Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 22:38   #301
Evo kako ja gledam na to. Ja živim u svemiru A. Svemir A je imao svoju prošlos, ima svoju sadašnjost i imati će svoju budućnost. Prošlost svemira A je znama (recimo zapisana je u knjigama). I ako ja iz svemira A odem u prošlost u 1939 da ubijem Hitlera, što i napravim - koknem ga. No, zapravo ja nisam otišao u svemir A, već u neki drugi (B,C,D....), i u mojoj sadašnjosti, iz koje sam ja došao (svemira A) Hitler je još uvijek živ. Zašto mislim tako? Iz 2 razloga:
1. Ako mi u svemiru A imamo knjige u kojima piše da je Hitler umro 1945 godine, počinivši samoubojstvo - onda to je tako, faktična činjenica - to se dogodilo. 2. Ako ja ubijem Hitlera, što će se dogoditi ---> Neće biti Reicha ----> Vjerojatno bi se jedno duže izvjesno vrijeme održala Kraljevina Jugoslavija ---> To bi rezultiralo totalno drugačijim razmještajem stanovništva, budučih događaja itd...----> Što bi značilo, da se moji roditelji vjerojatno ne bi upoznali i zaljubili (ako bi uopće bili živi)---> Što znači da se ja ne bi rodio. Ako se ja nisam rodio, kako sam ja mogao otputovati u prošlost i ubiti hitlera? Nikako. Dakle, po meni je jedini logički odgovor da sam ja otputovao u prošlost, no u trenutku kada sam ja stigao u tu prošlost se iz moje prošlosti (Svemira A), "rodila, proizišla, stvorila" jedna nova vremenska linija (Svemir , B, c, d....) neovisna od moje (Svemira A), te jedino isto što dijeli s mojim svemirom jest prošlost DO 1939 (odnosno do onda kad sam ja stigao u tu prošlost)....
Ovo je samo moje mišljenje, pa me nemojte flejmat...
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 23:19   #302
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
besmislica - kao, avionom se može putovati samo u zemlju koja ga je izradila

nama, danas, nije moguće pojmti da će putovanja kroz vrijeme biti moguća iz jednostavnog razloga jer ne možemo shvatiti pojam putovanja kroz vrijeme - isto kao starim grcima/eipćanima/rimljanima/Napoleonu... da možemo letjeti zrakom - njihov pojam nemogućnosti letenja se svodi na to da je drvo, metal i ostalo "teže" od zraka i da letenje nije moguće.
E pa tako je i nama danas sa putovanjem kroz vrijeme!
a ptice koje su teže od zraka ne lete
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:34   #303
Prema Einstein-ovoj teoriji kada bismo putovali svemirskim brodom brzinom koja je blizu brzini svjetlosti mogli bismo za kratko vrijeme doci do mnogo udaljenih nebeskih tijela ili cak u neku drugu galaksiju.Naravno istom brzinom bismo se mogli vratiti na zemlju.Medjutim to bi za nas znacilo rastanak sa svim osobama koje smo poznavali jer bi kad se vratimo na zemlju primijetili da ako je npr vrijeme naseg boravka u svemirskom bilo mjesec dana i ako pretpostavimo da smo se odmah vratili od tamo gdje smo putovali-na zemlji proslo npr nekoliko hiljada godina.Naravno,koliko ce vremena proci na zemlji dok se mi krecemo u svemirskom brodu zavisi od brzine svemirskog broda kojim se krecemo ako usvojimo konstantni termin vremena koji cemo provesti u svemirskom brodu.Na ovaj nacin se prema Einstein-ovoj teoriji putuje buducnost.Kada bismo brzinu naseg svemirskog broda povecali do brzine svjetlosti(Prema Einsteinu brzina svjetlosti se ne moze dostici,ali neki naucnici sumnjaju u to) vrijeme bi stalo.Koliko bi vremena u
ovom slucaju proslo na zemlji to ne mozemo znati bez proracuna,ali mozemo zakljuciti da bi proslo mnogo vise nego u prvom slucaju.Mnogima bi koji bi se u ovo upustali kao i meni sto se kaze pamet stala jer ne mogu ni zamisliti da bi se moglo doci do toga da vrijeme ne postoji,ali Einsteinova formula teorije relativiteta upravo to dokazuje.I dalje kada bismo brzinu svemirskog broda ubrzali do brzine vece od brzine svjetlosti vrijeme bi teklo unazad tj kada bismo se vratili na zemlju vidjeli bi da smo npr dosli u neku daleku proslost.U koliku proslost to zavisi kolikom smo vecom brzinom od brzine svjetlosti putovali svemirskim brodom.Ovo sve lici na naucnu fantastiku,ali mnogi naucnici nakon raznih eksperimenata priznali su Einstein-ovu teoriju relativiteta.

