Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 23:33   #361
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Lice materijala je ono koje je ljepše tako da ima materijala na kojima je svejedno koja strana se koristi kao lice jer su s jedne i strane strane lijepo uredno izrađeni. Neki materijali su izrađeni tako da imaju zapravo dva lice kako bi se postigao interesantan izgled gotovog odjevnog predmeta.
Uglavnom nije bitno koju stranu izabereš... bitno da je lijepo uredno izrađena i da je motiv jasan ako motiva ima. Poneke čipke su teške za skontat što je lice, a što naličje, neki brokati i sl. tkanine.
Ispričavam se, toliko sam u nekim drugim vodama ovog foruma, da sam potpuno smetnula s uma zahvaliti.
Puno ti hvala na sadržajnom objašnjenju. Živjela.

__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:58   #362
Hej curke!
Htjela bi dat šivat par pamučnih haljina/tunika za proljeće/ljeto a da budu onak kak ja želim jer sam ovisnica o haljinama
E sad me zanima, da li se to uopće isplati? Jel netko zna neku povoljnu krojačicu i koliko bi to koštalo? Ona kod koje inače šivam je slomila ruku a super mi je bila (svečane haljine za 250 kn, tj. malo su skuplje al ja sam dugogodišnja mušterija)
To bi većinom bile neke basic haljine, možda s V izrezom, stisnute ispod grudi il oko struka i dolje padaju ili ovako nešto:

Ugl, najviše me zanima koliko krojačice naplaćuju tako jednostavne ljetne haljinice?
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:52   #363
Evo da pitam i ovdje.
Zna li neka dobra dusa ovdje kakva treba pencil suknja biti pa da podigne dupe Ja imam malo spustenu guzu i u nekim pencilusama izgleda kao da je imam a u nekima sam ravna kao daska
Pretpostavljam da to ima veze sa nekim savom iznad guze ali mi nisam uspjela otkriti kao treba da stoji taj sav i gdje tacno.Hocu da sijem pencilusu od rastezljivog materijala pa mi stvarno treba pomoc.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 16:43   #364
Quote:
ellzilla kaže: Pogledaj post
Hej curke!
Htjela bi dat šivat par pamučnih haljina/tunika za proljeće/ljeto a da budu onak kak ja želim jer sam ovisnica o haljinama
Nađi nekog s ttf-a da ti šiva za male pare.
__________________
Album: http://public.fotki.com/ivezg/ - album nije ažuriran, ne gledajte ga. :D
gđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:32   #365
Zna li netko gdje u Zg ima fora Shabby Chic tkanina?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:04   #366
Quote:
gđica kaže: Pogledaj post
Nađi nekog s ttf-a da ti šiva za male pare.
Kaj se tam desilo cudo i studente dizajna su uspjeli natjerat da uce sivat?
Kada sam jaaaaa studirala (bilo je to davno ) jedino su znali upalit sivacu masinu oni koji su dosli iz srednje tekstilne.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:09   #367
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Evo da pitam i ovdje.
Zna li neka dobra dusa ovdje kakva treba pencil suknja biti pa da podigne dupe Ja imam malo spustenu guzu i u nekim pencilusama izgleda kao da je imam a u nekima sam ravna kao daska
Pretpostavljam da to ima veze sa nekim savom iznad guze ali mi nisam uspjela otkriti kao treba da stoji taj sav i gdje tacno.Hocu da sijem pencilusu od rastezljivog materijala pa mi stvarno treba pomoc.
aha...to je malo zajebano za objasnit. Uglavnom nema puno veze sa tim savom jer on od struka do bokova, a ne ispod bokova. Vjerovatno je razlika u cijeloj konstrukciji, trebala bih vidjeti suknje da mogu usprediti i rec misljenje . Al, hm, bas zajebano napisat...no probat cu.
Na straznjem djelu produzi usitak do duljine kroja suknje (do kraja)...ma jebote, nemrem ti to objasnit!
Bum ti sad nacrtala i postala!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 23:27   #368
mozda neka ima bolji prijedlog...al meni je ovak nekaj palo napamet. Tak sam modelirala hlace jednoj curi koja ima jedan problem ko ti.
[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje pupetta.maresca : 25.01.2011. at 23:35. Reason: jebena slika me jebe
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:23   #369
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
mozda neka ima bolji prijedlog...al meni je ovak nekaj palo napamet. Tak sam modelirala hlace jednoj curi koja ima jedan problem ko ti.
[IMG][/IMG]
Joj hvala ti do neba
Ovo istampam i odnesem krojacici a ona nek se snalazi
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:31   #370
Smile

