Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2005., 23:18   #1
Određivanje dana začeća

Imam jedno pitanje...
Nakon koliko vremena i kako se može utvrditi točan dan začeća? Konkretno, ako je cura bila s dva frajera u razmaku od 10-ak dana. Da li se to može saznati? Hitno, please! Thanks!
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 23:28   #2
Ako se ne varam, kao dan začeća računa se dva tjedna od zadnje menstruacije, s tim da stvarno začeće može biti još do 7 dana kasnije (do 21 dan nakon menstruacije)... ....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 23:35   #3
Al nije pravilo,zar ne? Znam da se računa od ovulacije, al sam mislila da li postoji neka medicinska metoda utvrđivanja priko nečeg, ne znam ni ja čega...
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 23:41   #4
Koliko je meni poznato, ovulacija bi trebala biti između 10 i 14 dana ciklusa (prestanka zadnje menstruacije).... ...

Inaće, uvijek se može zalomiti neka prijevremea ovulacija isl...

Dan začeća se inače približno može odrediti i mjerenjem veličine ploda (pod ultrazvukom), ali i na taj način je samo otprilike.

Ako je problem pitanje očinstva (jer kako kažeš žena je bila sa dva muškarca u razmaku o 10 dana), najsigurnija metoda je test krvi/DNA/čega već da se utvrdi tko je biološki otac.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:04   #5
Quote:
Toco1980 kaže:
Ako je problem pitanje očinstva (jer kako kažeš žena je bila sa dva muškarca u razmaku o 10 dana), najsigurnija metoda je test krvi/DNA/čega već da se utvrdi tko je biološki otac.
da, javi nam za kojih 9 mjeseci.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:07   #6
Quote:
Crimson Petal kaže:
da, javi nam za kojih 9 mjeseci.
Ak nemaš kaj pametnoga reći da se nadovezune na ovu temu, onda radije šuti. Na ovakav način kritizirati nečiji post može svaka budala.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:30   #7
Quote:
Toco1980 kaže:
Ak nemaš kaj pametnoga reći da se nadovezune na ovu temu, onda radije šuti. Na ovakav način kritizirati nečiji post može svaka budala.
skini mi se. komentirat cu sto hocu, gdje hocu i kad hocu. btw, imamo mi vec jedno bojno polje, ne stvaraj mi tu drugo. usput, ako nisi primijetio ja sam se zapravo slozila s tobom ovdje. za promjenu.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:53   #8
daj ljudi nemojte se prepucavati, stvar je fakat ozbiljna
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:56   #9
Mislim da je moguche da se uzme dio placente ili technosti u kojima ima tragove DNK, ali nisam sigurna.. i sve mi se chini da se to radi u poodminulim mjesecima.

Ne drzhi me na rjech, nisam sigurna. Ne bi ti bilo loshe pitati ginekologa.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 00:58   #10
paaa... recimooo... ovako, sto mi prvo pada na pamet: idi kod ginekologa.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 01:00   #11
Quote:
ivanahumpalot kaže:
daj ljudi nemojte se prepucavati, stvar je fakat ozbiljna
Ja i jesam ozbiljan. Samo nisi mi rekla je li stvar zbog utvrđivanja očinstva ili čisto radi računanja ermina poroda.

Inače mislim da se očinstvo može utvrditi i prije poroda analizom amnionske tekućine (mislim da se postupak zove amniocenteza ) samo što je prilično riskantan.... ....

Općenito bi bilo najboje obratiti se nekom specijalisti ginekologu. Oni su ipak stručniji od mene i moći će točno dati odgovore na sva pitanja.

A što se prepucavanja tiče, neki očito imaju pretjeranih problema s egom pa si uzimaju ekskluzivno pravo na osnovi nekih svojih kriterija procjenjivati i kritizirati tuđe postove bez nekog konkretnog doprinosa temi (a onda pri tome još u slučaju neuspjeha sebe proglašavaju žrtvom). Meni je općenito do mišljenja takvih ljudi stalo kao do prošlogodišnjeg snijega.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 01:11   #12
Problem je šta su frajeri različite rase. S jednim je bilo s kondomom i taman sam dobila menstruaciju nakon odnosa. Tu sam 99% sigurna da nije, ali s drugim je bio prekinuti snošaj 10-ak dana poslije. Al problem je šta ne želim 9 mjeseci živit u strahu . U principu, menstruacija mi kasni 5 dana, al u ovakvoj situaciji sam zabrinuta
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 01:17   #13
Quote:
ivanahumpalot kaže:
Problem je šta su frajeri različite rase. S jednim je bilo s kondomom i taman sam dobila menstruaciju nakon odnosa. Tu sam 99% sigurna da nije, ali s drugim je bio prekinuti snošaj 10-ak dana poslije. Al problem je šta ne želim 9 mjeseci živit u strahu . U principu, menstruacija mi kasni 5 dana, al u ovakvoj situaciji sam zabrinuta
Za početak otiđi u prvu apoteku i kupi test za utvrđivanje trudnoće.

