Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 11:21   #301
Naša posla - jebali bi se za par kuna jeftinije a onda se čudili i kokodakali kak je sfušareno.

Neverovatno dragi gledatelji .... jebeno neverovatno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:43   #302
Šta očekivat za 229 kn...
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:44   #303
Prijatelj je dao polirati/detailng cijeli auto, subaru imprezu, u praonici iWash u Tower centru.
Auto mu je cijeli bio "hrapav" jer mu je firma odmah iznad Viktor Lenca pa su mu se sva sranja lijepila za auto.

Uglavnom, polirali su mu cijeli auto, pa stavili neki premaz (neku posebnu glinu ili keramiku), pa su stavili jos neki nano premaz (da li samo na stakla ili na cijeli auto zaista ne znam), naravno oprali auto izvana i iznutra.
Daju garanciju do dvije godine na svoj posao.
Uglavnom posao je trajao 3-4 dana, i puna cijena je bila 3000kn ili blizu te cifre. On je dobio popust, platio je 1500-1700kn, jer cesto tamo pere svoj i zenin auto tako da je decke vec dobro upoznao.

Tako da za par stotina kuna koliko je vjerojatno kostao kupon, ne mozes nista specijalno ocekivati.
Medjutim, to ipak ne bi trebao biti alibi za to sto su sjebali stvar.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:47   #304
Quote:
racker_cro kaže: Pogledaj post
Evo da podjelim iskustvo sa autopraonicom Jimmy u Španskom. Ostavio auto prije tjedan, dva na poliranju. Kupio kupon preko ponude dana. Da, da, znam kupon....nije me briga za komentare tipa "a kaj očekuješ za xxx kuna, preko kupona?". Nitko ih nije tjerao da rade preko kupona, očito im je namjera navuć kupce na kvalitetnu uslugu. E tu dolazi do problema.

Auto je na prvu izgledao odlično i kvalitetno napravljeno da bi jučer primjetio brazdu na kvaki suvozačevih vrata. Brazda se nalazi sa NUTARNJE strane kvake, dio prema limu i trokutaskog je oblika dužine cca 3 cm dubine 3mm. Karakteristično za oštećenja kod rotacijskih strojeva. Očito je tip kod poliranja okrznuo sa gornjim dijelom polirke ispod kvake. Kod preuzimanja sam pregledao auto ali nisam se zavlačio pod lim, kvake i kaj ja znam kuda. Nije mi bilo ni na kraj pameti da bi ga tu mogli oštetiti.
Naravno oni tvrdi da je to nemoguće a ja se mogu

Ako hočeš pravi detailing treba ić kod pravih majstora,najbolje ti je naći na cro detailingu,a kod ovir raznih fušera sa kuponima ne možeš očekivat ništa pametno..koliko vremena su ga radili?
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 20:29   #305
Bio prije par dana na poliranju auta u Jambrišaku, Podsused. Uglavnom, za 400 kunića jako dobro odrađen posao, a usput su i iznutra jako lijepo očistili i namazali auto. Dakle, preporuka za one koji žele prilično dobro ispoliran auto, a oni koji ipak žele vrhunski ispoliran auto i spremni su to platiti 3-4 puta skuplje preporučujem Black pearl. Meni osobno je Jambrišak i više nego dovoljan.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 21:45   #306
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A koji si kurac očekivao od kupona?
Lomim se 😆

Mislim,dakle nisam
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 09:40   #307
Quote:
Brbljator kaže: Pogledaj post
Bio prije par dana na poliranju auta u Jambrišaku, Podsused. Uglavnom, za 400 kunića jako dobro odrađen posao, a usput su i iznutra jako lijepo očistili i namazali auto. Dakle, preporuka za one koji žele prilično dobro ispoliran auto, a oni koji ipak žele vrhunski ispoliran auto i spremni su to platiti 3-4 puta skuplje preporučujem Black pearl. Meni osobno je Jambrišak i više nego dovoljan.
I kolko to vremenski traje?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 02:09   #308
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
I kolko to vremenski traje?
Meni je trajalo oko 7 sati, ali ne vjerujem da je cijelo vrijeme konstantno rađeno samo po mojem autu, pa vjerujem ukoliko netko nema toliko vremena da se može dogovoriti da se to brže odradi.
S tim da su meni i točkali neke ogrebotinice, a pranje unutrašnjosti nije naravno bilo kemijsko, ali je bilo detaljno, a plastiku i kožu su zasijajili da izgleda novije od novog.