Sve mi je to tesko povjerovati jer proizilazi da je teoretski moguce putovati kroz vrijeme.Sam Einstein je po otkricu svoje teorije rekao nesto kao:"Nismo li se mi otkricem ove teorije priblizili Bozanstvu"
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 02:37   #304
ta teorija je savrseno jasna i logicna po to j njegovoj teoriji vrijeme je relativno a ja cu dodat i to da vrijeme ne postoji ,vrjeme je iluzija ..svjet je u kaosu i u gibanju a mi gibanje necega ..okruzujemo vremenom ..pri vecim brzinama tjelo je tromije i dakle cestice pri vecim brzinama se usporavaju a i time i vrijeme u nasem pojmu..dakle ako svemirski brod ide 50 % brzine svjetlosti ljudi i satovi i sve u tom brodu ce bit 50% sporije ..e sad 1 godina provedena na tom brodu bit ce 2 godine na zemlji isto tako i sa suprotnog gledista ..sto ce reci i pokazati relativnost vremena ..dakle vracanje u proslost bi bilo vracanje sistema kakav je bio ili sustava kojeg gledamo u prijasnje stanje ..cini mi se nemogucim ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 04:01   #305
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
No dobro. Ukoliko postoji kontinuum, postoji i budućnost. U toj budućnosti je netko već došao do vremeplova, pretpostavimo. I dakako, krenuo u prošlost.
Nema apsolutno nikakve logike da ih ne viđamo svakodnevno.
Da, prvo sto bi napravili bi nam se javili: Oooo, bok TanjaOriginal, evo mi smo iz budućnosti pa ti se javljamo eto tek toliko da znaš... i tek toliko da čoviječanstvo može paničarit malo itd...itd...

Ako je moguće ne vjerujem baš da bi baš svima bio raspoloživ taj "vremeplov"...
grudnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:42   #306
Jel netko ovdje vjeruje da postoji TRP tj Time Reference Point kako ga je Tesla definirao?
sun-in-eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:12   #307
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
Evo kako ja gledam na to. Ja živim u svemiru A. Svemir A je imao svoju prošlos, ima svoju sadašnjost i imati će svoju budućnost. Prošlost svemira A je znama (recimo zapisana je u knjigama). I ako ja iz svemira A odem u prošlost u 1939 da ubijem Hitlera, što i napravim - koknem ga. No, zapravo ja nisam otišao u svemir A, već u neki drugi (B,C,D....), i u mojoj sadašnjosti, iz koje sam ja došao (svemira A) Hitler je još uvijek živ. Zašto mislim tako? Iz 2 razloga:
1. Ako mi u svemiru A imamo knjige u kojima piše da je Hitler umro 1945 godine, počinivši samoubojstvo - onda to je tako, faktična činjenica - to se dogodilo. 2. Ako ja ubijem Hitlera, što će se dogoditi ---> Neće biti Reicha ----> Vjerojatno bi se jedno duže izvjesno vrijeme održala Kraljevina Jugoslavija ---> To bi rezultiralo totalno drugačijim razmještajem stanovništva, budučih događaja itd...----> Što bi značilo, da se moji roditelji vjerojatno ne bi upoznali i zaljubili (ako bi uopće bili živi)---> Što znači da se ja ne bi rodio. Ako se ja nisam rodio, kako sam ja mogao otputovati u prošlost i ubiti hitlera? Nikako. Dakle, po meni je jedini logički odgovor da sam ja otputovao u prošlost, no u trenutku kada sam ja stigao u tu prošlost se iz moje prošlosti (Svemira A), "rodila, proizišla, stvorila" jedna nova vremenska linija (Svemir , B, c, d....) neovisna od moje (Svemira A), te jedino isto što dijeli s mojim svemirom jest prošlost DO 1939 (odnosno do onda kad sam ja stigao u tu prošlost)....
Ovo je samo moje mišljenje, pa me nemojte flejmat...
zanimljivo razmišljanje

