Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 00:26   #3541
Quote:
Reuma kaže: Pogledaj post
Je li se to može kupiti u slobodnoj prodaji u ljekarni, ili ide samo na recept?
Ove što sam ja uzela, napisala sam u postu iznad, su mi stvarno super i djeluju posve dobro, toliko da sam se danas i prvi put okupala na more, a evo ljeto zahvatilo već lijepu polovicu, a da dotada nisam... podiglo me, baš imam više energije.
plaća se. nije na klasični recept, nego onaj koji traje par mjeseci, kao što se dobiva za kontracepcijske pilule

130kn pakovanje od 100 komada
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 11:57   #3542
Exclamation

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel uzimate Neurobion?
to je kombinacija nekoliko B vitamina, jako je dobar za prijenos živčanih impulsa.
savjetuje se i osobama nakon moždanog, pareze i sličnog.
Ja mogu uzeti samo an slobodno..
Moja dr neće mi dati..
Sumnjam...
Ali da vam svima zahvalim vi i AnnieW ste mi pomogli da se jos malo potrudim..
da ne stojim skrštenih ruku i da ne čekam da smo prođe..
Ako ću pijući B vitamin i Mg ,manje imati te neugodne simptome,zaista bezveze se mučim
a mozda će mi biti tako lakše??

Jučer mi je sve pobogu ispadalo iz ruku..
Sada na poslu je sve očitije kako nisam dobro ..
Pitam se dokad će tolerirati moje ispade a da mi netko ne dodje i kaze "gle žao mi je ali ne gtreba nam netko tko nije zdrav",.,.naravno,neće to biti u tom smislu..nego će to biti zapakirano nekako..
Da li tko od vas ima starsne glavobolje kao migrene??
Mene jako one ometaju...

Quote:
Reuma kaže: Pogledaj post
Isti osjećaj i meni bio, baš odrvenjeno i blokiraju i ne slušaju uopće ili nemam osjećaj jakog pritiska na papučice,a to se dogodi i sa rukama, prejako stiskam volan ili komande, to što se vožnje tiče, ne uvijek, ali često se desi.
Skupina B vitamina sam kupila na slobodno, ima ti ih u Konzuma za samo 29 kn, bijelo narančasta bočica 60 tbl. za 2 mjeseca dostatno.
Zove se Energija Nutrico B kompleks vitamin.
Nadam se da ćeš pronaći i da će ti pomoći kao i meni.
Obavezno ću ih uzeti,ima Konzum u Sisku nadam se..
ako nema tih,uzet ću neke druge nije važno samo da se počne...

Brojim sitno...
Jedva čekam taj pregled neurologice,..
Znaš onaj osjećaj kad nešto jedva čekaš jer slutiš da taj dan ima naznaka rješenju,..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 13:28   #3543
Quote:
Reuma kaže: Pogledaj post
Je li se to može kupiti u slobodnoj prodaji u ljekarni, ili ide samo na recept?
Ove što sam ja uzela, napisala sam u postu iznad, su mi stvarno super i djeluju posve dobro, toliko da sam se danas i prvi put okupala na more, a evo ljeto zahvatilo već lijepu polovicu, a da dotada nisam... podiglo me, baš imam više energije.
Neurobion proizvodi Merck, najbolje je uzeti 100 komada (oko 130 kn), i možeš ga dobiti samo na privatni recept.
Tražiš liječnika opće prakse privatni recept, s njim u ljekarnu.
meni su ga preporučili kad sam izlazila iz bolnice prvi put, i od onda ga uzimam.
i svi liječnici s kojima sam došla u doticaj govore da je dobro složen lijek.

nije moja struka pa zaista ne mogu sad reći jel taj B vitamin iz Konzuma jednako dobar ili nije, želim samo reći da nije svejedno kakav je B kompleks u pitanju. jer od ovoga (neurobiona) nema povećanja apetita, čvrste kose etc. jer nije svaki B kompleks od istih B vitamina.

zaguglajte, raspitajte se.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:20   #3544
Pješčani,hvala ti (((:
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:51   #3545
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Pješčani,hvala ti (((:
Ima li ovdje netko ozbiljan kemičar? Želim razmijeniti mišljenje za prijateljicu kojoj ništa više neće da propišu.
Kvazar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:06   #3546
Quote:
Kvazar1 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje netko ozbiljan kemičar? Želim razmijeniti mišljenje za prijateljicu kojoj ništa više neće da propišu.
Zašto si mene kvotao??
ja kemičar nisam??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:19   #3547
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala HZMO u Tvtkovoj u Zg, i gospođa mi je rekla da je G 35 dovoljno. Neka ispunim obrazac i rukom dopišem " benificirani radni staž" jer ta opcija nije ponuđena na samom obrascu. Predala sam kopije dokumentacije i još posebno dopisala zahtjev sa molbom za priznavanje benificiranog radnog staža obzirom da imam G 35 dijagnozu kojeg sam potpisala.
Sad čekam da me pozovu, pa javim kaj bude s toga ...
Mada si sad razmišljam da počem i šepati kad ću ići na komisiju ...
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
sama dijagnoza je dovoljna za beneficirani staž, nema nikavog vještačenja niti pregleda, nitko me nije ništa pitao niti pregledavao, niti ja imam ikakve simptome bolesti trenutno, niti se na meni vidi po bilo čemu da imam multiplu, niti sam išta spominjala na komisiji, niti sam imala ikakve simptome bolesti na komisiji, došla našminkana i skockana i dobila rješenje i zvali su me danas iz porezne, jako ljubazni bili, vratili mi poreznu karticu i rekli obzirom da nisam zatražila tjelesno oštećenje, da na sam staž skraćeni nemam porezne olakšice neke dodatne, ali ako zatražim tjelesno oštećenje da onda imam to pravo što se tiče poreza obzirom sam zaposlena i danas mi i gotove ortopedske cipele, odlične, kao tenisice, koža sve, uložak, lijepo ih dobila od HZZO na njihov trošak jer i na to se ima pravo

