Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 11:38   #21
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Uglavnom, sa svakim djelom te informacije iz HTML-a se dalje netko bavi...od početnih parsera.....pa sve do čipova na grafičkoj kartici. I sad da ti netko kaže.."To se ne može sa HTML-om, za to trebaju grafički čipovi!"
Jasno je da trebaju grafički čipovi..ali proces izrade počinje sa HTML-om. Kako onda reći da se ne može sa HTML-om??
Molim te razmisli o ovom djelu..i probaj odgovoriti.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:50   #22
Quote:
Pa da, tvoja "Biblija" će biti napisana u tvom, vlastitom jeziku jer ga parsira tvoj parser, a ne HTML parser. Taj tekst nije pisan u HTML sintaksi nego tvojoj sintaksi, ergo nije HTML.
A s ovim si me baš prosvjetlio ..ispada da ja onda 7 godina ne radim sa HTML-om, nego nekim svojim parserima kojima neznam niti ime
Pa parsiranje ti je kad određenu sintaksu prevodiš u neki drugi oblik...određene patterne u jednoj sintaksi prevodiš na željeni način.

Vidi, forum će ovu poruku parsirati tako što će ove tagove "qoute" zamjeniti kasnije sa nekim HTML elementom određenih css klasa. Ti bi iz toga zaključio da poruka nije prikazana pomoću HTML-a...dobro, neka ti bude
Ja bi rekao da je prikazana pomoću HTML-a, ali oblikovana dodatno pomoću te forumske funkcije koja ju je stilizirala kako je to netko zamislio.

Quote:
Fino napraviš novi .css file, definiraš da nad klasom npr. .tekstualnoPolje imaš pre-line kakav imaš i onda će ti svi HTML elementi s tom definiranom klasom koristiti taj CSS. Element ne mora postojati, ali stil postoji.
E ne postoji taj stil dok nije parsiran...tako može postojat i da ga ja kredom na ploči nacrtam. On postoji tek nakon što ga se includa unutar HTML-a:
<html>
<link rel='stylesheet' type='text/css' href='tvojFile.css'>
</html>

vidiš, opet imaš novi html tag <link> i nove html atribute "type i href" .. koji će pojasniti browseru da stiže neka nova informacija koja u sebi ima sadržaj koji će on parsirati kao CSS. U ovom slučaju taj sadržaj nije sintaksa css-a, nego link koji govori gdje se nalazi taj sadržaj. Pa kad je HTML objasnio browseru tu informaciju..sad browser zna kamo ide po sadržaj koji će parisrati kao CSS. Opet smo ga znači dali browsereu pomoću HTML-a!

Quote:
Po tvojoj logici bi onda bilo da sve što radiš u CSS-u radiš i u XML-u. A nije tako.
Nebi bilo tako po mojoj logici...nego kad bi ti rekao: "Ovako nešto se ne može sa XML-om, nego samo sa CSS-om" ..ja bi te ispravio: "Pa XML ti trenutno sve ovo omogućava..kak misliš ne može se s njim kad vidiš da se može? U XML sintaksi si bro ako nisi znal "

No možemo ići i dalje gdje su pojmovi malo jasniji. Zamisli da si rekao: "Ovo se ne može sa računalom, ovo se mora sa CSS-om". Ja bi te opet ispravio: "Pa računalo ti omogućava da tipkaš tu svoju CSS sintaksu, kak misliš da se s računalom ne može?"

Zadnje uređivanje bozoou : 04.11.2014. at 12:06.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:05   #23
Eto, sve dobro razumiješ i opet na kraju promašiš

Parsera postoji stvarno puno, i svaki radi na svoj način... Tagovi "quote" ne postoje u HTML-u stoga nisu dio HTML-a nego jezika za vBulletin parser. Druga je stvar što će oni biti pretvoreni u odgovarajući CSS i HTML stil.

