Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 21:31   #1001
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
već se vidim kako vani stajem nogom na govno i glasno vičem ne
probala sam sinoć ovo sa keksićem i vezanjem. nije baš pokazala neki napredak ali budemo vidjeli...
pa ne može to odmah. moraš vježbati. i često ponavljati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:20   #1002
Post

znam noćas se opet posrala unutra i još stala u to pa je cijela kuća bila lijepo dekorirana. i pojela je mačkino govno. opet. ne znam kaj joj je. deset dana je bilo sve ok i činilo se da je sve naučila a sad odjednom opet sere i piša posvuda.
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:29   #1003
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
znam noćas se opet posrala unutra i još stala u to pa je cijela kuća bila lijepo dekorirana. i pojela je mačkino govno. opet. ne znam kaj joj je. deset dana je bilo sve ok i činilo se da je sve naučila a sad odjednom opet sere i piša posvuda.
Eh, pa i moja je prva 3 dana znala da se ide na pelenu i onda to fino zaboravila Uz trud i puuunooo strpljenja smo opet utvrdili gradivo...
Sad me muci sto nakon 4 sata provedena u parku Milostiva odluci obaviti kakicu na stepenistu!
Ja ovo moram ponoviti- nakon 4 sata u parku!!!
Prekjucer smo bile 8 sati u parku i samo se 2 puta popiskila. Uopce ne kuzim zasto je tako malo piskila?! Pa ima 3,5 mj, trebala bi cesce piskiti...

Ti imas srece sto je samo stala u to, moja je jedan dan fino sjela pokraj i repom sve razmrljala pa je bilo ciscenja dlake (naravno prstima jer ne ide to lako van a cetka samo razmaze)...

Samo ti nju lijepo van i nagrada kad obavi, nauciti ce, nije njima prirodno da uopce ista obavljaju gdje zive
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:48   #1004
a vodim je van prasica mala
da je bar mogu na posao voditi hehehe
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:23   #1005
[QUOTE=Didi;28403476] tu si u pravu, ribiču moj.

Za ovo -moj- odmah
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja

Zadnje uređivanje MBSK : 21.08.2010. at 23:27. Reason: ispravak
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 17:37   #1006
Pretpostavljam da je sve već rečeno, no evo mojih par savjeta za buduće vlasnike:

1. Škole pasa mogu biti dobra stvar, no ne očekujte da će treneri obaviti vaš posao. Oni će vam dati smjernice i savjete, no vi ste ti koji će živjeti s psom barem 10 godina.
2. Ne nasjedajte na kojekakve urbane legende poput one da ćete guranjem pseće njuške u govno odučiti štene da vrši nuždu u kući. Čak i kad ih čujete od ljudi koji imaju psa, jer ima mnogo ljudi koji, unatoč toj činjenici, o psima pojma nemaju.
3. Naravno da se trebate informirati čitajući knjige i priručnike o psima, no pravi posao dolazi tek u praksi. Svaki pas je jedinka za sebe, a ne robot, te se nemojte zavaravati misleći da će njegove reakcije biti točno onakve kako piše u knjizi.
4. Ne dopuštajte štenetu nikakve nestašluke " jer je to slatko", poput grickanja cipela, uništavanja namještaja i slično. Kad vam prestane biti slatko, problem će već biti u punom cvatu.
5. Ne očekujte da će genetika pasmine odraditi vaš posao, npr. da će vaš pas obožavati djecu samo zato jer je zlatni retriver i slično. Tu se opet vraćamo na odgoj i socijalizaciju o kojima je sve rečeno, pa da ne ponavljam
6. Ne očekujte nikakva čuda preko noći, bez obzira o čemu se radi
7. Kao što znamo, put do pakla nerijetko je popločen dobrim namjerama. Znam mnoge ljude koji su, nesvjesno i u igri, poticali agresivno ponašanje psa, a onda se čudili kad bi to preraslo u problem. Zapamtite, i u najrazuzdanijoj igri morate sačuvati autoritet.
8. Nemojte ljudsku psihologiju primjenjivati na psa. Psi su psi, a ne krzneni ljudi. Svoje postupke i naredbe morate svesti na " pseći jezik"
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:41   #1007
Evo mene opet s pitanjima