mene zanima,kad bi ti koknuo Hitlera i vratio se nazad odakle si došao

gdje bi onda došao?
ako bi došao opet u A,tvoje djelo nebi imalo nikakvog učinka
ako bi došao u B,onda se vjerojatno nebi ni rodio tamo,nego bi bio kao neki ilegalac bez dokaza da uopće postojiš
Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:10   #308
mislim da vrijeme ne postoji.pročitao sam neku teoriju o termodinamici, toplini jel, da ako bi se vrijeme vraćalo unazad, toplina bi i dalje prelazila s toplijeg na hladnije tijelo. zbog toga nekako mislim da čak i kada bi u ovom trenutku počeli vraćati vrijeme unazad, ništa se ne bi desilo jer se fizikalni zakoni neće odvijati unatrag već će sve ići dalje "naprijed u budućnost" kao i inače. recimo, da čak i odvrtimo "vrijeme" 70 godina u vrijeme Hitlera, fizikalni zakoni će se i dalje odvrtjeti po našoj percepciji 70 godina u budućnost.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:35   #309
Quote:
Pepy the Killer kaže: Pogledaj post
zanimljivo razmišljanje

mene zanima,kad bi ti koknuo Hitlera i vratio se nazad odakle si došao

gdje bi onda došao?
ako bi došao opet u A,tvoje djelo nebi imalo nikakvog učinka
ako bi došao u B,onda se vjerojatno nebi ni rodio tamo,nego bi bio kao neki ilegalac bez dokaza da uopće postojiš
Ne znam gdje bi se vratio u A ili B, no da u A bi bilo sve po istom, a u B bi bio "ilegalac", tj. čovijek koji se nije rodio a postoji (što je opet paradoks...)
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:52   #310
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
mislim da vrijeme ne postoji.
Postoji!

Imaš ga u dosta jednadžbi u fizici. (valjda si imao fiziku u školi)
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:12   #311
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Postoji!

Imaš ga u dosta jednadžbi u fizici. (valjda si imao fiziku u školi)
pardon, krivo sam se izrazio. htio sam reći da ne postoji ono apsolutno vrijeme već samo ono relativno u intervalima, kao u fizici.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:03   #312
Kako putovat kroz nešto što ne postoji?
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:08   #313
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
Kako putovat kroz nešto što ne postoji?
Trenutno je 21:08.
Vidiš da postoji vrijeme.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:21   #314
Vasa prepucavanja cijenjeni kolege forumasi su zasnovana na krivim pretpostavkama. Da biste pronasli odgovore na vasa paradoksalna pitanja tipa "Sto ako se vratim u vrijeme i ubijem svoju majku prije nego me ona rodi. Ocu li ja nestati?" i slicno, morate ih prvo prestati postavljati jer nemaju veze sa stvarnoscu.
Pokusavate izbrojati koliko ima krumpira u vocnjaku.
- Nema ih gospodo!

-1. Vrijeme ne postoji. To je mana nase svijesti jer nije dovoljno razvijena da koncepira stvarnost onakvu kakva stvarno jeste. -2. Sve sto "se dogodilo" ili "ce se dogoditi" se u stvari dogadja upravo sada. Ne postoji nesto kao proslost i buducnost. Sve je sadasnjost. Svemir je staticki model stvarnosi. Nase svijesti su ono sto se giba.
-3. Zamisli da odes daleko od planete, daleko od galaksije, daleko gdje nema ni zvjezda ni nicega s cime bi usporedio kretanje. Gdje nema nikakve reference vremena. Ubrzo bi ti vrijeme prestalo postojati.
-4. Razlog sto je nasa svjest ovako "prevarena" jest sbog naseg poimanja sadasnjosti a ne proslosti i buducnosti. Razmislite koliko traje "sada". Koliko je dug trenutak koji nazivamo sadasnjost? Dijelic sekunde. Ajde pokusajte zamisliti da "sada" traje malo duze. Dvije sekunde. Da imate dvije sekunde fore da odzivite "sada". Pa zamislite da ono traje jos duze. Moza minutu ili dvije. Da "sada" traje godinu dana vi biste imali fore manipulirati dogadjajima u okviru jedne godine.
- E pa to ljudi moji je vrijeme. To je sadasnjost. Samo nasa svijest misli da je prekratko.

