Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 13:18   #161
Leonee, kupi sterimar, on super raspršuje i nama jer djelotvorniji od fiziološke.
što se tiče aspiratora, gdje god sam pitala za ove skuplje nisam dobila potitivne komentare, osim za ariannu koji ide na usisavač, ali na njega se još nisam odlučila. nama je dobar ovaj jednostavni koji valnehana opisuje. kod nas u ljekarnama se kupuje pod nazivom mucus, a postoji i malo sofisticiranija verzija( mi ju imamo) narhinel.
da li princ zamo teško diše jer je nos začepljen ili mu curi?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:04   #162
Nos mu jako curi.. I zna disati na usta..
uspricala sam mu 2x2ml fizioloske.. I dosta je izaslo van.. Malo je bio miran pa opet.. Bum malo poslije opet. Cistim mu nos sa pumpicom od tigexa.
Ima temperaturu od 37 do 37,6.. Znam da to nije temp... No zabrines se kad ti se to desi prvi put djetetu
Spava samo lad sam ja uz njega. Inace je recimo ok volje, mozda malkice vise razdrazljiv pa ga nosam, mazim..
Zakasljao se ujutro I evo josa noije od tada niti jednom.
I kise.. Kad mu smeta to u nosu..
Mm je dobio popis sto da kupi (eukaliptus,..) Pa cemo vidit..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:16   #163
curi prozirno? ne brini , to je onda obična prehlada.samo puno špricajte i čistite nosić da može disati i bit će ok.postoje ti i carmol biljne kapi koje se mogu inhalirati u slučaju prehlade
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:23   #164
Da, prozirno. Znam da je prehlada.. Samo boi je htzjela sto prije rijesiti..
Ako odem s njim van mogu samo pogorsati, jel tak?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:28   #165
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Da, prozirno. Znam da je prehlada.. Samo boi je htzjela sto prije rijesiti..
Ako odem s njim van mogu samo pogorsati, jel tak?
to ti ne znam.pitaj pedicu.mislim da samo treba izbjegavati velike razlike u temperaturi,pa ako idete idi kad je najtopliji dio dana
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 15:49   #166
Ma zovem ju, samo je stalno zauzeta ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 16:35   #167
Kaze dok plivit c I kapati nos, pratiti temp... Van moze u najtoplije doba dana.. Dobro ga zasuskati.. Piti tekucine..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 16:59   #168
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kaze dok plivit c I kapati nos, pratiti temp... Van moze u najtoplije doba dana.. Dobro ga zasuskati.. Piti tekucine..
LEONEE mi o vuku a vuk na vrata i to moja

nakon što sam ti napisala upute primjetih da mojoj maloj curi nosić,isto prozirno tekuće,temp. nema za sada,kiše kao luda

a ko da sam znala da će se tako i desiti jer smo jučer bili na jednom rođendanu vani i to nekih 3 sata,makar sam ja nju zabundala kao da je snijeg i ljudi me zezali da zakaj to radim,da će mi samo tako biti osjetljiva više evo ti na danas

ona je dobre volje i to sve pet ali hvata me jeza kad ćemo ići spavati navečer

jer znam kako će biti,zaspati će i onda svaki sat do dva buđenje jer nezna iskašljati sekret koji kad je u vodoravnom položaju se slijeva a nos začepljen i nemože disati na njega nego na usta a u ustima duda,i tako cijelu noć će biti buđenja i ispumpavanja i štrcanja nosa fiziološkom i aspiratorom i sad sam sva ljuta kja sam uopće išla na taj rođendan i sad bu to rajalo jedno tjedan dana jer tako mi je i prije mora isto tjedan dana

poluditi ću
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 17:00   #169
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kaze dok plivit c I kapati nos, pratiti temp... Van moze u najtoplije doba dana.. Dobro ga zasuskati.. Piti tekucine..
LEONEE mi o vuku a vuk na vrata i to moja

nakon što sam ti napisala upute primjetih da mojoj maloj curi nosić,isto prozirno tekuće,temp. nema za sada,kiše kao luda

a ko da sam znala da će se tako i desiti jer smo jučer bili na jednom rođendanu vani i to nekih 3 sata,makar sam ja nju zabundala kao da je snijeg i ljudi me zezali da zakaj to radim,da će mi samo tako biti osjetljiva više evo ti na danas

ona je dobre volje i to sve pet ali hvata me jeza kad ćemo ići spavati navečer

jer znam kako će biti,zaspati će i onda svaki sat do dva buđenje jer nezna iskašljati sekret koji kad je u vodoravnom položaju se slijeva a nos začepljen i nemože disati na njega nego na usta a u ustima duda,i tako cijelu noć će biti buđenja i ispumpavanja i štrcanja nosa fiziološkom i aspiratorom i sad sam sva ljuta kja sam uopće išla na taj rođendan i sad bu to rajalo jedno tjedan dana jer tako mi je i prije mora isto tjedan dana

poluditi ću

joj sad i ovaj forum šteka već danima u pičku strininu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 17:12   #170
da se javim...

