Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2013., 14:44   #9081
dvb-t receiver sa opcijom velicine titlova

Preporuku o dvb-t receiveru koji ima mogucnost promjene velicine titlova, na crt tv-u, s time da na najvecoj velicini drugi red titlova nebude odrezan. Treba imati SCART i HDMI, citati mkv, mp4, divx i xvid, te podrzavati i 1080p rezoluciju.
dvbt is offline  
Received Warning
Old 25.08.2013., 15:28   #9082
Bojim se da to neces naci (promjenu velicine slova), kad to spominjes ocito vec imas losa iskustva, koji DVB-T tuner koristis i koji CRT TV.
Filmovi imaju uljepljeni titl ili su pridodani u isti folder sa filmom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Old 25.08.2013., 19:26   #9083
Pozdrav!
Trebala bi mi dva savjeta od iskusnijih forumaša.
Prvo, koji biste digitalni zemaljski receiver preporučili za prijem na lokaciji gdje isključivo ovisim o reflektiranom signalu? Imao sam Strong 5222 čiji je prijem bio bolji od receivera ugrađenog u TV. Međutim, isti je nedavno riknuo, a pretpostavljam da su se u međuvremenu pojavili novi modeli koji možda imaju i veću osjetljivost tunera. Pri izboru modela bilo bi mi važno i da mi ima opciju snimanja, po mogućnosti dva programa istovremeno.
Drugo pitanje glasi: može li se DVB-T2 receiverom pratiti i DVB-T programe? Pretpostavljam da može, ali bih volio čuti potvrdu od nekog stručnijeg.

Puno hvala unaprijed!
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher
erazmo is offline  
Old 25.08.2013., 20:02   #9084
Imam neki no name, čita divx i xvid, i srt titlove ali su mali i transparentni, čitao sam po netu iskustva za strong srt 5100 i Infinity 8000 HD, ali i jedan i drugi navodno imaju problem kad se povecaju titlovi na najveće drugi red ostane izvan ekrana. Postovi su bili iz 2010 pa sam mislio da je od tad mozda dosao neki bolji model ili firmware. Tv je neki 'stari' samsung biovision, za njega mi treba dvb-t receiver sa scartom koji moze srt, sub, ssa ili ass titlove povecati kako bi ih stariji ukucani mogli vidjeti, a meni treba hdmi izlaz i rezolucija 1080p ili 720p kako bih gledao utakmice na projektoru pa70g.
dvbt is offline  
Old 25.08.2013., 20:04   #9085
@erazmo

U mom slucaju samo je topfield t4000 mogo hvatat reflektirajuci signal...osjetljivi tuner mu je glavna vrlina ,no nema nikakve extra mogucnosti posto je malo stariji model. Nove recivere nisam probavao jer mi nisu vise potrebni.Dodje oko sto eurica novi. Ni jedan jwftiniji reciver nije mogo slozit sliku. Skuplje nisam probavao. Za t2 signal ne znam, to ce ti netko drugi reci..
Makyme is offline  
Old 25.08.2013., 20:13   #9086
Da, čuo sam za Topfield tf4000, samo bi mi dosta dobro došlo da se radi o PVR-u (klinci snimaju filmove, žena serije i tako to...). Hvala na savjetu, u svakom slučaju.

Dakako, rado bih čuo još prijedloga!


Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
@erazmo

U mom slucaju samo je topfield t4000 mogo hvatat reflektirajuci signal...osjetljivi tuner mu je glavna vrlina ,no nema nikakve extra mogucnosti posto je malo stariji model. Nove recivere nisam probavao jer mi nisu vise potrebni.Dodje oko sto eurica novi. Ni jedan jwftiniji reciver nije mogo slozit sliku. Skuplje nisam probavao. Za t2 signal ne znam, to ce ti netko drugi reci..
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher
erazmo is offline  
Old 25.08.2013., 21:00   #9087
Postoji mogucnos da titlove sa programcicima AviSub ili AVIAddXSub ulijepis u film i pritom povecas slova ali i pomaknes poziciju titla prema gore, samo se treba s tim poigrati.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Old 25.08.2013., 21:27   #9088
Koji od receiver-a podrzava AviAddXSub ?
I nema problema sa zvukom kod mp4 formata.

Zadnje uređivanje dvbt : 25.08.2013. at 22:03.
dvbt is offline  
Old 25.08.2013., 22:29   #9089
Ono sto programcic AviAddXSub izbaci nakon ljepljena titla je .avi file, znaci divx, vjerojatno ovaj Strong SRT 8102+ DVB-T MPEG-4 HD, link.

A mozda ovaj INFINITY 8020 HD.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 25.08.2013. at 22:43.
Cilim is online now  
Old 25.08.2013., 23:57   #9090
Strong SRT 8562 (Evo Tv receiver sa Irdeto chipom) je odlican DVB-T2 receiver koji otvara za mene odlican program "Da Vinci Learning" bez placanja, ima jako osjetljiv tuner i mislim da bi ti odlicno sluzio.

Pitaj lokalnog postara da ti ga donese na probu pa ako radi, potrazi na njuskalu, ljudi koji nisu zadovoljni sa Evo Tv ih prodaju po povoljnim cijenama (tako sam i ja kupio svoj).

Inace, svaki DVB-T2 receiver podrzava i dvb-t standard.

