Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2013., 09:31   #8921
I Rba šalje...ja čekam od Pbz-a.

Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
__________________
podržimo UDRUGU FRANAK!
nansale is offline  
Old 24.12.2013., 11:15   #8922
Quote:
ljupčeodmilošte kaže: Pogledaj post
Oko 3,3%.
i koliko ti je manja rata? jel odgovara onom izračunu sa stranice udruge?
charlizeos is offline  
Old 24.12.2013., 11:25   #8923
Otprilike. Ti još nisi dobila?
ljupčeodmilošte is offline  
Old 24.12.2013., 12:11   #8924
ja sam u pbz, još ništa
charlizeos is offline  
Old 24.12.2013., 14:38   #8925
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ja sam u pbz, još ništa
zaba, stiglo!
sick.am is offline  
Old 24.12.2013., 17:25   #8926
RBA, stigla obavijest, rata pala sa trenutno 2710 na 2360 kn. Mislim da to neće biti dugog vjeka, barem po onom šta piše na papiru
hektordog is offline  
Old 24.12.2013., 17:41   #8927
Pa sto to pise?
charlizeos is offline  
Old 24.12.2013., 18:02   #8928
previše toga, mogu skenirat i stavit negdje
hektordog is offline  
Old 24.12.2013., 19:58   #8929
Danas stiglo pismo od ZABE,rata manja za 700 kn,s 9700 na 9000,daleko je to od 20-30%
goldfish is offline  
Old 25.12.2013., 14:49   #8930
Nama je rata u zabi za 200 Chf manja,rata do sad cca 7300 kn, pocetna 4800 kn...pise u ibavjesti kad chf padne ispod 5,2 kn se vraca na stari ugovor

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Old 26.12.2013., 12:46   #8931
Quote:
rostok79 kaže: Pogledaj post
Ja sam tražio izlist od PBZ-a, odbili su me napisavši da se odredbe ZPK na mene ne primjenjuju jer sam digao kredit 2006.g.
Napisao sam pritužbu HNB-u i sad čekam.
Stigao odgovor od HNB-a, kojom potvrđuju postupanje banke kao ispravno, te dodaju da sukladno članku 29. st. 1. ZPK, sami ZPK se ne primjenjuje na ugovore sklopljene prije 01.01.2010. godine i zato mi banka nije dužna dostaviti izlist uplačenih rata.

Sad me samo zanima je li ovo (čl. 29.) Udruzi promaklo ili drugačije tumače zakon?
rostok79 is offline  
Old 26.12.2013., 15:34   #8932
Ovo i mene zanima iz jednog jednostavnog razloga a taj je ako prvostupanjska presuda ostane pravomocna (nakon zalbe optuzenih banaka) po kojem slovu zakona potrosac ima pravo traziti od trgovca (banke) izlist uplacenih rata sa vazecom kamatom i tecajem na svaki dan uplate kako bi procijenio iznos koji treba definirati u tuzbi prema banki koja mu je protuzakonito svaki mjesec naplacivala ratu/anuitet?
Inace do sada je inteligencija HNB bila upitna a od sad je ocito da tamo rade ljudi recimo "smanjenih intelektualnih sposobnosti" koji sa svojim zadnjim misljenjem o ZPK mute ionako vec blatnu baru stambenih kredita. Ocigledno nikome ne odgovara transparentnost poslovanja u HR bankarskom sustavu...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje mveza : 26.12.2013. at 15:40.
mveza is offline  
Old 26.12.2013., 21:07   #8933
Quote:
rostok79 kaže: Pogledaj post
Stigao odgovor od HNB-a, kojom potvrđuju postupanje banke kao ispravno, te dodaju da sukladno članku 29. st. 1. ZPK, sami ZPK se ne primjenjuje na ugovore sklopljene prije 01.01.2010. godine i zato mi banka nije dužna dostaviti izlist uplačenih rata.

Sad me samo zanima je li ovo (čl. 29.) Udruzi promaklo ili drugačije tumače zakon?

Netko te u PBZ mulja: ja sam do sada od svoje osobne bankarke dva puta tražio izlist uplaćenih rata i svaki put sam ih dobio.
domar is offline  
Old 26.12.2013., 22:09   #8934
Dobra večer!
Previše je stranica na ovoj temi da ih sve pročitam, pa vas molim da mi odgovorite da li je moguce od banke traziti povrat neosnovano plaćenih (preplaćenih) iznosa kredita koji je otplacen prije godinu dana? To je bio petogodisnji stambeni (adaptacijski) kredit, s moratorijem od cca 10 mjeseci zbog porodiljnog.
također, je li moguce traziti povrat preplaćenih iznosa rata za sedmogodisnji auto kredit koji je jos uvijek u otplati?
croshtula is offline  
Old 26.12.2013., 22:25   #8935
Guverner HNBa Vujčić:
"Je li mislite da je uopće realno da kamate padaju?

Pa kamate su u konstantnom padu. Ako pogledate nekoliko zadnjih nekoliko godina, sada smo došli u situaciju gdje su kamate na kredite poduzećima blizu povijesnog minimuma.

Može li to još ići ispod?
Može, ići će.

Gdje će stati?
To ne znamo, to ne predviđamo nikad. Ono što je bitno da bi se nastavio značajan pad kamatnih stopa je da i rizik države padne. Rizik države može pasti samo ako se učini fiskalna konsolidacija, ako rejting države poraste, a vrlo je jasno što može povećati rejting države."

Evo citiram ovdje da ostane zauvijek zabilježeno što je guverner rekao.
Nadam se da su Časni Suci s Višeg trgovačkog suda gledali intervju.