Quote:
ellzilla kaže: Pogledaj post
Hej curke!
Htjela bi dat šivat par pamučnih haljina/tunika za proljeće/ljeto a da budu onak kak ja želim jer sam ovisnica o haljinama
E sad me zanima, da li se to uopće isplati? Jel netko zna neku povoljnu krojačicu i koliko bi to koštalo? Ona kod koje inače šivam je slomila ruku a super mi je bila (svečane haljine za 250 kn, tj. malo su skuplje al ja sam dugogodišnja mušterija)
To bi većinom bile neke basic haljine, možda s V izrezom, stisnute ispod grudi il oko struka i dolje padaju ili ovako nešto:

Ugl, najviše me zanima koliko krojačice naplaćuju tako jednostavne ljetne haljinice?
pozdrav djevojke.

evo ja bi ti takvu haljinu baš kao na slici napravila za 150kn. ali morala bi dati radit barem dvije jer mi se nebi isplatilo zbog jedne hodati po gradu
krojacica zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:36   #371
gdje je najbolji izbor tila (po mogućnosti onog mekanog) i čipke?
naravno, što jeftinije
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:17   #372
možete li mi molim vas reći je li tkanina vecline 72x150 dovoljna za jednu suknjicu, velicine xs, a kroja?
i s obzirom da sam niska, cca 160 cm, mislite li da bi mi uopće stajalo ovako nešto?

riječ je o ovakvom kroju suknjice, budući da mislim da se nadam nabaviti ovakav materijal

__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:58   #373
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Kaj se tam desilo cudo i studente dizajna su uspjeli natjerat da uce sivat?
Bez brige, ostalo je sve isto, samo ima entuzijasta koji se igraju.
__________________
Album: http://public.fotki.com/ivezg/ - album nije ažuriran, ne gledajte ga. :D
gđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:19   #374
Quote:
gđica kaže: Pogledaj post
Bez brige, ostalo je sve isto, samo ima entuzijasta koji se igraju.
ajoj, ajoj...
nisam znala di je sivaona na faksu a studirala sam na dizajn
Valjda zato sada imam zesci fetis na sivace masine i popratnu opremu
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 19:57   #375
hiiihhhhihihi

Ciao cure!
Da podijelim svoje oduševljenje s vama...nakon dugo godine moja želja postala stvarnost...upisala i ja tečaj šivanja i krojenja u Splitu))))) Na Mertojaku, u prostorijama Crvenog križa, 3 mj= 900 kn
jupiiii
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 15:29   #376
Drage cure, trebala bi zašiti par košulja dugih rukava, obične strukirane i par hlača na crtu za posao. Molim vas ako znate koju krojačicu koja bi mi to lijepo znala iskrojiti (ZG) da mi date kontakt na PM!!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:02   #377
Quote:
huba-buba kaže: Pogledaj post
Ciao cure!
Da podijelim svoje oduševljenje s vama...nakon dugo godine moja želja postala stvarnost...upisala i ja tečaj šivanja i krojenja u Splitu))))) Na Mertojaku, u prostorijama Crvenog križa, 3 mj= 900 kn
jupiiii
Kad počinje tečaj i gdje se treba javit za informacije ?
I kako se plaća?
plave oči is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:56   #378
plave oči je već dobila odgovor na PM, ali ako nekoga još bude zanimalo....
Tečaj je na Mertojaku u prostorijama Crvenog križa. Vodi ga gospođa Đurđica Brešković. Na prvom stupnju se radi suknja, bluza/majca, hlače. Traje 3 mj. Cijena tečaja je 900kn. na drugom se radi jaketa, kaput...ž
Ako koga bude zanimalo, dam broj telefona preko PM
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:48   #379
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Drage cure, trebala bi zašiti par košulja dugih rukava, obične strukirane i par hlača na crtu za posao. Molim vas ako znate koju krojačicu koja bi mi to lijepo znala iskrojiti (ZG) da mi date kontakt na PM!!
pozdrav
moje dimenzije tela su malo cudne pa uglavnom sve sebi sijem...
i to na sledeci nacin... uzmem neku staru stvar rasijem polako... delove postavim na materijal... iskrojim... i sasijem...
sila sam i kosulje... ali kod njih obelezi sa brojevima rukave i useke kod grudi kredom da ne bi zasila levi rukav na desnu stranu, ko sto mi se desilo ...
probaj nije tesko, a za rad sivace masine imas na youtubu koliko hoces video snimaka....
Miona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:55   #380
Quote:
huba-buba kaže: Pogledaj post
Tečaj je na Mertojaku u prostorijama Crvenog križa. Vodi ga gospođa Đurđica Brešković. Na prvom stupnju se radi suknja, bluza/majca, hlače. Traje 3 mj. Cijena tečaja je 900kn. na drugom se radi jaketa, kaput...ž
Jeste već počeli?

Ima li trenutno i drugi stupanj ili samo prvi?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.