Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 22:07   #1
Koliko se priznaje (vrijedi) specijalistički stručni studij?

Neznam točno gdje postaviti ovo,pošto ipak su ovdje ljudi koji već rade/žele raditi,nadam se da će biti iskustava.

Znači,završio sam 3. godine više strojarske i ukratko bakalar sam (stručni prvostupnik)...

Sad gledam upisati diplomski: Specijalistički studij Strojarstva.

Gledao sam Veleučilište u Karlovcu i TVZ.

E sad,koliko je to uopće priznato,isplativo...?

Naime,čuo sam da (a planiram ići i van) da se to uopće ne prizna vani,jer nisu još ni usuglasili taj naziv-službeno ne postojimo.

Koliko hrvatske firme uopće gledaju na to,pogotovo naspram "klasičnog" diplomskog na fakultetima?

hvala unaprijed
slavišab is invisible Prijavi nepoćudan post
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:32   #2
Čuj, priznaje..

Pa zar si išel na faks koji laže ?

Najbolje ti je otići negdje malo vidjet kak to zgleda, popricat s nekim tko se bavi time i onda odlučit. Netko tko se bavi strojarstvom i ima obitelj, neće visit ovdje na forumu da ti prizna neke stvari.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:53   #3
Priznaje se kod nas, to je petogodišnji studij (3+2) i vrednuje se u većini (ako ne u svim) slučajeva isto kao i svi ostali petogodišnji studiji.

Jedino što sam čula da uskoro dolazi do promijene naziva zbog toga što vani struč.spec. nije prepoznata, tako da mjenjaju u mag. struke. Što je i u redu.

Bilo je o tome riječi prije nekoliko mjeseci: http://www.jutarnji.hr/apsurd--7000-...stoji/1379363/
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.