Što se tiče ove linije:
<link rel='stylesheet' type='text/css' href='tvojFile.css'>

znači HTML parser dođe do ovog dijela, vidi da se radi o CSS-u, prebaci se na CSS parser koji taj stil učita i kaže browseru kako ga treba prikazati. HTML parser s vrijednosti "style" atributa ne može apsolutno ništa jer je za to zadužen CSS parser. Počeo sam ti pisati odgovor na prethodni post, ali si me prestigao s novim. Uglavnom, poanta je bila da HTML pruža sučelje prema CSS-u i JS-u, ali nema veze s njima (ima, ali ne onakve kakve ti misliš).

I ona analogija od prije, tko printa, računalo ili printer - printa printer, ali računalo pruža sučelje printeru za printanje. Savršen primjer.
zuja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:24   #24
Quote:
I ona analogija od prije, tko printa, računalo ili printer - printa printer, ali računalo pruža sučelje printeru za printanje. Savršen primjer.
Pa da..i sad pogledaj što si ti rekao na početku ove rasprave:
Quote:
Postoji način, ali ne u HTML-u, nego CSS
To ti je po analogiji sa računalom kao da si rekao: "Postoji način za printanje, ali ne sa računalom..nego moraš sa printerom."
A točno je reći: "Za printanje sa računalom, trebat će ti printer!"

Ili kako bi to po meni pravilno zvučalo u našem primjeru: "Postoji način, ali trebat će ti za to CSS. "
Već s time eliminiraš moje očekivanje ...što sam ja očekivao da se to zadaje s nekim drugim html atributom tipa <div n2br='on'></div>

Inače izjava "Ne možeš printati sa računalom, morat ćeš sa printerom" počinje vrijediti tek kad računalo ne može s ničim printati, a printer može printati bez računala.
Ukoliko printer može printati bez računala, a računalo i dalje može printati sa printerom..gornja izjava je i dalje ne točna!

Prema tome pogledajmo tko s kime što može...kad gledamo CSS i HTML.
HTML sa CSS-om može printatni naše klase.
CSS bez HTML ne može printati klase.
CSS kad bi i mogao s nekim drugim parserima printati klase....HTML bi i dalje mogao sa CSS-om printati klase.

Zadnje uređivanje bozoou : 04.11.2014. at 12:37.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:33   #25
Prvo definiraj što je računalo? Ako se radi o kućištu i pripadnom hardveru, onda računalom ne možeš printati. Međutim, ako se printerom prikopčaš na računalo, onda ćeš moći printati (printerom) gdje će ti računalo biti sučelje.

Kad sam rekao da ne postoji način u HTML-u, onda sam mislio da ne postoji atribut kojim omogućuješ zamjenu \n-ova za <br> - ove, jer i ne postoji. Postoji atribut kojim omogućuješ CSS-u da obavi taj posao, ali taj HTML atribut nije zadužen za zamjenu \n-ova nego uključenje CSS-a. Zamisli HTML kao kostur na kojeg se veže još puno tehnologija. On sam po sebi može nešto, ali ne previše.

I daj mi definiraj što je tebi HTML? Meni se čini da ga brkaš s browserom.
zuja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:00   #26
Quote:
zuja1 kaže: Pogledaj post
Prvo definiraj što je računalo? Ako se radi o kućištu i pripadnom hardveru, onda računalom ne možeš printati. Međutim, ako se printerom prikopčaš na računalo, onda ćeš moći printati (printerom) gdje će ti računalo biti sučelje.
Ne trebam ti ja definirati što je računalo....kompliciraš si život, a svi znamo što je računalo!
Zamisli da pitaš svjetinu: "Jel možemo printati sa računalom" ...točan odgovor bi bio: "Možeš, ako si spojio printer na njega".

Neće ti sigurno reći: "Ne možeš sa računalom, morat ćeš sa printerom!"

