Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 16:11   #3121
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Nemoj biti tak stroga prema sebi... Nisi ih nasla, pa si kupila nesto drugo, za sto si mislila da ce biti dobro...

Za sada nemoj prefarbavat kosu. Prvo je operi samponom protiv peruti, ak treba samponiraj je i deset puta, to ce skinuti visak sive boje. Nemoj previse po vlasistu, da ga ne iziritiras. Zatim je natopi regeneratorom ili maskama, te javi kakvo je stanje.
Hvala ti puno! Danas perem kosu po drugi put poslije katastrofalnog farbanja, pa se javljam sjutra
jeska is offline  
Old 15.07.2009., 16:12   #3122
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Tako znači. Koristila sam bila Rolland Living T boje bez amonijaka i nisu bile loše, to su zapravo jedine bez amonijaka koje imaju oznaku 3- trajne. Imaju čak i veliki spektar boja, ali nekako sam sumnjala da je amonijak taj koji je "najstrašniji" u cijeloj priči, jer ako su trajne ( zbilja se ne ispiru samo tako) mora biti još nekih babaroga unutra.

U svakom slučaju uvijek imam jednu bocu kupovne vode u nju kapnem malo limunovog soka ili stavim malo jabučnog octa, pa ispirem kosu, stari trik za sjaj, a evo i ljuskice zagladim nakon farbanja jel?
Ili ubaci limunov sok u regenerator koji normalno koristis... I sjaj kose ce biti takav da ce te ljudi na ulici moliti da stavis sesir
profesionalac is offline  
Old 15.07.2009., 16:44   #3123
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Keune je imao tzv. preparate za predpigmentaciju, no danas ih vise nema. Umjesto toga se upotrebljava crveni korektur ton (Keune 0/66) koji se dozira u centimetrima, zavisno o tonu koji zelis postici. Za tocne detalje, prouci Keune katalog u DMu, no cini mi se da za boju meda bi trebalo staviti nekih 5 cm tog korektura, pomijesati sa 60 mL vode te s time namazati izbjeljeni dio kose. Zatim se kosa posusi (bez ispiranja). Na takvu bazu bi trebalo staviti Keune 8.0 (pazi, ima i Keune 8 bez nule, ta ima manju konc pigmentata) s 3% peroksidom (tuba boje, 60 mL perokisda) te drzati cca 40-50 minuta. Trebalo bi upaliti.

I Wella i Igora Royal preporucaju istu proceduru.

Ma hvala ti mnogo...Radicu po proceduri u kucnoj produkciji, jednostavno u frizere vise nemam sekundu povjerenja, jako mi je bitno da ovo uspije..imam za par dana nekakvu svadbicu a sa ovom glavom nema sanse da odem, do pola med od pola ...mis siva..,.a ako ne uspije...pa nista izbrijacu glavu i kupiti si kakvu periku...Tebi hvala mnogo.zadovoljna sam odgovorom)
jednavamo is offline  
Old 15.07.2009., 16:48   #3124
Quote:
catwomen kaže: Pogledaj post
dal mi ko moze reci vise o Farbi za kosu -Feria...sad sam upravo procitala da je ta farba bas namjenjena za vrhunski sjaj kose...da se kosa jako ljepo presijava od nje....pa ako ko moze reci dal je to istina ili samo...
Ja sam koristila Feriu u slucajevima kad sam htjela da iz bijele predjem u boju meda i nikad mi nije polazilo za rukom..radilo se o nekoj...farbi P . nesto color booster metalk blond , ma svasta je nesto pisalo na njoj...i uzasno mi je isusila kosu...a tog..sjaja ja ocima nisam vidjela.)
jednavamo is offline  
Old 15.07.2009., 20:32   #3125
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Ili ubaci limunov sok u regenerator koji normalno koristis... I sjaj kose ce biti takav da ce te ljudi na ulici moliti da stavis sesir
Sviđa mi se ta ideja jako.
žalfija is offline  
Old 15.07.2009., 21:25   #3126
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Ili ubaci limunov sok u regenerator koji normalno koristis... I sjaj kose ce biti takav da ce te ljudi na ulici moliti da stavis sesir
a dali ce to dodatno isusiti kosu...
ako nece i ja cu to napraviti ODMAH
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Old 16.07.2009., 02:08   #3127
Znaš šta? Od svih silnih pi*darija koje stavljamo na kosu, farbanje, sušenje, razni lakovi i pjene s alkoholom, malo limunovog soka neće isušiti kosu vjeruj mi, godinama to radim.
žalfija is offline  
Old 16.07.2009., 11:08   #3128
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Za profesionalca,