Mislim da je moj psic ljubomoran na moju kcerkicu(5 god). Dali je to moguce? Evo primjer od veceras. Na krevetu sjedimo ja i moz i pas se igra pored nas. Mazimo ga i on uziva. Zatim dođe moja mala sjedne s nama ide ga pomazit po rlavi a ovaj zareži na nju. Ona mi kaze "ne" i nakon nekog vremena ga opet ide pomazit a on zareži i prema njoj kao da će je napast. Čak sam se i prepala i kad je vidio da se ja ljutim na njega nije mu bilo svejedno. Makla sam ga s kreveta a on se iz inata popiskio u hodnik (vec odavno zna gdje se nužda obavlja). I tada smo ga slobodno mogli ja i muz dirat,na nas ne rezi samo na nju. Nikad ga nije udarila vikala ni nista slicno. Nebi zelila da je jednom ugrize i nije mi svejedno imat u kuci pasa a da nemogu bit sigurna da mi malu nece napast.
Jos par puta se to rezanje događalo. Kako se postavit prema tome. Sad mu je 4 mjeseca.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:51   #1008
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Evo mene opet s pitanjima

Mislim da je moj psic ljubomoran na moju kcerkicu(5 god). Dali je to moguce? Evo primjer od veceras. Na krevetu sjedimo ja i moz i pas se igra pored nas. Mazimo ga i on uziva. Zatim dođe moja mala sjedne s nama ide ga pomazit po rlavi a ovaj zareži na nju. Ona mi kaze "ne" i nakon nekog vremena ga opet ide pomazit a on zareži i prema njoj kao da će je napast. Čak sam se i prepala i kad je vidio da se ja ljutim na njega nije mu bilo svejedno. Makla sam ga s kreveta a on se iz inata popiskio u hodnik (vec odavno zna gdje se nužda obavlja). I tada smo ga slobodno mogli ja i muz dirat,na nas ne rezi samo na nju. Nikad ga nije udarila vikala ni nista slicno. Nebi zelila da je jednom ugrize i nije mi svejedno imat u kuci pasa a da nemogu bit sigurna da mi malu nece napast.
Jos par puta se to rezanje događalo. Kako se postavit prema tome. Sad mu je 4 mjeseca.
Probaj da ga tvoja kćerkica podmiti nekim slasticama. Znači daj joj nešto što pas zbilja voli, i neka mu kćerkica baca pred njega. Tako će je on asocirati sa nećim dobrim te je neće smatrati prijetnjom.
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:03   #1009
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Probaj da ga tvoja kćerkica podmiti nekim slasticama. Znači daj joj nešto što pas zbilja voli, i neka mu kćerkica baca pred njega. Tako će je on asocirati sa nećim dobrim te je neće smatrati prijetnjom.
Ne znam stvarno. Od proslog pasa je mogla svasta radit i nikad nebi ni zareža ni ništa. Ako se nastavi ovako ponasat stvarno ne znam sta cu. Ne zelim ni pomislit da bi bio u stanju je ugrist
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:28   #1010
Mislim da je negdje prije došlo do pogreške u odgoju. Podcrtala sam elemente iz tvojeg posta prema kojima to zaključujem.

Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Evo mene opet s pitanjima

Mislim da je moj psic ljubomoran na moju kcerkicu(5 god). Dali je to moguce? Evo primjer od veceras. Na krevetu sjedimo ja i moz i pas se igra pored nas. Mazimo ga i on uziva. Zatim dođe moja mala sjedne s nama ide ga pomazit po rlavi a ovaj zareži na nju. Ona mi kaze "ne" i nakon nekog vremena ga opet ide pomazit a on zareži i prema njoj kao da će je napast. Čak sam se i prepala i kad je vidio da se ja ljutim na njega nije mu bilo svejedno. Makla sam ga s kreveta a on se iz inata popiskio u hodnik (vec odavno zna gdje se nužda obavlja). I tada smo ga slobodno mogli ja i muz dirat,na nas ne rezi samo na nju. Nikad ga nije udarila vikala ni nista slicno. Nebi zelila da je jednom ugrize i nije mi svejedno imat u kuci pasa a da nemogu bit sigurna da mi malu nece napast.
Jos par puta se to rezanje događalo. Kako se postavit prema tome. Sad mu je 4 mjeseca.
Najprije, da, moguće je da pas bude ljubomoran na čovjeka, na nekog člana obitelji, ne mora nužno biti dijete. Ono što nije dobro i što se ne smije događati jest da pas tu ljubomoru pokazuje režanjem. Ako do toga dođe, kriv je isključivo vlasnik koji nije na vrijeme primijetio tu pseću sklonost i adekvatno reagirao.