moj amelni ima 3,5 mjeseca, a bolestan je od svojih mjesec-počelo sa prehladom, koju nikako riješit, jer bio je premali zaišta, budlili se po 100 puta po noći....sekret se spustio-bronhitis, inhalacije, malo prošlo, ali ostalo tog sekreta, koji mu nije smetao, ali se čuo, pa nije cijepljen još uvik...
taman ovaj tjedan se mislili ić cjepnit, a kad tamo-stigao nem neki virus i evo nas na početku....šmrcamo, ne dišemo, krkljamo....

e sad smo malo veći, pa upotrebljavamo sve one metode od valneahane, plus još da mu po noći uvalim svoj veeeliki kušin u krevetić i on spava na njemu, povišeno mu je i lipo pajki ko beba...čak se i ne budi puno...naravno isperem mu doslovno pod mlazom fiziološke nos neposredno pred spavanje-jadničak, više se i ne buni, misli valjda da je to noramalno

eto-sretno svima, ja se već ušemila!

moj savjet, za male prehlede ne ići pedici da tamo još neš ne pokupi, ali ako ne ide za par dana, temp raste, nije bistri sekret nego gusti , zeleni, žuti...trka tamo! pomažu inhalacije fakat! i isisavanje iz nosa sa pumpicom malom, ne treba električna,malo se beba buni-ali bolje da plače, slina će izać sama tako iz nosa!!
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:37   #171
bas mi je zao cure..
moj jos smrce, kise.. zakasljuca.. .. sada spava ..
najveca temperatura je bila 37,7 u guzi.. valjda nece dobiti visu..

drzim fige da maleni sto prije ozdrave..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 08:54   #172
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
bas mi je zao cure..
moj jos smrce, kise.. zakasljuca.. .. sada spava ..
najveca temperatura je bila 37,7 u guzi.. valjda nece dobiti visu..

drzim fige da maleni sto prije ozdrave..
mojoj nije baš puno curio nosić,nešto skroz malo ali je ipak curio,kiše i dalje i sad kao da kašlje tu i tamo kao da joj taj sekret koji se slijeva smet u grlu pa se zakašlje onako suho-ma bolje to nego da joj nos curi,isto jučer navečer najviša temp 37,7 rektalno,sad mi muže ide kupiti onaj toplomjer za uši jer mala sad što je veća i kuži neke stvari tako da sad plače kad joj mjerim u guzi a muž se sažalio nad svojom kćerkicom koju obožava i neželi da bespotrebno pati i odjurio sad po toplomjer,malo mi je i slabije jela jučer,ništa posebno ali ipak slabije

budila se jedno pet puta po noći(e sad neznam jeli radi nosa jer nisam primjetila da hropće nego je baš lijepo disala na nos ili radi toga kaj mi već zadnjih mjesec dana se tako budi u više navrata kao da je gladna jer kad joj dam sok i dalje plače a oči zatvorene,kao da u snu plače a kad joj dam klopu mir,a baš sam mislila kako sam se rješila noćnog obroka jer je spavala po cijele noći i sad zadnjim n+mjesec dva opet isto,ustvari počelo je od kada je prošli put bila prehlađena pa se budila jer nije mogla disati i nastavilo se do danas,neznbam dali je zbilja gladna ili zakaj se budi,no dobro kako god bilo neidem raditi još pa me baš briga)

tako da se nisam naspavala baš ali nema veze kad je u pitanju moja kćerkica one njene okice s kojima me milo gleda,mama a pogotovo tata su spremni na sve da joj olakšamo,tata je jako osjetljiv na nju,nevoli kad joj mjerim temp. u guzi,kad joj čistim nos ili bilo šta kad ona plače a meni je to tako normal no da sam više gluha na to,tak mi je smiješan,već vidim tko će ju razmaziti
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:00   #173
Quote:
ančica2 kaže: Pogledaj post
Probiotic premium od firme Vitality, to je fenomenalna stvar za bebe, trudnice, veliku djecu, za sve. To su žive bakterije u prahu, tope se i vodi i daju bebi ujutro na tašte, nije jeftino, košta 325 kuna, ali je drage mame provjereno za imunitet vrhunski, čak i za zatvor i proljev, sve se sa tim regulira. Čola sam od susjede čiji je mali non stop bio bolestan, otkad to pije, zdrav je, i ima još mama koje su probale, mi sada to svi pijemo, i super smo. Pogotovo male bebe koje nemaju još razvijenu crijevnu mikrofloru, i njima to treba, zdrave bakterije da bi se izgradila ta crijevna mikroflora, i tada je imunitet osiguran. Nema nikakvih nuspojava, potpuno na prirodnoj bazi.