- I jos jedna stvar.
- Ako se vratis kroz vrijeme mozes ubiti svoju majku prije nego te rodi i ostati ziv.
To se zove paralelni svemir. A njih ima koliko ima i kombinacija mogucih dogadjaja u svemiru.
Dakle teoretski sve je moguce i sve su kombinacije moguce.
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:57   #315
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post
Vasa prepucavanja cijenjeni kolege forumasi su zasnovana na krivim pretpostavkama. Da biste pronasli odgovore na vasa paradoksalna pitanja tipa "Sto ako se vratim u vrijeme i ubijem svoju majku prije nego me ona rodi.

-1. Vrijeme ne postoji. To je mana nase svijesti jer nije dovoljno razvijena da koncepira stvarnost onakvu kakva stvarno jeste. -2. Sve sto "se dogodilo" ili "ce se dogoditi" se u stvari dogadja upravo sada. Ne postoji nesto kao proslost i buducnost. Sve je sadasnjost. Svemir je staticki model stvarnosi. Nase svijesti su ono sto se giba.
-3. Zamisli da odes daleko od planete, daleko od galaksije, daleko gdje nema ni zvjezda ni nicega s cime bi usporedio kretanje. Gdje nema nikakve reference vremena. Ubrzo bi ti vrijeme prestalo postojati.
-4. Razlog sto je nasa svjest ovako "prevarena" jest sbog naseg poimanja sadasnjosti a ne proslosti i buducnosti. Razmislite koliko traje "sada". Koliko je dug trenutak koji nazivamo sadasnjost? Dijelic sekunde. Ajde pokusajte zamisliti da "sada" traje malo duze. Dvije sekunde. Da imate dvije sekunde fore da odzivite "sada". Pa zamislite da ono traje jos duze. Moza minutu ili dvije. Da "sada" traje godinu dana vi biste imali fore manipulirati dogadjajima u okviru jedne godine.
.
upravo to sam i ja objasnio u ovoj temi prije cca 3 mjeseca...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...6&postcount=68
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:50   #316
Quote:
audioslave kaže: Pogledaj post
nemoguce...

iz jednog razloga...

uzmi sad da se zelis vratiti u 1940 i ubiti hitlera. vec znas da ne bi uspio jer je hitler tamanio zidove. hocu reci mozda je moguce putovanje, ali u biti ne bi nista promijenio jer ono sto se dogodilo neizbjezno se tako moralo dogoditi i ne mozes to nikako promjeniti

da je moguce putovati kroz vrijeme mogao bi promijeniti buducnost,i da se vratis u recimo godinu u kojoj se hitler rodio i recimo utopis ga,nema ni hitlera ni ratova a sto se tice putovanja kroz vrijeme sumnjam da je moguce jer je vrijeme izmisljeno od ljudi tj sekunda ,minuta , sat ,nema buducnosti i proslosti mislim da je sve sadasnjost.jebiga moje razmisljanje ne kazem da je tako
__________________
Kad se budem ženio pjevat ce mi grupa YouTube...jer svaku pjesmu znaju!!
strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:07   #317
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Trenutno je 21:08.
Vidiš da postoji vrijeme.
Samo ti se čini! Nije tako!
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:35   #318
Quote:
strumpf kaže: Pogledaj post
da je moguce putovati kroz vrijeme mogao bi promijeniti buducnost,i da se vratis u recimo godinu u kojoj se hitler rodio i recimo utopis ga,nema ni hitlera ni ratova a sto se tice putovanja kroz vrijeme sumnjam da je moguce jer je vrijeme izmisljeno od ljudi tj sekunda ,minuta , sat ,nema buducnosti i proslosti mislim da je sve sadasnjost.jebiga moje razmisljanje ne kazem da je tako
Da, baš ne bi netko drugi napravio pizdariju da Hitlera ubiješ.
Ima tisuće ''Hitlera'' u svijetu.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:36   #319
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
Samo ti se čini! Nije tako!
Ne čini mi se.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 16:33   #320
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Da, baš ne bi netko drugi napravio pizdariju da Hitlera ubiješ.
Ima tisuće ''Hitlera'' u svijetu.
bit svega je da nebi hitler napravio,znaci promjena je
__________________
Kad se budem ženio pjevat ce mi grupa YouTube...jer svaku pjesmu znaju!!
strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.