Sama kažeš da ovo nije prvi put (još par puta se to režanje događalo). Što ste učinili kad je to prvi put napravio?

Kćerkica ti ima pet godina, a pas četiri mjeseca. Dakle, ona je već bila u obitelji u koju je on ušao pa neće biti u pitanju ljubomora na novog člana. Isto je tako nejasno je li pas zarežao na nju kada ga je htjela pogladiti po glavi ili kad je sjela na krevet. Ako je ovo drugo, rekla bih d apokazuje ljubomoru, a ako je u pitanju prvo, obrati pažnju na koji način ona nejga gladi po glavi. djeca često znaju imati čudne pokrete - pruže ruku prema psu pa je povlače kad pas pogleda prema njima, i pogladili bi ga i ne bi ga pogladili, i boje ga se i hoće se s njime igrati. Nije isključeno da se on njezinog čudnog pokreta boji.

Postavimo to ovako: nijedan pas nije po prirodi zločest i opasan za okolinu (v. temu o predrasudama). Režanje je znak straha. Da, u principu pas može napasti iz straha. Na vama je da vidite u čemu uzrok tog straha i da taj uzrok otklonite.

S četiri mjeseca pas ne može »već odavno znati gdje se nužda obavlja«. Pojam "odavno" ne može stati u tako kratak vremenski rok kao što su četiri mjeseca. Čak i do osam mjeseci-godinu dana može se očekivati da će mu se od uzbuđenja "omaknuti". Pas nije čovjek, ne razmišlja kao čovjek, ne mokri "iz inata", nego mokrenjem u kući, ako se, kao tvoj, naučio kućnoj higijeni, šalje poruku. U ovom slučaju poruku da se uplašio.

Pokušajte ga najprije malo ignorirati - i vi i kći. Neka sam dođe tražiti da ga se pomazi, naročito, neka to dođe tražiti od nje. Poslastica koju predlaže DefCut može u tome pomoći, ali uvijek treba imati na umu pitanje što kada poslastice ne bude. Poslasticu bih mu ja davala kao nagradu za dobro ponašanje, a ne kao mamac.

Pokušajte ne puštati psa na krevet, nego se sagnite do njega da ga pomazite ili se poigrate s njim. Možda sam krivo shvatila, ali tako mi je zazvučala tvoja rečenica: "Na krevetu sjedimo ja i muž i pas se igra pored nas. Mazimo ga i on uživa."

Na kraju, naučite se svi troje "razgovarati" sa psom, to jest razumjeti kad vam nešto kaže. Ako je zarežao kad ga je kćerkica htjela pogladiti, to je značilo "nemoj me dirati, nije mi do (tvog) maženja". Zašto ga je onda opet išla maziti? A psa naučite da, kada mu se nešto ne sviđa, to ne pokazuje režanjem: zabranom (NE) objasnite mu da ne smije režati, a on će već naći načina da svoje eventualno nezadovojstvo pokazuje na drugi način.

I naši su psi ljubomorni, i sadašnji i bivši, bez brige. Uvijek su se gurali između muža i mene, a pogotovo im se nije sviđao zagrljaj. Ljubomorni su i jedan na drugoga, ljubomorni na druge pse koje pomaziš. Ali tu su ljubomoru pokazivali tako da bi se ugurali između objekta svoje ljubavi i "prijetnje", bio to drugi pas ili član obitelji. No, mi smo za režanje i nedajbože škljocanje zubima od početka jasno pokazali da ne prihvaćamo kao način ponašanja.