Quote:
Kad sam rekao da ne postoji način u HTML-u, onda sam mislio da ne postoji atribut kojim omogućuješ zamjenu \n-ova za <br> - ove, jer i ne postoji. Postoji atribut kojim omogućuješ CSS-u da obavi taj posao, ali taj HTML atribut nije zadužen za zamjenu \n-ova nego uključenje CSS-a.
Pa ja znam od početka da si to mislio...i u prvoj poruci rasprave sam te već pokušao ispraviti i staviti te riječi u tvoja usta..sjeti se ovog:
Quote:
Mislim da kapiram što želiš reći. CSS je znači kao extra tehnologija omogućio da neke vrijednosti HTML atributa style rade što rade...pa su izvorno CSS
..i cijelo vrijeme ja to kapiram da želiš to reći, ali ono što tvrdoglavno tupim da je netočno reći:
"Postoji način, ali ne u HTML-u nego u CSS-u" ..jer je to isto kao: "Ne možeš printati sa računalom, nego moraš sa printerom" ..i odmah sam rekao da je to stvar filozofkse rasprave..da nebumo niš pametno iz ovog izvukli

Quote:
Zamisli HTML kao kostur na kojeg se veže još puno tehnologija. On sam po sebi može nešto, ali ne previše.
Što po tebi onda radi HTML? Ne moraš sve nabrojati..samo neke primjere?

Quote:
I daj mi definiraj što je tebi HTML? Meni se čini da ga brkaš s browserom
Ne brkam ga. Već sam ti zapravo napisao opširnije o tome što je XML..a HTML je samo skup dogovorenih oznaka s kojima će browser znati što treba. A taj skup oznaka je zapisan po sintaksi XML-a. S tim da je HTML uveo neke lagane dodatke koji ga razlikuju od pravilno pisanog XML-a. Uveo ih je radi lakšeg kodiranja..a browsere su prilagodili da mogu parsirati tako malo izmjenjen XML. Tipa jednostruki tagovi bez povlake ( <br> umjesto <br/> ..nebi bili dozvoljeni po pravilima XML-a)

To ti je HTML..a on sam po sebi nije ništa drugo nego container informacija s kojima će se baviti parseri browsera. Browser će znati u kojem djelu očekuje head, u kojem body..u kojem djelu HTML-aa će uzeti vrijednost taga i parsirat ga po načelima javascripta...koji dio će parsirat po načelima CSS sintakse. A ak ja zadam sa javascriptom da moju bibliju parsira po mojim načelima...desit će se i to. Samo to nije izvorno znao browser parsirat...nego nam je sam koncept dovoljno toga ponudio da i sami možemo dalje biti fleksibilni i čuda raditi sa početnom dobivenom informacijom, koju je browseru dostavio HTML.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:23   #27
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Rekoh da volim da filozofiram ..a u poanti rečenog je nebitno jesam li napisao i <glava></glava> umjesto <head></head> ..a i nebitno je što sam gdje stavio, glavno da se vidi gdje su <html></html> tagovi u odnosu na ostalo.
Gle, napisao si da 7 godina pišeš HTML i kako da se ova tvoja filozofiranja ozbiljno shvate kad sa 7 godina pisanja HTML-a iza sebe ne možeš pravilno napisati osnovni HTML kod?
Quote:
Pa zato sam napisao client-side!!
Pa zato sam i napisao početnik
Quote:
Pročitaj si molim te početak ove rečenice ..pa razmisli koliko cijela kasnije ima smisla.
Znači, po tebi je kod unutar ovih dolje <style> tagova od strane browsera prepoznat kao HTML?
<style>
h1{
font-weight:bold;
color:blue;
}
</style>
Quote:
Ja ti mogu u HTML-u unutar BODY taga ..pa unutar DIV taga napisati cijelu Bibliju. Što ćemo zaključiti da su ta slova onda u Bibliji a ne u HTML-u . Jesu, slova su u bibliji..ali i u njenom nadskupu HTML-u.
Nisu, ta slova su samo slova, odnosno tekst. HTML je eventualni tag oko toga teksta, bio on <p>, <span>, <div> itd.
Quote:
I ostajem pri tvrdnji da sve što možemo sa javascriptom i css-om, možemo sa HTML-om. Dok god se javascript i css zadaju isključivo unutar HTML-a, a ne unutar neke python-browser skripte .

A pogotovo u slučaju kad se style zadaje direktno kao atribut HTML elementa, a white-space kao vrijednost tog atributa.