odgovor nekome tko me pitao za dvoslike, prošle su mi same od sebe nakon jedno 2 mjeseca, ali onda tek sam bila u početnoj fazi pretraga, tako da nisam dobivala onda još pulsnu

došlo mi je rješenje, odbili su mi sve jer nisu našli nikakvo oštećenje
može pomoć?
što sve da stavim u žalbu?
iskopirati ću apsolutno sve nalaze. treba li ih ovjeriti?
ima li tko kakav savjet kako žalba treba ozgledati?
ja ću se koordinirati s pravnicima koje znam, ali čisto ako netko zna iz prve ruke, hvala
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:59   #3548
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
došlo mi je rješenje, odbili su mi sve jer nisu našli nikakvo oštećenje
može pomoć?
što sve da stavim u žalbu?
iskopirati ću apsolutno sve nalaze. treba li ih ovjeriti?
ima li tko kakav savjet kako žalba treba ozgledati?
ja ću se koordinirati s pravnicima koje znam, ali čisto ako netko zna iz prve ruke, hvala
krasno.

nalaze ne trebaš ovjeriti, samo ih kopiraj. za ostalo imaš pm.

može li korisnik kojem je "zabranjeno ovdje pisati" opisati kako se "već o ovom milijun puta raspravljalo" i kako se prije ovo rješavalo?
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.

Zadnje uređivanje kortich : 29.07.2014. at 14:07.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:15   #3549
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
došlo mi je rješenje, odbili su mi sve jer nisu našli nikakvo oštećenje
može pomoć?
što sve da stavim u žalbu?
iskopirati ću apsolutno sve nalaze. treba li ih ovjeriti?
ima li tko kakav savjet kako žalba treba ozgledati?
ja ću se koordinirati s pravnicima koje znam, ali čisto ako netko zna iz prve ruke, hvala

A gle, sama si citirala zakon gdje piše da se ne ide automatizmom, a to što neprikosnovena piše - važi očito za nju i konkretno za Rijeku, jer je općepoznato da su oni što se MS-a tiče država u državi. Zvala ja zagrebačku udrugu još davno za nekaj drugo i tamo su mi upravo to rekli.

U Rijeci i Istri općenito su ljude gurali na CCSVI (stoput dokazan mućak i beskorisno) a već na sam spomen dijagnoze dijele staž, mirovine i ostalo. U ZG ne. Preostaje ti da preseliš u Rijeku.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:53   #3550
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A gle, sama si citirala zakon gdje piše da se ne ide automatizmom, a to što neprikosnovena piše - važi očito za nju i konkretno za Rijeku, jer je općepoznato da su oni što se MS-a tiče država u državi. Zvala ja zagrebačku udrugu još davno za nekaj drugo i tamo su mi upravo to rekli.

U Rijeci i Istri općenito su ljude gurali na CCSVI (stoput dokazan mućak i beskorisno) a već na sam spomen dijagnoze dijele staž, mirovine i ostalo. U ZG ne. Preostaje ti da preseliš u Rijeku.
automatizam znači da država sama ne dijeli staž (radila je to do 1998.)
i nisam slala u zagreb, otkud ti to?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 11:45   #3551
Je li se nekome od vas dešava da ima neizdrživ svrbež kože po nogama cijelim i koji put rukama, ali više na donjem dijelu rista, i sa strane skočnim zglobovima uz oticanje nogu na istim mjestima, i da pritom izgrebe svu kožu do krvi i stvaraju se rane, koje sporo zarastu, a onda opet za koji dan počne svrbit i po dijelu gdje su istaknute vene na tim dijelovima nogu?