Dakako, ovisi i o pasmini - kod nekih to ide lakše, kod nekih teže, ali ide kod svih. Još nije kasno, pas vam je još mlad, ali počnite odmah. Ako niste u stanju sami to napraviti, potražite pomoć stručne osobe. Tako ćete jedino moći sve četvero mirno živjeti.

Sretno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:12   #1011
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pas nije čovjek, ne razmišlja kao čovjek, ne mokri "iz inata", nego mokrenjem u kući, ako se, kao tvoj, naučio kućnoj higijeni, šalje poruku. U ovom slučaju poruku da se uplašio.
Potpisujem sve osim ovog dijela. Pas ce se popisati iz inata, smazati komad robe iz inata ili napraviti nesto slicno, potpuno nenormalno za njegovo ponasanje iz inata. Ali to su rijetki, prema mom iskustvu. Od svih pasa koje sam imala samo se kokerica inatila i to vrlo jasno! Mislim da sam to vec negdje na ovoj temi opisala pa nema smisla da ponavljam ali cinjenica je, pas hoce napraviti nesto iz inata po mom iskustvu.
Ne poznajem tebe, Plavuso123, ni tvog psa pa ne mogu konkretno tvrditi za tu situaciju s obzirom da je to ipak stene od 4 mj., a za njih nemam pojma da li to rade, ali to ti je bitno srezati u startu. Ako se to ponovi ti ponovi postupak kao kad si ga ucila na pelenu tj. reci mu "ne!" i fino ga momentalno podigni i stavi na pelenu, pokazi mu da ne toleriras takve ispade.

Sto se rezanja tice psi ne reze nuzno kad su prestraseni nego kad su djeca u pitanju znaju zarezati i da ih "stave na red". Dijete je maleno a vi ga ocito niste naucili da je ono "produzetak vas" i da se napad ili ikakvo rezanje na dijete ne tolerira. Svaki ce dominantniji pas pokusati podrediti slabije od sebe ili onoga za koga mu nije jasno da je "vazniji" od njega. (ajme, sad ispadam kao CM)
Pesonja stvarno mora biti podmuklica svoje vrste da i nakon poslastica pristaje prici dijetetu samo kad ima poslasticu...
Takodjer bih dala dijetetu da mu ono daje padelicu sa hranom, naravno uz tvoju prisutnost, da pas poveze nju sa cinom hranjenja sto joj automatski daje odredjenu "kontrolu" u njegovim ocima. Psu fino naredi da sjedne i onda neka ona spusti padelicu, odmakne se i kaze "ajde" ili sto vec govorite kad mu dajete dopustenje da pridje padelici. Ukoliko niste psa naucili da ceka sjedeci dok mu se posluzi hrana ovo je savrseno vrijeme za to ali onda neka ti i muz obavezno pomogne ako je pas sklon neposluhu da se ne bi zaletio na dijete koje bi moglo poceti panicariti a nakon toga ce vam problem biti samo veci jer ce si on zakljuciti kako je potjerao dijete od svoje hrane...
Ali u svakom slucaju, ako si u financijskoj situaciji da si mozes odmah priustiti pomoc profesionalca- ucini to!
Koje je vrste pas?
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:45   #1012
Quote:
Luxy kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve osim ovog dijela. Pas ce se popisati iz inata, smazati komad robe iz inata ili napraviti nesto slicno, potpuno nenormalno za njegovo ponasanje iz inata. Ali to su rijetki, prema mom iskustvu. Od svih pasa koje sam imala samo se kokerica inatila i to vrlo jasno!