Meni ovo po opisu izgleda kao Liobif, ako netko zna što je to. Zovu ga još i tzv. "majčino mlijeko". Samo nije tako skup, ali ga ni nema u RH za kupiti čini mi se.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:06   #174
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
što se tiče aspiratora, gdje god sam pitala za ove skuplje nisam dobila potitivne komentare, osim za ariannu koji ide na usisavač, ali na njega se još nisam odlučila. nama je dobar ovaj jednostavni koji valnehana opisuje. kod nas u ljekarnama se kupuje pod nazivom mucus, a postoji i malo sofisticiranija verzija( mi ju imamo) narhinel.
da li princ zamo teško diše jer je nos začepljen ili mu curi?
Mi imamo Ariannu i super izvuče sekret iz nosa. Imamo i Belvital (ista stvar kao Narhinel, samo drugi proizvođač). Nama one vulgaris pumpice nisu pomagale uopće Belvital koristim ako začepljenost nosa nije taaako jaka ili ako ga muči noću pa se budi, a da nemoram vaditi usisavač; a Ariannu kad je gadno začepljen (obično pred spavanje). Ma čime god vadili šmrkljiće van, samo je bitno dobro natopiti nos fiziološkom i sl. Mi koristimo čaj od bijelog sljeza. A kako ima preko godine dana, sad mu svako jutro dam i malo meda da pocucla.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:09   #175
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Meni ovo po opisu izgleda kao Liobif, ako netko zna što je to. Zovu ga još i tzv. "majčino mlijeko". Samo nije tako skup, ali ga ni nema u RH za kupiti čini mi se.
mislim da pričaš o kolostrumu. ima ga za kupiti u Hr i isto je skup kao i ovaj probiotic. to nije isto.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:13   #176
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Mi imamo Ariannu i super izvuče sekret iz nosa. Imamo i Belvital (ista stvar kao Narhinel, samo drugi proizvođač). Nama one vulgaris pumpice nisu pomagale uopće Belvital koristim ako začepljenost nosa nije taaako jaka ili ako ga muči noću pa se budi, a da nemoram vaditi usisavač; a Ariannu kad je gadno začepljen (obično pred spavanje). Ma čime god vadili šmrkljiće van, samo je bitno dobro natopiti nos fiziološkom i sl. Mi koristimo čaj od bijelog sljeza. A kako ima preko godine dana, sad mu svako jutro dam i malo meda da pocucla.
Gdje si nabavila Belvital? Kad sam poslala mamu i muža u apoteku po mucus extractor samo su ih blijedo gledali.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:17   #177
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mislim da pričaš o kolostrumu. ima ga za kupiti u Hr i isto je skup kao i ovaj probiotic. to nije isto.
Liobifa konkretno nema u RH, ja tražila. A on se koristi za sve što je ančica2 navela.
Znači da tražim kolostrum u apoteci. Jel on u kapsulama ili?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:19   #178
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Gdje si nabavila Belvital? Kad sam poslala mamu i muža u apoteku po mucus extractor samo su ih blijedo gledali.

Dobili smo ga, ali mislim da nije kupljen u RH. Probaj tražiti Narhinel, njega ima koliko sam čula. Ili da pitaš u apoteci da naruče?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:26   #179
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Liobifa konkretno nema u RH, ja tražila. A on se koristi za sve što je ančica2 navela.
Znači da tražim kolostrum u apoteci. Jel on u kapsulama ili?
ne znam da li ga imaš po gradskim ljekarnama,ali znam da ga ima u Petrinjskoj u biljnoj lj--lavanda mia, ima ga na Trgu u onom prolazu između dva kioska. Ja sam ga pila prije 3-4 godine . uzimala sam ga u kapsulama,ali ima i u prahu.
on se koristi za podizanje imuniteta, ali to nije ovo o čemu Ančica govori.
Pretpostavljam da je samo drugačiji naziv od Liobifa ali je to isto.
pitaš za sebe ili sina? jeste počeli piti kravlje mlijeko.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:27   #180
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Gdje si nabavila Belvital? Kad sam poslala mamu i muža u apoteku po mucus extractor samo su ih blijedo gledali.
imaš ih sigurno ( mucus extractora)u ljekarni u trkošćanskoj ,a našla sam ih i u jednoj ljekarni na knežiji( ne znam ulicu)
Belvitale nisam vidjela, ni Narhinel( mi smo svoj nabavili u Italiji)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.