Mene po velikim vrućinama, izgleda kao da je neka alergija kako me sve počne svrbjeti, ili kao ubodi nekog velikog kukca, ali zapravo ništa od toga nije, već me svrbi dok god sebi ne izgrebem svu kožu, a na tim mjestima naročito gdje su istaknute vene pojavi se osjećaj i boli, kao da sam direktno te vene takla (to je samo takav meni subjektivan osjećaj)...
To se dogodi ponekad i sa rukama isto, gornji dio ruku od prstiju.... ima li to ikakve veze sa nekim od mogućih simptoma ovdje?
Reuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:33   #3552
Quote:
Reuma kaže: Pogledaj post
Je li se nekome od vas dešava da ima neizdrživ svrbež kože po nogama cijelim i koji put rukama, ali više na donjem dijelu rista, i sa strane skočnim zglobovima uz oticanje nogu na istim mjestima, i da pritom izgrebe svu kožu do krvi i stvaraju se rane, koje sporo zarastu, a onda opet za koji dan počne svrbit i po dijelu gdje su istaknute vene na tim dijelovima nogu?

Mene po velikim vrućinama, izgleda kao da je neka alergija kako me sve počne svrbjeti, ili kao ubodi nekog velikog kukca, ali zapravo ništa od toga nije, već me svrbi dok god sebi ne izgrebem svu kožu, a na tim mjestima naročito gdje su istaknute vene pojavi se osjećaj i boli, kao da sam direktno te vene takla (to je samo takav meni subjektivan osjećaj)...
To se dogodi ponekad i sa rukama isto, gornji dio ruku od prstiju.... ima li to ikakve veze sa nekim od mogućih simptoma ovdje?

ne mogu vjerovati. baš to imam od jučer
noge, do krvi ih grebem, zglobovi i rist.
već sam posumnjala na buhe ali nemam ni ljubimce ni tepihe. nisam to nikad povezivala s ms
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:43   #3553
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
automatizam znači da država sama ne dijeli staž (radila je to do 1998.)
i nisam slala u zagreb, otkud ti to?
Ne znam, mislila sam da si u ZG... zabrijala.
Nemam pojma, ja sam shvatila da automatizam ne znači da je dijagnoza dovoljna sama po sebi, već da ipak mora postojat nešto više.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 15:21   #3554
ne, nego kao, automatizmom je išlo do prije 15tak godina, kad vi valjda socijalno/mirovinsko to rješavalo (po sili zakona). sad moraš saznati za tu mogućnost, a
zakon ti omogućuje kad predaš zahtjev.
ili u mom slučaju, nakon malo duže avanture
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:06   #3555
staž

ja ću sad svima poslati na neki fax ili pismeno koga interesira, moje rješenje, imam ih 2, na jednoj je beneficirani radni staž, a na drugom da nemam tjelesnih oštećenja, ne može rijeka davati staž, a neki drugi grad ne, ako je propis jednak za cijelu hrvatsku
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:06   #3556
sta

ja ću sad svima poslati na neki fax ili pismeno koga interesira, moje rješenje, imam ih 2, na jednoj je beneficirani radni staž, a na drugom da nemam tjelesnih oštećenja, ne može rijeka davati staž, a neki drugi grad ne, ako je propis jednak za cijelu hrvatsku
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:23   #3557
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati. baš to imam od jučer
noge, do krvi ih grebem, zglobovi i rist.
već sam posumnjala na buhe ali nemam ni ljubimce ni tepihe. nisam to nikad povezivala s ms


Ni ja isto, nikakve kućne ljubimce (osim djece- šala mala!).... ni tepihe, ma nikad na ništa alergična, znači, dogodi se u stanu, ne ni vani, pa da se može objasniti da me nešto ugrizlo ili ubolo...užas, na što mi to izgleda i što je još gore, koliko to svrbi nepodnošljivo!
Znači, ipak je to neka zajednička točka nam???
Reuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:27   #3558
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
ja ću sad svima poslati na neki fax ili pismeno koga interesira, moje rješenje, imam ih 2, na jednoj je beneficirani radni staž, a na drugom da nemam tjelesnih oštećenja, ne može rijeka davati staž, a neki drugi grad ne, ako je propis jednak za cijelu hrvatsku
Da, nema logike, ako je zakon u okviru cijele Hrvatske, onda se ne mogu gradovi odjeljivat pojedinačno u donošenju različitih pravila..
Reuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:50   #3559
Nije podnjela ispravni zahtjev i nije imala medicinsku dokumentaciju i sad se čudi kaj su je odbili....
Dakle dvije osnovne stvari nije napravila, nek sad napravi šta treba i dobit če pozitivno riješenje

U žalbi nek se pozove na zakon o beneficiranom stažu gdje je izrekom navedana multipla kao razlog za beneficirani staž..
http://www.hupt.hr/index.php/hr/mirovinsko-osiguranje

Ovdje može nači kad je zakon donesen i sve vezano uz to...


Inače Zagrebačka udruga ne djeluje več neko vrijeme tako da udruge nemaju veze s time kome se odobrava kome ne...

Zadnje uređivanje koka36 : 31.07.2014. at 21:15.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:19   #3560
Naručila sam se kod De Marin..
Opet su mi odgodili termin kod neurologa i zaista mi je priosjelio,.
S 11.8 prebačeno na 15.9 a i to nije sigurno...
Ma platit cu tih 500kn i otići zeni mozda ona ozbiljnije shvati...
Žalosno je to..
Ali pomalo sam već na rubu..
Psiha mi sve vise propada i nikako si neznam pomoći...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.