Zadnje uređivanje Brbljator : 24.04.2016. at 02:33.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 16:28   #309
Thumbs up Black Diamond

Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Šta očekivat za 229 kn...
Mi smo očekivali malo a od Black Diamonda preko kupona a dobili fantastično odrađen posao. Ja i dragi smo proljetos bili pametni i sami išli polirati bijeli auto, imamo i onu jeftinu el. Polirku a ustrali stvar žešće. Auto je nakon našeg poliranja na prvu bio super gladak a nakon prvog pranja i svih ostalih pranja bi bio musav i to nije bitno koje pranje smo napravili (rucno, četke). Nakon ovog tretmana i malo upotrebe gline za neke upečene stvari auto je kao ogledalo. Ak neko bide htio mogu poslat slike na pp.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 17:12   #310
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mi smo očekivali malo a od Black Diamonda preko kupona a dobili fantastično odrađen posao. Ja i dragi smo proljetos bili pametni i sami išli polirati bijeli auto, imamo i onu jeftinu el. Polirku a ustrali stvar žešće. Auto je nakon našeg poliranja na prvu bio super gladak a nakon prvog pranja i svih ostalih pranja bi bio musav i to nije bitno koje pranje smo napravili (rucno, četke). Nakon ovog tretmana i malo upotrebe gline za neke upečene stvari auto je kao ogledalo. Ak neko bide htio mogu poslat slike na pp.
Ajde poslikaj, baš me zanima rezultat toga.
Pazi da oboje ne padnete na guzicu kad nakon mjesec dana vidite pravo stanje laka.
https://alluredetail.files.wordpress...71645275_n.jpg

Ovo su rezultati takvih poliranja za 200kn.
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 17:41   #311
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mi smo očekivali malo a od Black Diamonda preko kupona a dobili fantastično odrađen posao. Ja i dragi smo proljetos bili pametni i sami išli polirati bijeli auto, imamo i onu jeftinu el. Polirku a ustrali stvar žešće. Auto je nakon našeg poliranja na prvu bio super gladak a nakon prvog pranja i svih ostalih pranja bi bio musav i to nije bitno koje pranje smo napravili (rucno, četke). Nakon ovog tretmana i malo upotrebe gline za neke upečene stvari auto je kao ogledalo. Ak neko bide htio mogu poslat slike na pp.

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Gle ne na četke, nikada na četke a tko još sa crnim autom ode na četke tome bi vozačku oduzeo i izdao sudski nalog zabrane prilaženja motornim vozilima. Ok, pretjerujem ali fakat...nipošto na četke jer ćeš si cijeli lak zasrat u rekordnom roku.

Općenito ajmo podijeliti ljude na one kojima je stalo da im je auto pic-pic i one koje nije briga. Oboje je u redu, ali ako vam nije stalo, čemu uopće bacati pare na poliranje, radije nemojte.

Tko god se odlučuje za jači detailing automobila mora razmisliti o tome kako će ga kasnije održavati. Polirani i upicanjeni auto se pere isključivo ručno, metoda dvije kante i mikrofibra. Ako ne mislite to raditi sami ili redovito plaćati da vam se auto upravo TAKO pere, nemojte bacat pare.

Imajte na umu da svako poliranje znači skidanje laka, iako se radi o mikronima ako ćete auto polirati svako malo i nimalo se potruditi da lak ostane što je više moguće u takvom stanju bezveze bacate pare i skidate si lak...