Al da možda griješim, griješim....ja samo iznosim svoje mišljenje

I da, istina je da u govornoj domeni su ljudi prihvatili te termine kad se izražavaju: "Napravi taj dio sa HTML-om...taj sa CSS-om, a taj sa JS-om" Nije tu niš netočno, samo se radi o preciznosti izražaja.
Ako radim unutar taga <script></script> ..preciznije je da kažem da radim u Javascriptu, nego u HTML-u. Makar oboje točno.
Isto tako ako radim unutar taga <style></style> ..preciznije je reći radim u CSS-u , nego u HTML-u.
Isto tako ako tipkam bibliju unutar taga DIV. Preciznije je reći da tipkam Bibliju, nego da tipkam HTML. A oboje je točno...samo ovisi koju informaciju s nekim želimo podijeliti.

No u gornjem slučaju, nije bio tag <style></style> ..nego atribut style. I opet je možda preciznije reći da je to u CSS-u , ali nikako nije netočno reći da je to i u HTML-u. I zato me piknula v oko rečenica da se ne može u HTML-u zadat atribut koji će pretvarat nove linije u <br>

Analogno toj izjavi bi bilo...ne možeš sa kompjuterom isprintati papir..nego sa printerom. Ne možeš sa kompjuterom pisati word document, nego sa tipkovnicom. Ne možeš sa kompjuterom igrati igrice, nego sa grafičkim procesorom.
A to nema preveć smisla, dok god ti treba kompjuter da odradiš te radnje ...al svakako bi preciznije bilo reći: Treba ti grafička kartica da bi sa kompjuterom mogao igrati igrice .
Možeš ti ostajat pri tvrdnjama i filozofirat koliko hoćeš, ali sve što se da zaključit iz ovog tvog iskaza je da brkaš terminologiju. I vjerujem da bi u nekom web development timu bio pain in the ass, ako već nisi.
Jer ja ne želim da mi dođe radni kolega i kaže aj mi napravi ovakav styling input buttona u HTML-u ili složi mi fadeIn ovog elementa u HTML-u, mislim možeš, ja ću ti se nasmijat i napravit to CSS-u ili JS-u. Ali praktikant ili početnik koji još ne zna da se te stvari ne mogu napravit HTML-om će izgubit sate tražeći kako da napravi fadeIn buttona sa HTML-om, a svi znamo da je to nemoguće. I to zbog tvoje filozofije.
To je jedan bezvezni primjer, a to ostavljaš i tu po forumu, tako da kako si rekao ništa pametno nećemo iz ovoga izvući ali neki koji tu dolaze po savjet i smjernice definitivno mogu izvući nešto glupo.
spejs peznt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:31   #28
Quote:
Znači, po tebi je kod unutar ovih dolje <style> tagova od strane browsera prepoznat kao HTML?
<style>
h1{
font-weight:bold;
color:blue;
}
</style>
Već sam odgovorio na dobar dio tvog posta, zapravo na sve ..i to više puta
Recimo, odgovor na gornje:
Quote:
I da, istina je da u govornoj domeni su ljudi prihvatili te termine kad se izražavaju: "Napravi taj dio sa HTML-om...taj sa CSS-om, a taj sa JS-om" Nije tu niš netočno, samo se radi o preciznosti izražaja.
Ako radim unutar taga <script></script> ..preciznije je da kažem da radim u Javascriptu, nego u HTML-u. Makar oboje točno.
Isto tako ako radim unutar taga <style></style> ..preciznije je reći radim u CSS-u , nego u HTML-u.
Isto tako ako tipkam bibliju unutar taga DIV. Preciznije je reći da tipkam Bibliju, nego da tipkam HTML. A oboje je točno...samo ovisi koju informaciju s nekim želimo podijeliti.
Ako još nisi shvatio...evo još trivijalniji primjer:
Recimo radim na računalu koje je u mojoj sobi.
Točno je ako kažem "Radim u sobi"
Preciznije je ako kažem "Radim na računalu"
Ali netočno je ako kažem: "Ne radim u sobi, nego na računalu" I na takvu izjavu sam se ja pobunio..ne na ništa drugo...i zato mi molim te nemoj stavljati druge riječi u usta

I ja nisam započeo filozofiju iz razloga što zahtjevam da govorimo full precizno tipa: "Ja radim u sobi na računalu" ...nego sam upozorio da je netočno reći: "Ne radim u sobi, nego na računalu" To je netočno, dok god je računalo u sobi. A CSS je itekako dio HTML-a. ..isto kao što je i Biblija dio HTML-a.