Quote:
croshtula kaže: Pogledaj post
Dobra večer!
Previše je stranica na ovoj temi da ih sve pročitam, pa vas molim da mi odgovorite da li je moguce od banke traziti povrat neosnovano plaćenih (preplaćenih) iznosa kredita koji je otplacen prije godinu dana? To je bio petogodisnji stambeni (adaptacijski) kredit, s moratorijem od cca 10 mjeseci zbog porodiljnog.
također, je li moguce traziti povrat preplaćenih iznosa rata za sedmogodisnji auto kredit koji je jos uvijek u otplati?
Možeš ih lijepo zamoliti ali ja ti preporučam da uzmeš advokata i da im se on obrati, a nije zgore ni da ih odmah tužiš ako si siguran u presudu.
sick.am is offline  
Old 27.12.2013., 13:10   #8936
Splitska Banka poslala pismo, rata skoćila sa 425 CHF na 524 CHF za sljedeći mjesec a nakon toga svaki sljedeći anuitet 511 CHF a zadnja rata 2018 je 510 CHF!
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 27.12.2013., 16:47   #8937
Quote:
croshtula kaže: Pogledaj post
Dobra večer!
Previše je stranica na ovoj temi da ih sve pročitam, pa vas molim da mi odgovorite da li je moguce od banke traziti povrat neosnovano plaćenih (preplaćenih) iznosa kredita koji je otplacen prije godinu dana? To je bio petogodisnji stambeni (adaptacijski) kredit, s moratorijem od cca 10 mjeseci zbog porodiljnog.
također, je li moguce traziti povrat preplaćenih iznosa rata za sedmogodisnji auto kredit koji je jos uvijek u otplati?
Bez tuzbe zaboravi no jos malo pa ce ti zastara pa se brzo odluci. U krajnjem slucaju obrati se UF...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 27.12.2013., 17:49   #8938
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Netko te u PBZ mulja: ja sam do sada od svoje osobne bankarke dva puta tražio izlist uplaćenih rata i svaki put sam ih dobio.
Ako nisi ništa mijenjao u kreditu (ugovarao moratorij, vršio djelomičnu otplatu i sl.) ond tvoja osobna bankarica ima vidljivo sve u svom kompu, od dana dizanja kredita pa do trenutka dok si zatražio izlist. Ako si u dobrim odnosima sa svojom bankaricom, onda ti ona to sama napravi.
No ako si bilo što mijenjao po kreditu, onda tvoja bankarica u kompu vidi samo stanje od datuma zadnje izmjene pa na dalje. U tom slučaju se ona mora obratiti u ZG u centralu, a tu nastaje problem jer se banka poziva na čl. 29 ZPK po kojem ti nisu dužni dostaviti izlist.
Poanta: šuti dok imaš sreće i uzmi izlist dok ga još možeš dobiti.

Što se muljanja PBZ-a tiče, mene ne zabrinjava njihov odgovor i pitanje muljaju li ili ne. Zabrinjava me tumačenje HNB-a koji je zauzeo isti stav kao i banka, te me o tom stavu pismeno obavijestio.

Netko je još pitao kako ćemo moći formirati tužbu ako nam banke ne dostave izliste. Mislim da to neće predstavljati problem, jer kad sud nešto zatraži, onda to i dobija.
rostok79 is offline  
Old 27.12.2013., 18:56   #8939
Quote:
rostok79 kaže: Pogledaj post
Ako nisi ništa mijenjao u kreditu (ugovarao moratorij, vršio djelomičnu otplatu i sl.) ond tvoja osobna bankarica ima vidljivo sve u svom kompu, od dana dizanja kredita pa do trenutka dok si zatražio izlist. Ako si u dobrim odnosima sa svojom bankaricom, onda ti ona to sama napravi.
No ako si bilo što mijenjao po kreditu, onda tvoja bankarica u kompu vidi samo stanje od datuma zadnje izmjene pa na dalje. U tom slučaju se ona mora obratiti u ZG u centralu, a tu nastaje problem jer se banka poziva na čl. 29 ZPK po kojem ti nisu dužni dostaviti izlist.
Poanta: šuti dok imaš sreće i uzmi izlist dok ga još možeš dobiti.

Što se muljanja PBZ-a tiče, mene ne zabrinjava njihov odgovor i pitanje muljaju li ili ne. Zabrinjava me tumačenje HNB-a koji je zauzeo isti stav kao i banka, te me o tom stavu pismeno obavijestio.

Netko je još pitao kako ćemo moći formirati tužbu ako nam banke ne dostave izliste. Mislim da to neće predstavljati problem, jer kad sud nešto zatraži, onda to i dobija.
Nisam ništa mijenjao u kreditu, svejedno osobna bankarka traži izlistavanje mojih uplata u svojoj centrali ili gdje već. Znam jer je na svakom izlistu ime osobe koja je zadužena kod pbz-a za sastavljanje takvog dokumenta. Sam dokument čekam dva-tri dana i tada me pozovu u poslivnicu da ga preuzmem. Zadnji put sam uzimao izlist u 3. mjesecu. tada me bankarka pitala da zašto mi treba, reko svjedok sam na sudu protiv banke pa mi treba ta dokumentacija. Osobna bankarica je samo posrednik koja tvoj/moj zahtjev samo proslijeđuje.
Očito postoje dvostruki kriteriji, naažalost.
domar is offline  
Old 29.12.2013., 12:28   #8940
Je li tko dobio kakvu obavijest od erste bande?
registriran_clan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.