Koješta. Inat je ljudska osobina. Pripisivati psu ljudsko ponašanje samo je naša projekcija, antropomorfiziranje, jer je nama to lakše razumjeti. Ovo što ti navodiš nešto je posve drugo. Pas može potrgati i/ili pojesti komad odjeće, recimo, zato što je ostavljen i uplašen pa će potražiti neki odjevni predmet koji miriše na vlasnika ili ma koga iz obitelji. Bluza ili šlapa ne reagiraju na njega, ne maze ga i ne razgovaraju s njim pa ih on pokušava potaknuti na reakciju tako što ih čupa i grize. Znam da s gledišta ljudske logike zvuči čudno, ali govorimo o psu. To je zapravo način oslobađanja od stresa i frustracije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:58   #1013
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koješta. Inat je ljudska osobina. Pripisivati psu ljudsko ponašanje samo je naša projekcija, antropomorfiziranje, jer je nama to lakše razumjeti. Ovo što ti navodiš nešto je posve drugo. Pas može potrgati i/ili pojesti komad odjeće, recimo, zato što je ostavljen i uplašen pa će potražiti neki odjevni predmet koji miriše na vlasnika ili ma koga iz obitelji. Bluza ili šlapa ne reagiraju na njega, ne maze ga i ne razgovaraju s njim pa ih on pokušava potaknuti na reakciju tako što ih čupa i grize. Znam da s gledišta ljudske logike zvuči čudno, ali govorimo o psu. To je zapravo način oslobađanja od stresa i frustracije.
Da, slazem se da je to nacin oslobadjanja stresa i frustracije ali bas to i cini taj inat.
Pas koji nakon sto je bio ukoren, dok su vlasnici doma, usulja se u spavacu sobu, otvori ormar od osobe koja ga je ukorila, uzme nekoliko komada robe, odnese to na krevet i rastrga i onda se jos popisa na to meni ipak govori da tu ima nesto vise od straha zbog napustenosti.
Ali kao sto sam rekla, ja sam samo kod jednog psa dozivjela takvo ponasanje...
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:06   #1014
Quote:
Luxy kaže: Pogledaj post
Da, slazem se da je to nacin oslobadjanja stresa i frustracije ali bas to i cini taj inat.
Pas koji nakon sto je bio ukoren, dok su vlasnici doma, usulja se u spavacu sobu, otvori ormar o do sobe koja ga je ukorila, uzme nekoliko komada robe, odnese to na krevet i rastrga i onda se jos popisa na to meni ipak govori da tu ima nesto vise od straha zbog napustenosti.
Ali kao sto sam rekla, ja sam samo kod jednog psa dozivjela takvo ponasanje...
Navela sam najčešći primjer, ali ovo je zapravo slično. Netko izgrdi psa i pas mu se više ne usuđuje prići, ali se usuđuje prići njegovoj odjeći koja miriše po njemu (zaboravi na priče o deterdžentima i opranoj robi, psećem njuhu to ne smeta). Dalje je priča ista - roba ne reagira, on je griženjem i trganjem potiče na reakciju, a na kraju je popiški u znak posvajanja. Prevedeno na ljudski jezik: "Volim te, jako se želim s tobom igrati, ti si moj!"