e ovako mene treba tuci kad ne slusam i kupujem na svoju ruku!

Naime, rekao si mi da kupim Keune 8.1 + 9.2. Posto imamo samo jednu radnju koja drzi Keune, na nesrecu moju ne nadjem ni 9.2 ni 9.0, i onako sva konfuzna kupim Loreal excellence 8.1. Kakva sam ispala aooooj- u korijenu gdje mi je bila srednje plava farbana ispala sam tamno plava grozna, a pramencici i duzina tamno siva.

Molim te za pomoc- kako da dobijem 8-cu ili 9-ku, lijepu nijansu ne presvijetlo i ne zuto, pa bih na to opet izvukla tanke povrsinske pramencice?

Hvala ti unaprijed!
Dragi Profesionalce,

Oprala kosu juce po treci put poslije ovog katastrofalnog farbanja, i to samponom za perut nekolika samponiranja.
Sad mi je u korijenu neka srednje plava zuckasta, fuj, a duzina i pramenovi kao svijetla bebi smedja ali toliko mrtva boja .

Znaci, ponavljam pitanje odozgo,i jos da ti pomenem da imam ruzicast ten i zelene okice.

Molim za pomoc, i zahvaljujem!
jeska is offline  
Old 16.07.2009., 14:40   #3129
Nema profesionalca
jeska is offline  
Old 16.07.2009., 19:19   #3130
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Nema profesionalca
Zalim, posla preko glave (nova instrumentalna tehnika: ESEM-entviromental scanning electron microscopy). Jeska, ostavi kosi barem tjedan dana (bolje receno vlasistu) da se oporavi od farbanja i samponiranja. Da ti ne bukne neka alergija, jer je sad vlasiste iziritirano. A ja u medjuvremenu razmisljam kaj bi ti preporucil... Dakle, kapu na glavu, suncane ocale na nos i svi buju mislili da si neki celebrity
profesionalac is offline  
Old 16.07.2009., 23:52   #3131
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Keune je imao tzv. preparate za predpigmentaciju, no danas ih vise nema. Umjesto toga se upotrebljava crveni korektur ton (Keune 0/66) koji se dozira u centimetrima, zavisno o tonu koji zelis postici. Za tocne detalje, prouci Keune katalog u DMu, no cini mi se da za boju meda bi trebalo staviti nekih 5 cm tog korektura, pomijesati sa 60 mL vode te s time namazati izbjeljeni dio kose. Zatim se kosa posusi (bez ispiranja). Na takvu bazu bi trebalo staviti Keune 8.0 (pazi, ima i Keune 8 bez nule, ta ima manju konc pigmentata) s 3% peroksidom (tuba boje, 60 mL perokisda) te drzati cca 40-50 minuta. Trebalo bi upaliti.

I Wella i Igora Royal preporucaju istu proceduru.
Izvini molim te ja pravo peglam..ali vjeruj mi da moram
Ja zivim u Sarajevu..i obisla sam Dm-ove i Cm-ove i niti jedna prodavacica mi nije znala dati taj crveni korektor...od keune.., mah jedva da ti znaju katalog otvoriti..kazu da to oni nemaju...
Pa ti sad meni objasni jel to mozda neka crvena farba ili ? nesto kao onaj..srebrni grafit..za one koji stavljaju one preljeve na blansirane pramenove?? nista dok se sama ne zarovim...usput nemaju..ni tu keune 8(( al za to cu se manje vise snaci..
jednavamo is offline  
Old 17.07.2009., 10:41   #3132
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Zalim, posla preko glave (nova instrumentalna tehnika: ESEM-entviromental scanning electron microscopy). Jeska, ostavi kosi barem tjedan dana (bolje receno vlasistu) da se oporavi od farbanja i samponiranja. Da ti ne bukne neka alergija, jer je sad vlasiste iziritirano. A ja u medjuvremenu razmisljam kaj bi ti preporucil... Dakle, kapu na glavu, suncane ocale na nos i svi buju mislili da si neki celebrity