Quote:
Nisu, ta slova su samo slova, odnosno tekst. HTML je eventualni tag oko toga teksta, bio on <p>, <span>, <div> itd.
Varaš se ako tebi ja pošaljem dokument.html da ćeš ga ti otvoriti i probirati unutra što po tebi jeste HTML a što nije. Sve što je zatvoreno unutar tagova HTML, to ti je HTML..a brate mili, zato je dokument i dobio ekstenziju HTML a ne dokument.biblija

To se vrlo lijepo zna koji dio HTML taga se kako zove..i nisi ti tu da odrediš da će se samo pokoji dio taga zvati HTML.
Znači ide ovako:
tag name- to ti je ono što dođe u špičastim zagradama
tag atributi - to su ti atributi poput class, style, id, checked...i mozes ih pisati u XML-u koliko hoces, ali browser prepoznaje samo one koji su dogovoreni da pripadaju HTML-u
vrijednosti atributa-to ti je ono što dođe nakon atributa u navodnicima
djeca taga..ili vrijednost taga-to ti je ono što smo omeđili sa špičastim zagradama. Tam gdje se biblija upravo nalazi. No kad razmisliš, ja sam mogao cijelu Bibliju napisati i pod atributom nekog taga...i opet je parsirati kasnije po svojoj želji. Na nama je da uzmemo najbolje od XML-a i da ga koristimo kako je najelegantnije.

Vidiš...sve to pripada jednom XML ili HTML tagu. Tako da ako je Biblija pisana unutar HTML tagova..ona im itekako pripada. Ako je CSS pisan unutar HTML tagova...on mu također pripada


Istom hijerarhijskom logikom dokument dobiva .php ekstenziju kad je stranica generirana sa php-om.
Tad je točno reći: stranicu smo napravili u php-u.
Također točno i preciznije malo: neke dijelove smo napravili sa HTML-om
Također točno i još preciznije: neke dijelove smo napravili sa CSS-om

Zamisli da ti recimo generiraš cijelu stranicu sa php-om ... i html i css ..i netko da ti kaže: "To ne buš mogao sa php-om, to ćeš morati sa css-om" ..totalno kontradiktorno! Da te samo upozorio da neki dio napraviš sa CSS-om umjesto sa JS-om, sve pet...jer to i dalje sporazumjeva da možeš izvorno raditi sa PHP-om. No ne može reći da se ne može sa PHP-om

Btw. ja imam svoj tim i fakat nisu dobrodošli ljudi koji nemogu pokopčati ovako elementarne stvari ...a netko tko je nov, moglo bi mu ovo biti zapravo itekako korisno. Ne samo novima, nego recimo i tebi dok god nisi na čistu sa svim pojmovima

Zadnje uređivanje bozoou : 04.11.2014. at 18:39.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:47   #29
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Već sam odgovorio na dobar dio tvog posta, zapravo na sve ..i to više puta
Recimo, odgovor na gornje:


Ako još nisi shvatio...evo još trivijalniji primjer:
Recimo radim na računalu koje je u mojoj sobi.
Točno je ako kažem "Radim u sobi"
Preciznije je ako kažem "Radim na računalu"
Ali netočno je ako kažem: "Ne radim u sobi, nego na računalu" I na takvu izjavu sam se ja pobunio..ne na ništa drugo...i zato mi molim te nemoj stavljati druge riječi u usta

I ja nisam započeo filozofiju iz razloga što zahtjevam da govorimo full precizno tipa: "Ja radim u sobi na računalu" ...nego sam upozorio da je netočno reći: "Ne radim u sobi, nego na računalu" To je netočno, dok god je računalo u sobi. A CSS je itekako dio HTML-a. ..isto kao što je i Biblija dio HTML-a.