Ako ti test ispadne pozitivan, posjeti ginekologa. A zatim odluči što i kako ćeš dalje....

Inače, coitus interruptus je jako nepouzdana metoda zaštite.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 01:17   #14
Quote:
ivanahumpalot kaže:
Problem je šta su frajeri različite rase.
onda nemas frke. saznat ces kad tad. a u medjuvremenu, ako ne zelis cekati 9 mjeseci: ginekolog.

@Toco: vidim da ti ova situacija ne smeta. jer, zenska je mozda odlucila zadrzati dijete. to sto ne zna tko je otac , to je u redu. ali cekaj, mozda jos kaze da ce pobacit, pa ce onda dobiti svoju jezikovu juhu.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 19:27   #15
Quote:
Toco1980 kaže:
Ako se ne varam, kao dan začeća računa se dva tjedna od zadnje menstruacije, s tim da stvarno začeće može biti još do 7 dana kasnije (do 21 dan nakon menstruacije)... ....
Sve što si napisao je apsolutno pogrešno. Počevši od onoga što ti smatrš ciklusom, preko vremena ovulacije do perioda kad može doći začeče.

Sve krivo.

Prvi dan cilusa je prvi dan posljednje mjsečnice. Ovulacija nastupa (kod redovnoh cilkusa na 28 dana) 14 dan , međutim točno vrijeme ovulacije se nikad ne zna unaprijed, već tek kad stigne naredna mjesečnica 14 dana unatrag je bila ovulacija. Nakon ovulacije jajašce je sposobno za oplodnju oko 24 h, međutim kako u savršenim uvjetima spermij može živjeti 48, pa i 72 h, znači da do doplodnje može doći ako se ima odnos 3 dana prije ili dan poslije ovulacije.
Ako si imala odnos i nakon toga 2 dana dobila menstruaciju jako je velika šansa da u prvom slučaju nisi trudna. Ako si imala drugi odnos nakon 10 dana, zavisi kako računaš tih 10 dana i koliko ti traje mjesečnica.

Toco , kod žena mjesečnice ne traju jednako dugo.
Malo pročitati o ovome, ne baratati s krivim info, netko će poslušati pa ćeš ga imati na duši. ili moža nećeš
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 23:14   #16
Quote:
zhmigi kaže:
Malo pročitati o ovome, ne baratati s krivim info, netko će poslušati pa ćeš ga imati na duši. ili moža nećeš
Doista? Ako se ne varam, mislim da sam negdje napisao da sve ono što sam rekao još jednom provjeri.... Ja nisam ekspert na tom polju i to priznajem, nit sam nepogrešiv. Ovo što sam rekao bilo je po sjećanju iz prvog razreda srednje (a to je bilo prije 10tak godina.) Eto, toliko.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 23:45   #17
Quote:
zhmigi kaže:
Sve što si napisao je apsolutno pogrešno. Počevši od onoga što ti smatrš ciklusom, preko vremena ovulacije do perioda kad može doći začeče.

Sve krivo.

Prvi dan cilusa je prvi dan posljednje mjsečnice. Ovulacija nastupa (kod redovnoh cilkusa na 28 dana) 14 dan , međutim točno vrijeme ovulacije se nikad ne zna unaprijed, već tek kad stigne naredna mjesečnica 14 dana unatrag je bila ovulacija. Nakon ovulacije jajašce je sposobno za oplodnju oko 24 h, međutim kako u savršenim uvjetima spermij može živjeti 48, pa i 72 h, znači da do doplodnje može doći ako se ima odnos 3 dana prije ili dan poslije ovulacije.
Ako si imala odnos i nakon toga 2 dana dobila menstruaciju jako je velika šansa da u prvom slučaju nisi trudna. Ako si imala drugi odnos nakon 10 dana, zavisi kako računaš tih 10 dana i koliko ti traje mjesečnica.

Toco , kod žena mjesečnice ne traju jednako dugo.
Malo pročitati o ovome, ne baratati s krivim info, netko će poslušati pa ćeš ga imati na duši. ili moža nećeš


Apsolutno podržavam!

Ne znam zašto, call me stupid, ali kada mi se pokvari perilica rublja zovem servisera a ne potkivača konja

Jer potkivač konja nije stručan za popraviti perilicu. Jedino kada je zdravlje u pitanju, a to je ovdje više nego vidljivo, svi su veći stručnjaci od liječnika....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 10:56   #18
približnu starost embrija može se lako odrediti ultrazvukom
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 17:38   #19
dobila menzes!!!!!!!!! thank God!!! Hvala sta ste odvojili malo vremena za mene!
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 22:28   #20
Quote:
ivanahumpalot kaže:
dobila menzes!!!!!!!!! thank God!!! Hvala sta ste odvojili malo vremena za mene!
Nema na čemu.... ..... a ubuduće malo više pazi.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.