Dragi Profesionalce ti si nam spas,i imas puno strpljenja za sva pitanja i pored puno posla!

Znam znam, i planirala sam da odmaram vlasiste tjedan dana.
Nego idem poslom u nas glavni grad, pa sam zato mislila da me posavjetujes i pomognes, da bih tamo kupila farbu, veci je izbor.

Ako budes imao vremena HELP
jeska is offline  
Old 17.07.2009., 13:38   #3133
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Dragi Profesionalce ti si nam spas,i imas puno strpljenja za sva pitanja i pored puno posla!

Znam znam, i planirala sam da odmaram vlasiste tjedan dana.
Nego idem poslom u nas glavni grad, pa sam zato mislila da me posavjetujes i pomognes, da bih tamo kupila farbu, veci je izbor.

Ako budes imao vremena HELP


I jos da napomenem, ne mora biti Keune farba
jeska is offline  
Old 17.07.2009., 14:24   #3134
Quote:
jednavamo kaže: Pogledaj post
Izvini molim te ja pravo peglam..ali vjeruj mi da moram
Ja zivim u Sarajevu..i obisla sam Dm-ove i Cm-ove i niti jedna prodavacica mi nije znala dati taj crveni korektor...od keune.., mah jedva da ti znaju katalog otvoriti..kazu da to oni nemaju...
Pa ti sad meni objasni jel to mozda neka crvena farba ili ? nesto kao onaj..srebrni grafit..za one koji stavljaju one preljeve na blansirane pramenove?? nista dok se sama ne zarovim...usput nemaju..ni tu keune 8(( al za to cu se manje vise snaci..
To nije crvena boja, to je korektor ton. Keune 0/66. A ova grafitno siva je 0/11 spada takodjer u korektur tonove... Nemaju ni 8.0? A onda probaj pomijesati 8.3 i 8 (pola/pola) sa 3% hidrogenom (60 ml) i nanesi samo na izbjeljeni dio, drzi 20ak minuta i isperi. Zatim osusi kosu, zamijesaj 8 sa 6% hidrogenom, stavi na izrast 30 minuta zatim rastegni na duzinu i drzi slijedecih 5-10 minuta.
profesionalac is offline  
Old 17.07.2009., 14:36   #3135
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
I jos da napomenem, ne mora biti Keune farba
U ZGB, na Preradovicevom trgu, tik do ulaza u pravoslavnu crkvu imas Keune ducan. U Ilici 127 imas drugi ducan s friz opremom koji drzi i Keune, mislim da ljeti radi samo od 9-16 h. Treci ducan je u Tomicevoj, ulica koja ide od Kvaternikovog trga prema Petrovoj bolnici...

A kaj da stavis da ovo postojece da dobijes boju meda? Ne znam... Da probas Keune 1012 (pola tube, uocavas da nema decimalne tocke) i Keune 9.2 u omjeru 1:1? Stavi 3% hidroksid ( za pola tube 1012 ti treba 60 mLhidrgena, a za 9.2 ide 30 mL hidrogena, sto ukupno daje 90 mL)... To bi trebalo malo posvijetliti postojecu bazu, a ovi perlasti tonovi bi trebali neutralizirati pretjerano zutilo kose. Namazi na cijelu duzinu odjednom, drzi 15 minuta-obrisi jedan pramen papirnatom maramicom i pogledaj kak izgleda boja. Ako ti izgleda glupo, ostavo ponovno ga namazi i ostavi stajati slijedecih 5 minuta, pa opet kontroliraj.... A nakon toga, kiseli regenerator (ili obicni s limunom) i pojacana njega kose. Pramenove preskoci, baren na 2-3 mjeseca.
profesionalac is offline  
Old 17.07.2009., 14:42   #3136
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
U ZGB, na Preradovicevom trgu, tik do ulaza u pravoslavnu crkvu imas Keune ducan. U Ilici 127 imas drugi ducan s friz opremom koji drzi i Keune, mislim da ljeti radi samo od 9-16 h. Treci ducan je u Tomicevoj, ulica koja ide od Kvaternikovog trga prema Petrovoj bolnici...