Ovaj Strong ima i usb i moze snimati na stick.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 26.08.2013., 13:55   #9091
@MaliZeleni
Hvala puno na informacijama!!
Imam još pokoje pitanje.
Pretpostavljam da si mislio na Strong SRT 8526?
Možeš li mi reći da li snimanje radi na i na eksterni hard disk (ne samo na USB stick) i da li je potreban specifičan format diska?
Po čemu si zaključio da se radi o vrlo osjetljivom tuneru?
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 26.08.2013. at 22:33. Reason: Q
erazmo is offline  
Old 26.08.2013., 17:03   #9092
@erazmo, na jednom drugom sat forumu postoji usporedba i test nekoliko tih DVB-T2 receivera, i ukratko sažetak je ovaj:

Falcon T2200 - katastrofa
Infinity 8020 - katastrofa
Vivax Imago - katastrofa
Strong 8526- puno manja katastrofa (osrednja osjetljivost tunera, super se nosi sa refleksijama)
Synaps HD 2857 - najosjetljiviji tuner od navedenih, lose se nosi sa refleksijama
Blue Corsair is offline  
Old 26.08.2013., 18:59   #9093
@Blue Corsair
Hvala na ovim informacija, našao sam forum o kojem pričaš. Čini se da je onda Strong SRT 8526 logičan izbor. Ali surfajući ne vidim da ga ima bilo gdje u slobodnoj prodaji, osim u paketu Evo TV (a za to nisam zainteresiran, a sve mi se nekako čini da mi striček poštar neće tek tako prepustiti jedan receiver na probu). Ima li itko ideju može li ga se naći negdje neovisno o HP-u?
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher
erazmo is offline  
Old 26.08.2013., 21:11   #9094
Imas ih na njuskalu vise komada, cak i u pola cijene od poste.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 26.08.2013., 21:14   #9095
Ma nece ti ga postar dati na probu, vec ces kao ugovoriti paket Evo TV, kupis stronga za 449,99 kn - za kes, imas probni period 2 mjeseca po 1 kn, nakon mjesec dana otkazes ugovor (napises da ti se usluga ne svidja) platis im 1 kn, a uredjaj Strong SRT8526 ti ostaje jer si ga platio ili link.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Old 26.08.2013., 21:33   #9096
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
@erazmo, na jednom drugom sat forumu postoji usporedba i test nekoliko tih DVB-T2 receivera, i ukratko sažetak je ovaj:

Falcon T2200 - katastrofa
Infinity 8020 - katastrofa
Vivax Imago - katastrofa
Strong 8526- puno manja katastrofa (osrednja osjetljivost tunera, super se nosi sa refleksijama)
Synaps HD 2857 - najosjetljiviji tuner od navedenih, lose se nosi sa refleksijama
Citao sam dosta po forumima i svaki od tih receivera ima neku manu i uvjek se netko zali na nesto.

Ono sto mene zanima u Strong 8526 navodno mogu uci operateri hp-a i tlaciti ako im se to radi sa porukama 'Obnovite vas racun i sl.' ako mogu to onda mogu i ako zele namjerno unistavati signal. Da li je to slucaj sa Infinity ili Falcon? Jos nesto vidim na njuskalu netko prodaje 8526 neraspakiran, da li takav uređaj uopce moze raditi, jer koliko sam shvatio kad se prvi put upali treba se nazvati korisnicka sluzba i reci im broj uređaja koji onda oni aktiviraju?

Da li svi ovi uređaji mogu koristiti AddAviXSubs ? Te da li kaka su u mkv datotekama sadrzani tilovi mogu napraviti custom velicinu fonta kako zelim?
dvbt is offline  
Old 26.08.2013., 22:29   #9097
Quote:
dvbt kaže: Pogledaj post

Ono sto mene zanima u Strong 8526 navodno mogu uci operateri hp-a i tlaciti ako im se to radi sa porukama 'Obnovite vas racun i sl.' ako mogu to onda mogu i ako zele namjerno unistavati signal. Da li je to slucaj sa Infinity ili Falcon? Jos nesto vidim na njuskalu netko prodaje 8526 neraspakiran, da li takav uređaj uopce moze raditi, jer koliko sam shvatio kad se prvi put upali treba se nazvati korisnicka sluzba i reci im broj uređaja koji onda oni aktiviraju?
Ovo je zanimljivo pitanje - da li je moguće da imaju pristup ako ne koristiš uslugu Evo TV, recimo, nakon što si je otkazao? I, da li bi moglo biti problema s korištenjem neraspakiranog receivera ako uopće nemam namjeru koristiti Evo TV?
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher
erazmo is offline  
Old 27.08.2013., 18:20   #9098
Aktivacija bi se trebala odnositi na aktiviranje Irdeto sustava koji dekodira kodirane EvoTV programe
i ne bi trebala imati veze sa običnim nekodiranim DVB-T programima.
Kod IPTV-a bi možda i mogli nešto napraviti s prijemnicima, ali sa DVB prijemnicima čisto sumnjam.
grunft is offline  
Old 27.08.2013., 19:43   #9099
Jako sam skeptican u vezi svega ovog, npr. kada zoves vip ili tcom, puste ti reklame a ti njima odmah i slusalicu 'Nezelim slušat!' i cim to operater cuje javi se u trenutku. Siguran sam 100% da mogu uci u uređaj samo mi je gorka cinjenica da nemogu imati i internet preko tv-a.
dvbt is offline  
Old 27.08.2013., 19:51   #9100
Malo si mi konfuzan, daj malo detaljnije pojasni, kakve veze Evo TV ima sa telefonijom i internetom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.