Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2016., 19:01   #61
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
1. Obrazovanje u Hrvatskoj je financirano iz državnog proračuna kojeg putem poreza pune svi građani, pa tako i roditelji tog studenta i sam student.
A taj proračun pune i oni koji nisu išli na fakultet.

Fakultet realno košta nekoliko desetaka tisuća, a kad uračunaš i ostale stvari tipa zdravstvo, roditelji tog studenta nisu toliko uplatili u državni proračun nego država uzima i privredi i uzima strane kredite da bi platili tog malog.

Quote:
Tvoj pogled na ovo pitanje je tipični socijalistički pogled na procese u društvu
dva plus dva je valjda različito u kapitalizmu i socijalizmu, nisam ja ta razina svijesti do to dokučim.

Quote:
Politika EU predlaže i savjetuje članicama da se opredjele za određene grane industrije pogodne i specifične za njihovu geopolitičku poziciju
E baš dobro kad nam predlaže, to riješava sve probleme

Predlažem ja tebi da budeš miljarder, jel dobar taj moj savjet?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 19:27   #62
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A taj proračun pune i oni koji nisu išli na fakultet.

Fakultet realno košta nekoliko desetaka tisuća, a kad uračunaš i ostale stvari tipa zdravstvo, roditelji tog studenta nisu toliko uplatili u državni proračun nego država uzima i privredi i uzima strane kredite da bi platili tog malog.



dva plus dva je valjda različito u kapitalizmu i socijalizmu, nisam ja ta razina svijesti do to dokučim.



E baš dobro kad nam predlaže, to riješava sve probleme

Predlažem ja tebi da budeš miljarder, jel dobar taj moj savjet?
Gle, ja se slažem da nije pravedno da SVI financiraju stvari koje možda osobno neće koristiti. I zato sam za privatizaciju, uz uvjet da se smanje i porezne stope.

A ovaj tvoj argument za "savjet" EU ne razumijem. Pa EU financijski podupire razvoj industrije i gospodarstva. Države imaju pravo na poticaje iz EU. To što smo od ulaska u EU pa do sada imali na vlasti nesposobne socijaliste to je drugi par rukava. Neke države poput Irske su imale velike koristi od EU, a nisu izmislile ne znam kakvu magiju.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 20:16   #63
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
Gle, ja se slažem da nije pravedno da SVI financiraju stvari koje možda osobno neće koristiti. I zato sam za privatizaciju, uz uvjet da se smanje i porezne stope.
ne, ti kažeš da ja krivo vidim stvari i još me proglasiš socijalistom

Quote:
A ovaj tvoj argument za "savjet" EU ne razumijem. Pa EU financijski podupire razvoj industrije i gospodarstva. Države imaju pravo na poticaje iz EU. To što smo od ulaska u EU pa do sada imali na vlasti nesposobne socijaliste to je drugi par rukava. Neke države poput Irske su imale velike koristi od EU, a nisu izmislile ne znam kakvu magiju.
Netočno.

Unija razvija infrastrukturu, a poticanje proizvodnje je izričito zabranjeno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 09:50   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ne, ti kažeš da ja krivo vidim stvari i još me proglasiš socijalistom



Netočno.

Unija razvija infrastrukturu, a poticanje proizvodnje je izričito zabranjeno
A što se događa poticanjem infrastrukture? Razvija se jezik i kulturni običaji?

Financiranje obrazovanja ne vodi nigdje ako obrazovanje nije usklađeno sa potrebama tržišta. Dakle tu su zakazale sve vlade od '91, a izgleda da ni sljedeća vlada neće ništa po tom pitanju napraviti.

Zadnje uređivanje Gavin McInnes : 29.06.2016. at 10:02.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 11:55   #65
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
To je zato što starija generacija ne zna razmišljati izvan postavljenih okvira "desnih" i "lijevih".
Problem je što (generalno) starija generacija ne može ni pojmiti da je netko ekonomski desno (mislim da im je to neprihvatljivo nakon što su u Jugi baždareni da je ta pozicija neprihvatljiva). Iz toga onda slijedi ta naša otužna politička scena, gdje se polarizacija bazira na količini domoljublja.