Varaš se ako tebi ja pošaljem dokument.html da ćeš ga ti otvoriti i probirati unutra što po tebi jeste HTML a što nije. Sve što je zatvoreno unutar tagova HTML, to ti je HTML..a brate mili, zato je dokument i dobio ekstenziju HTML a ne dokument.biblija

To je zato jer se HTML tag sastoji od svoji dijelova:
tag name- to ti je ono što dođe u špičastim zagradama
tag atributi - to su ti atributi poput class, style, id, checked...i mozes ih pisati u XML-u koliko hoces, ali browser prepoznaje samo one koji su dogovoreni da pripadaju HTML-u
vrijednosti atributa-to ti je ono što dođe nakon atributa u navodnicima
djeca taga..ili vrijednost taga-to ti je ono što smo omeđili sa špičastim zagradama

i vidiš...sve to pripada jednom XML ili HTML tagu. Tako da ako je Biblija pisana unutar HTML tagova..ona im itekako pripada. Ako je CSS pisan unutar HTML tagova...on mu također pripada

Istom hijerarhijskom logikom dokument dobiva .php ekstenziju kad je stranica generirana sa php-om.
Tad je točno reći: stranicu smo napravili u php-u.
Također točno i preciznije malo: neke dijelove smo napravili sa HTML-om
Također točno i još preciznije: neke dijelove smo napravili sa CSS-om

Zamisli da ti recimo generiraš cijelu stranicu sa php-om ... i html i css ..i netko da ti kaže: "To nebuš mogao sa php-om, to ćeš morati sa css-om"
Napravi html fajl i u njega napiši tekst bez ikakvog html označivanja. Pokreni ga u browseru i pokledaj source. Možda shvatiš što je HTML.
Sad se uzima php kao primjer?

Naravno da si za sebe u pravu, uopće mi nije cilj mijenjati tvoje poglede kakvi god bili, možeš ti CSS zvati i krumpir i napisat knjigu o tome, ali kažem ti, probaj radit u timu sa tom svojom spikom ili ako već radiš pitaj te ljude koji se razumiju što misle o ovom tvom filozofskom pristupu web development osnovama. Ovdje očigledno to nije prihvaćeno, al jebiga vjerojatno mi ništa ne znamo

E da, vidim kažeš imaš tim. Daj nam i njih na forum onda. Željni smo znanja.
spejs peznt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:47   #30
Quote:
spejs peznt kaže: Pogledaj post
Gle, napisao si da 7 godina pišeš HTML i kako da se ova tvoja filozofiranja ozbiljno shvate kad sa 7 godina pisanja HTML-a iza sebe ne možeš pravilno napisati osnovni HTML kod?
Zašto ti ja uopće odgovaram na pitanja...kad je zapravo očigledno da si obični ljubomorni trol. Što se zapravo već vidjelo u tvojoj prvoj poruci... Imaš dosta napisanog da shvatiš ako nisi glup...al na tebe trošit vrijeme više nebum
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:52   #31
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Zašto ti ja uopće odgovaram na pitanja...kad je zapravo očigledno da si obični ljubomorni trol. Što se zapravo već vidjelo u tvojoj prvoj poruci... Imaš dosta napisanog da shvatiš ako nisi glup...al na tebe trošit vrijeme više nebum
Naravno, zavidim ti na pisanju neispravnog html-a. Kak sam lejm :klap:
spejs peznt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:02   #32
kakvo filizoforanje. u računalnoj znanosti, ili nešta je ili nije. nema između. jedino različiti problemi mogu imati više rješenja. ovo je stvarno užas.

ajd odi reci ta svoja razmišljanja na StackOverflow pa da vidimo šta će developeri širom svijeta reć pa nam daj link da i mi nešta naučimo. ajd molim te ako stvarno misliš da nešta znaš.
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:32   #33
Quote:
Namelles kaže: Pogledaj post
kakvo filizoforanje. u računalnoj znanosti, ili nešta je ili nije. nema između. jedino različiti problemi mogu imati više rješenja. ovo je stvarno užas.