A kaj da stavis da ovo postojece da dobijes boju meda? Ne znam... Da probas Keune 1012 (pola tube, uocavas da nema decimalne tocke) i Keune 9.2 u omjeru 1:1? Stavi 3% hidroksid ( za pola tube 1012 ti treba 60 mLhidrgena, a za 9.2 ide 30 mL hidrogena, sto ukupno daje 90 mL)... To bi trebalo malo posvijetliti postojecu bazu, a ovi perlasti tonovi bi trebali neutralizirati pretjerano zutilo kose. Namazi na cijelu duzinu odjednom, drzi 15 minuta-obrisi jedan pramen papirnatom maramicom i pogledaj kak izgleda boja. Ako ti izgleda glupo, ostavo ponovno ga namazi i ostavi stajati slijedecih 5 minuta, pa opet kontroliraj.... A nakon toga, kiseli regenerator (ili obicni s limunom) i pojacana njega kose. Pramenove preskoci, baren na 2-3 mjeseca.
Hvala ti puno puno!

A koju bih dubinu tona dobila, i kakvu nijansu ovom komb?
jeska is offline  
Old 17.07.2009., 15:37   #3137
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno puno!

A koju bih dubinu tona dobila, i kakvu nijansu ovom komb?
Gle, ne mogu ti 100% garantirati, no boja bi trebala biti barem malo svjetlija od ove koju imas sada, dakle izmedju 8 i 9, vise prema 9 (za to sluzi 1012), a upotreba ovih perlastih tonova bi trebala sprijeciti pretjerano zutilo kose. Rezultat bi trebao biti dosta prirodan... I to bi trebalo biti super u kombinaciji sa zelenim okama...
profesionalac is offline  
Old 17.07.2009., 16:00   #3138
Pozdrav svima... Evo ja bila jučer na blajhanju i preljevu... moja sadašnja boja je ova http://i29.tinypic.com/2eo900g.jpg , aali čini mi se nekako žuća nego šta bi ja htjela, htjela bi malo to posiviti ako me razumite... Pa me zanima da li postoji kakvi preljev iz dm-a koji bi ja mogla u kućnoj radinosti napraviti a da me dovede do željene pepeljaste boje...
Kalliste is offline  
Old 17.07.2009., 16:51   #3139
jučer sam se farbala i uzela krivu smeđu nijansu sad je sa crvenim odsjajem.kad se opet mogu najranije farbati jer mi se baš ne sviđa previše?
mala_zg23 is offline  
Old 17.07.2009., 19:34   #3140
Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... Evo ja bila jučer na blajhanju i preljevu... moja sadašnja boja je ova http://i29.tinypic.com/2eo900g.jpg , aali čini mi se nekako žuća nego šta bi ja htjela, htjela bi malo to posiviti ako me razumite... Pa me zanima da li postoji kakvi preljev iz dm-a koji bi ja mogla u kućnoj radinosti napraviti a da me dovede do željene pepeljaste boje...
Keune 10.1 i 3% peroksid u omjeru 2:1 (buduci da imas kratku kosu, frtalj tube boje i 30 mL peroksida ce biti OK). Lagano navlazi kosu (imas spricalicu?), namazi smjesu na glavu, instaliraj se pred spiglom i prati razvoj boje. kad postane dovoljno sivo, isperi. nemoj drzati duze od 20 minuta, jer bus ispala fejst siva.
profesionalac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.