam na Pulsatillu. Kupila sam je u privatnoj apoteci, 70 kn. Zvala sam Homeolab i tamo mi je dr rekla da je to ok i da dajem 3x3 kuglice. Otapala sam u malo čaja, sobne temperature, ne mješati već ostaviti da se samo rastopi, nekih 15 min. Mislim da je pomoglo.
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.