Nadam se da će se to mijenjati kako udio bivših samoupravljača u društvu bude sve manji.
Također, Internet puno znači za razmjene mišljenja i kolanje informacija. Nadam se da će upravo Internet utjecati na spoznaju da tolerancija ne znači toleriranje svojih misaonih klonova



Osobno sam ideološki liberal, a u vezi ekonomije sam prešla s pozicije ljevice na desno (to moguće nekako i normalno dolazi s godinama).
Nadam se da ću doživjet da stranka koja zastupa takvo stajalište ima utjecaj na hrvatskoj političkoj sceni.

Sada ću glasati za Most jer smatram da je to dobar nastavak razvoja demokracije u Hrvatskoj.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 11:56   #66
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Unija razvija infrastrukturu, a poticanje proizvodnje je izričito zabranjeno
Pa potiče i proizvodnju, samo onu Njemačke
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 14:00   #67
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
A što se događa poticanjem infrastrukture? Razvija se jezik i kulturni običaji?
To su preduvjeti za proizvodnju, ali je zabranjeno subvencionirati sam proizvod.

Možeš dati npr. porezne olakšice za informatiku ili energetiku, ali ne smiješ proizvodžaču davati pare za ono što proizvede jer je tako narušena tržišna utakmica
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 19:45   #68
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Hrvatska će biti nacija konobara i kuhara i bit ćemo svjetsko odmaralište za penzionere
:
što uopće nije loše kad bi to u potpunosti maksimalno iskoristili.Domća eko hrana,domaća radna snaga i lova ostaje tu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:25   #69
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
što uopće nije loše kad bi to u potpunosti maksimalno iskoristili.Domća eko hrana,domaća radna snaga i lova ostaje tu.
Kao grčka recimo, njima super ide
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:22   #70
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Problem je što (generalno) starija generacija ne može ni pojmiti da je netko ekonomski desno (mislim da im je to neprihvatljivo nakon što su u Jugi baždareni da je ta pozicija neprihvatljiva). Iz toga onda slijedi ta naša otužna politička scena, gdje se polarizacija bazira na količini domoljublja.

Nadam se da će se to mijenjati kako udio bivših samoupravljača u društvu bude sve manji.
Također, Internet puno znači za razmjene mišljenja i kolanje informacija. Nadam se da će upravo Internet utjecati na spoznaju da tolerancija ne znači toleriranje svojih misaonih klonova



Osobno sam ideološki liberal, a u vezi ekonomije sam prešla s pozicije ljevice na desno (to moguće nekako i normalno dolazi s godinama).
Nadam se da ću doživjet da stranka koja zastupa takvo stajalište ima utjecaj na hrvatskoj političkoj sceni.

Sada ću glasati za Most jer smatram da je to dobar nastavak razvoja demokracije u Hrvatskoj.
Ja se slažem. Većina Hrvata danas su socijalisti, jasno im je da socijalizam ne funkcionira ali ne razumiju zašto pa si to ne žele priznati. A strah prema liberalizmu je klasičan primjer straha prema nepoznatome. Vlak je prošao, ti ljudi su obrazovani i indoktrinirani u socijalizmu, i njih se ne može promijeniti.

A s glasanjem za Most se ne slažem jer to dovodi Milanovića i SDP ponovno na vlast, a time ćemo se zauvijek vratiti u ekonomski i ideološki socijalizam (ne bi me čudilo da za koju godinu zatraže dodavanje petokrake na zastavu). U prošle 4 godine je SDP vratio Hrvatsku u neka mračna vremena Jugoslavije, a ako se SDP ponovno vrati na vlast - to je to. Nema povratka. Možemo se odseliti skupa sa onih 100.000 koji su se već odselili.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:09   #71
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post

Financiranje obrazovanja ne vodi nigdje ako obrazovanje nije usklađeno sa potrebama tržišta. Dakle tu su zakazale sve vlade od '91, a izgleda da ni sljedeća vlada neće ništa po tom pitanju napraviti.
Zabole ih quki,bitno da maznu paru da bi kakav rođo zidar mogao u džep stavit kakvu kintu.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kao grčka recimo, njima super ide
Ima i jako boljih primjera.

Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
U prošle 4 godine je SDP vratio Hrvatsku u neka mračna vremena Jugoslavije, a ako se SDP ponovno vrati na vlast - to je to.
A kuda su nas ovi sadašnji vratili/odveli/doveli
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:01   #72
Nisu nigdje jer nisu mogli. Domoljubna koalicija vuče na jednu stranu, MOST na drugu. A ako poslije izbora koaliraju MOST i SDP sve će se ponoviti.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 13:23   #73
I onda padamo i dalje i dubje dok tu trojku sa satelitima narod ne odveze na goli otok.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 13:37   #74
U trećem putu vidim samo MOST i Pametno. Treći put trebao bi predstavljati stranke koje dosad nisu ogrezle na političkoj sceni ili barem nisu stigle postati kriminalcima.

I to je nešto. Ovdje nikako ne vidim ŽZ kao anarhističku stranku, ali vidim potencijalne treće stranke koje se još nisu etablirale.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 13:53   #75
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
Nisu nigdje jer nisu mogli. Domoljubna koalicija vuče na jednu stranu, MOST na drugu. A ako poslije izbora koaliraju MOST i SDP sve će se ponoviti.
Tocno.
Problem "treceg puta"...i pri tome mislim na doista pravi treci put a ne tek jednu od inkarnacija prva dva je u tome sto sa kime god udje u koaliciju mora tu istu koaliciju sabotirati a ako to ne napravi onda postaje dijelom jednog od dva.
o
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:21   #76
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
Ja se slažem. Većina Hrvata danas su socijalisti, jasno im je da socijalizam ne funkcionira ali ne razumiju zašto pa si to ne žele priznati. A strah prema liberalizmu je klasičan primjer straha prema nepoznatome. Vlak je prošao, ti ljudi su obrazovani i indoktrinirani u socijalizmu, i njih se ne može promijeniti.

A s glasanjem za Most se ne slažem jer to dovodi Milanovića i SDP ponovno na vlast, a time ćemo se zauvijek vratiti u ekonomski i ideološki socijalizam (ne bi me čudilo da za koju godinu zatraže dodavanje petokrake na zastavu). U prošle 4 godine je SDP vratio Hrvatsku u neka mračna vremena Jugoslavije, a ako se SDP ponovno vrati na vlast - to je to. Nema povratka. Možemo se odseliti skupa sa onih 100.000 koji su se već odselili.
Slažem se. Ovdje ne postoji ekonomska desnica, samo nacionalni i internacionalni socijalisti, SDPHDZ su gotovo identični, ekonomski ljevičari koji graniče sa socijalistima.

Nadam se da je ovaj politički cirkus (što smo ga prisiljeni financirati) otvorila oči hrvatskim etatistima i zagovornicima sve veće i represivnije države, nadam se da su neki barem progledali i shvatili kakvim ljudima predajemo najvažnije usluge, veći dio stvorene vrijednosti i podivljale ovlasti da upravljaju nama i zadužuju nam djecu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:06   #77
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ovdje ne postoji ekonomska desnica, samo nacionalni i internacionalni socijalisti, SDPHDZ su gotovo identični, ekonomski ljevičari koji graniče sa socijalistima.