Ovo pogotovo vrijedi za ekipu koja plati skupi tretman tipa troslojno poliranje i nano zaštitu/keramiku, nemrete mi nakon toga otić na OMW na četke jebemu. Ako vam se neće samima 2 sata gladiti auto onda ga bar odfurajte kod tih istih ljudi na pranje a ne kod malog u kvartu na pranje za 50kn pa da vam sve usere...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 18:02   #312
Dobro ljudi pa šta je vama-kakvo poliranje kod njih?
Jimmy ni kada se potrude ne znaju oprati auto i to ne mislim ništa specijalno vrhunski... Ali čak felge ostanu sa doljne strane prljave, obzirom da su mi u kvartu dao prilika i prekrižio ih
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 18:58   #313
Nismo frikovi za neki detailing nego smo jednostavno sje... i ovo je po meni za prosječnog korisnika auta pristojna stvar cijenom i kvalitetom. Ko oće bacat pare za auto koji pere nakon svake kiše slobodno, stvar je sasvim osobne prirode

A drugu fotku mogu staviti nakon nekog vremena ako hoćete (ili ako ga ne prodamo do tad :P)

Evo fotke auta - mogu stavit sutra i neku pod suncem.

Felge su stvarno čiste


Jako sam kritična oko para koje dajem za usluge i sa uslugama kojima sam zadovoljna, uvijek ih pohvalim, a onima koje su katasrofa, pokudim. Tak da Black diamond - kudos!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 04:42   #314
Black DIamond je sad u Bulvanovoj gdje je bio Auto Partes?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 07:57   #315
Jep. I kad smo kod Partesa, dva puta smo bili tamo, prvo sa crnim a drugi put s bijelim autom i oba puta je auto na prvu zgledao ok, al na drugu žešće sranje, musavo do bola...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:32   #316
Quote:
n97 kaže: Pogledaj post
Dobro ljudi pa šta je vama-kakvo poliranje kod njih?
Jimmy ni kada se potrude ne znaju oprati auto i to ne mislim ništa specijalno vrhunski... Ali čak felge ostanu sa doljne strane prljave, obzirom da su mi u kvartu dao prilika i prekrižio ih
Kod Jimmya idem samo na promjenu guma, tu su korektni nisam imao još nekih problema, a kad vidim da netko tamo pere auto, voskira, polira samo se nasmijem
-hawk- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:35   #317
Hawk ode mazda u qurac

Mislim,dakle nisam
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:19   #318
Imam jako tamni plavi auto. Koliko je vazno tocno pogoditi boju polir paste? Imam nekoliko dubokih ogrebotina od mackinih kandzi na autu, a i htio bih dovesti auto do visokog sjaja. Pa me zanima kakve paste tocno da uzmem. Pretpostavljam da postoje granulacije pa cu morati uzeti bar 2.


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Jedini kompjuter koji se ne može hakirati je onaj koji nije na mreži, zaključan u metalni sanduk, i zakopan 3 metra pod zemlju
AudiSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:08   #319
jenostavan test, polij malo vodom te ogrebotine. Ako se tada ne vide, da se ispolirati, ako se vide da se samo zamaskirati polir pastom u boji
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:24   #320
Ni jedna prava polir pasta nije u boji. Obicno su bijele ili sive boje.
Ove ogrebotine meni ne izgledaju preduboke i mislim da bi se trebalo dati ispolirati.
Trebaju ti barem 2 razlicita pad-a (cutting pad i finishing pad) i 2 paste (preporucio bi meguiars m105 i m205).
Pitanje je samo koliko je tebi isplativo kupovati paste i padove za ispolirati samo ta ostecenja na autu. Mislim da bi te povoljnije ispalo da das nekom, tko vec sve to ima i zna kaj radi, da ti to rijesi

Ako se odlucis raditi sam, prouci malo na cro-detailling kako se to radi i sto ti sve treba.
Prije samog poliranja bi trebalo dobro oprat auto, napravit kemijsku i mehanicku dekontaminaciju, a tek onda polirati. Ako preskocis bilo koju fazu u procesu, rezultati su upitni...

Ako mislis polirati sa onom sonax pastom u boji koja u sebi sadrzi i vosak, bolje nemoj. Otpast ce ti ruke, a auto ce izgledat lijepse samo do prvog pranja jer takve paste sluze samo za zamaskirati ostecenja (zavuce se u ostecenja i ona nisu vidljiva dok god je ta pasta u njima, kad se jednom to ispere van, imas sto si i imao).
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.