Dakako, takvo ponašanje nećeš naći kod stabilnih pasa koji su sigurni u svojeg vlasnika. Sigurnost je uzajamna: ako pas osjeća da se na vlasnika uvijek i u svemu može osloniti, i vlasnik će se moći osloniti i pouzdati u njega. No, ovo je već općenita priča i nema direkno veze sa štencima. Neću ovdje više o tome. Ako nas modovi nekamo prebace, dobro, a ako ne, onda, ako ti se dalje razgovara o ovome, nastavi tamo gdje hoćeš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:14   #1015
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Navela sam najčešći primjer, ali ovo je zapravo slično. Netko izgrdi psa i pas mu se više ne usuđuje prići, ali se usuđuje prići njegovoj odjeći koja miriše po njemu (zaboravi na priče o deterdžentima i opranoj robi, psećem njuhu to ne smeta). Dalje je priča ista - roba ne reagira, on je griženjem i trganjem potiče na reakciju, a na kraju je popiški u znak posvajanja. Prevedeno na ljudski jezik: "Volim te, jako se želim s tobom igrati, ti si moj!"

Dakako, takvo ponašanje nećeš naći kod stabilnih pasa koji su sigurni u svojeg vlasnika. Sigurnost je uzajamna: ako pas osjeća da se na vlasnika uvijek i u svemu može osloniti, i vlasnik će se moći osloniti i pouzdati u njega. No, ovo je već općenita priča i nema direkno veze sa štencima. Neću ovdje više o tome. Ako nas modovi nekamo prebace, dobro, a ako ne, onda, ako ti se dalje razgovara o ovome, nastavi tamo gdje hoćeš.
Ma ti i ja samo drukcije tumacimo isto ponasanje. A ja ti za mog psa koji je to napravio garantiram da je bio i vise nego siguran u sebe i u svoje vlasnike
Ta je guzica jako fino zivjela i znala da nam je centar svijeta.
Ti kazes- prisvajanje, ja kazem- "ti ces meni..."
Ali u pravu si, ja koristim primjer malo starijeg psa koji nije vise stene pa je ovo krivi topic za nastavak ove rasprave.
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:39   #1016
Quote:
Luxy kaže: Pogledaj post
Ma ti i ja samo drukcije tumacimo isto ponasanje.
Nije to "samo". O tumačenju psećeg ponašanja ovisi vlasnikova reakcija. Vlasnik koji je, primjerice, uvjeren da mu je pas po prirodi zao, dat će psa ni krivog ni dužnog ubiti ili ga u najboljem slučaju pokloniti, a neće razmišljati o svojim eventualnim pogreškama.
Quote:
Ali u pravu si, ja koristim primjer malo starijeg psa koji nije vise stene pa je ovo krivi topic za nastavak ove rasprave.
Da, vratimo se štencima. odnosno, pričekajmo što će Plavuša reći.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:00   #1017
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nije to "samo". O tumačenju psećeg ponašanja ovisi vlasnikova reakcija. Vlasnik koji je, primjerice, uvjeren da mu je pas po prirodi zao, dat će psa ni krivog ni dužnog ubiti ili ga u najboljem slučaju pokloniti, a neće razmišljati o svojim eventualnim pogreškama.
Ma daaaj, pa nitko nije toliko lud da misli da mu je stene zlo!
Prgavo i razmazeno da, ali svi jako dobro znamo da je pas ogledalo vlasnika i da imamo psa kakvog smo si napravili.
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:45   #1018
Radi se o psu mjesancu neke vrste cupavog terijera i pticara malog rasta. Kod nas je odkad je ostao bez mame s mjesec ipol. Cim je naucio di se obavlja nuzda NIKAD se nije popiskio u kuci. Mala ga je isla ponovno pomazit jer nismo mislili da ce rezat vise. Naravno da sam nakon prvog puta mu rekla odlucno NE. Evo danas sve 5. Cak je i lizao (nju obozava lizat). I igrao se s njom po kuci. Ja nekako mislim da rezanjem govori da ga se ostavi na miru al isto bi volila da mu to ne pređe u naviku. Inace je prava maza i meni je najprivrženiji.
I da Didi je pitala-zarezao je kad ga je pocela mazit a ne kad je sjela na krevet. Da pas je bio gore (sto mu isto objasnjavam da mu tu nije mjesto).
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:00   #1019
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
I da Didi je pitala-zarezao je kad ga je pocela mazit a ne kad je sjela na krevet. Da pas je bio gore (sto mu isto objasnjavam da mu tu nije mjesto).
E, da, onda bih ja rekla da mu se jednostavno nije dalo maziti. Možda ga - blesavo zvuči za štene, ali nikad se ne zna - previše mazite? Slažem se da je to bio znak "pusti me na miru".


S kreveta ga jednostavno makni. Tako će najbolje shvatiti. Kad se pokuša popeti, bez riječi ga gurni dolje. Ne grubo, nego tako da sklizne i nađe se na podu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:01   #1020
Plavušo, super za ovo danas, vidiš da ide

Ali i kćerkica mora naučiti reći " NE". Ona i pas žive skupa, i pas je mora naučiti poštovati, ona mora s psom izgraditi odnos koji je prikladan za njezinu dob. Naravno da ćeš ti " braniti" kćerkicu od psa , ali i ona se sama mora naučiti postaviti, a ne trčati k tebi kad god pas nešto napravi. Radi se o štenetu nad kojim mala može i mora imati određeni stupanj kontrole. Nije loša ideja da mala , naravno uz vaš nadzor, nahrani štene da ono vidi da mala nije ( sad ću i ja zvučati kao CM ) bespomoćni član čopora nad kojim može vršiti dominaciju.
Isto tako, kćerkica mora poštovati psa, ne forsirati ga na igru ako je umoran i slično. Objasni joj to, djetetu se sve može objasniti na način prikladan njegovoj dobi.
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.