Nadam se da je ovaj politički cirkus (što smo ga prisiljeni financirati) otvorila oči hrvatskim etatistima i zagovornicima sve veće i represivnije države, nadam se da su neki barem progledali i shvatili kakvim ljudima predajemo najvažnije usluge, veći dio stvorene vrijednosti i podivljale ovlasti da upravljaju nama i zadužuju nam djecu.
I što je najvažnije, čini se polako ali sigurno raste politička informiranost kod građana. Tu je zaslužna i udruga Lipa. Ljudi se sve više zanimaju za neka ozbiljna pitanja. Nadam se da ćemo uskoro doći do toga da većina ljudi shvaća da nam ozbiljno prijeti bankrot i da trebamo hitno početi poduzimati ozbiljne reforme. Tek tada se može dogoditi neka ozbiljnija promjena i na političkoj sceni, jer onda svi oni likovi iz obje velike stranke koji baljezgaju otpadaju u drugi plan.

Za Pametno isto nisam siguran, ideološki su ljevičari i nemaju jaku strukturu. MOST bi bio skroz ok, ali nemaju strukturu. A stranačka struktura je potrebna (što god neki rekli na to) jer u praksi ne možete obnašati vlast u državi kad vam se za svako i najmanje pitanje mora sazvati sastanak vijeća, pa rasprava unutar toga, pa glasovanje, pa netko od malobrojnih članova svaki put ode. Nemojte zaboraviti da je MOST krenuo sa 19 mandata, a sad je na 13?? Da se razumijemo, meni je drago da se javljaju treće opcije, ali čini se da je MOST neuspjeli eksperiment, a ne vlada.

Treba nam treća opcija koja predstavlja ekonomsku desnicu, i koja zna i može provesti reforme u skladu s tom politikom. Znači reforma pravosuđa, reforma proračuna, drastična reforma javne uprave, smanjiti poreze koji opterećuju poduzetnike, smanjiti birokraciju koja sprječava investicije izvana, jasno se postaviti prema nacionalnim interesima i zaštititi ih, ono što je nepotrebno privatizirati pod što boljom cijenom (ako je cijena loša ne prodavati), racionalizirati proračunska izdavanja, napraviti plan redukcije vanjskog duga, reforma mirovinskog sustava, reforma obrazovanja, reforma izbornog sustava...

Zadnje uređivanje Gavin McInnes : 30.06.2016. at 15:20.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:53   #78
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post

Treba nam treća opcija koja predstavlja ekonomsku desnicu, i koja zna i može provesti reforme u skladu s tom politikom. Znači reforma pravosuđa, reforma proračuna, drastična reforma javne uprave, smanjiti poreze koji opterećuju poduzetnike, smanjiti birokraciju koja sprječava investicije izvana, jasno se postaviti prema nacionalnim interesima i zaštititi ih, ono što je nepotrebno privatizirati pod što boljom cijenom (ako je cijena loša ne prodavati), racionalizirati proračunska izdavanja, napraviti plan redukcije vanjskog duga, reforma mirovinskog sustava, reforma obrazovanja, reforma izbornog sustava...
Potpis na sve navedeno. Vodeći mnoge "ratove" s raznim nacionalnim i internacionalnim socijalistima na ovom forumu, vidim da su i oni sve manje uvjereni u trashmarksističke idiotarije i da pružaju slabašne argumente, ako ih uopće i nude, često ustvari nemaju odgovor jer nisu dovoljno duboko razmislili o vlastitim uvjerenjima.

Mislim da je većina na ljevici ustvari takva, nikad nisu čuli složene i racionalne argumente s druge strane, a uobičajne replike namijenjene desničarima nisu korisne u obračunu s libertarijancima.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:15   #79
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ima i jako boljih primjera.
zapravo, nema nijednog primjera na svijetu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 10:25   #80
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
U trećem putu vidim samo MOST i Pametno. Treći put trebao bi predstavljati stranke koje dosad nisu ogrezle na političkoj sceni ili barem nisu stigle postati kriminalcima.
MOST je svoje pokazao.Sad se treba potrošit narodna lova za nove izbore.

A i Pametni su dobri.Žena predsjednica a muž tajnik stranke.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
zapravo, nema nijednog primjera na svijetu
http://www.kaiser-putovanja.hr/Tahiti-1-1491.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.