ajd odi reci ta svoja razmišljanja na StackOverflow pa da vidimo šta će developeri širom svijeta reć pa nam daj link da i mi nešta naučimo. ajd molim te ako stvarno misliš da nešta znaš.
Ne kužim..zašto tražiti autoritet kojemu će se isplatiti vjerovati??
Istina je divna jedino kad ju sami možemo vidjeti....izvesti iz ponuđenih stvari koje imamo priliku percepirati.
Ja sam dao toliko divnih primjera koji su čvrsti kao kamen, ali oni odbijaju vidjeti istinu samo zato jer u tutorijalima je uvijek strukturirano gradivo tako da osnovno upravljanje strukturom stranice ide pod naslov: "Learn HTML"
Stiliziranje pod naslov: "Learn CSS"
Dinamika pod naslov "Learn Javascript".
I to su točni naslovi..to sam već ponovio više puta. No to je zato jer ovaj dio strukture stranice sa HTML-om nema preciznijeg naziva...no to nikako ne znači da i ovo drugo ne radimo izvorno sa HTML-om.

Da su svi naslovi "Learn how to make web" ...opet bi bili točni, samo nedovoljno precizni. Iz istog razloga preciznosti, najnormalnije je da nisu svi naslovi "Learn HTML". No čim se uzme nego gradivo koje detaljno razglaba o HTMLu, opet će se u tom gradivu spominjati i CSS i JS, zato jer oni jesu dio HTML-a

No koja je bila poanta..svi ti tutoraijali su im veći autoritet nego ja...i oni sljepo vjeruju njima bez da sami razmisle što je logična istina. A primjeri koje sam dao su jasni kao dan.
Inače, u svim aspektima života se najbolje napreduje kad se traga za vlastitom istinom....a otpuštaju bespotrebne pretpostavke. Treba samo i prepoznati pretpostavke
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:39   #34
lik, ako si ozbiljan, lud si. ako se sprdaš, svaka ti čast. onda odobravam
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:50   #35
Hahaha, fakat, jel ti trollaš? Računalna znanost nije filozofski fakultet di svaka šuša ima mišljenje, nego postoji jednoznačno rješenje. Zato i je tako teška.
zuja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:37   #36
Haha, niste skužili pojam vlastite istine. To nije individualna istina samo iz razloga jer ste ju stakli vlastitom logikom.

Znači ja dođem do svoje vlastite istine...ti dođeš do svoje vlastite istine.
Mi se sretnemo..i imamo istu istinu. To nam je dovoljno uvjerljivo da smo oboje na pravom putu.

No kad se istina preuzima iz autoratitivnih izvora, onda jbg..neznaš zapravo na čem si...iako većinom autoriteti nam dijele istinu, pa se ljudi puno oslanjaju na to.

No ovdje je očigledno zašto ste stekli krivi pojam istine...zbog tih silnih naslova koji su vas hipnotizirali. ..i sad ne prihvaćate logičnu istinu Za koju ćete vidjeti na kraju da je točna

No kad bi iz cijele rasprave htjeli izdvojiti samo jedan argument zašto bi vaša istina trebala biti točna , a ne moja....koji bi to argument bio?? hehe...ima li ih uopće :P

Mislim, ja kad bi vidio vaše argumente..ja bi se rado bacio na razmišljanje...ja jedino razmišljanjem i dolazim do vlastite istine
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:42   #37
Ova tema me zainteresirala da napravim jedan mali test..ako ste voljni sudjelovati

Mali uvod:
Prvo ću zapisati par rečenica i njihovih negacija:
Danas je lijep dan -> Danas nije lijep dan
Danas je sunčano -> Danas nije sunčano

Slijedi prvo pitanje..napišite negaciju sljedeće izjave:

1. Danas je lijep dan i danas je sunčano.

Drugo pitanje da bi test bio kompletan:
Koliko imate godina i kojim točno područjem web-a se bavite i koliko dugo se bavite tim?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.